Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

koronawirus – nowa grupa chuligańska z Kielc czy faktyczne zagrożenie?

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Zamieszczone przez uziek Zobacz posta
    Jaki problem widzice w związku z tą aplikacją? Wedle założeń żadne dane (łącznie z lokalizacją itp) nie są nigdzie wysyłane. Kod jest udostępniony, więc nic "zaszyste" być nie może. Bardzo dobra inicjatywa, która realnie może pomóc nam wszystkim, o ile aplikacja będzie powszechnie używana.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
    Ta aplikacja nie ma prawa działać poprawnie na dużą skalę. Tutaj masz opisane dlaczego https://niebezpiecznik.pl/post/albo-...esz-do-sklepu/

Apropo dzieci roznoszących wirusa https://www.telegraph.co.uk/news/202...idence-review/

Komentarz

• Zamieszczone przez Darex13 Zobacz posta
      Z planów odmrażania, za kompletną głupotę otwarcie przedszkoli, żłobków i... muzeów. W wymienionych dwóch pierwszych, wszystkie sanitarne zalecenia (dezynfekowanie zabawek, przedmiotów i placów zabaw) zakładam, ze potrwają w praktyce tak z jeden dzień. Nie pomijając tu wymienionego zawożenia i iodbierania dzieci z nich, wqiekszośc robi to o tej samej porze. Liczę tu bardzo na samorządy, by zamykały to w pizdu. Muzea to kretynizm do kwadratu, na co to komu? Powinny być traktowane z priorytetem na poziomie siłowni. Wirus potrafi "wisieć" w powietrzu 4h, a te przybytki mają zerową wentylację z oczywistych względów. Tak jak dotychczas, przy całej nienawiści do pisu, uważałem, że ich działania są całkiem racjonalne, tak tutaj polecieli, i to grubo.
      Też jak zobaczyłem te plany odmrażania, to o ile popieram otwieranie sklepów w galeriach (oczywiście jak pisałem, przy zachowaniu bezpieczeństwa, którego minimum połowa ludzi jednak nie robi) o tyle żłobki i przedszkola to dla mnie jakiś odjazd zupełny. Ja w pełni rozumiem, że wraz z odmrażaniem coś z dziećmi zrobić będzie trze, ale pytanie czy to już moment? (wg. mnie - nie). Liczę, że jednak samorządy wykażą więcej oleju w głowie niż rząd. Na szczęście prywaciarze też umieją liczyć - największa sieć prywatnych przedszkoli w Warszawie dziś poinformowała, że nie wraca do pracy stacjonarnej do odwołania.
      Decyzja o otwarciu muzeów i bibliotek to już w ogóle dla mnie jakaś komedia - na kiego ***** otwierać te miejsca?

LEGIA&FC DEN HAAG

Komentarz

• Zamieszczone przez Robert E. Lee Zobacz posta

Ta aplikacja nie ma prawa działać poprawnie na dużą skalę. Tutaj masz opisane dlaczego https://niebezpiecznik.pl/post/albo-...esz-do-sklepu/
        Akurat ten wątek o tym kompletnie nie mówi, za to jest napisane, że ta aplikacja narusza ERODO więc Polacy zarażajcie się dalej, ale przynajmniej Wasze dane są bezpieczne.
        Lieber tot als rot!!

Komentarz

• Zamieszczone przez boss_corleone Zobacz posta
          No ale konstytucję łamio i wybory fałszujo. Żaden szanujący się KODziarz tego nie zainstaluje
          Przysięgam, gdybym miał kontakt, do jakiegoś w miarę prominentnego kodziarza, poprosiłbym go o jakąś wypowiedź, w której pochwaliłby kibolstwo, race na stadionach czy coś takiego, tylko po to, żeby zrobić sobie popcorn i poczytać jak to wytłumaczą na forumce.

