Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

koronawirus – nowa grupa chuligańska z Kielc czy faktyczne zagrożenie?

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Poprawiam USA (latały błędne dane):

+8,149 stwierdzony przypadków
    + 414 zgonów

Tak czy siak mocno przyspieszyli.

Komentarz

• Zamieszczone przez Gelo85 Zobacz posta
      Nigdy nie widziałem na tym forum tylu wpisów nawołujących do rozprawiania się władzy z obywatelem. To nie jest nadinterpretacja. Smutek.
      Zwłaszcza władzy, której prezydencik (swoją drogą imidż ma jak jakis Pol Pot, czy inny Fidel) prowadzący kampanię wyborczą podpisał 2 mld na prywatno-publiczną telewizję w momencie, jak już było wiadomo, że u nas też to pier...nie. Możemy teraz z niej się dowiedzieć się, że nic sie nie dzieje i władza ma wszystko pod kontrolą.

W tym czasie jakies Panie w czynie społecznym szyją masczki dla lekarzy a inni Panowie drukują ochraniacze na twarz na drukarkach 3D.

Szumowski mówiący, że Niemcy zaniżają statystyki, żeby potem smierć zarażonej koroną kobiety po cesarce na sepse spowodowaną zapaleniem płuc nie klasyfikować, jako śmierć spowodowaną koronawirusem...albo Pan, który na kwarantannie czekał na badanie zmarł na zapalenie płuc, ale przecież badania nie było (sic!) to nie idzie do statystyk. A Pan Profesor co popełnił samobójstwo, bo ciemny lud go shejtował...

Połowa forumki to pewnie przechorowowuje to teraz w domowych pieleszach, ale przecież działania rządu pomagają i zachorowań mniej niż na zachodzie.

Edyta...Polska wykonała 17607 testów na 58 tys ludzi objętych nadzorem epidemiologicznym plus 130 tys ludzi na kwarantannie.
      Ostatnio edytowany przez Barto(L)d; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

• Zamieszczone przez TNTP Zobacz posta
        Wydaje mi się, że porównania zupa+kombinezon zmieniany po wydaniu posiłku użyłeś w celu ośmieszenia idei "państwa opiekuńczego" ?
        Jak nie to napisz łaj ?
        No tu jest przynajmniej szansa, że się jakoś porozumiemy. Nie miało (akurat) to ośmieszać idei państwa opiekuńczego. Po prostu jeśli chcielibyśmy mieć bezwzględną skuteczność nierozprzestrzeniania wirusa bez względu na koszty, to przedstawiłem jakąś zajawkę takiej wizji, którą każdy może sobie uzupełnić wedle życzenia, ale zasadniczo byłaby to wizja nierealnie droga i to jest całe clue tego, że obecne działania to też kompromisy - realne, które EyeQueue uznaje za niemoralne, lub, co podejrzewam, moralne, do któregoś momentu. Tylko tyle.

Zamieszczone przez TNTP Zobacz posta
        Dwa w sumie to jest dobry case polityczny. Mianowicie jako reprezentant tezy im mniej państwa tym lepiej zadam Ci dwa pytania.
        Jako, że jestem reprezentantem tezy, że im mniej państwa, tym do pewnego stopnia lepiej (a potem gorzej), to raczej zły adres. Ale spróbuję. Domyślam się, jak na to liczysz.

Jak radzi sobie prywatna służba zdrowia z koronawirusem ?
        Jeśli chodzi o Polskę, to nawet nie próbuje sobie radzić, bo nie do tego została stworzona. To znaczy nikt, ani państwowy ubezpieczyciel, ani prywatni, nie płacą prywatnym podwykonawcom za utrzymywanie prywatnej infrastruktury, potrzebnej na taką okazję jak dziś jest. Chyba, że o czymś nie wiem, i może ktoś podpisał umowę ubezpieczenia z prywaciarzem i ten się teraz nie wywiązuje z obowiązków. Biorąc pod uwagę, że bez ogłoszenia stanu wyjątkowego, państwo pozwala sobie konfiskować środki ochronne, to raczej nawet nikt się nie zastanawia nad zrobieniem takiego biznesu w Polsce. Utrzymywanie latami infrastruktury w oczekiwaniu na epidemie, która może nie nadejść, nie brzmi jak dobry interes, jak dla mnie akceptowalne jest funkcjonowanie państwowej służby zdrowia wyspecjalizowanej w tej dziedzinie, ale z drugiej strony nie słyszałem o jakimś przypadku, żeby np gdzieś państwo utrzymywało takie usługi, zlecając je podmiotom prywatnym, a w obliczu COVIDu to się jakoś spektakularnie posypało.

