Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

koronawirus – nowa grupa chuligańska z Kielc czy faktyczne zagrożenie?

Zwiń
X
 
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • Zamieszczone przez księciuniu Zobacz posta
  Na czym konkretnie to określone rozporządzeniem „szczególne wymaganie sanitarnohigieniczne” polega?
  No właśnie na tym, co autor rozporządzenia dowolnie sobie uzna. Ustawa tego nie precyzuje.
  My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

  Komentarz


  • Kraków. Policja skontrolowała siłownię, która przekształciła się w kościół i sklep


   Krakowska siłownia Atlantic stała się znana na całą Polskę, po tym jak jej właściciele zdecydowali, że pomimo koronazakazu, będą prowadzić swój biznes. Siłownia zaczęła funkcjonować jako sklep z testowaniem sprzętu, a zajęcia fitness odbywają się w ramach Kościoła Zdrowego Ciała. Działalność klubu nie umknęła uwadze policji, która skontrolowała go przez weekend. Mundurowi na razie jednak nie oceniają, czy doszło do naruszenia przepisów.

   - Nie umknęło naszej uwadze, że klub, pomimo czerwonej strefy i zakazów, nadal działa - mówi nam Sebastian Gleń, rzecznik małopolskiej policji. Mundurowi odwiedzili klub w sobotę i niedzielę. Pierwszego dnia w trakcie kontroli ćwiczyło kilka osób, a w niedzielę kilkanaście.

   - Personel został wylegitymowany, wysłuchaliśmy ich wyjaśnień. Weryfikujemy całą sytuację, zabezpieczyliśmy m.in. dokumenty fiskalne. Będziemy to konsultować z sanepidem i innymi organami administracji. Na razie nie oceniamy, czy doszło do naruszenia przepisów - dodaje Sebastian Gleń.

   Siłownia obchodzi przepisy

   Sklep z testowaniem sprzętu do ćwiczeń oraz Kościół Zdrowego Ciała – tak jedna z krakowskich siłowni obchodzi obostrzenia związane z koronawirusem, które od soboty zamknęły m.in. właśnie siłownie. Klub decyzję ogłosił w mediach społecznościowych. Większość komentujących internautów zdecydowanie popiera taki ruch.

   Atlantic Sport to klub działający w ścisłym centrum Krakowa. Oferuje siłownię, korty do squasha i zajęcia fitness. Od soboty powinien być zamknięty, ale nie jest, bo jego właściciele zdecydowali się na odważny krok. Żeby działać zgodnie z prawem, trzeba się było nieco, nomen omen, nagimnastykować. Co zrobił zatem klub Atlantic? Siłownie zamienili na sklep, a zajęcia fitness to teraz związek wyznaniowy.

   "Skoro nie mogą funkcjonować siłownie - w miejsce naszej od dzisiaj otwieramy SKLEP ATLANTIC ze sprzętem do ćwiczeń - nasze PKD (Polska Klasyfikacja Działalności – red.) to również 4764Z, więc możemy i zapraszamy wszystkich, którzy chcą testować odpłatnie nasze maszyny. Skoro nie mogą funkcjonować zajęcia fitness - od dzisiaj ruszają w naszym klubie zgromadzenia religijne członków związku pn. "Kościół Zdrowego Ciała". Trudno uwierzyć? W tym świecie wszystko jest przecież możliwe. Oświecony Olek i Czcigodna Gosia zapraszają dzisiaj na wyjątkowe wydarzenia religijne. Na squashu natomiast mamy codziennie specjalne zawody sportowe bez udziału publiczności. Wszystko zgodnie z prawem" - czytamy na facebookowym profilu klubu.

   - Nasz związek wyznaniowy traktujemy jako taki, który nie podejmuje czynności prawnych, a funkcjonuje na zasadzie swobody wyznania, co gwarantuje konstytucja – mówiła nam Marta Jamróz, dyrektor ds. marketingu w Atlantic Sports.

   Jak dodaje, pierwsze spotkanie religijne było bardzo przyjemne i udane. Tylko w sobotę ok. 300 osób deklarowało chęć przystąpienia do Kościoła Zdrowego Ciała. W sobotę także kilka osób skorzystało ze sklepu.

