Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

koronawirus – nowa grupa chuligańska z Kielc czy faktyczne zagrożenie?

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Polecę starszą klasyką:

"Nieszczęsny człowiek, który posiada miłość, a szuka czegoś innego".
    "Fanatycy wolności kończą jako teoretycy policji". (N. Davila)
    Up the Anchor!

Komentarz

• @TNTP, dziękuję, w zasadzie to można powiedzieć, że czekamy na śmierć...swoją, albo kogoś

@Stout nie wiem jak u Ciebie na rejonie, ale u mnie w dwóch marketach i jednym osiedlowym ryżu niemalże brak, to samo z makaronem...robiłem także zakupy przez neta i...to samo
      #MuremZaBonusem

Komentarz

• Nie, to aż tak źle nie wygląda.
        Ogólnie z x przyczyn jest to temat skomplikowany - bo raz w sensie naukowym nie jest to jeszcze...chyba ogarnięte
        dwa jest masa dezinformacji - fejkniusów
        trzy to co dzieje się chociażby w Chinach objęte jest kordonem nie tylko sanitarnym, ale również medialnym.

Także podobno to wygląda to w ten sposób
        80% przypadków koronawirusa to przypadki nie wymagające hospitalizacji, w tym jakaś cześć praktycznie bezobjawowa (w sensie objawy to ból gardła, suchy kaszel, stan podgorączkowy)
        Reszta to przypadki ciężkie - z czego 1/4 kończy się respiratorem.

I teraz pojawiają się trzy problemy.

- realnie ciężko powiedzieć ile osób ma koronawirusa i dlatego wszystkie statystyki dotyczące śmiertelności są niedoszacowane
        - śmiertelność jest bardzo różna, zależna od wielu czynników (imho dziwnych - również nie swoistych).
        - jako, że poza Chinami ten wirus dopiero co zaczął swoje żniwa to większość jego ofiar, ani nie zmarła, ani nie została wyleczona (tak jak pisałem to leczenie trwa podobnież kilka tygodni) więc imho ciężko jednoznacznie stwierdzić, że w razie niekontrolowanej pandemii wybiłby on 1% zarażonych, czy też może 10% (trzeba brać poprawkę na to, że jeśli przekroczymy jakąś granicę to nie ma kto leczyć zarażonych więc wirus jest jeszcze bardziej niebezpieczny)

Jedna rzecz jest pewna jego ofiary (w sensie śmiertelne) to praktycznie TYLKO I WYŁĄCZNIE osoby
        - starsze (powyżej 50 plus realne zagrożenie, powyżej 70 to już poziom rosyjskiej ruletki)
        - albo już będące w złym stanie fizycznym/zdrowotnym

Nie wiem czy "pomogłem"
        Lieber tot als rot!!

Komentarz

• Tak, dzięki
          Nie wiem co myśleć o moim niedzielnym 39,2Było trochę paniki w domu, bo w pracy mam styczność z ludźmi którzy jeżdżą po zachodzie Europy i byłem w kilku miejscach "zagrożonych" typu dworzec, baba pół dnia nie wylazła z drugiego pokoju... Zastosowałem jednak sprawdzoną metodę czyli 100 ml + koc i przeszło, więc mogę uznać, że jako pierwszy na świecie wyleczyłem się sam
          #MuremZaBonusem

Komentarz

• A to taki mały bonus do informacji spływających z Włoch.
            https://www.dailymail.co.uk/news/art...ail-Italy.html
            Lieber tot als rot!!

Komentarz

• Pozycję koronawirusa na skali wredności znacznie podnosi stosunkowo długi (w porównaniu z klasycznymi grypami) okres bezobjawowy, kiedy zarażony zaraża w trybie "secret".
              Śmiertelność we Włoszech jest wyższa niż w Iranie (jeśli wierzyć podawanym statystykom).
              Up the Anchor!

Komentarz

• Zamieszczone przez TNTP Zobacz posta
                A to taki mały bonus do informacji spływających z Włoch.
                https://www.dailymail.co.uk/news/art...ail-Italy.html
                Mają tam też inny problem. Sporo luda z biednego Południa pracuje w bogatszej Lombardii. I teraz ruszyły paniczne wycieczki z powrotem do ziemi ojców. Lokalne władze apelują do odpowiedzialności tych, co wracają - z przewidywalnym skutkiem. I pewnie skutkami długofalowymi.
                Up the Anchor!

Komentarz

• Zamieszczone przez berserk Zobacz posta
                  @TNTP, dziękuję, w zasadzie to można powiedzieć, że czekamy na śmierć...swoją, albo kogoś

@Stout nie wiem jak u Ciebie na rejonie, ale u mnie w dwóch marketach i jednym osiedlowym ryżu niemalże brak, to samo z makaronem...robiłem także zakupy przez neta i...to samo
                  Wszystko zależy od sklepu.
                  W biedrze na Jelonkach zaopatrzyłem się w mini zapasy makaronu czy ryżu. I nie było jakiś mega braków.

