Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

koronawirus – nowa grupa chuligańska z Kielc czy faktyczne zagrożenie?

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• My też będziemy się zarażali w setkach i tysiącach nowych przypadków (dziennie/tygodniowo). Tendencja jednak jest dosyć wyraźna i Europa zbliża się do 50% maxów jaki notowała dziennie jeśli chodzi o nowe zachorowania. Nowe ogniska to Ukraina i Białoruś, gdzie powinno rosnąć jeszcze dynamicznie, ale gro krajów notuje spadki, a połowa ma już albo wygaszoną epidemię, albo zdecydowane spadki.

My jesteśmy jakby to powiedzieć w środku peletonu i nie wiadomo, czy będziemy się zabierać z ucieczką, czy jednak zbliżymy się do wozów zespołów jadących za peletonem.

Nie zmienia to ogólnie dobrej sytuacji w Polsce, gdzie wyniki na 1 mln mieszkańców mamy dobre, albo bardzo dobre. Niestety nie można tego samego powiedzieć o tendencji.

Komentarz

• Są spadki, bo wcześniej było yebbnięcie.
      U nas zwyczajnie nie ma z czego spadać. Bieżące przyrosty zachorowań "na łebka" nadal mają liczniejsze: Włochy, Hiszpania, UK, Niemcy, Belgia, Holandia, Irlandia, Portugalia, Szwajcaria, Szwecja, Finlandia, Rumunia, Serbia, Ukraina, Białoruś, Rosja, Dania, Mołdawia.
      "Nieszczęsny człowiek, który posiada miłość, a szuka czegoś innego".
      "Fanatycy wolności kończą jako teoretycy policji". (N. Davila)
      Up the Anchor!

Komentarz

• Tak, w wersji na 1 mln mieszkańców mają gorsze od nas wyniki, ale sporo z tych krajów (które nie leciały w tysiącach) powoli ma już wygaszaną epidemię.

Jak już napisałem wcześniej w zestawieniu z tym co podałeś widać, że właśnie jesteśmy w środku peletonu i pozostaje pytanie czy mamy siłę żeby zabrać się z ucieczką.
        Ostatnio edytowany przez midzi; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

• Dopóki nie będzie danych diagnostycznych na temat całych populacji (a stawiam dolary przeciwko orzechom, że w miarę pełnych nie będzie nigdy), gadanie o "wygaszaniu" epidemii jest wróżeniem z fusów.
          Wcześniejsza eksplozja zachorowań nie wyklucza pełzającej epidemii - w zgodzie z lokalną specyfiką - przez dłuuuugi czas.
          Ostatnio edytowany przez sarinosoman; [ARG:4 UNDEFINED].
          "Nieszczęsny człowiek, który posiada miłość, a szuka czegoś innego".
          "Fanatycy wolności kończą jako teoretycy policji". (N. Davila)
          Up the Anchor!

Komentarz

• Zamieszczone przez midzi Zobacz posta
            Tak, w wersji na 1 mln mieszkańców mają gorsze od nas wyniki, ale sporo z tych krajów (które nie leciały w tysiącach) powoli ma już wygaszaną epidemię.
            Tak jest x krajów ze znacznie większymi wzrostami niż my ma wygaszaną epidemię...za to u nas hard core nie disko

Tak jak już pisałem - kilka krajów straciło nad tym kompletnie kontrolę i teraz po mega wysiłku i kilkudziesięciu tysiącach zmarłych jakoś w miarę unormowali sytuację - u nas powoli to przybierało - na dziś mamy W MIARĘ unormowaną sytuację.

Co będzie jutro to też już można mniej więcej przewidywać (oczywiście z jakąś tam ramą czasową)
            Lieber tot als rot!!

Komentarz

• Zamieszczone przez Kalle Zobacz posta

W zasadzie to już można by powoli rozpoczynać debatę na temat postaci, która powinna pojawić się na nowym banknocie 1000 złotowym. Bo do tego powoli to zmierza.

500 praktycznie jest poza rynkiem, więc nie ma żadnej potrzeby, aczkolwiek jakby chcieli zrobić ukłon w stronę byłego Prezydenta ś.p. LK to...

Komentarz

• 78 ze 141 potwierdzonych porannych przypadków to Śląsk. Kopalnie czy coś szczególnego się tam zadziało?

