Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

koronawirus – nowa grupa chuligańska z Kielc czy faktyczne zagrożenie?

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Zamieszczone przez KrzychuS Zobacz posta
    Odważna teza. Oczywiście poparta naukowymi dowodami.
    Nie sądzę by była odważna, ani tym bardziej nowa.

Wciąż nie wiadomo, gdzie dokładnie było źródło wirusa wywołującego chorobę covid-19. Wiadomo, że koronawirus po raz pierwszy pojawił się w chińskiej metropolii Wuhan/ Do tej pory wielu wskazuje na targ rybny, na którym handluje się dzikimi zwierzętami. Jednak różne zachodnie media informują, że wirus mógł wydostać się z Instytutu Wirusologii znajdującego się w pobliżu targu – opisuje Deutsche Welle.(...)

Już pod koniec stycznia w piśmie "Science" pojawił się artykuł kwestionujący wersję mówiącą o pojawieniu się wirusa na targu. Z kolei w piśmie "The Lancet" pisano o tym, że 13 pierwszych pacjentów chorych na COVID-19 nie miało żadnego związku z targiem w Wuhan. Możliwe też, że infekcja pacjenta "zero" nastąpiła już w listopadzie 2019 roku.

Tropy prowadzą do profesor wirusologii Zhengli Shi zajmującej się badaniem nietoperzy w tamtejszym instytucie. Na początku 2019 roku opublikowała ona artykuł na temat koronawirusów roznoszonych przez nietoperze, w tym także tych bardzo podobnych do aktualnego koronawirusa, który wywołał pandemię. Dzięki pracy Zhengli Shi i jej zespołu można było rekordowo szybko przeanalizować genom wirusa i rozpocząć prace nad szczepionką i nad testami wykrywającymi przeciwciała. Chińska wirusolożka trafiła jednak w ostatnich tygodniach pod ostrzał krytyki w mediach społecznościowych na całym świecie.

Wedle zachodnich mediów, wszelkie publikacje podlegają teraz kontroli rządowej. Ambasada Chin w Londynie uznała te informacje za "bezpodstawne", zaś w specjalnie wydanym oświadczeniu napisała, że "badania na temat pochodzenia COVID-19 idą pełną parą".
    https://dorzeczy.pl/swiat/137021/wir...m-w-wuhan.html

Zamieszczone przez KRA Zobacz posta
    Foxx
    Przepraszam, moja pomyłka. To miało być pytanie, a nie twierdzenie. Mam nadzieję, że nie znajdziemy tu osób, które przyjmą wprowadzenie ew. stanu wyjątkowego z radością i zrozumieniem.
    Dotąd taki głos przewinął się tylko ze strony zwolennika PO (gdy oni postulowali wprowadzenie stanu nadzwyczajnego), którego nie podejrzewam o bycie kibicem w realu.
    My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Komentarz

• Są gdzieś liczby jak aktualnie wygląda liczba hospitalizowanych, pod respiratorem itd ?
      349meczów*
      71 goli*
      58 asyst*

jest tylko jeden King!!!!

*dane mam nadzieję ulegną jeszcze kiedyś zmianie

Komentarz

• ...2702 łóżka przeznaczone dla pacjentów z COVID-19 są zajęte, a 166 pacjentów zakażonych koronawirusem potrzebuje terapii respiratorowej - informuje Ministerstwo Zdrowia. Przybywa też osób objętych kwarantanną i nadzorem epidemicznym....

Edycja: Dzienny raport o koronawirusie pojawił się na Twitterze. Wynika z niego, że zajęte są 2702 łóżka przeznaczone dla pacjentów z COVID-19. To o 142 więcej niż dnia poprzedniego. 166 pacjentów zakażonych koronawirusem jest podpiętych do respiratorów. Dzień wcześniej było ich o siedmiu mniej.
        Ostatnio edytowany przez boss_corleone; [ARG:4 UNDEFINED].
        Lewactwo nie jest cool!

Komentarz

• To jakiś duży skok w ciągu ostatnich dni ?
          349meczów*
          71 goli*
          58 asyst*

jest tylko jeden King!!!!

*dane mam nadzieję ulegną jeszcze kiedyś zmianie

Komentarz

• Zamieszczone przez Benek Zobacz posta
            To jakiś duży skok w ciągu ostatnich dni ?
            Jeszcze chyba z tydzień temu hospitalizowanych było około 2 tysięcy, a pod respiratorami mniej niż 100

Komentarz

• U mnie koleżanka mojej Mamy i jej mąż (wiek 60+). Gorączka ok. 39 i złe samopoczucie. Lekarka nie widziała podstaw do testów, bo jej zdaniem to nie korona. Powiedziała, że jak chcą to mogą jechać na SOR na Grenadierów, albo zrobić sobie test prywatnie. I w końcu zrobili...w obu przypadkach wynik dodatni.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Varsovia - Semper Invicta, Semper Heroica.