Komentarz

• Ja mieszkam w miejscu gdzie odsetek takich jednych z takiego jednego kraju na prawo od nas jest dosyć wysoki i zapewne przekracza jakaś polską średnią, wcale bym się nie zdziwił gdyby to była ich sprawka...no, ale w tej sytuacji pozostał mi tylko ryż jaśminowy którego nie tknę, albo chleb
                    #MuremZaBonusem

Komentarz

• [Izrael będzie wymagał od powracających z zagranicy obywateli poddanie się kwarantannie przez 14 dni, by zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa – oświadczył w poniedziałek premier Benjamin Netanjahu. Od czwartku to samo będzie dotyczyć obcokrajowców.
                      – To trudna decyzja, ale jest niezbędna do ochrony zdrowia publicznego, a zdrowie publiczne jest najważniejsze – powiedział Netanjahu w nagraniu wideo, opublikowanym na Twitterze. – Ta decyzja będzie obowiązywać przez dwa tygodnie, w czasie których będziemy dbać o izraelską gospodarkę – dodał.

Ministerstwo zdrowia nalegało na wprowadzenie obowiązkowej kwarantanny dla wszystkich obcokrajowców przylatujących do Izraela – powiedział w radiu armii izraelskiej szef resortu Jaakow Licman.

Od czwartku obcokrajowcy zostaną wpuszczeni do kraju tylko, jeśli będą w stanie udowodnić, że mają środki i możliwości na poddanie się kwarantannie domowej.

Do tej pory dwutygodniowej izolacji musiały się poddać jedynie osoby, które przyjechały do Izraela z 15 krajów w Europie i Azji.]

Nczas.com

Komentarz

• Zamieszczone przez midzi Zobacz posta
                        Moim zdaniem jak na dłoni widać, że kompletnie nie funkcjonuje przepływ informacji między przychodniami, szpitalami, a prywatną służbą zdrowia. Przynajmniej z tego co słyszę od zarządzających prywatnymi sieciami. Mam nadzieje, że jak wyjdziemy z tego cholerstwa to ktoś w końcu zaora tą mityczna darmową służbę zdrowia.
                        Zamieszczone przez TNTP Zobacz posta
                        Faktycznie "prywatna" służba zdrowia zdaje egzamin
                        Luxmed czy Medicover posiadają wspólną bazę danych w ramach swojej grupy. Natomiast polskie szpitale nie są ze sobą kompletnie połączone, więc pacjent X może być leczony przez wiele lat w szpitalu Y, a jak pójdzie do Z staje się nowym czystym przypadkiem. Co generuje masę problemów, choćby dublowanie się diagnostyki i powtarzanie tych samych badań (koszt dla państwa, zwiększanie kolejki do badań, pogorszenie zdrowia pacjenta przez powtarzanie np. rentgenu), późniejszą reakcję na problem, czy raj dla "udawaczy".

Komentarz

• Zamieszczone przez sarinosoman Zobacz posta
                          Śmiertelność we Włoszech jest wyższa niż w Iranie (jeśli wierzyć podawanym statystykom).
                          Po pierwsze Iran może wszystkiego nie ujawniać, a dwa:

Lista państw świata według oczekiwanej długości życia
                          Włochy ponad 82 lata, Iran 71 lat
                          „Podczas kryzysów – powtarzam – strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, służąc jedynie Polsce, miłując tylko Polskę i nienawidząc tych, co służą obcym”

Komentarz

• Zamieszczone przez Peace Zobacz posta
                            Luxmed czy Medicover posiadają wspólną bazę danych w ramach swojej grupy. Natomiast polskie szpitale nie są ze sobą kompletnie połączone, więc pacjent X może być leczony przez wiele lat w szpitalu Y, a jak pójdzie do Z staje się nowym czystym przypadkiem. Co generuje masę problemów, choćby dublowanie się diagnostyki i powtarzanie tych samych badań (koszt dla państwa, zwiększanie kolejki do badań, pogorszenie zdrowia pacjenta przez powtarzanie np. rentgenu), późniejszą reakcję na problem, czy raj dla "udawaczy".
                            To tylko wierzchołek góry lodowej (chodzi mi o organizacje publicznej służby zdrowia i problemy z nią związane), ale nie widzę żadnego związku z brakiem jednolitego systemu informatycznego z walką z koronawirusem.
                            Lieber tot als rot!!

Komentarz

• Zamieszczone przez Peace Zobacz posta
                              Niestety stworzenie takiego systemu to jest bardzo skomplikowana sprawa. Nie jest to jedynie problem Polski, ale wszystkich krajów na świecie. Nawet w większej firmie rzadko się zdarza, że wszystkie systemy mogą ze sobą rozmawiać.
                              Jeśli obiecujemy, że Wam damy to Wam damy.
                              I to bez względu na to, ile będziecie musieli za to wszystko zapłacić

Komentarz

• W Warsaw Spire koronawirus.
                                "Nadzór nad całością pionu sportowego sprawuje prezes Dariusz Mioduski. "
                                (Źródło: https://legia.com/wladze-klubu )

Mioduski, grudzień 2020:
                                Mamy więcej doświadczenia niż Lech, bo zawsze kadrę budujemy pod puchary i grę na dwóch frontach. Gdybyśmy grali w pucharach, to nie sądzę, byśmy mieli taki problem jak Lech.

Komentarz

Pracuję...
                                X