Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

koronawirus – nowa grupa chuligańska z Kielc czy faktyczne zagrożenie?

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Zamieszczone przez boss_corleone Zobacz posta
    Strasznie jałowe to są Twoje lamenty. O ile zgodzę się, że kiedyś czytało się przyjemnie, o tyle teraz pozostała sama forma. Treści w tym mało.
    Jeszcze parę dni temu byłeś oburzony, że zniewolone społeczeństwo ma "popierdalać" w maseczkach, w domyśle - nieskuteczne / wirusa nie ma? A teraz to rząd nieprzygotowany na pandemię.
    Czyli my - społeczeństwo będziemy sobie róbta co chceta, ale do rządu pretensje, że łóżek nie ma.
    Szanuję.

Komiczne są za to zarzuty o zacietrzewieniu i ataku na imć błoniaka. Od tego jest Forum, żeby odpisywać. Nie przypominam sobie, żebym stękał na jakieś szpilki o koniach i prędkości, ah jaki jestem biedny, czytać ze zrozumieniem nie umio i po prostu mnie nie lubio.
    Ale, że moje
    Lieber tot als rot!!

Komentarz

• Zamieszczone przez sarinosoman Zobacz posta

Prywatna służba zdrowia to takie błogosławieństwo, że w covidowej śmiertelności per capita USA znajdują się dzisiaj dokładnie między Ekwadorem i Meksykiem - mimo ciągłego wspomagania przez państwo systemu w takiej czy innej formie. Tyle, jeśli chodzi o stwierdzenia "fundamentalne".
      Proponuję zadzwonić do szpitala prywatnego i powiedzieć że ma się COVIDA...nie mogę doczekać się ichniej reakcji
      Lieber tot als rot!!

Komentarz

• Ależ Panowie. Zostawmy te mrzonki o jakichś nierealnych prywatnych służbach zdrowia. Mamy, co mamy i na pewno się to sprawdza. Od 5 lat samodzielnie rządzi prawolewica, nie brakuje w tym środowisku ekspertów, wizjonerów i innych tęgich głów - przełamanie impasu w służbie zdrowia ani chybi jest tuż tuż. Zresztą. Przecież marszałek Terlecki by nam nie kłamał że jesteśmy świetnie przygotowani, gdyby służba zdrowia była w kiepskim stanie, prawda?
        Ostatnio edytowany przez bloniaq; [ARG:4 UNDEFINED].
        Nie dotykaj forum, bo cię curva zmiecie z planszy
        -------------
        Jedynie prawda jest ciekawa

Józef Mackiewicz

Komentarz

• Zamieszczone przez bloniaq Zobacz posta
          sarinosoman (poniżej)
          W sensie, że Ekwador i Meksyk też mają prywatne służby zdrowia?
          "W sensie, że" prywatna służba zdrowia jest najlepszym gwarantem zdrowia obywateli.
          "Nieszczęsny człowiek, który posiada miłość, a szuka czegoś innego".
          "Fanatycy wolności kończą jako teoretycy policji". (N. Davila)
          Up the Anchor!

Komentarz

• Nie stawiałem takiej tezy. Napisałem, ironicznie, że państwowa jest błogosławieństwem, bo w takim tonie pisał TNTP wielokrotnie, a dziś przywoływał wolny rynek i tłumaczył rząd* bezwładnością w podaży pracowników.

*ed
            -------------

Józef Mackiewicz

Komentarz

"W sensie, że" prywatna służba zdrowia jest najlepszym gwarantem zdrowia obywateli.
              Singapur jakoś sobie radzi:

zgonów - 28
              zarażeń - 57740

https://finanse.wp.pl/idealny-model-...4246163163265a

https://www.emergency-live.com/pl/he...thcare-system/

System opieki zdrowotnej w Singapurze jest uosobieniem a standardowy system opieki zdrowotnej w regionie Azji i Pacyfiku. W rzeczywistości, według Światowa Organizacja Zdrowiaranking światowych systemów opieki zdrowotnej w 2000, Singapur znalazł się na 6 wśród wszystkich krajów.

W roku 2010, tyle co 17 szpitale i centra medyczne w Singapurze zostały akredytowane przez Wspólna Komisja Międzynarodowa (JCI). Same szpitale 17 stanowią 33% wszystkich akredytowanych JCI udogodnienia w Azji. Dowodzi to, że jakość opieki zdrowotnej a ich wskaźniki sukcesu spełniają, jeśli nie przekraczają, standardy międzynarodowe. Wiele z najbardziej znanych na świecie centrów medycznych, takich jak John Hopkins i The West Clinic, założyłem w Singapurze.