Komentarz

• Zamieszczone przez Huxley Zobacz posta

To jest mega kure.stwo, żeby tę cenę zdrowiem płaciły dzieci, rodzice i nauczyciele. Kasa ponad wszystko ...dosyć optymistyczne wieści płyną z samorządów, że tak prędko tego nie otworzą.
                  To jaki wariant byś zastosował, by było w miarę bezpiecznie i jednocześnie gospodarka na pysk nie padła?
                  Poniżej 300 zachorowań na dobę, 100, 10, czy 0?.
                  Tylko błagam nie pisz, że wszyscy powinni dostawać pełne pobory za siedzenie w domu, aż do całkowitego wygaśnięcia pandemii.

Komentarz

• Zamieszczone przez TNTP Zobacz posta

Tak jest x krajów ze znacznie większymi wzrostami niż my ma wygaszaną epidemię...za to u nas hard core nie disko

Tak jak już pisałem - kilka krajów straciło nad tym kompletnie kontrolę i teraz po mega wysiłku i kilkudziesięciu tysiącach zmarłych jakoś w miarę unormowali sytuację - u nas powoli to przybierało - na dziś mamy W MIARĘ unormowaną sytuację.

Co będzie jutro to też już można mniej więcej przewidywać (oczywiście z jakąś tam ramą czasową)
                    Niezmiernie mnie bawi to podejście gdzie patrzy się nie na liczby tylko na to czy jest wzrost, spadek, czy stała. Tak oto jakiś kraj X mający przez 2 tygodnie kilka tysięcy przypadków dziennie, który zszedł obecnie do tysiąca dziennie stawiany jest za przykład, i cel wzdychania bo u nas nie spada i oni mają lepiej...

Komentarz

• Zamieszczone przez Robert E. Lee Zobacz posta

Niezmiernie mnie bawi to podejście gdzie patrzy się nie na liczby tylko na to czy jest wzrost, spadek, czy stała. Tak oto jakiś kraj X mający przez 2 tygodnie kilka tysięcy przypadków dziennie, który zszedł obecnie do tysiąca dziennie stawiany jest za przykład, i cel wzdychania bo u nas nie spada i oni mają lepiej...
                      Dokładnie. Wczoraj gadałem w robocie z babka z UK, to generalnie u nich nastroje minorowe, w głosie czuć załamanie i niepewność. Dalej mają zakaz przemieszczania się poza koniecznymi sprawami. U nas za to od dwóch tygodni w zasadzie pełna swoboda i max 500 przypadków.

Komentarz

• Trzaskowski zapowiedział ,że na bank w Warszawie nie otworzą przedszkoli i żłobków 06.05. czeka na rekomendacje ministra zdrowia itp...i słusznie.
                        349meczów*
                        71 goli*
                        58 asyst*

jest tylko jeden King!!!!

*dane mam nadzieję ulegną jeszcze kiedyś zmianie

Komentarz

• Tak sobie myślę na ile wpływ na taki "boom" na początku tej epidemii w Europie miała liczba bezdomnych z całego świata na ulicach. W takim Londynie widać ich na każdym kroku. Śpią wszędzie, jedzą wszędzie, kradną wszędzie, a o higienę dbają siłą rzeczy mniej. I jak władze w dobie tych wszystkich ograniczeń sobie poradziły z nimi? Wiem, że chyba w Nowym Jorku jest takie miejsce gdzie chowa się zmarłych na jakiejś wyspie. Ma ktoś jakieś dane ilu takich po których nikt z bliskich się nie zgłosił tam skończyło od dajmy na to marca?
                          Londyn, Paryż czy Nowy Jork to miasta, w których liczba bezdomnych w porównaniu do krajów Europy Wschodniej jest nieporównywalnie większa.
                          Ulice Londynu to oprócz reprezentatywnych miejsc to jeden wielki syf. Zastanawiam się na ile mogło mieć to wpływ na takie liczby u nich.
                          |||||||||||||||||||||||||| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
                          Better Dead Than Red