   Komentarz


   • Zamieszczone przez Runi Zobacz posta
    Dla zainteresowanych mniej lub bardziej w kwestii siłowni itd.
    1. Sanepid nie rozumie ich zamknięcia , zrzuca wszystko na Ministerstwo Zdrowia.
    2. Gowin za otwarciem - przedstawi jutro na posiedzenie sejmu
    3. Do jutra Gowin z przedstawicielami branży wypracują postulaty i propozycje powrotu, które złożą u Morawieckiego.
    4. Do środy ma być decyzja.
    Jak to dobrze, że mamy obraną jedną, niewątpliwie skuteczną strategię.
    Albowiem na dzisiejszej konferencji PMM powiedział m.in.:
    "Jeśli będą potrzebne dodatkowe obostrzenia, to te obostrzenia za dwa, trzy dni ogłosimy i one będą w taki sposób skonstruowane, żeby ogromna część naszej gospodarki w jak najmniejszym stopniu ucierpiała, bo obrona miejsc pracy i możliwości świadczenia pracy dla przedsiębiorców jest fundamentalnym warunkiem powodzenia walki z epidemią. Ochrona zdrowia i ochrona miejsc pracy, obrona naszych przedsiębiorców - to jest ta droga, którą obraliśmy – oświadczył Morawiecki."

    To będą otwierać czy zamykać? Będą zamykać tak, aby nie zamknąć?
    Tylko żeby jakimś rozporządzeniem oczywiście prawidłowo wydanym na podstawie ustawy nie zamknęli szpitali jako zakładów pracy.

    W weekend słuchałem jakiegoś programu (juz nie pomnę jakiego), gdzie w ramach anegdoty jeden z publicystów powiedział, że obecna walka z koronawirusem wygląda tak, jakby rząd robił badania i dobierał te obostrzenia, które spotykają się z najmniejszą liczbą ocen krytycznych. Hmmm ... coś w tym może być. W przypadku siłowni i basenów chyba źle dobrali próbę do tych badań.


    Komentarz


    • Zamieszczone przez TNTP Zobacz posta

     Gdyby jeszcze to wszystko była prawda, a tak to można pogratulować alternatywnej rzeczywistości...szkoda tylko, że takiej posępnej
     Ty jesteś Morawiecki, Kaczyński czy Szumowski?

     Komentarz


     • A w opublikowanym właśnie projekcie ustawy o przeciwdziałaniu sytuacjom kryzysowym wywołanym przez covid znalazł się zapis o "nakazie zakrywania ust i nosa w określonych okolicznościach, miejscach i obiektach".
      Ale po co, skoro forumowi prawnicy (oczywiście przypadkiem będący piewcami dobrej zmiany) twierdzili, że obecne przepisy (rozporządzenie) są wystarczające i nakaz taki obowiązuje, łącznie z możliwością nakładania mandatów i kar administracyjnych.
      Coś tu się kupy nie trzyma.

      Komentarz


      • Zamieszczone przez mski Zobacz posta

       Ty jesteś Morawiecki, Kaczyński czy Szumowski?
       W trójcy jedyny prawdziwy, ale fakt, iż pojawiają się takie pytania najlepiej oddaje stan świadomości.
       Lieber tot als rot!!

       Komentarz


       • Zamieszczone przez KrzychuS Zobacz posta
        A w opublikowanym właśnie projekcie ustawy o przeciwdziałaniu sytuacjom kryzysowym wywołanym przez covid znalazł się zapis o "nakazie zakrywania ust i nosa w określonych okolicznościach, miejscach i obiektach".
        Ale po co, skoro forumowi prawnicy (oczywiście przypadkiem będący piewcami dobrej zmiany) twierdzili, że obecne przepisy (rozporządzenie) są wystarczające i nakaz taki obowiązuje, łącznie z możliwością nakładania mandatów i kar administracyjnych.
        Coś tu się kupy nie trzyma.
        Na tym ostatnim się nie znam, natomiast sam fakt doprecyzowania i wzmocnienia sankcji - taki sam mechanizm by nastąpił, gdyby mając odpowiednią większość rządzący jakąś gwarancję ustawową (np. zakres penalizacji aborcji) wpisali do Konstytucji. No, rzeczywiście. Aj-waj, ITI.
        My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

        Komentarz


        • Skoro osoba z takimi objawami i w takim stanie ,leczy się w domu i nie jest hospitalizowana to w jakim stanie są Ci oficjalnie hospitalizowani ???

         https://sport.radiozet.pl/Pilka-nozn...​​​​
         349meczów*
         71 goli*
         58 asyst*

         jest tylko jeden King!!!!