Komentarz

• No i uj, liczyłem na naprawdę tłuściutkie "Eski" po porankowym newsie. Natomiast po:

https://www.youtube.com/watch?v=QV_zCN-4awc

Wysiadam z tym zyskiem jaki mam od wczoraj, nie dla mnie koronawirusowe zabawy Trump jest zbyt nieprzewidywalny by zostać z eSkami przez weekend , a scenariusz " nic mi nie jest" będzie chyba grany. Koniec, końców popsuli mi tym newsem plan. Miałem zamiar kilka dni potrzymać do 3150, teraz zbyt się boję . Zobaczymy w poniedziałek. W sumie to post chyba bardziej do rynku itp. No ale news jest o tym, że dzięki Bogu Trumpowi i pierwszej damie te zabójczy wirus narazie nie wyrządza galarety z płuc...
                http://komandir.wrzuta.pl/audio/9lE2...zek_czajkowski

Komentarz

• Zamieszczone przez TNTP Zobacz posta

Szczerze kompletnie nie rozumiem tego co piszesz, albo inaczej rozumiem, ale jest to niezgodne z moją optyką. Ty zakładasz jakąś nadrzędną rolę Banków Centralnych - ja natomiast uważam, że dziś Banki Centralne są praktycznie w całości podporządkowane krótkoterminowym celom politycznym. Przecież drukowanie BILIONA dolarów miesięcznie w żaden sposób samo w sobie ani nie stabilizuje sytemu finansowego i ani nie ma nic wspólnego z polityką monetarną.
                  Ja też nie rozumiem tego co Ty piszesz, bo to w zasadzie jeden wielki bełkot. Mylisz pojęcia i za bardzo nie wiesz jak działa FED, Banki Centralne, ani czym właściwie one są.
                  Chyba wydaje Ci się, że to są instrumenty przywódców państw, którzy poprzez nie realizują swoje cele polityczne. Jesteś w wielkim błędzie. Często gęsto ich interesy i sposób prowadzenia polityki są zbieżne, zwłaszcza gdy rządy sprawuje bardziej lewicowa opcja. Ale taki Trump który jest trochę z innej bajki - teoretycznie najpotężniejszy człowiek na świecie - ma znikomy wpływ na FED. Dość wspomnieć, że przez większość kadencji ma z nim na pieńku, bo ów realizuje inną polityką ekonomiczną niż Trump. I Donalda naciski niewiele dawały w tej kwestii.

Rola Banków Centralnych jest nadrzędna. Bo to one w największym stopniu decydują o polityce monetarnej, sile waluty, klimacie dla inwestorów i przepływie kapitału w danym kraju. Gdyby w Polsce Morawiecki nagle sobie z jakichś powodów wymyślił "hej, zróbmy sobie silną złotówkę" to by się zesrał, a nie to zrobił.

Drukowanie biliona dolarów miesięcznie właśnie stabilizuje system finansowy, który przez lata powoli coraz bardziej się chybotał. Ale powoduje też powstawanie innych problemów, może nawet większych, które wrócą ze zdwojoną siłą podczas następnego kryzysu. To doraźne rozwiązanie. Coś jak wyłapywanie gówna płynącego Wisłą w siatki, zamiast naprawiać oczyszczalnię.

Na resztę to już nawet ciężko odpisywać bo nie mam 2h czasu by tu klepać, prostować i wyjaśniać, że czarne jest czarne, a nie białe. Zresztą, i tak już zaszliśmy z tym tematem dość daleko od koronawirusa jako takiego.

Komentarz

• To zasłanianie twarzy na pustej przestrzeni to już wyjątkowy idiotyzm. Jadę sobie np.rowerem jakąś polną ścieżką na zadupiu i mam się w masce męczyć? Po co?
                    #MioduskiOut

Komentarz

• Zamieszczone przez AGZI Zobacz posta
                      To zasłanianie twarzy na pustej przestrzeni to już wyjątkowy idiotyzm. Jadę sobie np.rowerem jakąś polną ścieżką na zadupiu i mam się w masce męczyć? Po co?
                      Wystarczy myśleć. Na zadupiu nie musisz.
                      Znany dziennikarz, Igor Zalewski:
                      https://tygodnik.tvp.pl/50138161/dzi...e-przeczolgali
                      Ostatnio edytowany przez Jaco; [ARG:4 UNDEFINED].
                      "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
                      Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
                      Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
                      Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
                      "
                      Janusz Waluś - czekaMY!

