Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

koronawirus – nowa grupa chuligańska z Kielc czy faktyczne zagrożenie?

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Zamieszczone przez Mrugs Zobacz posta
    Zakaz wychodzenia z domu dla seniorów?!
    A godziny dla seniorów pewnie zostaną

Komentarz

• Mnie to zastanawia jaki oni mają plan z tym.zamykaniem ? No bo rozumiem że zakładają jakoś okres po którym spadnie ilość i wtedy co ?
      Otwieramy wszystko znowu i czekamy aż znowu jebnie?

I tak w kółko ?
      349meczów*
      71 goli*
      58 asyst*

jest tylko jeden King!!!!

*dane mam nadzieję ulegną jeszcze kiedyś zmianie

Komentarz

• Jaki plan. Liczy się co jest tu i teraz, jakby był plan to musiałby być tworzony od czerwca/lipca teraz są tylko działania doraźne.

Komentarz

• Jakby był jakiś plan, to by wyszedł Morawiecki i powiedział dokładnie: robimy to i to, jak spadnie do określonego poziomu zaczynamy luzować przez zniesienie tego i tego. Ale tu nie ma żadnego planu, pełna prowizorka, decyzje podejmowane z dnia na dzień i w większości od czapy.
          Bazinga!
          Przecież i im i mnie chodzi tylko o dobro naszego klubu.

Komentarz

• Plan jest taki, żeby "służba zdrowia nie padła" Resztę je**ć.

Moim zdaniem należałoby zacząć od zmiany polityki informacyjnej. Skończyć z tym straszeniem, ostrzeganiem i wprowadzaniem jeszcze większego zamętu niż zapanował do tej pory. Przechorowanie tego dziadostwa jest nieuniknione, zresztą jak co roku w okresie grypowym. Przecież liczba ludzi, którzy umierają bo ich ten wirus osłabia nie jest jakaś nadzwyczajnie wysoka. Jak mamy ochronić tych ludzi, którzy są wyjatkowo narażeni na utrate życia czy zdrowia to należy się skupić na nich, a nie na wszystkim do okoła. Przecież ludzie mają udokumentowane choroby i ich przebieg. Zamiast opracować system, który pozwoliłby im zostać w domu i zapewnić względne bezpieczeństwo to zabrania się zdrowym ludziom normalnie funkcjonować. Ten wirus i tak będzie hulał i żadne zamykanie miejsc pracy tego nie zmieni. Ograniczy? Pewnie tak, ale czy na tyle, żeby ta słuzba zdrowia faktycznie nie padła? Wątpię.
            Kto ma udukumentowane choroby i nie czuje się na siłach, żeby pracować w takich warunkach - zgłasza się i zostaje objęty jakimś programem, zamiast wprowadzać jakieś tarcze, dla tych, którzy normalnie mogliby utrzymywać gospodarkę "przy życiu".
            A ci którzy są zdrowi, a mimo wszystko się boją, to po "uspokojeniu" tych medialnych bzdur o wielkim zagrożeniu może by się trochę opanowali.
            Ostatnio edytowany przez ŁUKASZ.; [ARG:4 UNDEFINED].
            |||||||||||||||||||||||||| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
            Better Dead Than Red

Komentarz

• Plan to jest od marca/kwietnia więc nie bardzo wiem w jakiej alternatywnej rzeczywistości Wy funkcjonujecie.

O ja może wkleję to co napisałem tak ze 100dni temu

”Ale to wszystko będzie uzależnione od liczby zarażeń/hospitalizowanych - w stylu przy x nic się nie zmienia, przy 5x wprowadzają obostrzenia, przy 10x ponowny lockdown.
              Teraz mają dużo czasu żeby to wszystko przeanalizować pod kątem zysków/strat i może wyjdzie to bardziej sprawnie/przejrzyście niż do tej pory - z tym, że cały czas jest obawa, żeby nie przegapić momentu kiedy można to w miarę kontrolować.”

Ale w sumie juz jakiś czas temu rozkminilem, że na ***** to wszystko pisze.
              napisałbym cos czipowaniu szczepionką i od razu miałbym szacunek forumowych ekspertów
              Lieber tot als rot!!

