Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

koronawirus – nowa grupa chuligańska z Kielc czy faktyczne zagrożenie?

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Akurat to jest region, gdzie jest jeden z najwyższych współczynników zachorowań na tysiąc mieszkańców.

A wiemy, że z tym diagnozowaniem to było różnie i samo MZ skorygowało myślę, że ze 100 jak nie lepiej błędnie stwierdzonych wyników.

Komentarz

• Epidemia się wygasza (albo rozwija - w sumie to nie wiadomo), a prace nad aplikacją protego safe trwają:

Wszystko wskazywało, że program dla Androida to kadłubek, którego głównym zadaniem będzie załadowanie do WebView aplikacji przeglądarkowej pobranej z internetu i przekazanie tej aplikacji kontroli nad interfejsem Exposure Notification (komponentu do śledzenia kontaktów społecznych). Moje podejrzenia potwierdzili twórcy aplikacji.
      (...)
      Problem pierwszy – niemożliwe jest wykonanie niezależnego przeglądu aplikacji ani audytu bezpieczeństwa. O ile cyfrowo podpisany plik APK z aplikacją mobilną jest niezmienny a jego autentyczność może być zweryfikowana (tutaj opisałem jak to zrobić), o tyle główny moduł wykonawczy pobierany z serwera może być podmieniony w dowolnej chwili. Łamie to filar nr 6, bo nigdy nie będziemy mieli pewności, czy kod otrzymany z serwera jest tym, który mieliśmy okazję wcześniej sprawdzić.

Problem drugi – operator serwera będzie mógł deanonimizować użytkowników. Wystarczy, by przy pierwszym uruchomieniu każdy egzemplarz aplikacji ProteGO Safe otrzymał treści z jakimś spersonalizowanym elementem, np. obrazkiem śledzącym o unikalnym adresie, by od tej chwili dało się odróżniać poszczególne instalacje programu. Narusza to filar nr 7, bo publiczna kontrola i weryfikacja oprogramowania działającego po stronie serwera jest niemożliwa.

Problem trzeci – już na starcie nie ma mowy o anonimowości – każdy użytkownik pragnący włączyć w swoim urządzeniu Exposure Notification zapuka do serwerów Ministerstwa Cyfryzacji i pobierając moduł wykonawczy zostawi w logach serwera informacje o tym, skąd się łączył.

Problem czwarty – gdy użytkownik raz przyzna programowi uprawnienia do sterowania komponentem Exposure Notification, pobrany z sieci moduł wykonawczy będzie mógł okłamywać użytkownika. Przejaskrawiony, fikcyjny przykład zahaczający o politykę: z powodu dużej liczby zakażeń w kopalniach, wszyscy użytkownicy ProteGO Safe łączący się ze Śląska otrzymują “podrasowany” moduł wykonawczy który nigdy nie wyłączy funkcji śledzenia kontaktów, choć po kliknięciu pokaże na ekranie komunikat o deaktywacji tej funkcji.

Problem piąty – w analizie Panoptykonu czytaliśmy: “Wydawca aplikacji będzie mógł w każdej chwili podmienić zaufaną apkę na nową wersję, wyglądającą tak samo, lecz działającą zupełnie inaczej”. Tutaj ten problem staje się jeszcze bardziej palący, bo pobranie z sieci nowego modułu wykonawczego, tym razem ze złośliwymi funkcjami, nie będzie w ogóle możliwe do zauważenia.