Jeśli chodzi o inne kraje to włoska służba zdrowia jest państwowa. W Korei, o ile mi wiadomo, jest państwowe ubezpieczenie, ale 80% ludzi dokupuje prywatne, bo szpitale mogą wystawiać rachunki ponad ubezpieczenie państwowe, a 94% szpitali jest prywatna. No ale mogę mieć złe dane, albo może w Korei sobie też nie radzą z wirusem. Albo może jak chodzi o Koreę to ich dobre rezultaty to zasługa karnego społeczeństwa, a u nas państwowej służby zdrowia. Sam oceń.

Dwa tak szczerze na **** jest komukolwiek państwo które właśnie w chwili próby nie jest w stanie dać (nawet tylko pozorów) wsparcia/bezpieczeństwa obywatelowi ?
        Przecież to jest zupełnie względna impresja. Przykładowo, pacjent, który przyjechał spod San Siro na Lubelszczyznę, żalił się wyborczej, że on nie dostał od państwa wystarczająco wsparcia i bezpieczeństwa. To się po prostu nigdy nie kończy. Obywatelowi zawsze jest za mało wsparcia i bezpieczeństwa bo mu wygodniej. Szczególnie w momentach próby. A państwu, które nie ma zainstalowanych żadnych ograniczników, też zawsze jest za mało kontroli i kompetencji do zapewnienia wsparcia i bezpieczeństwa. Też szczególnie w momentach próby.

Poza tym, to demagogia. Epidemie już w historii były, państwa sobie z nimi w zasadzie nie radziły, nie zapewniały pozorów wsparcia/bezpieczeństwa w momencie próby, i nie znam żadnych symptomów, żeby obywatele jakoś masowo odrzucali istnienie państw.

Zamieszczone przez EyeQueue Zobacz posta
        po pierwsze, nie rozumiem, co piszesz w swoich postach, bo za dużo w nich filozofowania, a ja jestem umysł ścisły,
        po drugie, napisałem, że będą głosy sprzeciwu i są, ale nie napisałem, że będę kogokolwiek przekonywał. To po prostu jest moje zdanie i nie musisz się z nim zgadzać.
        Kolego, ja tylko doprecyzowuję Twoje zdanie. Nawet go nie skrytykowałem, nie licząc stwierdzenia, że zawsze się trochę kalkuluje. Pytanie jest, wbrew pozorom, skierowane do umysłów ścisłych. Wersja dla ścisłowca:

F(x) to koszty walki, x to śmiertelność. Dla x -> 0, F(x) -> ∞. Nasz maksymalny budżet to A<∞. Dla F(x)=A, x>0. Więc siłą rzeczy już poszliśmy na kompromis. Zakładam, że Twoim zdaniem jednak istnieje A'<A, które jest moralne. Pytanie jak rozpoznajesz czy A' jest moralne czy nie? Po prostu chciałbym poznać jakąś w miarę uniwersalną zasadę, konkurencyjną dla "chcącemu nie dzieje się krzywda".
        Ostatnio edytowany przez bloniaq; [ARG:4 UNDEFINED].
        Nie dotykaj forum, bo cię curva zmiecie z planszy
        -------------
        Jedynie prawda jest ciekawa

Józef Mackiewicz

Komentarz

• Dobrze byłoby, żeby część założyła sobie temat "Zaraz wszystek umrę", kolejni "Jestem ajron men", a obecny został dla tych...kumatych i normalnych.
          Wtedy każdy brat po szalu znalazłby swoją arkadię.

Komentarz

• Zamieszczone przez bloniaq Zobacz posta
            Kolego, ja tylko doprecyzowuję Twoje zdanie.
            Moje zdanie jest moje, nie Twoje. Swoje możesz sobie doprecyzowywać, od mojego się odczep. Za dużo już miałem do czynienia z ludźmi, którzy wiedzieli lepiej ode mnie, co myślę i co jest dla mnie lepsze.
            Si possides amicum, in tentatione posside eum et non facile credas illi. (Sir 6:7)
            Ceterum censeo Unionem Europaeam esse delendam. (EyeQueue)
            ʎuмızp ozpɹɐq ʇsǝ! ʇɐıмº

Komentarz

Myślę, że jakby moja 85 letnia babcia zmarła z powodu choroby nowotworowej albo niewydolności krążeniowo-oddechowej to bym pomyślał, że po prostu nadszedł ten czas, a nie, że wykończył ją wirus.
              Dziś byłem świadkiem jak potrącono dostawcę-kierowcę skutera na ulicach Warszawy. Gdyby zmarł (wszystko z nim ok) i w jego organizmie wykryto wirusa byłby +1 do statystyk. Powtarzam ludzie obudźcie się, bo zrobią z nami co chcą.
              Nie wiem czy przeczytałem coś głupszego w tym temacie ale możesz poczuć się wyróżniony.
              Lepiej być ciemniakiem niż pedałem i lewakiem!