Komentarz

• Bez kitu współczuję wszystkim tym, których te decyzje dotykają bezpośrednio. Jestem w stanie sobie wyobrazić co czuję taki człowiek, który ma rodzinę, dom i kredyt i dowiaduje się, że musi zamknąć biznes. Mimo, że mnie to bezpośrednio nie dotyka (jedynie fakt, że np. na siłkę nie pójdę ale już na drążki osiedlowe tak) to strasznie mnie to wkvrwia, że ludzie którzy biorą kupę kasy i czerpią wiele innych korzyści z pełnienia wysokich funkcji w państwie działają tak po omacku, że głowa mała.
                (L)

Komentarz

• Skoro jak mówisz takowy plan istnieje, to dlaczego szpitale tymczasowe są dopiero "budowane" albo trwa wybór ich lokalizacji gdyby był plan to trzeba od razu powiedzieć tu i tu będzie szpital, ciężarówki ze sprzętem już czekają, personel jest zapewniony. Jest znak sygnał wynikający z sytuacji wszyscy przystępują do działania.
                  Rząd nie skalkulował ilości zachorowań, nawet jeśli nie wiedział czy będzie to 5 czy 15 czy 55 tyś zachorowań dziennie to powinien być przez pół roku przygotowany na wszystkie warianty ewentualnie je modyfikować a nie wymyślać na poczekaniu pół środki.
                  To samo w punktach pobierania wymazów czy sanepidzie. Od dwóch dni głośno się mówi o tym, że te instytucje mają być wspierane przez wojsko wcześniej było wszystko ok, a wydłużenie procedur związanych z kwarantanną i wynikiem testów jest co najmniej od 2-3 tygodni.

Przy 5x wprowadzają obostrzenia, ok. Ale jakim kluczem? Zamknęli fitness żeby zaraz potem się dogadać i otworzyć furtkę, otworzyli szkoły żeby teraz je zamykać nie wiedząc czy dla klas 6-8 czy może 4-8. Żeby przy większej ilości zachorowań wprowadzić obostrzenia a przy jeszcze większej kolejne to jest pewna oczywistość od ludzi którzy rządzą wymaga się trochę więcej niż od zwykłego Kowalskiego.
                  Ostatnio edytowany przez Mrugs; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

• Zamieszczone przez TNTP Zobacz posta
                    Plan to jest od marca/kwietnia więc nie bardzo wiem w jakiej alternatywnej rzeczywistości Wy funkcjonujecie.
                    W alternatywnej rzeczywistości to żyją chyba ci, którzy ten plan od marca/kwietnia "opracowują i wdrażają"… To jak wygląda sytuacja naszej służby zdrowia to jest kpina.
                    |||||||||||||||||||||||||| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
                    Better Dead Than Red

Komentarz

Plan to jest od marca/kwietnia więc nie bardzo wiem w jakiej alternatywnej rzeczywistości Wy funkcjonujecie.
                      Nie no, Ty tak na poważnie?
                      Bazinga!
                      Przecież i im i mnie chodzi tylko o dobro naszego klubu.

Komentarz

• zgony wśród oficjalnie zakażonych:
                        11.04 - 3,27 %
                        11.05 - 4,96 %
                        11.06 - 4,3 %
                        11.07 - 4,2 %
                        11.08 - 3,43 %
                        11.09 - 2,96 %

8.10 - 2,56 %
                        9.10 - 2,5 %
                        10.10 - 2,44 %
                        11.10 - 2,38 %
                        12.10 - 2,33%
                        13.10 - 2,29 %
                        14.10 - 2,26 %
                        15.10 - 2,20 %
                        16.10 - 2,18 %
                        17.10 - 2,10 %
                        18.10 - 2,03 %
                        19.10 - 1,97 %
                        20.10 - 1,93 %
                        21.10 - 1,9 %
                        22.10 - 1,87 %
                        23.10 - 1,82 %

Komentarz

To jest najzabawniejszy post jaki się tutaj pojawił. I to nie tylko od marca / kwietnia.

Komentarz

• "dzisiaj doświadczamy efektów obostrzeń wporwadzonych tydzień temu, czyli maseczek"

13 k zakażonych...

*****, Mati...
                            #MuremZaBonusem

Komentarz

• No to mamy drugi lockdown.
                              Pijemy dalej, czy wymiękasz i robisz przysiad?

Komentarz

• Znikąd nadziei Szanowni. Za rok znowu to samo i tak w kółko. Trzymajcie się, dbajcie o Wasze relacje z rodziną, ze znajomymi (choćby telefonicznie), zaglądajcie do rodziców, dziadków. Będą tego potrzebować, jak nigdy. Trzymam kciuki, za tych których biznesy pierd*lną, że jakoś się wykaraskają. Przetrwamy tego pierdolca, a potem przyjdzie czas na rozliczenia. Ludzie mimo otumanienia i przerażenia, zaczną zastanawiać się do czego to wszystko zmierza i gdzie są granice absurdu.

Komentarz

Pracuję...
                                X