Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

koronawirus – nowa grupa chuligańska z Kielc czy faktyczne zagrożenie?

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Zamieszczone przez emil83 Zobacz posta

Co widać też u nas. Byłem w zeszłym tygodniu w Factory Annopol i w Promenadzie. Takich pustek to ja nigdy nie widziałem. Ktoś kto nie lubi tłumów i hałasu ma obecnie raj do robienia zakupów.
    Znajome bary i restauracje także twierdzą, że ludzie nie rzucili się nagle na nie po otwarciu. Dalej sceptycznie i działają na pół gwizdka albo i słabiej.
    Do naszego przedszkola po 1,5 tygodniu funkcjonowania wróciła 30tka dzieci - czyli jakieś 10% dzieciaków.
    Emil chcesz powiedzieć że w Waszym przedszkolu grupy są 60 dzieciaków ??
    349meczów*
    71 goli*
    58 asyst*

jest tylko jeden King!!!!

*dane mam nadzieję ulegną jeszcze kiedyś zmianie

Komentarz

• Zamieszczone przez bloniaq Zobacz posta
      Ale to jest sztuczna pozostałość po prawdziwych przewagach. Trzymanie się kurczowo wszelkiego rodzaju certyfikacji, atestów sprawia tyle, że realny dystans rośnie. Przyjdzie następny kryzys i też kupimy wszystko co nam potrzeba nie oglądając się na certyfikaty. Czas działa na niekorzyść tej "przewagi". Zachód gnije, a my ciągle w niego wpatrzeni.

Myślę, że pandemia dała Europie do myślenia, a zaściankowy Wschód jeszcze bardziej zacieśni więzy gospodarcze. Naturalne, że nasze decyzje były "konsultowane" z Czechami, Słowacją czy Litwą, a nie Francją i Hiszpanią. I to jest słuszna droga, którą powinniśmy podążać. Polska, Czechy, Słowacja, Ukraina, Białoruś, Litwa, Łotwa i Węgry. Jesteśmy enklawą i tym z transparentu ŁKSu na Mistrzostwach.

Fajnie się patrzy na statystyki, zginęło X tysięcy dziadków tu, a X tam, Ci mądrzy, a Ci głupi. Ja jednak cieszę się, że żyję w państwie, które walczy o życie każdego obywatela, upraszczając - kosztem pieniędzy. Jeżeli w zamian za moją niedolę, straty finansowe i konieczność rezygnacji z "luksusów" przez moją rodzinę, udało się uratować życie jakiegoś staruszka to było warto i c**j.

Lewactwo nie jest cool!

Komentarz

• Zamieszczone przez ŁUKASZ. Zobacz posta
        Pewnie.
        Na przykład mój znajomy, którego najpierw „zamknięto w domu”, później nie pozwolono mu na Święta odwiedzić grobów najbliższych (zamknięty cmentarz), by na koniec pozbawić go środków do życia (cięcia etatów) „bardzo ceni” sobie taką „suwerenność”...
        Powtórzę - każdy ceni, co chce. A w pakiecie z odgórną masową eutanazją i ukrywaniem danych może jeszcze zaliczyć.

W Szwecji coraz więcej ludzi traci pracę przez koronawirusa. Padł rekord
        Data publikacji: 30.03.2020, 18:07 Ostatnia aktualizacja: 30.03.2020, 18:08

Blisko 40 tysięcy zwolnień odnotował w marcu szwedzki Urząd Pracy. W skali miesiąca to dla Szwecji wynik dużo bardziej niekorzystny niż w trakcie kryzysu z 2008 roku czy z początku lat 90. ubiegłego stulecia. Najbardziej ucierpieli pracownicy z branży hotelarskiej, restauracyjnej i oraz ci zatrudniani przez agencje pracy tymczasowej.
        https://www.forbes.pl/gospodarka/szw...wnikow/1b9d7hv

Pozostawienie otwartej gospodarki niewiele dało? Szwecję może czekać największa recesja od czasów wojny
        21 maja 2020, 06:30

Zastosowana przez Szwecję kontrowersyjna strategia wobec epidemii Covid-19 nie wymagała powszechnego zamknięcia gospodarki. Mimo to skandynawski kraj stoi dziś w obliczu największej recesji od czasów II wojny światowej.