Komentarz

• @EyeQueue
                Jeśli można zapytać, co to za nowy awatar?

Komentarz

• Może oko proroka

Komentarz

• Zamieszczone przez EyeQueue Zobacz posta
                    Moje zdanie jest moje, nie Twoje. Swoje możesz sobie doprecyzowywać, od mojego się odczep. Za dużo już miałem do czynienia z ludźmi, którzy wiedzieli lepiej ode mnie, co myślę i co jest dla mnie lepsze.
                    Przecież ja tylko pytam. Nie stawiam żadnej tezy. Ciekawi mnie Twoje zdanie, a to co napisałeś do tej pory nie wyjaśnia mi wszystkiego. Nie zamierzałem ani oceniać ani przekonywać Cię do czegoś innego. Liczyłem na to, że rozmawiam z kimś, kto sobie przemyślał swoje zdanie i umie je zreferować. Nic więcej. Skoro jesteś umysłem ścisłym to spodziewałem się że dasz radę powiedzieć coś więcej od, takiej, właściwej raczej romantykom, patetycznej frazy o walce o każdego Polaka. No ale trudno. Wcale nie jest tak łatwo znaleźć jakąś ścisłą alternatywę dla tej, o której pisałem wcześniej.
                    Nie dotykaj forum, bo cię curva zmiecie z planszy
                    -------------
                    Jedynie prawda jest ciekawa

Józef Mackiewicz

Komentarz

• Tak sobie głośno myśle. Załóżmy mam zakład fryzjerki (nie mam, ale załóżmy). Normalnie jest czynny i przyjmuje klientów pod warunkiem, że przychodzą i całe strzyżenie w nich siedzą.
                      ​Boże Chroń Fanatyków.

Komentarz

Nigdy nie widziałem na tym forum tylu wpisów nawołujących do rozprawiania się władzy z obywatelem. To nie jest nadinterpretacja. Smutek. Powtarzam ludzie obudźcie się, bo zrobią z nami co chcą.
                        Gdyby to był film s-f o inwazji obcych Ty byłbyś gościem na dachu wieżowca z transparentem "Witajcie bracia! Rząd nas okłamuje!"

Komentarz

• Wszystkim zdrowia !
                          Chciałbym zapytać drogich forumowiczów. Czy wobec tej wielkiej i śmiercionośnej epidemii (pandemii) ktoś z zacnych forumowiczów choruje na koronowirusa (Boże uchowaj), czy ktoś z waszej rodziny choruje na koronowirusa, czy znacie kogoś osobiście, kto choruje na koronowirusa ? Czy ktoś z Waszych najbliższych znajomych zna kogoś osobiście, kto choruje na koronowirusa ?
                          Trzymajcie się.

Komentarz

• Zamieszczone przez Budyń_70 Zobacz posta
                            Może oko proroka
                            Kto wie, kto wie

Komentarz

Wszystkim zdrowia !
                              Chciałbym zapytać drogich forumowiczów. Czy wobec tej wielkiej i śmiercionośnej epidemii (pandemii) ktoś z zacnych forumowiczów choruje na koronowirusa (Boże uchowaj), czy ktoś z waszej rodziny choruje na koronowirusa, czy znacie kogoś osobiście, kto choruje na koronowirusa ? Czy ktoś z Waszych najbliższych znajomych zna kogoś osobiście, kto choruje na koronowirusa ?
                              Trzymajcie się.
                              To może lepiej ty nam tu napisz co ma na celu ta cała szarada masońska.

Komentarz

• Zamieszczone przez Robert E. Lee Zobacz posta
                                To może lepiej ty nam tu napisz co ma na celu ta cała szarada masońska.
                                Lepiej nie. To był bardzo ciekawy temat jeszcze kilkanaście godzin temu, który czytałem (i pewnie nie tylko ja) z "przyjemnością". Szkoda, że teraz każdy będzie przekonywał każdego do bardziej swojszej racji, bo się robi z większości postów nic nie wnoszący do tematu syf.

Komentarz

Pracuję...
                                X