Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

koronawirus – nowa grupa chuligańska z Kielc czy faktyczne zagrożenie?

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Odkryłem oczywistą oczywistość, więc forumka ma lepsze edukacyjne właściwości na TVP Szkoła

PS. Brawo Szumowski! Jednak czytają forumkę.

W ciągu doby wykonano ponad 14,4 tys. testów na #koronawirus.

Ostatnio edytowany przez midzi; 23991.

Komentarz

• Zamieszczone przez Alejku Masalama Muhamad Zobacz posta
      Chociaż pojawiają się płaszczyzny, na których idą na ustępstwa pod wpływem presji otoczenia - patrz liczba klientów w wielkopowierzchniowych marketach, itd.
      To co się dzieje w sklepach woła o pomstę do nieba.
      Tłumy od 6-7 rano, niemal do północy, z przerwą 11-12, gdzie już emeryci się odkupią. Ludzie stoją na sobie, grzebią w półkach jeden przy drugim, przychodzą 3x dziennie, babusie sobie ploteczki koło jabłek urządzają, dziesiątki <65 stoją w skupiskach od 11.30 pod wejściem. 2 metry odległości nie istnieje, dopiero przy kasach jak ktoś przypilnuje.
      Wczoraj w jednym z marketów w Warszawie po godzinie 10 (+65) zabrakło wózków zakupowych Awantury że kolejki to standard, bo paniusia przyszła po dwa jogurciki i nie będzie stać w kolejce 18 minut.
      A no i obowiązkowo całe rodziny przychodzą. Bachor do wózka z brudnymi butami i jazda na spacer między półkami.
      Ale chvj, trzeba wymyślić jakieś kretyńskie pt. 1 osoba na 15 m2 powierzchni. Tylko zapomnieli, że około połowy tej powierzchni stanowi wyposażanie marketu w postaci półek, regałów, standów.
      Do tego każdy market jak tylko może wpierdala w statystykę metrażową jakieś wiatrołapy, kible czy magazyny, aby wpuszczać jeszcze więcej ludzi.
      Ale trzeba utrzymać zamknięcie fryzjerów, gdzie jest max 2 fachmistrzów i 2 klientów, a nawpuszczać ile wlezie do sklepów.

Ciekawe czy Szumowski albo Morawiecki chodzą samodzielnie po zakupy

Ach to lobby handlowe.
      A yebać pracowników, gorszy sort, debile. Niech się pozarażają.
      Mogli się uczyć to by nie musieli tu pracować - zdaje się myśleć jeden mądrala z drugim.

q[-_-]p

Komentarz

• Chłopie, po prostu zmień sklep.

Komentarz

• Trzeba przyznać lolkowi rację.
          Lidle, Kauflandy zayebane ludźmi.

Aczkolwiek ,za użycie terminu"bachor" należy się lekki opier....
          )
          "Lubię sobie jebnąć piwo"

Komentarz

• Zdecydujmy się na coś. U mnie (Stary Mokotów) w sklepach luz i spokój (mało ludzi). Albo mamy pretensję, że ban na wielkie powierzchnie odbiera ludziom pracę i kasę albo jego zniesienie ją daje/przywraca. "Chcącemu nie dzieje się krzywda".
            My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Komentarz

• Ludziom nie chce się pójść do innego sklepu ciut dalej, gdzie jest mniej osób.
              Ja w swojej lokalnej biedronce na Jelonkach około 17 mógłbym dziś rajd zrobić na wózku tak było mało osób. Żadnych kolejek, tłoków.
              Szczerze tylko kolejki tam pamiętam w tygodniu, gdy ogłoszono zamknięcie granic. Ale to stali jedynie ci do kas, bo do samoobsługowych stało się góra dwie minuty.
              Jak porobili limity to też nigdy nie czekałem przed wejściem, bo zawsze był w miarę luz.