Problem szósty – zwiększona powierzchnia ataku. Udany atak na serwer ministerstwa pozwoli rozesłać złośliwy kod do tysięcy użytkowników ProteGO Safe. Aplikacje będzie trzeba również chronić przed atakiem typu Man-in-the-Middle, polegającym na przechwyceniu i modyfikacji danych przesyłanych między telefonem a serwerem ministerstwa.
      Coś czuję, że niedługo popyt na smartfony delikatnie spadnie, bo rząd chce naszych informacji, tfu bezpieczeństwa.
      Ostatnio edytowany przez sephrioth1916; [ARG:4 UNDEFINED].
      Jeśli obiecujemy, że Wam damy to Wam damy.
      I to bez względu na to, ile będziecie musieli za to wszystko zapłacić

Komentarz

• Zamieszczone przez midzi Zobacz posta
        Fakt, że liczba zachorowań obecnie może być utajona w tych miejsce niestety, ale jest przyczynkiem do stwierdzenia, że kopalnie nie były ostatnim ogniskiem, które się jeszcze pojawi.
        Ten Kaczor to musiał piękne bunkry pobudować na tym Żoliborzu, że jeszcze mu sie trupy mieszczą

E: czy stwierdzenie na wsi, że sieć 5g może powodować koronawirusa jest przyczynkiem do stwierdzenia, że sieć 5g powoduje koronawirusa?

Komentarz

• Zamieszczone przez Robert E. Lee Zobacz posta

E: czy stwierdzenie na wsi, że sieć 5g może powodować koronawirusa jest przyczynkiem do stwierdzenia, że sieć 5g powoduje koronawirusa?
          No skoro "...to jest region, gdzie jest jeden z najwyższych współczynników zachorowań na tysiąc mieszkańców." to pewnie tak
          Lubię sobie jebnąć posta.

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
          St.Grzesiuk, „Boso, ale w ostrogach”

Komentarz

• Zamieszczone przez Robert E. Lee Zobacz posta

Ten Kaczor to musiał piękne bunkry pobudować na tym Żoliborzu, że jeszcze mu sie trupy mieszczą

Niestety muszę Ciebie zmartwić, ale 4g tutaj nawet nie dociera

Natomiast wczoraj 5 kleszczy na grzybach złapane, więc nic w przyrodzie nie ginie.

Oczywistym jest natomiast fakt, że są miejsca, gdzie jeszcze pojawią się kolejne ogniska zapalne, bo jak widać nie wszystkie te ogniska zanim się pojawią są odpowiednio diagnozowane.

Takich miejsc jak poniżej mogą być jeszcze dziesiątki, ale najlepiej niech sekta antytestowa wprowadzi embargo na testy to wtedy nie dowiemy się czy takie ognisko jest, czy go nie ma.
            https://www.rmf24.pl/raporty/raport-...-i,nId,4535693
            Ostatnio edytowany przez midzi; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

• Zamieszczone przez b. Zobacz posta
              https://fakty.interia.pl/raporty/rap...source=special

Ale chuuj z tym, Luksemburg ma wiecej testow na milion mieszkancow i to jest najwazniejsze
              A **** tam, zaryzykuje jeszcze raz. Powiesz mi skąd w Tobie ta niechęć do robienia testów?

Dla kolegi pytam.
              Darek oni wszyscy są chuje oprócz Ciebie!

#TeamVuko

Komentarz

• No jak to skąd, bo Szumowski tak powiedział

Tyle, że najpierw powiedział, że maseczki zbędne. Następnie się zreflektował, że może jednak trzeba nosić.
                Najpierw liczba testów była odpowiednia. Następnie miało rosnąć, ale nie urosło. Dopiero jak pojawił się Śląsk to musieli zwiększyć.
                Wpierw szczyt pandemii był tuż przed nami. Następnie się już wypłaszczyło i byliśmy na szczycie, aż się okazało, że odmrażamy jak wciąż jesteśmy w trendzie wzrostowym.

Komentarz

• Żeby nie było ja jestem #teamSzumowski aczkolwiek w tym temacie mam zdanie odmienne. Po prostu jestem ciekaw skąd u b. ewidentnie taka niechęć do testów.
                  Darek oni wszyscy są chuje oprócz Ciebie!

#TeamVuko

Komentarz

Oczywistym jest natomiast fakt, że są miejsca, gdzie jeszcze pojawią się kolejne ogniska zapalne, bo jak widać nie wszystkie te ogniska zanim się pojawią są odpowiednio diagnozowane.
                    Jak może być ognisko zdiagnozowane zanim się pojawi?

