Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

koronawirus – nowa grupa chuligańska z Kielc czy faktyczne zagrożenie?

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Zamieszczone przez TNTP Zobacz posta
    U nas dynamika jest ZNACZNIE WIĘKSZA od Niemiec tam na początku przez 10 dni zaraził się...jeden pacjent.
    Chodziło mi o moment, od kiedy ujawniła się epidemia na miejscu (czyli mniej więcej 27 lutego), a nie o izolowane "importy". Tu wykres, który to dobitnie ilustruje:

https://www.statista.com/statistics/...pment-germany/
    "Nieszczęsny człowiek, który posiada miłość, a szuka czegoś innego".
    "Fanatycy wolności kończą jako teoretycy policji". (N. Davila)
    Up the Anchor!

Komentarz

• Widzieliście gdzieś jakieś relacje, zdjęcia, filmy jak to teraz wygląda w Lombardii? Nic nigdzie nie mogę znaleźć. W czasach gdzie ludzie robią sobie zdjęcia i filmy idąc do kibla to dziwne. Jedynie co znalazłem to filmik z Neapolu gdzie wygląda to jak z jakiegoś filmu o zombie.

https://twitter.com/i/status/1237868840467365888
      "Lech Poznań nie wystąpił o licencję na przyszły sezon i został przesunięty na ostatnie miejsce w tabeli. W przyszłym sezonie pod nazwą Lech Poznań występować będzie Amica Wronki."

Komentarz

• A co co działań bieżących rządu, to przyjęli chyba optymalną w naszych warunkach taktykę. Czyli wygaszać ruch i przepływy ludzkie, które powodują roznoszenie wirusa, przy jednoczesnym ograniczeniu testów żeby nie spowodować szturmu na służbę zdrowia co będzie oznaczało jej koniec. Jako że wirus jest zasadniczo dla większości niegroźny, to niech go ludzie przeżywają w domach.

Komentarz

• Jeżeli ludzi do paranoi doprowadza chiński kaszel, to co będzie jak przyjdą prawdziwe ciężary?

ogarnijcie, strim dla antypolastowców
          http://www.sportstream.live/en/playe.../5e6aa6acd1cca

Komentarz

Jak sobie wyobrażacie takie zamknięcie miasta ? Przez kogo ? I przede wszystkim po **** ?
            Pewnie dlatego, bo sporo osób wyjeżdża do rodzinnych stron.
            Wojsko i policja na wylotówkach z miast tak to widzę, plus patrole przy skrzyżowaniach.

Komentarz

• Zamieszczone przez alfa Zobacz posta
              W Kambodży też mnóstwo Chińczyków, a zakażeń nie ma.

Nawet do mnie dotarły informacje o zamknięciu Warszawy w nocy z niedzieli na poniedziałek. Jedno źródło z TVP, drugie z lotniska.
              Kambodża, Korea Pł, wiele państw "czarnej" Afryki... Brak danych nie oznacza braku wirusa....

Komentarz

• Nie dziwi fakt iż wczoraj zakaziło się 10 razy więcej Brytoli niż Chińczyków...
                Lieber tot als rot!!

Komentarz

• Po prostu w Azji jest gdzieniegdzie taki syf, że pewnie coś zeżarło tego wirusa.

Komentarz

U nas dynamika jest ZNACZNIE WIĘKSZA od Niemiec tam na początku przez 10 dni zaraził się...jeden pacjent.
                    Czy od Francuzów gdzie od 15 lutego do 25 lutego mieli całych 2 nowych zarażonych.
                    Zasadniczo nie jest to nic dziwnego.

Do wątku około politycznego to mhhhh jest to rzecz w **** skomplikowana i nie chce mnie się nad tym rozwodzić. Osobiście uważam, że rząd robi dobrą - bardzo dobrą robotę. Tylko skala problemu jest GIGANTYCZNA.