Zamieszczone przez TNTP Zobacz posta

Akurat ten wątek o tym kompletnie nie mówi, za to jest napisane, że ta aplikacja narusza ERODO więc Polacy zarażajcie się dalej, ale przynajmniej Wasze dane są bezpieczne.
          Co rząd musiałby zrobić, żebyś powiedział - ok, to już za wiele, tej wolności nie mogą mi zabrać w imię tego, żeby się ktośtam nie zaraził? Podaj prosze, jakiś hipotetyczny przypadek.

edit:

Robert E. Lee
          Weź pod uwagę, ze kolega TNTP czasami pisze coś tak tylko żeby zaakcentować swój sprzeciw, ale nie musi to mieć większego pokrycia w faktach.
          Ostatnio edytowany przez bloniaq; [ARG:4 UNDEFINED].
          Nie dotykaj forum, bo cię curva zmiecie z planszy
          -------------
          Jedynie prawda jest ciekawa

Józef Mackiewicz

Komentarz

• Zamieszczone przez TNTP Zobacz posta

1. Abstrahując od tego, że aby takie aplikacje miały sens to musi korzystać z nich KAŻDY a nie 10% klientów danego sklepu, to wszystkie takie aplikacje bazujące na “wykrywaniu kontaktów” po Bluetooth po prostu nie zadziałają poprawnie i stabilnie, jeśli nie są aktywnie uruchomione. Ten kluczowy dla idei aplikacji problem zdaje się być często pomijany przez osoby nietechniczne wypowiadające się na temat “fajności/nie fajności aplikacji”. A więc powtórzmy to jeszcze raz: takie aplikacje nie działają poprawnie, jeśli są “w tle”, a więc nikogo nie “chronią” dopóki ktoś nie paraduje z nimi wyświetlonymi na ekranie. A naprawdę nie wyobrażamy sobie, żeby teraz każdy na smartfonie wychodząc z domu miał otwartą cały czas na ekranie jakąś (jedną) aplikację. Brak jest póki co wsparcia ze strony producentów mobilnych systemów operacyjnych, aby takie aplikacje mogły działać w tle i nie zżerać energii. A jeśli takie wsparcie się pojawi, to Protego Safe w obecnej formie nie będzie mogło z niego skorzystać, bo…

Komentarz

• Zamieszczone przez bloniaq Zobacz posta

Co rząd musiałby zrobić, żebyś powiedział - ok, to już za wiele, tej wolności nie mogą mi zabrać w imię tego, żeby się ktośtam nie zaraził? Podaj prosze, jakiś hipotetyczny przypadek.

jestem niezmiernie ciekaw odpowiedzi, ale nie gryzie się ręki ktora karmi czy cos takiego.

Komentarz

• Zamieszczone przez Robert E. Lee Zobacz posta

1. Abstrahując od tego, że aby takie aplikacje miały sens to musi korzystać z nich KAŻDY a nie 10% klientów danego sklepu, to wszystkie takie aplikacje bazujące na “wykrywaniu kontaktów” po Bluetooth po prostu nie zadziałają poprawnie i stabilnie, jeśli nie są aktywnie uruchomione. Ten kluczowy dla idei aplikacji problem zdaje się być często pomijany przez osoby nietechniczne wypowiadające się na temat “fajności/nie fajności aplikacji”. A więc powtórzmy to jeszcze raz: takie aplikacje nie działają poprawnie, jeśli są “w tle”, a więc nikogo nie “chronią” dopóki ktoś nie paraduje z nimi wyświetlonymi na ekranie. A naprawdę nie wyobrażamy sobie, żeby teraz każdy na smartfonie wychodząc z domu miał otwartą cały czas na ekranie jakąś (jedną) aplikację. Brak jest póki co wsparcia ze strony producentów mobilnych systemów operacyjnych, aby takie aplikacje mogły działać w tle i nie zżerać energii. A jeśli takie wsparcie się pojawi, to Protego Safe w obecnej formie nie będzie mogło z niego skorzystać, bo…
                Przecież cała ta akcja miała polegać na PROMOCJI tego rodzaju aplikacji. A nie na tym, żeby był jakiś limit 10% klientów.
                Ta cała akcja ma polegać na tym, żeby aplikacja objęła swym zasięgiem jak najwięcej osób bo jak sam napisałeś tylko wtedy ma to jakiś sens (z tego co czytałem dawno temu+z tego co pamiętam to docelowo 70% użytkowników posiadających taka aplikację zapewnia względne monitoring epidemii - to były jakieś przeliczenia z tej aplikacji Singapurskiej)
                Jako, że mamy takie osoby jak Bloniaq które czują się prześladowane/inwigilowane/czy co tam konkretnie Bloniaq czuje odnośnie tejże aplikacji to niech sam napisze to rząd usiłuje nakłonić obywateli do jej instalowania, a nie poprzez przymus.

