Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

koronawirus – nowa grupa chuligańska z Kielc czy faktyczne zagrożenie?

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Zamieszczone przez Brylancik Zobacz posta

Nie jestem górnikiem i daleko mi na szczescie do tej grupy społecznej. Nie wale w **** takze w zwiazku z epidemią. Ale to porownanie piłkarzyka z górnikiem jest tak bezdennie płytkie, że brak słów.
    No ale ****** powinien ***** home office odjebać albo wziąść opieke na bombelka, w sumie jego wina.
    Tyle, że ja nie oceniałem zachowań, dałem porcję informacji do przemyślenia w temacie "testujemy"! Jak to inaczej wygląda w zależności od szeroko rozumianych okoliczności, to są w zasadzie dwa skrajne przypadki ... można chwilę pomyśleć przed pisaniem głupot?
    Z końmi się nie kopię bo przegram, z idiotami staram się nie dyskutować bo sprowadzają dyskusję do swojego poziomu, na argumenty ad personam staram się nie reagować, patrz wcześniejsze punkty - no i tylko krowa nie zmienia zdania ...

Komentarz

• Ale przecież Jestem chyba nikogo nie krytykował - co najwyżej zwrócił uwagę na specyfikę
      a) pracy w kopalni
      b) opierdalania sie na kanapie
      i związane z tym zagrożenie epidemiologiczne

Tylko, że w tym co napisałeś w ostatnim poście
      Sytuacja w danych klubach ekstraklapy jest póki co NORMĄ, natomiast w przypadku Polski to kopalnia jest pierwszym ogniskiem epidemiologicznym - z tego co pamietam pacjenci 10, 11, 12, 13 (mniej więcej ) to byli górnicy/ich rodziny którzy zarazili kilkanaście innych osob

A jak ktoś zna specyfikę ich pracy to ma chyba świadomość, ze to jest chyba ostatnie miejsce w którym można zachowywać „odstęp”
      Lieber tot als rot!!

Komentarz

• Koronawirus w Rosji.

Bilans zakażeń koronawirusem wzrósł do 187 859 przypadków. W ciągu ostatniej doby potwierdzono zakażenie u 10 699 osób, zmarło 98 osób. Łączna liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa w Rosji sięgnęła już 1723 osób. Nadal najwięcej zakażonych jest w Moskwie - ponad 98,5 tys. osób. Tylko w ciągu ostatniej doby liczba ta wzrosła o 5846 nowych przypadków. Z oficjalnych danych wynika, że do tej pory w kraju tym przeprowadzono już 4,98 mln testów na koronawirusa.

Komentarz

• Zamieszczone przez Brylancik Zobacz posta

Nie jestem górnikiem i daleko mi na szczescie do tej grupy społecznej. Nie wale w **** takze w zwiazku z epidemią. Ale to porownanie piłkarzyka z górnikiem jest tak bezdennie płytkie, że brak słów.
          No ale ****** powinien ***** home office odjebać albo wziąść opieke na bombelka, w sumie jego wina.
          Ja to zrozumiałem raczej jako pokazanie skuteczności/sensowności siedzenia na dupie jezeli ktoś może/mógł. To nie wina górnika, że nie mógł i nikt go za to nie krytykuje, ale przykład 799/800 zdrowych piłkarzy pokazuje ile zyskali co, którzy mogli i z tego skorzystali, a nie latali po znajomych/marketach/zakupkach/spacerkach etc.
          Lubię sobie jebnąć posta.

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
          St.Grzesiuk, „Boso, ale w ostrogach”

Komentarz

• Zaczynają się wyłaniać pierwsze elementy szerszego obrazu.

Firmy zajmujące się handlem hurtowym i detalicznym, naprawą pojazdów oraz przetwórstwem przemysłowym, dystrybucją i produkcją najczęściej otrzymują subwencje w ramach Tarczy Finansowej Polskiego Funduszu Rozwoju - podał Santander Bank Polska.

Łączna kwota przyznanych subwencji w ramach tarczy finansowej, zgodnie z danymi PFR z 6 maja, wyniosła 8,742 miliarda złotych. "Aż 18 proc. z tej kwoty stanowią środki przyznane klientom Santander Bank Polska - to 1,569 miliarda złotych" - napisał bank w komunikacie
            .

Średnia kwota subwencji przyznanych klientom Santander Bank Polska z sektora mikro, małych i średnich firm to obecnie 113 tys. zł, natomiast w bankowości korporacyjnej średnia ta wynosi 932 tys. zł. Łącznie pozytywnie rozpatrzono już 7150 wniosków klientów banku o pomoc w ramach tarczy finansowej PFR.

W segmencie mikro, małych i średnich firm najwięcej, bo niemal 1500 pozytywnie rozpatrzonych wniosków o subwencję, dotyczy podmiotów z sektora handlu detalicznego i hurtowego oraz naprawy pojazdów, a także z branży przetwórstwa przemysłowego - 863 pozytywnie rozpatrzone wnioski. Na kolejnych miejscach pod względem liczby przyznanych świadczeń znalazły się firmy prowadzące działalność profesjonalną, naukową i techniczną (666 pozytywnie rozpatrzonych wniosków), firmy z branży budownictwa (635 pozytywnie rozpatrzonych wniosków) oraz świadczące usługi związane z zakwaterowaniem i gastronomią (546 pozytywnie rozpatrzonych wniosków).