Największa gospodarka Skandynawii skurczy się w tym roku o 7 proc. – zapowiedziała we wtorek szwedzka minister finansów Magdalena Andersson. Krótko po jej wystąpieniu biuro zadłużenia poinformowało, że kraj czeka historycznie wysoki, bo 30-krotny wzrost długu, aby pokryć wydatki przeznaczone na programy kryzysowe związane z epidemią koronawirusa i wzrostem bezrobocia. Niezależny sondaż przeprowadzony wśród szwedzkich firm pokazuje, że aż 40 proc. z nich obawia się dziś bankructwa.

Szwedzki model walki z epidemią koronawirusa od początku był przedmiotem dużych kontrowersji. Część osób broniła go twierdząc, że choć w Szwecji notuje się więcej zgonów z powodu koronawirsa niż w krajach sąsiednich, to dzięki otwartej gospodarce państwo to w mniejszym stopniu odczuje ekonomiczne skutki pandemii. Najnowsze dane pokazują, że przekonanie to nie do końca może być prawdziwe.

Minister Andersson stwierdziła, że kraj doświadcza obecnie „bardzo głębokiego kryzysu gospodarczego”. Dodała, że spadek w gospodarce przychodzi szybciej, niż się spodziewano.
        https://forsal.pl/artykuly/1478045,s...sow-wojny.html

A to dopiero początek, bo do Szwecji korona przyszła trochę później.
        My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Komentarz

• Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
          A to dopiero początek, bo do Szwecji korona przyszła trochę później.
          Szwecja pierwszy przypadek: 26 lutego
          Polska pierwszy przypadek: 4 marca

Szwecja pierwszy dzień ze wzrostem 50 przypadków dziennie: 6 marca
          Polska pierwszy dzień ze wzrostem 50 przypadków dziennie: 16 marca

Zamieszczone przez księciuniu Zobacz posta
          Dziękujmy Bogu, że na razie nie nachodzą nas epidemie, których skutki są liczone w procentach populacji.

Komentarz

• Zamieszczone przez boss_corleone Zobacz posta
            Jeżeli w zamian za moją niedolę, straty finansowe i konieczność rezygnacji z "luksusów" przez moją rodzinę, udało się uratować życie jakiegoś staruszka to było warto i c**j.
            Przyklasnę. Żałuję, że to coraz rzadsza postawa.

Komentarz

• Zamieszczone przez Raczej Zobacz posta
              Teatry zamknięte a wczoraj odbył się koncert "Dla Ciebie Mamo" w Teatrze Polskim w Warszawie z transmisją w TVP. Na scenie chulanki, na widowni publika, bez masek.
              Widać założyli, że przy takiej muzyce to wirus na sali po prostu zdechnie...
              Bazinga!
              Przecież i im i mnie chodzi tylko o dobro naszego klubu.

Komentarz

• Foxx, ale chyba nie spodziewasz się wzrostu gospodarczego u Szwedów co? I nie dziwi Cię, że przytoczone branże takie jak restauracyjna czy hotelarska dostaną po dupie w obliczu zamrożonego ruchu międzynarodowego? W końcu jeśli nie ma turystów to hotele tak na siebie łatwo nie zarobią bo Szwedzi raczej wolą spać w domach niż hotelach... Chyba O zatrudnionych przez agencje chyba nie ma co się rozpisywać bo to też logiczne.
                Szwedzi też dostaną po dupie, to oczywiste. Tylko kwestia jak przytoczone przez Ciebie liczby o PKB, wzroście bezrobocia itd. będą się miały na tle tych liczb w innych krajach?

PS. W SONDAZACH 40% szwedzkich przedsiębiorców obawia się o bankructwo, a u nas w sondażach kiedyś Komorowski miażdżył Dudę

​​​​PS2. Minister Andersson słusznie jest świadoma, że dotknie ich głęboki kryzys bo taki dotknie wszystkich... No może oprócz Nas bo by radzimy sobie przecież wg. Naszego rządu najlepiej w Europie. Tylko ciekawe o ile wzrośnie Nasz dług.
                Ostatnio edytowany przez ŁUKASZ.; [ARG:4 UNDEFINED].
                |||||||||||||||||||||||||| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
                Better Dead Than Red