Zaś w poście Gelo najbardziej zaintrygował mnie jeden fragment

Ty wiesz, że w Polsce nie ma stety-niestety centralnego systemu zakupowego ? I za te braki są odpowiedzialne, czy tam współodpowiedzialne właśnie osoby z poziomu zaopatrzenia szpitalnego ?

Temat jest skomplikowany, w stylu pierdolenie "kupmy respiratory", tylko, że...
                    - dziś wszyscy na świecie chcą je kupować, a nie jest to sprzęt który stoi na wystawie w sklepie.
                    - sam respirator to ***** do bo trza mieć do niego jeszcze oksymetry, pulsometry, kardiomonitory, koncentratory tlenu
                    - i jeszcze kogoś kto to wszystko potrafi obsłużyć

Praktycznie każdy z tych elementów, który jest opisany, można rozłożyć na czynniki pierwsze właśnie w ten sposób.

Co do meritum to środki chemiczne trafią do placówek może nawet jutro, sprzęt ochronny niby płynie z Turcji, ale coś nie może dopłynąć - tylko, że tutaj stany w szpitalach są trochę jednak lepsze (tutaj kłania się chociażby dzisiejsza decyzja o wycofaniu z obrotu otwartego, teoretycznie można pójść jeszcze dalej.)

A i jeszcze jedno faktycznie można było zrobić pewne rzeczy trochę szybciej...ale realnie to i tak robimy to w bardzo dobrym tempie - jak na Europę w każdym razie.
                    Z 2 strony, Rzad zamiast organizowac dodatkowy, centralny budzet na sytuacje kryzysowa debatuje o pieniadzach na tvp. Pierwszy oficjalny raport statystyczny byl wydany przez WHO 21 stycznia (publicznie) mysle ze wczesniej bylo wiadomo i juz rozmawiano o tym miedzynarodowo. Zreszta o samej sytuacji w Chinach WHO mialo informacje od najpozniej 31 grudnia i to juz informacje detaliczne. Wlasnie w takiej sytuacji trzeba zareagowac dynamicznie bez przetargow i innych ******* i szukac rozwiazan przyszlosciowo - skoro wiadomo bylo ze w pierwszym lepszym sklepie nie skompletuje sie wiekszej ilosci zestawow itp. Poza tym caly system jest zaniedbywany od dawna i nikt nie myslal o takich sytuacjach. Dla mnie to nie jest usprawiedliwienie, dwa miesiace temu mozna bylo myslec co bedzie potrzebne, bo juz wiadomo bylo co sie dzieje w Chinach. Z drugiej strony Twoj post jest rozsądny i moze to ja wyidealizowalem polskie warunki i mam pretensje do Rzadu (przynajmniej czesciowo) nieslusznie?

Lubisz pie.dolic? Pie.dol ITI.

Komentarz

• Zamieszczone przez Alek Zobacz posta
                      Pewnie dlatego, bo sporo osób wyjeżdża do rodzinnych stron.
                      Wojsko i policja na wylotówkach z miast tak to widzę, plus patrole przy skrzyżowaniach.
                      To by miało jakikolwiek sens gdyby było jedno, no może dwa ogniska choroby.
                      Albo w sytuacji gdyby inkubacja trwałą 2,3 dni (wtedy to ogólnie nie byłoby problemu)
                      Z tym jak to wygląda dzisiaj - nie ma opcji (chociażby jak by miało wyglądać zaopatrzenie miasta).

Stan wyjątkowy też jest na dziś...i na jutro i na pojutrze i na .... wykluczony bo nie ma ŻADNEJ POTRZEBY (no chyba, żeby komuś odjebało odnośnie zrobienia pokazówki)
                      Ja już kilka dni temu pisałem jak będzie wyglądał scenariusz - jak na razie to się sprawdza.
                      Czyli jak będzie wzrost nawet nie chorych (bo ten jest pewny), ale nowych zarażonych to...będzie przymusowa kwarantanna na terenie Polski, czyli model Włoski, czy tam Koreański.
                      Skąd to wiem...bo jest to jedyny skuteczny środek walki z wirusem.
                      Lieber tot als rot!!