Faktycznie są podobno jakieś problemy związane z jej użytkowaniem w tle (co zostało tylko zasugerowane - a nie opisane w tym artykule) - wydaje mi się, że jeden z odnośników z tego artykułu który wkleiłeś, opisuje je znacznie lepiej.
                Ale ja nie jestem informatykiem i szczerze nie wiem jak twórcy aplikacji zamierzają sobie z tym poradzić - czy tam może sobie już poradzili.
                Lieber tot als rot!!

Komentarz

• Zamieszczone przez Mrugs Zobacz posta

jestem niezmiernie ciekaw odpowiedzi, ale nie gryzie się ręki ktora karmi czy cos takiego.
                  Ja mam lepsze pytanie - kto byłby winny gdyby sytuacja epidemiologiczna w Polsce wyglądała tak jak we Włoszech, Hiszpanii czy Wielkiej Brytanii albo jeszcze gorzej?

Komentarz

edit:

Robert E. Lee
                    Weź pod uwagę, ze kolega TNTP czasami pisze coś tak tylko żeby zaakcentować swój sprzeciw, ale nie musi to mieć większego pokrycia w faktach.
                    Ta ta ta. W ogóle to co ja piszę nie ma żadnego pokrycia w faktach...witam w jednym szeregu z Moriartym i Hazardzistą

Zaś co do Twojego pytania to ja wiem, że Rząd nie robi nic innego, żeby akurat Tobie zabrać jak najwięcej wolności.

Zrób listę rzeczy które Cię ograniczają od szczepionek, poprzez BTS, adresy IP, CCTV i tak dalej i tak dalej. To oczywiście sprawia, że z dnia na dzień czujesz się coraz bardziej niebezpiecznie. Ogólnie to średniowieczu to dopiero bajka była, nie wspominając o prehistorii, zero rządu, 100% anonimowości.

Także ogólnie przekonałeś mnie w dobie setek aplikacji śledzących użytkownika, używających naszych mikrofonów i aparatów, Pegsusów, lokalizacji przez GPS, czy tam nawet głupi BTS do kilku metrów, tego co się za parę miesięcy będzie działo z Via Tollem to akurat aplikacja ProteGo jest tym czego opresyjne państwo PiS będzie używało do prześladowania i inwigilacji Karyn i Brajanów.
                    Lieber tot als rot!!

Komentarz

Ta ta ta. W ogóle to co ja piszę nie ma żadnego pokrycia w faktach...witam w jednym szeregu z Moriartym i Hazardzistą
                      No cóż, bojowo nastawiony nazwałeś mnie analfabetą, ale żeby bronić tego zdania, i pokazać gdzie się mylę, i dlaczego racja jest po Twojej stronie, to już zabrakło argumentów. To jak mam to zinterpretować? Wychodzi, że pierdoliłeś kocopoły bez pokrycia.

Zaś co do Twojego pytania to ja wiem, że Rząd nie robi nic innego, żeby akurat Tobie zabrać jak najwięcej wolności.

Zrób listę rzeczy które Cię ograniczają od szczepionek, poprzez BTS, adresy IP, CCTV i tak dalej i tak dalej. To oczywiście sprawia, że z dnia na dzień czujesz się coraz bardziej niebezpiecznie. Ogólnie to średniowieczu to dopiero bajka była, nie wspominając o prehistorii, zero rządu, 100% anonimowości.

Także ogólnie przekonałeś mnie w dobie setek aplikacji śledzących użytkownika, używających naszych mikrofonów i aparatów, Pegsusów, lokalizacji przez GPS, czy tam nawet głupi BTS do kilku metrów, tego co się za parę miesięcy będzie działo z Via Tollem to akurat aplikacja ProteGo jest tym czego opresyjne państwo PiS będzie używało do prześladowania i inwigilacji Karyn i Brajanów.