Komentarz

• Normalnie. Przecież to ognisko funkcjonuje tyle, że nie jest diagnozowane. Słynny lekarz z Grójca stworzył nie jedno, a kilka ognisk i zanim dane ognisko zostało zdiagnozowane w tym czasie kwitło już 3, 4, czy 5.

Przykładowo w takiej fabryce lodów już w maju pewnie połowa była nosicielami, a też dopiero teraz zdiagnozowano 50 zakażeń, więc może się okazać, że z rodziną i znajomymi będzie przykładowo 100 zakażonych.

Nie mówię, że się da wszystkie takie ogniska wyłapać. Aż za takich cudotwórców Szumowskiego i s-ka nie uważam

Komentarz

• Zamieszczone przez Kijek Zobacz posta

A **** tam, zaryzykuje jeszcze raz. Powiesz mi skąd w Tobie ta niechęć do robienia testów?

Dla kolegi pytam.
                        Pisałem o tym 88 razy

U mnie nie ma żadnej niechęci do testów - uważam, ze powinno testować się tych, co mieli kontakt z osobą zakażoną, tych, co.mają objawy + wszystkich jak leci tam, gdzie pojawiaja sie ogniska (dps, kopalnie).

Dla mnie calkowicie bezsensowne jest testowanie na chybił-trafił, czyli skoro mozemy dziennie zrobic 30k testow, kwalifikuje sie tego dnia powiedzmy 13k osob, to 17k robimy na przypadkowych osobach, np. wylapujac ich na ulicy.

Komentarz

• Tyle, że nikt nie mówi o robieniu na przypadkowych osobach wyłapywanych na ulicy, a Ty jak mantrę to będziesz powtarzał do usranej śmierci jako kontrargument. Kto coś takiego powiedział, ja czy ktoś inny, czy może sobie to wmówiłeś?

No powiem szczerze nie myślałem, że jesteś aż takim betonem.

Komentarz

Tyle, że nikt nie mówi o robieniu na przypadkowych osobach wyłapywanych na ulicy, a Ty jak mantrę to będziesz powtarzał do usranej śmierci jako kontrargument. Kto coś takiego powiedział, ja czy ktoś inny, czy może sobie to wmówiłeś?

No powiem szczerze nie myślałem, że jesteś aż takim betonem.
                            To w jaki sposób można wyłapać takie ognisko skoro aż tyle osób przechodzi bezobjawowo? Skąd miano wiedzieć, że w takiej fabrycie lodów pewnie już w maju była połowa zarażonych?

Komentarz

• Pisałem ze dwa razy jak to wyglądało na świecie. Można wytypować miejsca szczególnego ryzyka, do których można zaliczyć przede wszystkim:
                              1. Służbę zdrowia
                              2. Domy opieki
                              3. Hospicja
                              4. Instytucje szkolno-opiekuńcze
                              5. Zakłady pracy zbiorowej mające istotne znaczenie dla państwa

Naprawdę nigdy nie sugerowałem, że trzeba testować 100 tys., aby było dobrze, albo jakąś określoną liczbę. Zacząłem pisać na przełomie kwietnia i maja, gdy widać było, że nie zaczyna u nas spadać jak chociażby u sąsiadów Czechów, że trzeba jednak zgodnie z tym co mówiło wtedy Ministerstwo Zdrowia zwiększać dzienną liczbę testów, aby jak najszybciej wyłapać dodatkowych zakażonych, żeby powstrzymać rozprzestrzenianie się wirusa.

Jak zwykle życie pisze najlepsze scenariusze. Nie tylko moje wiejskie klimaty mają jak widać problemy z dokładnością testów.
                              https://wiadomosci.wp.pl/malzenstwo-...7855519549569a

Komentarz

• No to na fabrykę lodów by nie trafili.
                                Lubię sobie jebnąć posta.

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
                                St.Grzesiuk, „Boso, ale w ostrogach”

Komentarz

Pracuję...
                                X