Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

koronawirus – nowa grupa chuligańska z Kielc czy faktyczne zagrożenie?

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• U mnie od 10:00 seniorzy szturmują sklep. Tak do 11:20 wszędzie ich pełno, później już się wycisza. Jako przedsiębiorca nie czuję się na tym stratny.

Komentarz

• Zamieszczone przez dilbert Zobacz posta
      Godziny dla seniorów, to czysty populizm, żeby starsza część społeczeństwa miała wrażenie, że rząd o nich dba.
      Nie poprawi to oczywiście w żadnym stopniu sytuacji epidemiologicznej w kraju. W najgorszym przypadku jeszcze ją pogorszy, bo tak jak pisze boss_corleone, ludzi w większości zakupy i tak zrobią, więc zwyczajnie zaczną się tylko bardziej tłoczyć w sklepach (razem z seniorami, bo oni kochają chodzić wtedy, kiedy jest najwięcej ludzi).
      Mega kochają. Moja babcia jak sobie popije śpiewa - moja jedyna miłość to jest tłok w sklepie.
      I teraz są 2 opcje albo otaczają Was jacyś popierdoleńcy (jeżeli tak, to jest realny problem, a nie godziny otwarcie sklepów dla seniorów)
      Albo pierdolicie głupoty.

Żeby nie było, że nie pozostawiam Was bez rozwiązania przerastającego niektórych z Was problemu - w postaci kupna piwa o 10:10, a pączka o 11:50 to MOPS dla osób niezaradnych życiowo wyznacza opiekunów - aplikujcie.
      Ostatnio edytowany przez TNTP; [ARG:4 UNDEFINED].
      Lieber tot als rot!!

Komentarz

• Zamieszczone przez boss_corleone Zobacz posta
        Na szczęście troska o Lidle, Biedronki i Kauflandy jest na forum na wysokim poziomie.
        Ktoś może rozwinąć bardziej "cierpienie przedsiębiorców"? W sensie rozumiem te straty wynikające z braku możliwości zakupu bułki czy wódki - przepadło, zysku nie będzie. Ale jeżeli ktoś nie może zrobić zakupów o 11:00, to nie zrobi ich już w ogóle tak? Będzie żył miłością albo zjadał Mirabelki z drzewa? Robię zakupy o 11:00, albo nie robię i koniec! Aha.
        Miałem na myśli piekarnie, cukiernie do których można wpaść, usiąść coś przekąsić. Gdzie akurat jestem w pobliżu i załatwiam inne sprawy.
        Ostatnio edytowany przez Alek; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

• Godziny dla seniorów odbierają godność.

Komentarz

• Zamieszczone przez TNTP Zobacz posta
            I teraz są 2 opcje albo otaczają Was jacyś popierdoleńcy (jeżeli tak, to jest realny problem, a nie godziny otwarcie sklepów dla seniorów)
            Albo pierdolicie głupoty
            Bardzo wygodne patrzenie na świat, takie zero-jedynkowe.
            Inaczej, możemy się zgodzić, że każdy na forumce ma co najwyżej do przytoczenia dowód anegdotyczny. Natomiast z punktu widzenia sprzedawców, jest jak najbadziej do sprawdzenia w jakich godzinach przychodzą jacy klienci. Szkoda, że ciężko trafić na tego typu statysyki, a sam rząd nie pokusił się o przedstawienie analizy dotyczącej sensowności tych obostrzeń.

Komentarz

• Chodzi o takie przypadki o jakich wspomniał Alek. Ja sam w natłoku obowiązków już ze trzy razy zapomniałem o tym przepisie, wpadałem do sklepu, a pani kasjerka rozkładając ręce mówiła „proszę Pana… godziny dla seniorów, niestety nie mogę”. Mieć utarg taki jak zwykle od tej 10.00 do 12.00, a go nie mieć to moim zdaniem „cierpienie” tych sklepikarzy.
              Małe osiedlowe sklepy liczą każdy grosz, a takie zabiegi raczej nie są dla nich korzystne. Pewnie, że te sklepy nagle nie upadną, ale czemu mają notować codziennie straty?
              Ale widocznie nie ma na to reguły, skoro alfa prowadzi działalność handlową i jego to nie „dotyka”.
              Ja po rozmowie ze znajomą pracującą w takim małym sklepie wiem, że w przypadku jej szefa wygląda to inaczej niż w przypadku kolegi alfa.

|||||||||||||||||||||||||| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
              Better Dead Than Red

Komentarz

• Zamieszczone przez Alek Zobacz posta

Miałem na myśli piekarnie, cukiernie do których można wpaść, usiąść coś przekąsić. Gdzie akurat jestem w pobliżu, bo akurat załatwiam inne sprawy.
                To zaoszczędzone pieniądze albo wolne miejsce w bilansie kalorycznym wykorzystasz przy innej piekarni albo cukierni, w pobliżu których będziesz załatwiał sprawę o 9.40, 12.15 albo 12.50. Albo nawet o 13.10. I inny przedsiębiorca będzie bardzo kontent.

Lubię sobie jebnąć posta.

