Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

koronawirus – nowa grupa chuligańska z Kielc czy faktyczne zagrożenie?

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Może mieli tam w fabryce przedszkole dla dzieci pracowników

Komentarz

• Przyznaję, że to byłoby trudne do zdiagnozowania.

Chyba, że były tam jakieś powiązania z poprzednimi ogniskami w centralnej Polsce - tego nie wiem.

Komentarz

• Zamieszczone przez Robert E. Lee Zobacz posta
        Może mieli tam w fabryce przedszkole dla dzieci pracowników
        Albo żonę fryzjera. Kto wie?
        "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
        Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
        Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
        Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
        "
        Janusz Waluś - czekaMY!

Komentarz

• Bardzo słabe statystyki dzisiaj. Coś czuję, że od połowy miesiąca o żadnym otwieraniu granic nie będzie mowy.

Komentarz

• Zamieszczone przez b. Zobacz posta
            https://fakty.interia.pl/raporty/rap...source=special

Ale chuuj z tym, Luksemburg ma wiecej testow na milion mieszkancow i to jest najwazniejsze
            Jak taki jesteś miłośnik tabelek i ekonom, to ja Ci wkleję, dla odmiany własną.
            Spadek produkcji na dzień 01.06.2020 w fabrykach samochodów w Europie:

Okazuje się że nasze fabryki będą otwarte najpóźniej w Europie razem z UK. PSA w Gliwicach i Fiat w Bielsku Białej i Tychach ciągle stoją. Dodam że na takiej Słowacji to otwarto na przykład KIA/Hyundai już w pierwszej połowie kwietnia.
            Dane o produkcji ogólnej musiałem wziąć z 2018, bo nie chciało mi się szukać w jednym miejscu zebranych z 2019. W każdym razie to i tak korzystniej "dla was" bo w 2019 produkcja w Polsce wynosiła koło 50.000 mniej, więc możliwe że bylibyśmy na pierwszym miejscu ze spadkiem.

W inne branże się nie zagłębiam, bo się na nich nie znam. Jak masz jakieś dane gdzie brylujemy, to chętnie się zapoznam na poprawę humoru.

Komentarz

• Zamieszczone przez midzi Zobacz posta
              Bardzo słabe statystyki dzisiaj. Coś czuję, że od połowy miesiąca o żadnym otwieraniu granic nie będzie mowy.
              Co Ty. Przecież Rudy z Mateuszem w momencie ogłoszenia : maski zdjąć, odwołali epidemię w Polsce, mówiąc, że wspaniale sobie z nią poradziliśmy. Wypłaszczyło się, czy coś takiego.

Komentarz

• Zamieszczone przez Tuzin Zobacz posta

Jak taki jesteś miłośnik tabelek i ekonom, to ja Ci wkleję, dla odmiany własną.
                Spadek produkcji na dzień 01.06.2020 w fabrykach samochodów w Europie:

Okazuje się że nasze fabryki będą otwarte najpóźniej w Europie razem z UK. PSA w Gliwicach i Fiat w Bielsku Białej i Tychach ciągle stoją. Dodam że na takiej Słowacji to otwarto na przykład KIA/Hyundai już w pierwszej połowie kwietnia.
                Dane o produkcji ogólnej musiałem wziąć z 2018, bo nie chciało mi się szukać w jednym miejscu zebranych z 2019. W każdym razie to i tak korzystniej "dla was" bo w 2019 produkcja w Polsce wynosiła koło 50.000 mniej, więc możliwe że bylibyśmy na pierwszym miejscu ze spadkiem.

W inne branże się nie zagłębiam, bo się na nich nie znam. Jak masz jakieś dane gdzie brylujemy, to chętnie się zapoznam na poprawę humoru.
                Monokultury przemysłowe jak Węgry czy Słowacja oparte o montownie w automotive dostaną mocno po dupie. Węgry podają spadki powyżej 30%.

u nas jest bardziej zróżnicowane. Pojawiają się pierwsze raporty spółek giełdowych. Taka VRG, dawniej Vistula poruszająca się w branży mody i jubilerskiej zanotowała spadki 30% a wiadomo ze u nich eCommerce mocno urósł w tym czasie. Gdyby nie online to byłoby grubo. Tyle ze tu było zamknięte wiekszosc biznesu.
                "W kraju, w którym ludzie nienawidzą swoich rodaków" - Taco
                „Was, przyjaciele, czeka wspólna praca. Rządźcie, niech chory kraj do zdrowia wraca”. - Szekspir

Komentarz

• Dziś w Szwecji 1065 nowych zarażonych i 77 trupów.
                  Meksyk 4442/816.
                  Indie 9378/286.
                  "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
                  Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
                  Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
                  Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
                  "
                  Janusz Waluś - czekaMY!

