Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

koronawirus – nowa grupa chuligańska z Kielc czy faktyczne zagrożenie?

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Zamieszczone przez MałyJohn Zobacz posta
    Tak, jeśli nie jest na drugim końcu Warszawy
    W zakładce masz też Biedronkę i Carrefour i możesz sobie wybrać produkty z listy
    Resztę sklepów musisz sam wybrać, wpisać adres
    Płacisz normalnie za zakupy i za dostawę - 5,99
    Płacisz kartą przez internet albo gotówką przy odbiorze
    Przy pierwszym zamówieniu masz jeszcze rabat 15 zł albo 15% , nie pamiętam
    Mi dzięki temu rabatowi zakupy z dostawą wyszły te parę złotych taniej niż jakbym sam pojechał

Glovo przejęło jakiś czas temu pizzaportal, także masz też knajpy, kawiarnie. Nawet apteki

Wysłane z mojego HTC One A9s przy użyciu Tapatalka
    To gdzie tu biznes, biorąc pod uwagę czas, paliwo...
    Ostatnio edytowany przez Budyń_70; [ARG:4 UNDEFINED]. Powód: Literówka

Komentarz

• Może:
      1. Wchodzą na rynek i robią dumping żeby zrobić przedpole.
      2. Płacisz danymi osobowymi, łącznie z tym co kupujesz, gdzie i kiedy. To jest samo w sobie w uj warte.

Komentarz

• Zamieszczone przez krzysiek1916 Zobacz posta
        Na Frisco trzeba polować na terminy, bo się zwalniają regularnie... Ja dziś złożyłem zamówienie dla rodziców z dostawą na jutro. Co prawda ilość produktów ograniczona (zanim skompletowałem zamówienie - miałem na to 20 min) już ze 4-5 szt. było niedostępnych i musiałem usuwać z koszyka. Ale na pewno da się złapać wcześniejszy niż za 4 tygodnie - piwko w dłoń i niepoliczalny czas odświeżania
        Rzeczywiście, właśnie się zwolniły terminy na jutro. I to bez piwa

W czasach meczowej posuchy to taki substytut polowania na bilet na mecz o mistrzostwo
        Lubię sobie jebnąć posta.

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
        St.Grzesiuk, „Boso, ale w ostrogach”

Komentarz

• https://twitter.com/mgr_Waligorski/s...123815430?s=19

Trump napisał wczoraj o jakiejś kombinacji skutecznych leków. Zobaczymy co z tego będzie.

https://twitter.com/grzesiowski_p/st...647598594?s=19

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
          Ostatnio edytowany przez Tomi; [ARG:4 UNDEFINED].
          Varsovia - Semper Invicta, Semper Heroica.

Komentarz

• Prezydent Bergamo: "Prawdziwa ilość śmierci 4 razy większa niż oficjalna. Wielu pacjentów w podeszłym wieku umiera na zapalenie płuc w domu lub w domach opieki. Zadzwoniłem do kilkunastu burmistrzów - powiedziano mi, że w ich gminach liczba zgonów związanych z epidemią jest około cztery razy większa niż oficjalna" https://www.huffingtonpost.it/entry/...b63c3b648e6263

Komentarz

• Plaquenil (Hydroksychlorochina)+azytromycyna (Sumamed).

Komentarz

• Jakby tego było mało w Chorwacji dosyć mocne trzęsienie ziemii...
                Lepiej być ciemniakiem niż pedałem i lewakiem!

Komentarz

• Zamieszczone przez TNTP Zobacz posta
                  ps2. Bym napisał więcej, ale nie chce wzbudzać nie potrzebnych emocji...
                  Śmiało,nie krępuj sie.
                  "Lubię sobie jebnąć piwo"

Komentarz

• Z wieści ku pokrzepieniu serc to Włochom udało się wyleczyć 95-latke.

Co do leków to piszą o jakimś specyfiku na ebolę który pomaga w USA u pacjentów z ciężkim przebiegiem, na R.

U nas dziś 2 osoby zmarły, z czego jedna zmarła w domu gdzie przebywała na kwarantannie ale nie wiadomo czy była chora. Pytanie czy da się po śmierci przeprowadzić test na obecność wirusa?

Generalnie nowe przypadki nas jak podaję Sanepid to osoby które albo wróciły z zagranicy, albo te które mają kontakt z wcześniej zarażonymi i są na kwarantannie. To też w sumie dobra wiadomość, że szajs nie rozplenia się po klamkach, windach czy sklepach.

Komentarz

• Zmarł kierowca grójeckiego PKS.

W Radomskim Szpitalu Specjalistycznym im. dr. Tytusa Chałubińskiego zmarł pacjent zarażony koronawirusem. To 43-letni mieszkaniec powiatu białobrzeskiego, który do szpitala trafił 16 marca jako pierwszy pacjent z COVID-19 - poinformował prezydent Radomia, Radosław Witkowski.

https://www.grojec24.net/news-korona...ojec,6356.html

Komentarz

• Zgodnie z obietnicą, kontynuacja prognozy.