Komentarz

• Zamieszczone przez gizo Zobacz posta

To jaki wariant byś zastosował, by było w miarę bezpiecznie i jednocześnie gospodarka na pysk nie padła?
                            Poniżej 300 zachorowań na dobę, 100, 10, czy 0?.
                            Tylko błagam nie pisz, że wszyscy powinni dostawać pełne pobory za siedzenie w domu, aż do całkowitego wygaśnięcia pandemii.
                            Już to wcześniej pisałem, że dla chcących zasiłek 50% plus tylko jeden rodzic w domu.
                            I chyba lepiej otwierać miejsce, które jest nie do upilnowania, jeżeli chodzi o przestrzeganie higieny i obostrzeń, kiedy szczyt jest daleko w tyle, a wskaźnik zachorowań jest grubo pod 1, np. 0,4.
                            Poza tym teraz u dzieci lekarze zauważają niepokojące przypadki zachorowań, które mogą być powiązane z covidem...mam nadzieję, że to wykluczą...
                            Mamy Kezmana z Serbii Tarana

Komentarz

• Z planów odmrażania, za kompletną głupotę otwarcie przedszkoli, żłobków i... muzeów. W wymienionych dwóch pierwszych, wszystkie sanitarne zalecenia (dezynfekowanie zabawek, przedmiotów i placów zabaw) zakładam, ze potrwają w praktyce tak z jeden dzień. Nie pomijając tu wymienionego zawożenia i iodbierania dzieci z nich, wqiekszośc robi to o tej samej porze. Liczę tu bardzo na samorządy, by zamykały to w pizdu. Muzea to kretynizm do kwadratu, na co to komu? Powinny być traktowane z priorytetem na poziomie siłowni. Wirus potrafi "wisieć" w powietrzu 4h, a te przybytki mają zerową wentylację z oczywistych względów. Tak jak dotychczas, przy całej nienawiści do pisu, uważałem, że ich działania są całkiem racjonalne, tak tutaj polecieli, i to grubo.

Co do dyskusji nt. epidemii w innych państwach, to najbardziej rzuca się różnica między nami, a Czechami. Wiadomo, prawie 4 razy mniejszy kraj, ale startowało to u nich podobnie jak u nas, były podobne restrykcje, w zasadzie tylko maseczki wprowadzili dużo wcześniej. Tymczasem u nich poniżej 100 przypadków, a u nas stała 300-500, bez prognoz na poprawę, a wręcz odwrotnie. 10 przypadków mieliśmy 4 dni po nich, obecnie jesteśmy 14 dni do przodu i mocno to się zwiększa.
                              Ostatnio edytowany przez Darex13; [ARG:4 UNDEFINED].
                              Mioduski won
                              Zamieszczone przez Mioduch na dwa dni przed ostatnią kolejką Ekstraklasy, po najgorszej grupie mistrzowskiej w naszym wykonaniu od wejścia w życie ESA37
                              Niezdobycie mistrzostwa powoduje, że musimy walczyć w kwalifikacjach Ligi Europy, a nie Ligi Mistrzów i to wszystko. Zawodnicy dodatkowo nie dostaną bonusu za mistrzostwo. [...] Różnica we wpływach dla Legii od Ekstraklasy za zajęcie pierwszego lub drugiego miejsca w tabeli to maksymalnie około 1,5 mln złotych. Paradoksalnie może być tak, że klubowa księgowa wicemistrzostwo kraju uzna za sytuację finansowo korzystniejszą

Komentarz

• Zamieszczone przez Huxley Zobacz posta

Już to wcześniej pisałem, że dla chcących zasiłek 50% plus tylko jeden rodzic w domu.
                                I chyba lepiej otwierać miejsce, które jest nie do upilnowania, jeżeli chodzi o przestrzeganie higieny i obostrzeń, kiedy szczyt jest daleko w tyle, a wskaźnik zachorowań jest grubo pod 1, np. 0,4.
                                Poza tym teraz u dzieci lekarze zauważają niepokojące przypadki zachorowań, które mogą być powiązane z covidem...mam nadzieję, że to wykluczą...
                                Pensje w Polsce i tak nie są szałowe,a ty myślisz, że ludzie za 50% wyżyją? OK,to jutro piszę do elektrowni,gazowni, wodociągów, banku i spożywczego, żeby na okres epidemii brali ode mnie tylko połowę ceny.
                                #MioduskiOut

Komentarz

Pracuję...
                                X