         *dane mam nadzieję ulegną jeszcze kiedyś zmianie

         Komentarz


         • A tymczasem taka ciekawostka z Islandii:

          Þórólfur Guðnason - główny epidemiolog Islandii stwierdził podczas konferencji prasowej, iż centra fitness i siłownie są jednym z głównych źródeł fali epidemii koronawirusa, która obecnie przetacza się przez kraj. Miejsca te mają zostać całkowicie zamknięte.
          Lepiej być ciemniakiem niż pedałem i lewakiem!

          Komentarz


          • Zamieszczone przez TNTP Zobacz posta
           Tu są dwie kwestie imho na ile miałem okazję poznać środowisko lekarskie to jest ono (mówię o poziomie ordynatorów/dyrektorów/konsultantów wojewódzkich/kierowników katedr na UM) że tak określę mocno skonkfiliktowane - na poziomie personlnym + skłonne do wszelkiego rodzaju intryg (chyba jak każde w miarę zamknięte/ekskluzywne środowisko). Tutaj mogę przytoczyć anegdotkę 3 lekarzy pije wódę do 5 rano, kiedy jeden z nich dotarł "przed południem" do szpitala, to okazało się, że jego gabinet (bodajże ordynatora) był już zajęty przez następcę - który razem z nim siedział do tej 5 (oczywiście nic się przy tym nie pucując). Także część to są na pewno kwestie natury ambicjonalnej - Simon, Grzesiowski czują że mają teraz 5 minut i usiłują to wykorzystać (tak dla przypomnienia ten pierwszy jest konsultatywnym wojewódzkim - a więc osobą powoływaną z czysto politycznego klucza - to tak apros PiSowskich "czystek" )
           Z drugiej zaś strony to imho rząd zarazem był-jest dobrze przygotowany - tylko, że zaskoczyło ich tempo tego wzrostu (co nawet przyznał Niedzielski). Wiem, że brzmi to z lekka przeciwstatwnie i dziwnie. Ale ogólnie kierunek tego wszystkiego jest jak najbardziej dobrze znany (realnie to się wiele od marca nie zmieniło). Tylko problem jest na poziomie dynamiki co sprawia, że panuje ogólny bałagan na iluś tam poziomach.

           Ale to jest podstawowe pytanie o sam kształt służby zdrowia. I problem jest czysto polityczny - w sensie, że panuje w dużym stopniu mylne przekonanie, że szpital powiatowy zabezpiecza potrzeby medyczne mieszkańców danego powiatu. Jak to wygląda w realu - to zapraszam do odwiedzenia jednego z nich. Ogólnie to temat jest z iluś powodów skomplikowany - teraz mamy fajny case z przejęciem z Szpitala Powiatowego w Strzelinie z rąk syndyka masy upadłościowej przez Szpital Akademicki UM we Wrocławiu (rozprawa w Sądzie ma być za kilka dni). Jak w soczewce odbija się w całej tej operacji specyfika lokalna - dla jeszcze większego zaciemnienia sytuacji to Szpital był Spółką Prawa Handlowego, której właścicielem był powiat.
           Żeby nie było, że deprecjonuje Szpitale Powiatowe - to wiadomo, że ich sytuacja jest bardzo różna.
           Tylko wracając do tematu to problemem jest to, że środowisko medyczne przyzwyczajone do daleko posuniętej autonomii i tym, że realnie to oni sami sobą zarządzali, to po prostu torpeduje narzucane im decyzje.
           Przykład sprzed kilku dni - COVIDOWY (w sensie 3 stopień preferencyjności) szpital wojskowy...nie przyjmujący pacjenta...który został przyjęty dopiero po interwencji...ministra Obrony Narodowej. Przecież to jest cyrk - a mówimy o jednym z niewielu szpitali rządowych-resortowych.
           Dlatego też imho łatwiej im robić szpitale od zera - mając możliwość bezpośredniego nimi zarządzania, niż użerać się na iluś tam poziomach (tutaj też jest kwestia odpowiedzialności prawnej - była to jedna z dwóch przesłanek "bezkarności+")
           A dlaczego SN, a nie szkoły to też wydaje mi się, bo nie interesowałem się tym jakoś bardziej, że to względy tylko i wyłącznie logistyczne.

