Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

koronawirus – nowa grupa chuligańska z Kielc czy faktyczne zagrożenie?

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Zamieszczone przez TNTP Zobacz posta
    Temat jest skomplikowany, w stylu pierdolenie "kupmy respiratory", tylko, że...
    - dziś wszyscy na świecie chcą je kupować, a nie jest to sprzęt który stoi na wystawie w sklepie.
    - sam respirator to ***** do bo trza mieć do niego jeszcze oksymetry, pulsometry, kardiomonitory, koncentratory tlenu
    - i jeszcze kogoś kto to wszystko potrafi obsłużyć

Praktycznie każdy z tych elementów, który jest opisany, można rozłożyć na czynniki pierwsze właśnie w ten sposób.
    Dodam do tego tylko, że koszt jednego respiratora z osprzętem to circa ok. 80000 zł. Także teges.
    Nie mówiąc o tym, że obecnie będzie to na rynku światowym towar wręcz deficytowy.

Ja cały czas czekam na zamknięcie lotnisk dla transportu publicznego.
    Ostatnio edytowany przez Bootleg; [ARG:4 UNDEFINED].
    Always look on the bright side of life!

Komentarz

• Od razu zaznaczam, że to tylko plotka i nie mam jak teraz jej zweryfikować. Ale słyszałem te same informacje dziś z 3 różnych, niezależnych od siebie źródeł, więc jednak się podzielę:
      - liczba potwierdzonych zakażeń w Polsce wg stanu na dziś: ponad 2 tys.,
      - stan wyjątkowy od niedzieli lub poniedziałku,
      - razem ze stanem wyjątkowym zamknięcie miast, w tym na pewno Warszawa
      - sytuacja szybko zmienia się na gorsze.

Mam nadzieję, że to jednak tylko plotka. Ale jeśli nie (a niestety do tego bardziej się skłaniam), to zrobienie zapasów wskazane.

Komentarz

• Zamieszczone przez krzysiek1916 Zobacz posta
        Od razu zaznaczam, że to tylko plotka i nie mam jak teraz jej zweryfikować. Ale słyszałem te same informacje dziś z 3 różnych, niezależnych od siebie źródeł, więc jednak się podzielę:

Mam nadzieję, że to jednak tylko plotka. Ale jeśli nie (a niestety do tego bardziej się skłaniam), to zrobienie zapasów wskazane.
        Farmazon
        Lieber tot als rot!!

Komentarz

• Zamieszczone przez TNTP Zobacz posta
          Farmazon
          Oby. Do poniedziałku zobaczymy. Mam ogromną nadzieję, że to bujda.

Komentarz

• Zamieszczone przez Benek Zobacz posta
            Wie ktoś może skąd tyle zakażeń w Iranie ?
            Chiny mocno inwestują w Iranie. Było/jest tam b duzo pracowników budowlanych. Siła rzeczy wirus przeniósł sie do Iranu. A tamtejsze władze olali sprawę zostawiajac ja własnemu biegowi. Brakuje tez pieniędzy, nie ma procedur, dochodzi ideologia.

szacuje sie ze Iran to 2 skupisko na świecie po Chinach choć reżim oficjalnie bagatelizuje sprawę i podaje liczbę tylko 9 tys zarażonych.

Komentarz

• Z tej ploty jednak tylko liczba przypadków może być nieprawdziwa.

Komentarz

• W Kambodży też mnóstwo Chińczyków, a zakażeń nie ma.

Nawet do mnie dotarły informacje o zamknięciu Warszawy w nocy z niedzieli na poniedziałek. Jedno źródło z TVP, drugie z lotniska.

Komentarz

• Zamieszczone przez crolick Zobacz posta
                  szacuje sie ze Iran to 2 skupisko na świecie po Chinach choć reżim oficjalnie bagatelizuje sprawę i podaje liczbę tylko 9 tys zarażonych.
                  Swoją drogą ciekawe co się dzieje w Korei Północnej. Opcje są chyba dwie:
                  1) odcięcie od świata pomogło im i mają spokój
                  2) zaraza panoszy się bez nadzoru i dziesiątkuje Koreańczyków, a cywilizowany świat nie ma o tym pojęcia

Komentarz

• Stan wyjątkowy i to że sytuacja się zmienia na gorsze to raczej pewniki. Kwestia zamykania miast, granic i lotnisk też wysoce prawdopodobna.

Co do ilości przypadków (z przecieków, szpitali etc.) to nikt nie zna dokładnej co do jednego, ale myślę, że mówimy już o liczbach trzycyfrowych.

Komentarz

• Jak sobie wyobrażacie takie zamknięcie miasta ? Przez kogo ? I przede wszystkim po **** ?
                      Lieber tot als rot!!

Komentarz

Od razu zaznaczam, że to tylko plotka i nie mam jak teraz jej zweryfikować. Ale słyszałem te same informacje dziś z 3 różnych, niezależnych od siebie źródeł, więc jednak się podzielę:

Wczoraj dostałem info z kilku źródeł że od dziś zamkną sklepy spożywcze.

Komentarz

Ja z 15 źródeł słyszałem coś o rozstrzeliwaniach zarażonych. Mam nadzieję, że to jednak tylko plotka. No nic, zobaczymy w poniedziałek.
                          "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
                          Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
                          Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
                          Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
                          "
                          Janusz Waluś - czekaMY!

Komentarz

• Może coś w tym być.
                            Dowieźli ryż i makarony.
                            Jak dowiozą srajtaśmę i mąkę,mogą zamykać.
                            Whisky i lód w dawce wystarczającej do przeżycia zgromadzony .
                            "Lubię sobie jebnąć piwo"

Komentarz

• Zamieszczone przez R.
                              Inna mentalność ludzi, jak ktoś im każe zostać w domach to zostają a nie melanże po parkach itp.
                              Inna sprawa, że oni mają dużo tych testów, robią je nawet kierowcom w samochodach.
                              Północna...
                              Lieber tot als rot!!

Komentarz

• Zamieszczone przez Bootleg Zobacz posta
                                Dodam do tego tylko, że koszt jednego respiratora z osprzętem to circa ok. 80000 zł. Także teges.
                                Nie mówiąc o tym, że obecnie będzie to na rynku światowym towar wręcz deficytowy.

Ja cały czas czekam na zamknięcie lotnisk dla transportu publicznego.
                                Mi zabrakło w tej ustawie specjalnej przeciwko COVID-19 najważniejszego - zamrożenia ochrony prawa własności przemyslowej na pewne kategorie sprzętu medycznego. Tak żeby każdy kto ma możliwość, ale nie ma know-how mógł go produkować. Wiadomo że taka decyzja zapewne wymagałaby zgody w Berlinie, ale zawsze można zapłacić później odszkodowania.

Komentarz

Pracuję...
                                X