Krajowe ekspertyzy medyczne znalazły się na czołówkach wielu skomplikowanych i przełomowych procedur, takich jak innowacyjna metoda chirurgiczna "ząb w oko", aby umożliwić niewidomemu chłopakowi ponowne zobaczenie w 2004, a także sukces w oddzieleniu 10-miesięcznego Nepalese połączone z twin w 2001. Z licznymi szanowanymi lekarze przeszkoleni w najlepszych ośrodkach na świecie, akredytowanych na arenie międzynarodowej szpitalach i specjalistycznych ośrodkach, ciesząca się światową renomą jako konwencja medyczna i Centrum treningowe, szybko rozwijający się ośrodek badań podstawowych i klinicznych, nic więc dziwnego, że Singapur stał się wiodącym ośrodkiem medycznym w Azji.

The opieki zdrowotnej system Singapuru dąży do zapewnienia dostępności dla całego społeczeństwa i wymaga od osób, aby wzięły na siebie odpowiedzialność za własne zdrowie. Aby zagwarantować przystępność, rząd zobowiązał wszystkich instytucje medyczne wydawać rachunki zgodnie z warunkami, procedurami i klasą oddziału. To z kolei sprzyja przejrzystości i konkurencji.
              Krajowy system opieki zdrowotnej jest finansowany zarówno przez rząd, jak i przez osoby prywatne i ich pracodawców. Wydatki rządu na opiekę zdrowotną wynoszą jedynie 3.5% jego PKB, z czego 68.1% pochodzi ze źródeł prywatnych. Oczekuje się, że przeciętny Singapurczyk dożyje do 80, a wiek emerytalny zostanie podniesiony do 65 z 62 przez 2012. Podobnie jak rządy w krajach rozwiniętych o starzejącej się populacji, takich jak Niemcy i Japonia, Singapur martwi się o długoterminowe konsekwencje.

Singapur jest wiodącym miejscem docelowym, nie tylko dla biznesu i rozrywki, ale także dla bezpiecznej, niedrogiej i światowej klasy opieki zdrowotnej. Jest dobrze ugruntowany sieć medyczna oznacza to poszukiwanie leczenie w Singapurze jest łatwe.
              Jeśli chodzi o leki, w celu wydania non-OTC (bez recepty) leki, apteki wymaga recepty wydanej przez osobę zarejestrowaną lokalnie lekarz. Jeśli pacjent ma już receptę poza Singapurem, musi przynieść swoją zagraniczną receptę i skonsultować się z miejscowym lekarzem w celu uzyskania lokalnej recepty, ponieważ recepty za granicą są nieważne. Pacjent może zdecydować o otrzymaniu leku od lekarza lub w aptece, a jeśli wybrany lek nie jest dostępny, może zostać zaproponowany lek zastępczy.

Na dzień dzisiejszy istnieją szpitale publiczne 15 i centra medyczne obejmujące szpitale ogólne 6, szpital dla kobiet i dzieci, Centrum Medyczne, szpital psychiatryczny i centra specjalistyczne 6 dla raka, serca, oczu, skóry, neurologii i opieki stomatologicznej. Szpitale ogólne oferują interdyscyplinarną opiekę szpitalną i specjalistyczną ambulatoryjną oraz oddział pomocy doraźnej 24.
              Szpitale sektora publicznego działają jako prywatne spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, aby zapewnić konkurencyjność względem sektora prywatnego w zakresie usług i jakości. Są o wiele lepsi w porównaniu do "rządowych szpitali" w innych krajach. Te szpitale publiczne są w stanie poradzić sobie w najbardziej skomplikowanych przypadkach, o których mowa w innych szpitalach lub sąsiednich krajach. W rzeczywistości, ich usługi są świadczone i zarządzane przez 5 złożonych sieci składających się z Alexandra Zdrowia, Jurong Health Services, National Grupa Healthcare (NHG), National University Health System (NUHS) i SingHealth.

Wysokie standardy ustalone przez opinię publiczną sprawiły, że wszystkie prywatne szpitale w Singapurze oferują tę samą wyjątkową usługę i wysoki poziom opieki medycznej. Większość szpitali posiada akredytację JCI, w której sektor prywatny jest w dużej mierze prowadzony przez grupy 3, w tym Parkway Holdings, Pacific Healthcare Holdings i Raffles Medical Group. Istnieją prywatne szpitale 21 i kilka specjalistycznych klinik, z których każda specjalizuje się i zaspokaja różne potrzeby przy różnych kosztach.