Komentarz

• Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
                Zdecydujmy się na coś. U mnie (Stary Mokotów) w sklepach luz i spokój (mało ludzi). Albo mamy pretensję, że ban na wielkie powierzchnie odbiera ludziom pracę i kasę albo jego zniesienie ją daje/przywraca. "Chcącemu nie dzieje się krzywda".
                Ja nie mam do nikogo pretensji Panie kolego.
                Opisuje ,jak to wygląda w rzeczywistości.

Komentarz

• Zamieszczone przez Tomereek Zobacz posta
                  Szkoły zamknięte do 24 maja...Statystyki, histeria i strach rządzą obecnie Polską. Totalna miernota stoi na czele rządu....
                  Ty chyba nie lubisz dzieci i im źle życzysz, zrobiły ci jakąś krzywdę, miałeś złe dzieciństwo?...

Ale żeby nie było miło to rząd planuje płacić zasiłek dla rodziców tylko do 3.05 i stworzyć możliwość, "zorganizowanej opieki nad dziećmi" czyli świetlice. Oni są kompletnymi głąbami, bo minister mówi, że będą zamknięte żłobki, przedszkola i szkoły, więc skoro zasiłek jest do 8 roku życia tym samym będą musieli otworzyć żłobki, przedszkola i klasy 1, żeby zagonieni do roboty rodzice mieli gdzie zostawić dzieci....Monty Phyton czy przekaz im się rozjeżdża?

https://www.money.pl/gospodarka/zasi...61908609a.html
                  Mamy Kezmana z Serbii Tarana

Komentarz

• Ale dziś pierdolnęło w Ekwadorze :O Aż żółwie na wyspach Galapagos leżą skorupą do dołu.

Komentarz

• Zamieszczone przez midzi Zobacz posta
                      Zgadzam się w całej rozciągłości. Też czuję niepokój w związku z tym

PS. Szkoły zamknięte, więc bez ustawy nie będzie obwodowych komisji wyborczych w szkołach w przypadku głosowania w lokalach wyborczych.
                      Z dobrego źródełka wiem, że 4 maja ruszają świelice, gdzie będzie można przyprowadzić dziecko pod opiekę. Oczywiście jeśli do tego dnia coś się zmieni w tej materii to nie będę płakać. Kto przyprowadzi dziecko ?
                      Założenie: lekarze, mundurowi, urzędnicy
                      Realia: rodzice zmęczeni ściskiem w domu od ponad miesiąca, patusy

Na Bródnie parę dzieciaków chodzi codziennie pod szkołę na Krakusa i pyta czy dostaną coś jeść
                      Nóż się w kieszeni otwiera.
                      I wkurzaj się na nasz charakter strączku łuskany
                      Spytasz skąd jestem? Powiem z dumą: z Warszawy

To warszawskie ballady ...

Komentarz

• Zamieszczone przez Tuzin Zobacz posta
                        Chłopie, po prostu zmień sklep.
                        Z tym może być problem, bo ja nie opisuję problemu z poziomu klienta, tylko z tej drugiej strony.
                        Z racji zawodu widzę co się dzieje w wielkopowierzchniowych sklepach i mam relacje bezpośrednio od pracowników.

Dali bana na 3 osoby na kasę to zaraz zaczęło się pajacowanie z jakimiś kasami mobilnymi w ogóle nieużywanymi czy liczenie kasy w punkcie BOK, byleby te 3 osoby więcej wpuścić, a starczył jeden mały zapis w rozporządzeniu, aby temu zapobiec.
                        A patrząc na to pajacowanie i porównując z tym co zrobili teraz to wtedy był luksus.

Myślisz, że pracownicy się o swoje zdrowie i rodzin nie boją? Towaru w półkę się nie da włożyć bo stoi za plecami i ci dyszy szukając tańszych pomidorów w puszce.
                        Emeryci na zwracanie uwagi, że mają swoje godziny na zakupy odpowiadają, że mają w dupie bo a. już swoje przeżyli, b. że się nudzą w domu i co mają zrobić albo c. pogadać przyszłam z sąsiadami...