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
                St.Grzesiuk, „Boso, ale w ostrogach”

Komentarz

• Zamieszczone przez TNTP Zobacz posta
                  Żeby nie było, że nie pozostawiam Was bez rozwiązania przerastającego niektórych z Was problemu - w postaci kupna piwa o 10:10, a pączka o 11:50 to MOPS dla osób niezaradnych życiowo wyznacza opiekunów - aplikujcie.
                  Piwko przed południem? No to zalatuje jednak trochę patolką. Kiedyś prosiło się żuli, żeby kupili jakiegoś browara na nielegalu, teraz trzeba prosić seniorów.

Komentarz

• Rząd nie przedstawia żadnych analiz na żadne z obostrzeń i na te sensowne i te mniej, siedzą na Nowogrodzkiej rzucają kośćmi i patrzą co wyjdzie tak to widzę.

Poszedłem za radą boss_corleone i pojechałem do sklepu o 12.30 i mniej więcej połowa klientów to osoby starsze, dodam że był to sklep wielkopowierzchniowy. Baaa spotkałem swojego tatę któremu zwróciłem uwagę, że mógł przyjechać do sklepu wcześniej to stwierdził że był tu przed 12tą.
                    Czekam na limity wejść bo to autentycznie coś za czym tęsknie i czego mi brakuję, nigdy nie robiło mi się tak przyjemnie zakupów jak wtedy.

Rozumiem że TNTP masz już takiego opiekuna i dlatego tak świetnie sobie radzisz w świecie. Podrzuć namiar bo tak imponujące i celne riposty nie piszą się chyba same.

Komentarz

• Zamieszczone przez alfa Zobacz posta
                      U mnie od 10:00 seniorzy szturmują sklep. Tak do 11:20 wszędzie ich pełno, później już się wycisza. Jako przedsiębiorca nie czuję się na tym stratny.
                      Jeden taki krótki post "z frontu" jest wart więcej niż siedemnaście stron A4 dociekań i zażaleń. Dzięki, alfa.
                      "Nieszczęsny człowiek, który posiada miłość, a szuka czegoś innego".
                      "Fanatycy wolności kończą jako teoretycy policji". (N. Davila)
                      Up the Anchor!

Komentarz

• A tak w ogóle to:
                        Zlikwidujmy przejścia dla pieszych, bo część ludzi przechodzi przez jezdnię w innych miejscach!
                        Znieśmy ciszę nocną, bo są ludzie, którzy pracują na nocną zmianę, a śpią w dzień!
                        Znieśmy 500+ i ulgi podatkowe, bo są osoby, które choć są uprawnione, to z nich nie korzystają!
                        Znieśmy prawo do „darmowej” edukacji/służby zdrowia, bo część ludzi posyła swoje dzieci do prywatnych szkół i lekarzy.
                        itd. itp.

Jak tak daje pójdzie to dojdziemy do postulatu zniesienia zakazu zabijania, bo są inni ludzie / inni seniorzy (nie ci których chciałbym zabić / nie ci którzy chodzą do sklepu o godz. 11), którzy sami sobie odbierają życie / chodzą do sklepu o 9 albo 12.30.

Gwoli ścisłości: nie uważam wspólnych zakupów z seniorem za próbę zabójstwa; chciałem tylko pokazać pewien tok rozumowania.

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno

Komentarz

• Zamieszczone przez księciuniu Zobacz posta

To zaoszczędzone pieniądze albo wolne miejsce w bilansie kalorycznym wykorzystasz przy innej piekarni albo cukierni, w pobliżu których będziesz załatwiał sprawę o 9.40, 12.15 albo 12.50. Albo nawet o 13.10. I inny przedsiębiorca będzie bardzo kontent.
                          Nie, po prostu za pół godz. wracam do domu i tam jem co mam

Komentarz

• Jak pisałem tamtego posta to spodziewałem się, że się okaże, że sprawy załatwiasz tylko między 10 a 12.

Przynajmniej kasę zaoszczędzisz

Komentarz

• Zamieszczone przez Mrugs Zobacz posta
                              Rozumiem że TNTP masz już takiego opiekuna i dlatego tak świetnie sobie radzisz w świecie. Podrzuć namiar bo tak imponujące i celne riposty nie piszą się chyba same.
                              Jeżeli faktycznie nie jesteś w stanie samodzielnie znaleźć numeru do MOPSu który Cię obsługuje, to ani chybi taki opiekun jest dla Ciebie wskazany.
                              Oczywiście mógłbym dokonać rozbioru logicznego tego co napisałeś, ale wziąwszy pod uwagę co powyższe nie mam na to sumienia.
                              Lieber tot als rot!!

Komentarz

• Zamieszczone przez Alek Zobacz posta

Nie, po prostu za pół godz. wracam do domu i tam jem co mam
                                Czyli biorąc to pod uwagę, będziesz musiał uzupełnić zapasy tego co zjesz w domu i dasz zarobić innemu sklepikarzowi.
                                Lieber tot als rot!!

Komentarz

Pracuję...
                                X