Komentarz

• Zamieszczone przez bloniaq Zobacz posta

​Naprawdę kolego. Milczenie jest złotem, ale znowu uznałeś, że nie, że warto potwierdzić to co napisałem powyżej. Nie wiem, może jakoś domyślaj się lepiej, no bo nie wyszło. Znowu.
                Napisałaś parę dni temu posta w stylu "...tak, ludzie będą potulnie popierdalać w maseczkach..."
                Po czym edytowałeś i usunąłeś ten fragment?
                Tak/nie wystraczy.
                Lewactwo nie jest cool!

Komentarz

• Zamieszczone przez TNTP Zobacz posta

hahahahaahahah weź się dowiedz jak jest zorganizowana służba zdrowia w Polsce a potem zadawaj podobnie sprytne pytania. Ja się w takim razie dołączam i zapytam się ile było użytych kroplówek w 2014 roku, a ile cewników w 2018 roku.
                  ps. tak jakby ktokolwiek zbierał takie dane.
                  Czyli chvja wiesz, a zgrywasz najmundrzejszego. Zawodowo robię przy sofcie dla instytucji publicznej (nie będę przytaczał nazwy). Raportowanie dla ministerstwa prowadzącego mają tak szczegółowe, żebyś się zesrał z natłoku informacji. Od podziałki na lata, konkretne miesiące, przez konkretne jednostki organizacyjne, przez wiek, płeć, po rodzaje chorób (icd-10) także. Nie chce mi się wymieniać więcej. Jeżeli dla szpitali, podstawowy raport z zajętości łóżek w danym okresie i wykorzystania respiratora (można to wpisać choćby w epikryzę w sposobie leczenia) jest lotem w kosmos, to rzeczywiście nie było pytania. A MZ może dalej kręcić pandemię na liczbach oderwanych od jakichkolwiek wskaźników z przeszłości.
                  Przecież to jest podstawowa informacja weryfikująca, czy mamy do czynienia z chorobą, która wymaga dużo większej liczby hospitalizacji i specjalistycznego sprzętu, czy kvrwa sramy żarem, bo takie skoki były także rok wcześniej. Ja na miejscu MZ chciałbym to po prostu wiedzieć, a podległe mi służby musiałby stanąć na kvtasie, żeby te informacje dla mnie zdobyć, tym bardziej, że chodzi tu o zdrowie i życie obywateli. Ale lepiej wszystko obśmiać i sprowadzić do cewnikowania, czy liczby kroplówek (choć przy odrobinie dobrej woli to też dałoby radę sprawdzić). W szpitalach nie ma systemu, w którym rejestrujesz: pacjent przyjęty na oddział pulmonologiczny w dniu takim a srakim, wypisany w dniu takim a srakim? A następnie raport o liczbie przyjętych na oddział w danym okresie i sru do MZ. A oni powinni te raporty zbierać i analizować.
                  To jest typowy "niedasizm" i sama organizacja służby zdrowia nie jest tu żadnym wytłumaczeniem.

Edyta: Jak, kvrwa NFZ rozlicza szpitale z kasy? Na słowo honoru?
                  https://www.money.pl/gospodarka/wiad...0,2401620.html
                  Ostatnio edytowany przez KRA; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

• https://polskatimes.pl/prof-kuna-sam...atXU1TjoYXRj-o

Tekst czysto do poczytania. Nie jestem covidianem, antysystemowcem czy innym tworem. Nie lekceważę choroby. Nie oceniam. Noszę maseczki, staram się przestrzegać wytycznych.

Wrzucane są opinie różnych osób, ta wydaje mi się dość wiarygodna.
                    Always look on the bright side of life!

Komentarz

• Singapur sobie radzi, ale Stany już nie - więc sama "prywatność" służby zdrowia najwyraźniej o niczym nie decyduje. "Komunistyczne" Chiny radzą sobie jeszcze lepiej niż covidovo wyglądający bardzo dobrze Singapur.
                      Up the Anchor!

Komentarz

• KRA - pośrednio odpowiedź na pytanie o "ekstraordynaryjność" aktualnej sytuacji masz w zacytowanym przeze mnie wywodzie Pakulskiego. Celowo wkleiłem tekst akurat jego autorstwa, żeby nie było tu posądzania o jakiś "pisizm" - każdy może sobie wygooglować, kogo wspiera, a kogo zwalcza politycznie doktor Pakulski.
                        Up the Anchor!