Komentarz

• Zamieszczone przez Jaco Zobacz posta

Wystarczy myśleć. Na zadupiu nie musisz.
                        Znany dziennikarz, Igor Zalewski:
                        https://tygodnik.tvp.pl/50138161/dzi...e-przeczolgali
                        W strefie czerwonej i niedługo też w żółtej muszę.A Warszawa zapewne wkrótce do niej trafi,jak i wiele powiatów przyległych.I żeby nie było,w sklepach czy autobusie noszę.Nie jestem jednym z tych,którzy twierdzą,że wirus nie istnieje.Ale tam,gdzie praktycznie nie mam kontaktu z ludźmi po prostu nie widzę w tym sensu.
                        Ostatnio edytowany przez AGZI; [ARG:4 UNDEFINED].
                        #MioduskiOut

Komentarz

• Zamieszczone przez Kalle Zobacz posta

Ja też nie rozumiem tego co Ty piszesz, bo to w zasadzie jeden wielki bełkot. Mylisz pojęcia i za bardzo nie wiesz jak działa FED, Banki Centralne, ani czym właściwie one są.
                          Chyba wydaje Ci się, że to są instrumenty przywódców państw, którzy poprzez nie realizują swoje cele polityczne. Jesteś w wielkim błędzie. Często gęsto ich interesy i sposób prowadzenia polityki są zbieżne, zwłaszcza gdy rządy sprawuje bardziej lewicowa opcja. Ale taki Trump który jest trochę z innej bajki - teoretycznie najpotężniejszy człowiek na świecie - ma znikomy wpływ na FED. Dość wspomnieć, że przez większość kadencji ma z nim na pieńku, bo ów realizuje inną polityką ekonomiczną niż Trump. I Donalda naciski niewiele dawały w tej kwestii.

Rola Banków Centralnych jest nadrzędna. Bo to one w największym stopniu decydują o polityce monetarnej, sile waluty, klimacie dla inwestorów i przepływie kapitału w danym kraju. Gdyby w Polsce Morawiecki nagle sobie z jakichś powodów wymyślił "hej, zróbmy sobie silną złotówkę" to by się zesrał, a nie to zrobił.

Drukowanie biliona dolarów miesięcznie właśnie stabilizuje system finansowy, który przez lata powoli coraz bardziej się chybotał. Ale powoduje też powstawanie innych problemów, może nawet większych, które wrócą ze zdwojoną siłą podczas następnego kryzysu. To doraźne rozwiązanie. Coś jak wyłapywanie gówna płynącego Wisłą w siatki, zamiast naprawiać oczyszczalnię.

Na resztę to już nawet ciężko odpisywać bo nie mam 2h czasu by tu klepać, prostować i wyjaśniać, że czarne jest czarne, a nie białe. Zresztą, i tak już zaszliśmy z tym tematem dość daleko od koronawirusa jako takiego.
                          Uwielbiam takie argumenty - które są standardem w forumowych dyskusjach - bełkot, nie wiesz co piszesz, mylisz pojęcia itp. itd.
                          Na konkretne pytania słyszę tylko "Drukowanie biliona dolarów miesięcznie właśnie stabilizuje system finansowy" co w zasadzie podsumowuje całą Twoją wiedzę (ani chybi insajderską)
                          I jeszcze na sam koniec zapytam - skoro Ci prezesi Banków Centralnych to osoby nadrzędne wobec przywódców rządów to ilu z nich jesteś w stanie wymienić 10?...5?...3?Jednego ? lol
                          Ale ok niech Ci będzie duet Adamów Glapińskiego i Lipińskiego to najpotężniejsze osoby w Polsce.
                          Lieber tot als rot!!

Komentarz

• Zamieszczone przez TNTP Zobacz posta

I jeszcze na sam koniec zapytam - skoro Ci prezesi Banków Centralnych to osoby nadrzędne wobec przywódców rządów to ilu z nich jesteś w stanie wymienić 10?...5?...3?Jednego ? lol
                            :

"Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
                            Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
                            Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
                            Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
                            "
                            Janusz Waluś - czekaMY!

Komentarz

• Jeśli obiecujemy, że Wam damy to Wam damy.
                              I to bez względu na to, ile będziecie musieli za to wszystko zapłacić

Komentarz

• Wolne sądy! KON-STY-TUC-JA
                                Lewactwo nie jest cool!

Komentarz

Pracuję...
                                X