Przecież cała ta akcja miała polegać na PROMOCJI tego rodzaju aplikacji. A nie na tym, żeby był jakiś limit 10% klientów.
                      Ta cała akcja ma polegać na tym, żeby aplikacja objęła swym zasięgiem jak najwięcej osób bo jak sam napisałeś tylko wtedy ma to jakiś sens (z tego co czytałem dawno temu+z tego co pamiętam to docelowo 70% użytkowników posiadających taka aplikację zapewnia względne monitoring epidemii - to były jakieś przeliczenia z tej aplikacji Singapurskiej)
                      Jako, że mamy takie osoby jak Bloniaq które czują się prześladowane/inwigilowane/czy co tam konkretnie Bloniaq czuje odnośnie tejże aplikacji to niech sam napisze to rząd usiłuje nakłonić obywateli do jej instalowania, a nie poprzez przymus.

Faktycznie są podobno jakieś problemy związane z jej użytkowaniem w tle (co zostało tylko zasugerowane - a nie opisane w tym artykule) - wydaje mi się, że jeden z odnośników z tego artykułu który wkleiłeś, opisuje je znacznie lepiej.
                      Ale ja nie jestem informatykiem i szczerze nie wiem jak twórcy aplikacji zamierzają sobie z tym poradzić - czy tam może sobie już poradzili.
                      Ja po prostu nie zamierzam instalować tej aplikacji. Ty, jak rozumiem, uznałeś, że udostępnianie swoich danych przez tą aplikację w ramach walki z wirusem jest ok. I nawet nie chodzi o walkę z wirusem - pewnie faktycznie by to pomogło. Chodzi o to, że władza, tak pisu jak platfusów, każda władza, z kompetencji nie rezygnuje. Najpierw podsłuchują rozmowy bo walczą z terrorystami, potem podsłuchują rozmowy, bo ktoś handluje jaraniem, a potem nie można przejść na czerwonym świetle, bo będziesz miał długi termin oczekiwania na lekarza. Ciekawi mnie czy w ogóle istnieje coś, co by Cię wkurwiło, bo jak na razie, oczywiście się nie pojawiło. Ale jeśli coś takiego nie istnieje w Twoim światopoglądzie, to Twoje tłumaczenia, że AKURAT TUTAJ warto, są niewiele warte.

Ale najlepsze są tłumaczenia, że skoro istnieje jakaś chujnia, to kolejna chujnia nie robi różnicy. To może weź nagrywaj 24h na dobę swojego życia i umieszczaj w internecie. Przecież to żadna różnica skoro są BTSy, Pegasusy itd.
                      -------------

Józef Mackiewicz

Komentarz

Ja po prostu nie zamierzam instalować tej aplikacji. Ty, jak rozumiem, uznałeś, że udostępnianie swoich danych przez tą aplikację w ramach walki z wirusem jest ok. I nawet nie chodzi o walkę z wirusem - pewnie faktycznie by to pomogło. Chodzi o to, że władza, tak pisu jak platfusów, każda władza, z kompetencji nie rezygnuje. Najpierw podsłuchują rozmowy bo walczą z terrorystami, potem podsłuchują rozmowy, bo ktoś handluje jaraniem, a potem nie można przejść na czerwonym świetle, bo będziesz miał długi termin oczekiwania na lekarza. Ciekawi mnie czy w ogóle istnieje coś, co by Cię wkurwiło, bo jak na razie, oczywiście się nie pojawiło. Ale jeśli coś takiego nie istnieje w Twoim światopoglądzie, to Twoje tłumaczenia, że AKURAT TUTAJ warto, są niewiele warte.
                        Ergo nie powinni podsłuchiwać rozmów terrorystów.
                        Jak ktoś ma koronawirusa, **** z tym ***** ograniczenia niech sobie chodzi jak każdy inny obywatel wszak "Ludzie, którzy dla tymczasowego bezpieczeństwa rezygnują z podstawowej wolności, nie zasługują ani na bezpieczeństwo, ani na wolność." a "ograniczając wolność pojedynczej jednostki kneblujesz cały naród"

Różnica między nami jest taka, że ja piszę o realiach, a Ty o "przejściu na czerwonym świetle i związanym z tym długim terminem oczekiwania na lekarza"
                        Ale ja wiem, że to ja "pisze coś tak tylko żeby zaakcentować swój sprzeciw, ale nie musi to mieć większego pokrycia w faktach"
                        Lieber tot als rot!!

Komentarz

• Co ma posiadanie wirusa do instalowania jakiejś tam aplikacji?