Z kolei, na tę chwilę, wśród dużych przedsiębiorstw najwięcej pozytywnych decyzji otrzymały firmy z sektora dystrybucji oraz firmy produkcyjne.

10 miliardów złotych w niecały tydzień od uruchomienia tarczy finansowej PFR popłynęło w formie subwencji do 50 tysięcy firm, zatrudniających ponad 500 tysięcy pracowników - poinformował w czwartek premier Mateusz Morawiecki
            .

Nowy program pomocowy o łącznej wartości 100 mld zł jest skierowany do ok. 670 tys. polskich przedsiębiorstw, które ucierpiały w wyniku pandemii koronawirusa. Warunkiem uzyskania wsparcia w ramach Tarczy Finansowej PFR jest prowadzenie działalności na 31 grudnia 2019 r., a także niezaleganie z płatnościami podatków i składek na ubezpieczenia społeczne.
            https://biznes.interia.pl/gospodarka...st,nId,4484050

My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Komentarz

• Zamieszczone przez księciuniu Zobacz posta

Ja to zrozumiałem raczej jako pokazanie skuteczności/sensowności siedzenia na dupie jezeli ktoś może/mógł. To nie wina górnika, że nie mógł i nikt go za to nie krytykuje, ale przykład 799/800 zdrowych piłkarzy pokazuje ile zyskali co, którzy mogli i z tego skorzystali, a nie latali po znajomych/marketach/zakupkach/spacerkach etc.
              Wśród piłkarzy chyba byli tacy którzy mieli przeciwciała? Przynajmniej początkowo tak podawano. Więc znikomy procent chorych wsrod pilkarzy nie swiadczy o stu procentowej ich świętości. Sytuacja górników pokazuje tylko jak bez odpowiednich zabezpieczen i zasad, epidemia ma pole do popisu.

Komentarz

• No to się zgadzamy (łącznie z tym, że mnie też zdziwiło to 799/800, bo wcześniejsze informacje były inne)

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno

Komentarz

• Ciekawe kiedy podjęta zostanie jedyna słuszna decyzja dzieląca Polskę na Śląsk i resztę pod względem obostrzeń. Idiotyzmem jest to, że w dalszym ciągu są ograniczenia w lubuskim chociażby.

Komentarz

• Polska, Polska bez Śląska!!
                    Ostatnio edytowany przez księciuniu; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

• "Więcej testów" to niebezpieczne populistyczne hasło walki z pandemią. Ostatnie dni wskazują, że większa liczba badań nie zwiększa wykrywalności zakażeń. Testować trzeba w sposób celowany, osoby z grup ryzyka, przede wszystkim objawowe. Nadal wiele przypadków fałszywie dodatnich
                      https://twitter.com/grzesiowski_p/st...09818762850304

Komentarz

• Czyli wszyscy robią źle dużo testując tylko Polska dobrze bo testujemy tyle co kot naplakal.

Cały czas jestem cierpliwy w odpowiedzi na pytanie skąd ta niechęć do testowania.

Skoro nie testujemy bo nie ma potrzeby to po co pozamyne knajpy, stadiony? Skoro gdyby nie obecnie kopalnie to wirusa by nie było to pootwierajmy cała resztę.
                        ​​​​
                        Darek oni wszyscy są chuje oprócz Ciebie!

#TeamVuko

Komentarz

• Jak zrobimy jutro 100 tysięcy testów zamiast 15, żeby znaleźć nie 350 chorych tylko 390 to uwierz mi i tak się te knajpy i stadiony nie otworzą.

Komentarz

• Odwracasz kota ogonem ale ok.
                            Darek oni wszyscy są chuje oprócz Ciebie!

#TeamVuko

Komentarz

• Zamieszczone przez Kijek Zobacz posta

Cały czas jestem cierpliwy w odpowiedzi na pytanie skąd ta niechęć do testowania
                              Ja bym to nazwał raczej niezgodą na pojawiające się tu często przekonanie, że testy są lekiem na całe zło.

Komentarz

• Nie odwracam. Chodzi o to, żeby znaleźć chorych a nie znaleźć zdrowych. Bycie zdrowym nie jest stanem permanentnym i jutro może być nieaktualne. Jakby chodziło o wydanie certyfikatu każdemu to by można a nawet trzeba było testować jak najwięcej. Jak widać wykonanie 15 tysięcy wyselekcjonowanych testów u nas daje takie same efekty jak wykonanie 40 tysięcy. A te kilkanaście milionów złotych dziennie, można wykorzystać dużo lepiej. Tym bardziej, że dla mnie te testy "ekstraklasowe" są gówno warte, i zdaje się właśnie takie gówno warte testy robią liczby w innych krajach.

Gdyby nie głupota rządzących w temacie górnictwa, które trzyma wszystko za jaja, i jest jedyną strefą wykraczającą poza wszelakie normy rynku, i to nie tylko w kwestii wirusa, to by już można było spokojnie uruchamiać wszystko poza imprezami masowymi. Uważam, że jeśli czegoś można się przyczepiać to właśnie podejścia do tych świętych krów.

Komentarz

Pracuję...
                                X