Stout nie bij Tak jakoś mi się wymskło.

@Fox ban na wielkopowierzchniówki nie zabiera ludziom pracy. Spokojnie przy wpuszczaniu 3 osób na kasę można było założony obrót zrealizować, widziałem tabelki z tego okresu. 100k obrotu lekkim chvjem robione przy godzinach 6-24. Z tym, że w tym boomie co wybuchła panika i znikało wszystko z półek obroty skoczyły o 200-3400% i myślały kołnierzyki, że tak będzie przez całą pandemię. A Boże Narodzenie trwa chwilę, a potem jest 40 dni postu.
                        Teraz od poniedziałku znowu wpuszczamy jak leci i nagle się obroty spodobały bo znowu 150% normy więc godziny 6-24 utrzymane przynajmniej w Kauflandach. Było przed pandemią 7-22, jest 6-24. Przy ograniczeniu 3 osób ok rozumiem, bo zawsze więcej ludzi, a teraz po co?
                        Zresztą znalazłbym w razie potrzeby jakieś 10 obszarów gdzie można zaoszczędzić spory hajsik miesięcznie jakby naprawdę trzeba było go szukać. A tak najlepiej zwolnić pracownika i chvj. Zamiast przeczekać te 2-4 miesiące z mniejszym obrotem - ale zrealizowanym planem! - i pełną załogą to lepiej zwolnić człowieka niż uciąć horrendalne wydatki w innych obszarach.

Takie lobby handlowe ma chody w Polsce, że załatwiliby sobie jakieś zapisy w 'antykryzysówce' w razie potrzeby.
                        q[-_-]p

Komentarz

• Spoko lolek ,jakie "nie bij"?
                          Prędzej piwa się napijemy )

Ja czekam z utęsknieniem na te przedszkole ,bo już naprawdę mam ogromny problem z zapewnieniem opieki dla syna.

Komentarz

• Mam podobne odczucia co LOL3K. Dopóki było 3 osoby na kasę był spokój i porządek. Obecnie jest znowu Sajgon. Ludzi dużo nikt już nie patrzy na odstępy. Byłem narazie raz na zakupach po obniżeniu rygorów i zmiana zdecydowanie na minus. Mi np. naprawdę nie przeszkadzało, że wracając z roboty w której jestem 12 h musiałem jeszcze "stracić" dodatkowe 15-20 minut na stanie na zewnątrz i czekanie w kolejce. To jest do przełknięcia. Za to w samym sklepie (W moim przypadku Kaufland) czułem się zdecydowanie komfortowo bo było tam nie 80-100 osób jak obecnie a co najwyżej 15.
                            Ostatnio edytowany przez Bootleg; 7875.
                            Always look on the bright side of life!

Komentarz

• Zamieszczone przez Marcino Zobacz posta

Z dobrego źródełka wiem, że 4 maja ruszają świelice, gdzie będzie można przyprowadzić dziecko pod opiekę. Oczywiście jeśli do tego dnia coś się zmieni w tej materii to nie będę płakać. Kto przyprowadzi dziecko ?
                              Trochę żartowałem w tymi szkołami, ale sądzę, że nawet przy dobrych wiatrach przed wrześniem nie wrócą szkoły w normalnej formie, a jedynie w systemie pół-zamkniętym, bądź ograniczonym do kwestii egzaminów, matur i innych wydarzeń nie mających jednak egalitarnego charakteru.

Co do przedszkoli to myślę, że w maju otworzą większość, bo od tego uzależnione jest odmrożenie gospodarki.

Komentarz

• Od 4 maja mają organizować opiekę w przedszkolach i szkołach dla rodziców, którzy nie mają co z dziećmi zrobić.
                                Problemem będzie takim maluchom nakazać środki ostrożności w postaci masek na te kilka godzin, bo takie są plany.

Bootleg, który Kaufland jeśli można spytać?
                                Ostatnio edytowany przez LOL3K; 1390.
                                q[-_-]p

Komentarz

Pracuję...
                                X