Komentarz

Fajnie się patrzy na statystyki, zginęło X tysięcy dziadków tu, a X tam, Ci mądrzy, a Ci głupi. Ja jednak cieszę się, że żyję w państwie, które walczy o życie każdego obywatela, upraszczając - kosztem pieniędzy. Jeżeli w zamian za moją niedolę, straty finansowe i konieczność rezygnacji z "luksusów" przez moją rodzinę, udało się uratować życie jakiegoś staruszka to było warto i c**j.
                  Ta dyskusja już była. Jeśli chcesz bronić tego zdania - wstawiam przykładowy link, 10 sekund w googlu. https://www.siepomaga.pl/nadia
                  Dlaczego państwo nie ratuje tego życia? Walczy o każdego obywatela, czy tylko o niektórych, albo tylko do pewnego pułapu finansowego?

Zachód gnije właśnie dlatego, że nabył mentalności dobrobytu - że państwo jest od tego, żeby usuwać przeszkody, pilnować certyfikatów i ratować ludzkie życia.
                  Nie dotykaj forum, bo cię curva zmiecie z planszy
                  -------------
                  Jedynie prawda jest ciekawa

Józef Mackiewicz

Komentarz

• Zamieszczone przez Benek Zobacz posta

Emil chcesz powiedzieć że w Waszym przedszkolu grupy są 60 dzieciaków ??
                    kurde chyba się walnąłem

Jest 11 grup w każdej 15-20 dzieciaków co daje koło 200 dzieci a nie 300
                    Niemniej daje to max niż 20% wszystkich dzieciaków.
                    Jednak ze wskazaniem, że od 1 czerwca najpewniej ta liczba wzrośnie. Pytanie jak bardzo
                    You'll take my life but I'll take yours too
                    You'll fire your musket but I'll run you through
                    So when you're waiting for the next attack
                    You'd better stand there's no turning back.

Komentarz

Ta dyskusja już była. Jeśli chcesz bronić tego zdania - wstawiam przykładowy link, 10 sekund w googlu. https://www.siepomaga.pl/nadia
                      Dlaczego państwo nie ratuje tego życia? Walczy o każdego obywatela, czy tylko o niektórych, albo tylko do pewnego pułapu finansowego?

Zachód gnije właśnie dlatego, że nabył mentalności dobrobytu - że państwo jest od tego, żeby usuwać przeszkody, pilnować certyfikatów i ratować ludzkie życia.
                      O kurde. Chyba napisałem niejasności. Państwo w tej konkretnej sytuacji ratuje życie prewencyjnie. Nie jest rolą państwa walka o Nadię. To jest zadanie narodu. Kto ma więcej - niech pomoże tym, którzy mają mniej. Myśl globalnie, działaj lokalnie.
                      Lewactwo nie jest cool!

Komentarz

A dasz przykład jakiegoś państwa - grupy państw które "nie gniją" ?

Bo równie dobrze to mogę napisać, że Zachód ginie przed lewactwo i liberalizm promujące indywidualizm, kosztem solidaryzmu społecznego

Zaś co do procedur medycznych i ich finansowania to już na ten temat pisałem na tym forum (odnośnie wszelkiego rodzaju zbiórek w stylu siepomaga)
                        Kończąc bo mimo, że piszę to od bodajże pierwszego wpisu w tym wątku to widzę, że jest to dla wielu osób wiedza nieprzyswajalna to obostrzenia miały przede wszystkim na celu
                        - niewpuszczenie COVID do Polski
                        - jeśli nie uda się to co wyżej, to kupno czasu na przygotowanie procedur, środków itp.

Pierwsze z różnych przyczyn było mrzonką, drugie zaś udało się praktycznie w 100% zrealizować.
                        Teraz wystarczy tylko kontrolować liczbę zachorowań, żeby nie było paraliżu służby zdrowia i czekać (pytanie tylko na co - bo teoretycznie zachowanie dystansu społecznego może doprowadzić do ograniczenia epidemii)
                        Ostatnio edytowany przez TNTP; [ARG:4 UNDEFINED].
                        Lieber tot als rot!!

Komentarz

• http://www.targowek.info/2020/05/ogn...-32-zarazenia/
                          Vukovic jazda z kurvvwami!