Albo inaczej.
                          Jak ktoś ma koronę czym tam kwarantanne to siedzi na dupsku w domu i kontrolują go służby.
                          Jaki sens w walce z wirusem ma mieć instalowanie aplikacji?
                          Ostatnio edytowany przez Runi; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

Ergo nie powinni podsłuchiwać rozmów terrorystów.
                            Jak ktoś ma koronawirusa, **** z tym ***** ograniczenia niech sobie chodzi jak każdy inny obywatel wszak "Ludzie, którzy dla tymczasowego bezpieczeństwa rezygnują z podstawowej wolności, nie zasługują ani na bezpieczeństwo, ani na wolność." a "ograniczając wolność pojedynczej jednostki kneblujesz cały naród"

Różnica między nami jest taka, że ja piszę o realiach, a Ty o "przejściu na czerwonym świetle i związanym z tym długim terminem oczekiwania na lekarza"
                            Ale ja wiem, że to ja "pisze coś tak tylko żeby zaakcentować swój sprzeciw, ale nie musi to mieć większego pokrycia w faktach"
                            Jak wprowadzano po raz pierwszy podatek dochodowy, żeby sfinansować wojnę, to on był też tylko na chwilę, i ludziom nie mieściło się w głowie, jak państwowy urzednik może tak inwigilować obywateli, żeby znać ich dochody. Wtedy też ludzie mówili o ówczesnych realiach. Ale realia się niezauważenie z biegiem czasu zmieniają, a państwo ZAWSZE zwiększa swoje kompetencje, a nigdy ich nie zmniejsza. Dlaczego? Przecież niebezpieczeństwa mijają.

Kiedyś ktoś po prostu uzna, że ludzi na pasach ginie tylu, że trzeba skuteczniej zająć się egzekwowaniem zakazu i to się stanie. Ja się po prostu pytam, czy wymyślisz coś tak absurdalnego, że na to byś się nie zgodził w imię bezpieczeństwa, czy Ty po prostu zgodziłbyś się na wszystko?
                            -------------

Józef Mackiewicz

Komentarz

No cóż, bojowo nastawiony nazwałeś mnie analfabetą, ale żeby bronić tego zdania, i pokazać gdzie się mylę, i dlaczego racja jest po Twojej stronie, to już zabrakło argumentów. To jak mam to zinterpretować? Wychodzi, że pierdoliłeś kocopoły bez pokrycia.
                              .
                              Lol Twój argument za tym, że jestem "amebozą" i "debilem" był taki tutaj nie mogę się powstrzymać żeby te objawione mądrości nie zacytować "trzeba być debilem (debilizm - poziom intelektualny osób dorosłych charakterystyczny dla 12. roku życia), żeby do oceny osoby, jej działań, postaw, brać pod uwagę czy dana osoba miała za sobą lamperię z lat 80, gipsowaną ścianę, tapetę w grochy, czy pierwsze lepsze zdjęcie książek wklejone w jakiejś aplikacji, albo czy miała Matkę Boską w klapie."

I tak powtórzę to raz jeszcze jesteś wtórnym analfabetom (albo manipulantem) skoro nie widzisz różnicy pomiędzy analfabetyzmem, a wtórnym analfabetyzmem
                              Zaś co do mojej osoby, to wbrew Twoim sugestiom nie ukończyłem szkoły specjalnej
                              Lieber tot als rot!!

Komentarz

• Zamieszczone przez Runi Zobacz posta
                                Co ma posiadanie wirusa do instalowania jakiejś tam aplikacji?

Albo inaczej.
                                Jak ktoś ma koronę czym tam kwarantanne to siedzi na dupsku w domu i kontrolują go służby.
                                Jaki sens w walce z wirusem ma mieć instalowanie aplikacji?

Pani Ania która siedzie na kasie w Biedrze ma wirusa - wszystkie osoby które miały z nią kontakt w ciągu ostatnich kilku dni zostają zidentyfikowane i w zależności od procedury/rodzaju tego kontaktu są one
                                - informowane
                                - monitorowane
                                - izolowane
                                - badane na obecność koronawirusa

tak, tak to bardzo ogranicza Waszą prywatność takie coś.
                                Lieber tot als rot!!

Komentarz

Pracuję...
                                X