Komentarz

Jak kupię szklaną kulę na Allegro, to Ci odpowiem. Ale rozumiem zarzuty do rządu. W końcu taka pandemia to co chwilę jest. Żadna tam sytuacja bez precedensu.
                          Oczywiście, że są to zarzuty i są to zarzuty w pełni uzasadnione. Od stycznia wiadomo było z czym się będziemy mierzyć. Nie można mieć pretensji o początkowy czas, w sensie przełom lutego i marca, bo to była sytuacja nowa. Ale żeby od maja nie przygotować żadnych strategii, czy planów zakrawa o kpinę. Do lekarza nie można wejść (chociaż ten prywatnie się nie boi przyjmować w gabinecie i nie ma problemu), dodzwonić jeszcze trudniej, przekładane zabiegi itd. To są realne sytuacje, na które powinniśmy być przygotowani i żadne walenie w okno patykiem nie powinno mieć miejsca. Zwłaszcza teraz gdy np. rodzice muszą ogarniać L4 na dzieci w przedszkolach itd.
                          Ale spoko, mnie twoja retoryka nie dziwi jak analizuję twoją aktywność w tematach obyczajowo-politycznych i jednocześnie jej nie akceptuję.

Co do pierwszej części. Nie pytam o przyszłość, tylko o to jakie czynniki wg. Ciebie zadecydują o tym że np. będzie można siedzieć w knajpie po 22? Czy np. jak będzie średnio 5k zachorowań dziennie i smiertelność na poziomie 0.5% to nadal będzie stan epidemii/pandemii? Chyba nie potrzebujesz kuli żeby określić kiedy przestaniesz się bać.

Zamieszczone przez księciuniu Zobacz posta
                          Czy kiedykolwiek siedziałeś obok kierowcy w autobusie? Pytam serio.
                          (a nieserio pytam czy dla dorosłego chłopa to aż taka atrakcja? Jako dzieciak lubiłem patrzeć jak kierowca naciska te wszystkie guziczki odpowiedzialne za otworzenie poszczególnych drzwi, ale to było ponad 30 lat temu. I nawet wtedy nie siedziałem obok niego).

A co do masek to teraz możesz wejść do sklepu w masce, bez żadnego wskaźnika.

Mam nadzieję, że pomogłem
                          Przede wszystkim plusik za czujność a z pozostałą ironiczną częścią nie dyskutuję

Komentarz

Napisałaś parę dni temu posta w stylu "...tak, ludzie będą potulnie popierdalać w maseczkach..."
                            Po czym edytowałeś i usunąłeś ten fragment?
                            Tak/nie wystraczy.
                            Otóż normalnie nie byłoby potrzebne ani "tak", ani "nie", bo to sformułowanie nijak nie określa mojego stosunku do skuteczności maseczek, tylko określa po prostu jakimi m.in. emocjami kierują się moim zdaniem ludzie, na pewno jakaś część ludzi, których znam, którzy przeciw maskom się buntują. Ale Ty tu przecież nie w celu dowiedzenia się dlaczego tak to napisałem, tylko w celu potwierdzenia swoich domysłów - dam Ci tę satysfakcję - tak, coś podobnego napisałem. Co ciekawe, używasz tego argumentu, z pełną świadomością, że te słowa wycofałem (co z w.w. względów nie ma znaczenia, ale pokazuje brak innych argumentów). No serio - nie chce mi się z tego tłumaczyć.
                            -------------

Józef Mackiewicz

Komentarz

KRA - pośrednio odpowiedź na pytanie o "ekstraordynaryjność" aktualnej sytuacji masz w zacytowanym przeze mnie wywodzie Pakulskiego. Celowo wkleiłem tekst akurat jego autorstwa, żeby nie było tu posądzania o jakiś "pisizm" - każdy może sobie wygooglować, kogo wspiera, a kogo zwalcza politycznie doktor Pakulski.
                              Nie polemizuje z tym. Tylko z czego ta sytuacja wynika? Z tego, że covid traktujemy jak dżumę, segregujemy pacjentów, izolujemy ich, wydzielamy szpitale, wysyłamy personel na kwarantanny. To i nie dziwota, że przy sezonowym wzroście zachorowań część z chorych na łóżko trafia za późno zamiast być leczonym w najbliższym szpitalu. Sami zablokowaliśmy i tak niezbyt wydolny system. Samonakrecajaca się tragedia.

Komentarz

• Możemy dojść do selekcji "triadowej" covidowców, czyli - de facto - decydowania już na tym etapie (wiek, choroby), kto ma szansę przeżyć, a kogo się tych szans pozbawia, tak jak miało to już miejsce we Włoszech, Hiszpanii, Francji czy Stanach.
                                Dlatego tak ważne jest teraz, żeby każdy dołożył swoją cegiełkę rozsądku.
                                Up the Anchor!

Komentarz

Pracuję...
                                X