           Ale w jaki sposób to zostało zaserwowane przez rząd ? W sensie co rząd miał zrobić - oprócz wzięcia lekarzy w kamasze - już widzę ten jazgot.
           Super. Autentycznie dziękuję Ci za te wpisy, bo utwierdziły mnie tylko w przekonaniu, że:
           1. Środowisko medyczne to zdeprawowana, mająca w dupie dobro pacjentów kasta. Podzielona ekipa, gdzie każda część ciągnie w swoją stronę, stąd tym bardziej nie będę grzał się opiniami Simona, lekarskiego hieny-celebryty i pierdolenia Guta. Tak, trochę generalizuję.
           2. Problem z dostępem do szpitali i łóżek nie wynika tak naprawdę z działalności wirusa, ale ze szpitalnych państw w państwie i utrudnionym centralnym zarządzaniem placówkami i wolnymi łóżkami, czy sprzętem. To powinno wybrzmieć ze strony rządu, choć jednocześnie byłoby to przyznanie się do nieudolności ogarnięcia służby zdrowia, więc lepiej grillować temat szpitali polowych i niezbędnych obostrzeń. 9k zajętych łóżek covidowych na 180k dostępnych, a my musimy planować szpitale polowe. Słabo, bardzo słabo.

           Poniżej opinia prof. Kuny. W zasadzie poza tematem szczepionki zgadzam się z nim w całej rozciągłości.
           – Zapewniam, że nie jestem koronasceptykiem i nie będę nikogo przekonywał, że epidemii nie ma. Epidemia jest i traktuję ją bardzo poważnie, ale chciałbym, żeby w naszym działaniu dominował pragmatyzm i holistyczne spojrzenie na tę epidemię. Powtarzam - nie jestem wywrotowcem. Żeby nie było, że nie wierzę w tego wirusa. Gdy dostępna będzie szczepionka, to będę pierwszym, który wyrazi chęć, aby się zaszczepić. Ale COVID nie może być słowem wytrychem, hasłem, które sprawia, że zamyka się szkoły, seniorów w domach, podopiecznych DPS-ów, zabrania wychodzenia z domu, podróżowania czy nawet naszych ulubionych form wypoczynku. A szczególny problem, na który zwracam uwagę, to ten, że nie można pod hasłem "koronawirus" pozbawiać ludzi dostępu do opieki medycznej. A spójrzcie, przecież właśnie to się dzieje! – podkreślił.

           Komentarz


           • Zamieszczone przez R. Zobacz posta
            A tymczasem taka ciekawostka z Islandii:
            vs.
            Ciekawostka z Włoch
            (Giuseppe Conte) :

            Jeśli chodzi o siłownie, w ostatnich dniach trwał intensywny dialog z udziałem przedstawicieli tej branży oraz członków Komitetu Naukowo-Technicznego (CtS). Mówiąc całkowicie szczerze, w wielu obiektach wszystkie normy bezpieczeństwa są przestrzegane i zwiększone ryzyko zakażenia nie występuje. . Są jednak i takie miejsca, gdzie zalecenia nie są wprowadzane w życie. Dlatego dajemy branży jeszcze tydzień na dostosowanie się do wszystkich obostrzeń sanitarnych. Jeśli eksperci stwierdzą, że nie ma uchybień, działalność siłowni i basenów nie zostanie zawieszona. Jeśli się to nie uda, to uprzedzam i ogłaszam oficjalnie, że będziemy zmuszeni zamknąć wszystkie obiekty. -

            Od czasu wybuchu pandemii koronawirusa we Włoszech nie odnotowano ani jednego przypadku wykrycia ogniska zakażeń na siłowni, czy na basenie.
            +

            badania Uniwersytetu z Oslo :
            https://www.medrxiv.org/content/10.1101/2020.06.24.20138768v2

            z wynikiem:

            treningi nie wiążą się z podwyższonym ryzykiem rozprzestrzeniania się koronawirusa, o ile przestrzega się zasad bezpieczeństwa.
            + dr. Kucher (WUM)

            W siłowniach i klubach fitness znacznie skuteczniej niż np. w sklepach czy komunikacji miejskiej możemy dbać o prawidłową dezynfekcję, czy zachowanie dystansu społecznego. Te dwa czynniki są podstawowymi metodami profilaktyki zakażeń koronawirusem.
            + na deser WHO :