Komentarz

O kurde. Chyba napisałem niejasności. Państwo w tej konkretnej sytuacji ratuje życie prewencyjnie. Nie jest rolą państwa walka o Nadię. To jest zadanie narodu. Kto ma więcej - niech pomoże tym, którzy mają mniej. Myśl globalnie, działaj lokalnie.
                            No ale w temacie koronawirusa też - państwo mogło wydać więcej pieniędzy i ocalić więcej żyć. Np wydałoby jeszcze milion i (hipotetycznie) nie zaraziłaby się jakaśtam zmarła osoba, bo (hipotetycznie) byłoby więcej pielęgniarek w Iksowie, więc nie dzieliłyby pracy w szpitalu z pracą w DPS. Albo wydałoby jeszcze 10 miliardów i każda nowo przyjmowana do szpitala osoba byłaby badana pod kątem koronawirusa, i czekała na wynik w izolatce. A my po prostu płacilibyśmy większe podatki. A ci ludzie by żyli. Przecież wiadomo, że nie skorzystano z KAŻDEJ możliwości, żeby uratować KAŻDEGO Polaka. A jeśli nie podjęto WSZYSTKICH możliwych działań bez względu na koszty, to znaczy, że kalkulowano które są odpowiednio efektywne - tertium non datur. Można chwalić przyjęte do kalkulacji kryteria, ale pisanie że kalkulacja jest zła, a nasz dobry rząd nie kalkulował tylko ratował wszystkich jak leci jest nieco infantylne.

Zamieszczone przez TNTP Zobacz posta

A dasz przykład jakiegoś państwa - grupy państw które "nie gniją" ?

Bo równie dobrze to mogę napisać, że Zachód ginie przed lewactwo i liberalizm promujące indywidualizm, kosztem solidaryzmu społecznego
                            Turcja, Tajwan.

Tylko z góry mówię, że jak zamierzasz oprzeć swoją wypowiedź na jakiejkolwiek wariacji zdania "bloniaq chce, żeby w Polsce było tak jak w Turcji/na Tajwanie", to oszczędź swojego i mojego czasu. Ideałów nie ma, tak jak nie ma kopii. Natomiast polski sejm może jutro głosować nad ustawą która zniesie jakiąś koncesję, certyfikat, limit, konieczność kontroli, itd, itp, albo nad taką która ww. wprowadzi nowe czy wyrówna prawa jakichś pedałów albo ślepych głuchoniemych ludzi na przejściu dla pieszych. Jakie są szanse na ruch w jedną albo w drugą stronę?

Zamieszczone przez TNTP Zobacz posta
                            Zaś co do procedur medycznych i ich finansowania to już na ten temat pisałem na tym forum (odnośnie wszelkiego rodzaju zbiórek w stylu siepomaga)
                            Kończąc bo mimo, że piszę to od bodajże pierwszego wpisu w tym wątku to widzę, że jest to dla wielu osób wiedza nieprzyswajalna to obostrzenia miały przede wszystkim na celu
                            - niewpuszczenie COVID do Polski
                            - jeśli nie uda się to co wyżej, to kupno czasu na przygotowanie procedur, środków itp.
                            Jeśli to do mnie pijesz, to ja piszę tylko, że obostrzenia na pewno nie miały na celu ratowania życia każdego obywatela.
                            Ostatnio edytowany przez bloniaq; [ARG:4 UNDEFINED].
                            Nie dotykaj forum, bo cię curva zmiecie z planszy
                            -------------
                            Jedynie prawda jest ciekawa

Józef Mackiewicz

Komentarz

Można chwalić przyjęte do kalkulacji kryteria, ale pisanie że kalkulacja jest zła, a nasz dobry rząd nie kalkulował tylko ratował wszystkich jak leci jest nieco infantylne.
                              Zwłaszcza, że dziś ogłosił kolejne znoszenie obostrzeń choć pandemii nie wygasił raczej skupiając się na kalkulacji zyski/straty gospodarka/zgony.

Komentarz

Mały off topic. To jak w takim razie oceniasz Powstanie Warszawskie, w którym zginęło 200 tys Polaków?
                                Jeśli obiecujemy, że Wam damy to Wam damy.
                                I to bez względu na to, ile będziecie musieli za to wszystko zapłacić

Komentarz

Pracuję...
                                X