Komentarz

• Zamieszczone przez midzi Zobacz posta
                    Bardzo słabe statystyki dzisiaj. Coś czuję, że od połowy miesiąca o żadnym otwieraniu granic nie będzie mowy.
                    RMF FM podalo, ze podobno do 10.06 maja sie okreslic. Zapewne nie otworza granic, zeby pokazac jak dalej wspaniale chronia kraj przed zlym wirusem. Oby jednak bylo inaczej, bo wtedy najblizszy termin to moze byc koncowka sierpnia, a przy okazji nikt nie bedzie mogl skorzystac z zagranicznych wakacji, czyli dzieki temu polska turystyka w teorii troche odrobi strat.

Komentarz

• Model Szwecki jak widać "świetnie" się sprawdza.
                      https://forsal.pl/artykuly/1481725,i...medium=twitter
                      Lepiej być ciemniakiem niż pedałem i lewakiem!

Komentarz

• Zamieszczone przez R. Zobacz posta
                        Model Szwecki jak widać "świetnie" się sprawdza.
                        https://forsal.pl/artykuly/1481725,i...medium=twitter
                        Czyli jak na zachodzie krytykują Polskę to oznacza, że rząd jest zły? No bo do tego się sprowadza ten artykuł.

Logiczne jest, że Szwecja jest poddawana ostracyzmowi, bo jako jedyna poszła innym kierunkiem. Gdyby wyszło, że mieli racje to oznaczałoby, że reszta się myliła. Celem każdego innego kraju jest więc krytykowanie Szwecji za ich politykę, co obserwujemy.

Nie obserwujemy natomiast porównań jak to w tej złej Szwecji trup ściele się gęsto w porównaniu do reszty krajów, bo nic takiego nie nastąpiło.

Komentarz

• W Szwecji tak wielu zgonów nie było od grudnia 1993 roku – wynika z danych, które przedstawił tamtejszy urząd statystyczny. Wiele wskazuje na to, że wdrożona w tym kraju strategia walki z koronawirusem może się nie sprawdzić.
                          https://www.medonet.pl/koronawirus/k...,49460770.html

Szwecja przyznaje: dopuściliśmy do zbyt wielu zgonów na koronawirusa

Gdy zaatakował koronawirus, Szwecja obrała inną strategię niż większość innych krajów. Teraz główny epidemiolog w kraju przyznał, że niekoniecznie była to najlepsza decyzja.
                          https://tech.wp.pl/szwecja-koronawir...7558827341441a

My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Komentarz

• Pierwszy cytat jest przykładem jak nie powinno się przedstawiać danych i jak łatwo nimi manipulować Nie ma porównania z innymi latami więc nie da się do tego merytorycznie odnieść. Nawet je wyśmiałem jak już to poprzedni raz wrzuciłeś:

Zamieszczone przez Peace Zobacz posta
                            Szwecja liczba zgonów 2020vs2019
                            Marzec +719
                            Kwiecień +3085
                            Drugi cytat też niezbyt merytoryczny i również manipulujący (nowa tradycja?), w artykule są również takie stwierdzenia:
                            – Myślę, że teraz postawilibyśmy na połączenie tego, co zrobiliśmy w Szwecji, ale wraz z częścią obostrzeń, jakie miały miejsce na całym świecie – powiedział główny epidemiolog w Szwecji.

Premier Szwecji, Stefan Löfven, także uważa, że podstawowe założenia w kraju były słuszne, ale zaniedbano domy opieki społecznej, gdzie doszło do połowy odnotowanych w Szwecji zgonów.
                            Edit: Żeby była jasność, ja nie uważam, żeby Szwecja była ideałem, a inne kraje fatalne. Po prostu uważam, że przez to, że miała inną strategię robią z niej kozła ofiarnego pomimo tego, że wcale nie ma danych świadczących, że ich podejście było katastrofalne w skutkach.
                            Ostatnio edytowany przez Peace; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

• Problem w tym, że drogę Szwecji zaczynają krytykować sami mieszkańcy. I wiem to nie tylko z tego artykułu ale i z tego co słyszę od znajomych stamtąd.
                              Lepiej być ciemniakiem niż pedałem i lewakiem!

Komentarz

• Ocenić będzie można za jakieś dwa lata. O ile się będzie dało, bo skala drukowania danych przez poszczególne państwa jest ogromna. A zasada jest taka, że te najbardziej "demokratyczne" są dziś najbardziej zakłamane.

Komentarz

Pracuję...
                                X