            Badania naukowe prowadzone w czasie pandemii grypy AH1N1pdm09 w 2009 r. wykazały, że regularny wysiłek fizyczny zmniejsza o ok. 30 proc. ryzyko zakażeń dróg oddechowych. Osoby uprawiające sport rzadziej umierają na choroby układu oddechowego i zapalenie płuc. Każda sesja treningu o umiarkowanej lub wzmożonej intensywności pobudza nasz układ immunologiczny, a we krwi zwiesza się liczba komórek odpowiedzialnych za odporność na wirusy i bakterie. W obecnej sytuacji ruch jest z pewnością lepszy dla zdrowia, niż jego brak
            Ostatnio edytowany przez Runi; 55583.

            Komentarz


            • No teoria zajebista a w praktyce to tylko maseczka w recepcji a potem kazdy uczeszczający juz sobie dopowie resztę

             Komentarz


             • Zamieszczone przez Brylancik Zobacz posta
              No teoria zajebista a w praktyce to tylko maseczka w recepcji a potem kazdy uczeszczający juz sobie dopowie resztę
              No właśnie sedno jest w poście Runiego. Wynika z tego, że na Islandii w siłowniach jest syf i olewka a we Włoszech błysk i stosowanie się do pewnych zasad, tyle

              Komentarz


              • Mnie tam zastanawia jakim trzeba być "geniuszem",żeby dojść do wniosku,że za obecna sytuację odpowiadają siłownie czy nawet knajpy.Te miejsca są otwarte gdzieś tak od początku lata i jakoś drastycznych wzrostów liczby zakażeń w lecie nie było.Zaczęły się na przełomie września i października,kiedy otwarto szkoły i uczelnie.Pewnie czysty przypadek...
               Ostatnio edytowany przez AGZI; 79624.
               #MioduskiOut

               Komentarz


               • Zamieszczone przez TNTP Zobacz posta

                Gdyby jeszcze to wszystko była prawda, a tak to można pogratulować alternatywnej rzeczywistości...szkoda tylko, że takiej posępnej
                1)
                https://dziennikpolski24.pl/gigantyc...ar/c4-15236485
                https://wsse.krakow.pl/page/szanowni...?download=9399
                https://spidersweb.pl/2020/10/covid-...bi-polska.html
                https://www.who.int/publications/i/i...xt-of-covid-19

                2)
                Niestety linka nie będzie, bo i radio nieznane, jakoś po godzinie 9. Reszty chyba nie muszę linkować?

                3)
                https://www.youtube.com/watch?v=par-Gezb-EE
                https://twitter.com/andrzejduda/stat...82750133968898

                4)
                https://ourworldindata.org/coronavir...ormed-each-day
                https://www.fakt.pl/wydarzenia/swiat...-covid/qekcfr9
                https://www.mdr.de/nachrichten/osteu...ehmen-100.html

                5)
                Ponownie, jest sens opisywać?

                6)
                https://businessinsider.com.pl/wiado...ytorni/907gz4n
                https://tvn24.pl/polska/koronawirus-...aretek-4724259
                https://gazetawroclawska.pl/karetki-...ar/c1-15240491
                https://tygodnikbydgoski.pl/polska-i...-praw-pacjenta


                7)
                https://pl.wikipedia.org/wiki/Szkoła_tysiąclecia


                https://szostkiewicz.blog.polityka.p...vv-150x150.jpg
                https://www.youtube.com/watch?v=pbDn3cFgh2M                To co tam się nie zgadza, towarzyszu?


                Mioduski won
                Zamieszczone przez Mioduch na dwa dni przed ostatnią kolejką Ekstraklasy, po najgorszej grupie mistrzowskiej w naszym wykonaniu od wejścia w życie ESA37
                Niezdobycie mistrzostwa powoduje, że musimy walczyć w kwalifikacjach Ligi Europy, a nie Ligi Mistrzów i to wszystko. Zawodnicy dodatkowo nie dostaną bonusu za mistrzostwo. [...] Różnica we wpływach dla Legii od Ekstraklasy za zajęcie pierwszego lub drugiego miejsca w tabeli to maksymalnie około 1,5 mln złotych. Paradoksalnie może być tak, że klubowa księgowa wicemistrzostwo kraju uzna za sytuację finansowo korzystniejszą

                Komentarz

                Pracuję...
                X