Komentarz

• Byłyby przepustki dla zaopatrzenia.
                        Też słyszałem plotę, że nad tym pracują.

Komentarz

• Zamieszczone przez bkt Zobacz posta
                          Z 2 strony, Rzad zamiast organizowac dodatkowy, centralny budzet na sytuacje kryzysowa debatuje o pieniadzach na tvp. Pierwszy oficjalny raport statystyczny byl wydany przez WHO 21 stycznia (publicznie) mysle ze wczesniej bylo wiadomo i juz rozmawiano o tym miedzynarodowo. Zreszta o samej sytuacji w Chinach WHO mialo informacje od najpozniej 31 grudnia i to juz informacje detaliczne. Wlasnie w takiej sytuacji trzeba zareagowac dynamicznie bez przetargow i innych ******* i szukac rozwiazan przyszlosciowo - skoro wiadomo bylo ze w pierwszym lepszym sklepie nie skompletuje sie wiekszej ilosci zestawow itp. Poza tym caly system jest zaniedbywany od dawna i nikt nie myslal o takich sytuacjach. Dla mnie to nie jest usprawiedliwienie, dwa miesiace temu mozna bylo myslec co bedzie potrzebne, bo juz wiadomo bylo co sie dzieje w Chinach. Z drugiej strony Twoj post jest rozsądny i moze to ja wyidealizowalem polskie warunki i mam pretensje do Rzadu (przynajmniej czesciowo) nieslusznie?
                          Największym sklepem są Chiny, sklepem, w którym tak jakoś nagle ekspedienci pochorowali się. Zapasy i nadwyżki zostały błyskawicznie wchłonięte. Tam, w Chinach, produkować nie ma komu, bo siedzą pozamykani, tu, w Europie, nie ma z czego, jak i komu - cała nadzieja w Turkach, a może Turkmenach. Taka jest cena sterowanej, nastawionej wyłącznie na zysk globalizacji, która działa dopóty, dopóki wszystko jest cacy.
                          "Nieszczęsny człowiek, który posiada miłość, a szuka czegoś innego".
                          "Fanatycy wolności kończą jako teoretycy policji". (N. Davila)
                          Up the Anchor!

Komentarz

Mama pracuje w kerfie pod Mińskiem już koło 10 lat i takiego armagedonu jak wczoraj nigdy nie było.
                            Nawet dyrektor sklepu chodził rozkładać towar.
                            Największe zakupy ktoś zrobił na 2200 zł
                            Się nie śmiej, może wybudował sobie ziemiankę, w której się zadekuje na najbliższe pół roku.

Komentarz

Byłyby przepustki dla zaopatrzenia.
                              Też słyszałem plotę, że nad tym pracują.
                              Ale ta plota była dziś DEMENTOWANA.
                              Może jakiś mhhh mało inteligentny osobnik nie zrozumiał o co chodzi z przymusową kwarantanną na terenie CAŁEJ POLSKI i dodał od siebie jakieś kierwa przepustki, policje na rogatkach itp.
                              Tak jak już pisałem zamykanie wielkich miast w obecnej sytuacji nie ma sensu bo jest uciążliwe, a jest tylko półśrodkiem.
                              Oczywiście niewykluczona jest sytuacja w której ograniczony byłby publiczny transport krajowy
                              .
                              ps. Póki co to nie zamknięto nawet lotniska (mam nadzieję, że nastąpi to koło niedzieli) ba cały czas latają do nas samoloty z Chin.
                              Lieber tot als rot!!

Komentarz

• Trzy różne źródła z okolic do wojska, ministerstwa i polityki sugerują, że od poniedziałku Warszawa zamknięta.

Komentarz

Pracuję...
                                X