Metodyka przedstawiona była w poście #1404

Wrzucam wszystkie prognozy wcześniejsze, bo ich porównanie też daje informacje o zmianach trendów.
                        Liczby mogą się nieznacznie różnić, bo niechcący skasowałem dane i musiałem odtwarzać, a przy takim modelowaniu na kilkanaście dni do przodu widać tzw. efekt motyla, czyli zmiana jednej danej o, powiedzmy 0,001, powoduje zauważalne zmiany po kilku, kilkunastu lub kilkudziesięciu iteracjach.

Wszystkie kolejne prognozy zapisuję na 14 dni do przodu.
                        Od teraz dane będą bitmapą, więc zaznaczenie i skopiowanie będzie niemożliwe, ale nie znalazłem prostego sposobu na wstawienie tekstu z zachowaniem formatu kolumn, a ręcznie mi się już nie chce. Jak ktoś zna taki sposób, żeby wkleić tabelkę z Excela, chętnie się nauczę.

Legenda:
                        A - prognoza w oparciu o dane z dni 6-17 marca, z korektą pierwszej danej
                        B - prognoza w oparciu o dane z dni 11-19 marca, z korektą pierwszej danej
                        C - prognoza w oparciu o dane z dni 11-21 marca, z korektą pierwszej danej
                        R - dane rzeczywiste (na koniec dnia - weryfikowane w dniu następnym) - do 21 marca włącznie

Komentarz: Nie wstawiłem prognozy z wczoraj i dobrze zrobiłem. Wzrost o 70 osób przedwczoraj w stosunku do 68 w czwartek spowodował poprawę prognozy. Wolałem jednak poczekać, co przyniesie dzień następny, bo już wcześniej wzrosty dzienne wykazywały tendencję do wahań: ...9-20-17-36-21-52-61-49-68-70, i jak widać - powtórzyło się, bo wczoraj było 111 nowych potwierdzonych zachorowań.
                        Mimo to różnice pomiędzy prognozami B i C są znikome, co wciąż dobrze rokuje. Czekam z niepokojem na efekt powrotów, bo to w tej chwili najistotniejsze zidentyfikowane źródło potencjalnego zaburzenia modelu.

PS. Jakby ktoś dopatrzył się zarodka tęczy, to ma rację. Ale to prawdziwa tęcza, tęcza Noego i Arystotelesa, a nie ukradziony Indianom sześciobarwny symbol różnorodności. Tęcza będąca symbolem przymierza z Bogiem i obietnicy, że ludzkość nie zostanie wytracona. Tęcza, która daje nam dziś nadzieję.
                        Si possides amicum, in tentatione posside eum et non facile credas illi. (Sir 6:7)
                        Ceterum censeo Unionem Europaeam esse delendam. (EyeQueue)
                        ʎuмızp ozpɹɐq ʇsǝ! ʇɐıмº

Komentarz

• Tekst długi, sprzed tygodnia, ale bardzo ciekawy. Polecam.

https://medium.com/covid-19-pl/koron...z-65fdabd335a5

To właśnie jest problem — znamy tylko przypadki zgłoszone oficjalnie, a nie rzeczywistą liczbę zachorowań. W jaki sposób można ją oszacować? Jest na to kilka sposobów. Mam model matematyczny, który pozwala na ustalenie prawdopodobnej wartości tych zmiennych, do którego wystarczy wprowadzić odpowiednie dane (bezpośredni link do formuły).
                          Po pierwsze, na podstawie ilości zgonów. Jeżeli znasz ilość zgonów w Twoim regionie, możesz przewidzieć prawdopodobną liczbę rzeczywistych zachorowań w danym momencie. Wiemy mniej więcej, ile czasu statystyczna ofiara śmiertelna może przeżyć od momentu zakażenia (17,3 dnia). Oznacza to, że osoba, która zmarła dnia 29.02 w Stanie Waszyngton prawdopodobnie została zainfekowana ok. 12.02.
                          Po drugie, na podstawie śmiertelności. W tym scenariuszu przyjmuję 1% (dokładne rozumowanie zostanie wyjaśnione dalej). Oznacza to, że ok. 12.02 były już ok. 100 zachorowań w tym obszarze, z których tylko jedno zakończyło się śmiercią 17,3 dnia później.
                          Teraz wykorzystajmy informację o średnim czasie, w którym ilość zachorowań podwaja się. Wartość tej zmiennej wynosi 6.2. Oznacza to, że w ciągu 17 dni, kiedy ofiara śmiertelna zmagała się z chorobą, liczba przypadków musiała wzrosnąć x ok. 8 (=2^(17/6)). Innymi słowy, jeżeli nie wszystkie przypadki są zgłaszane, jedna śmierć w danym dniu oznacza 800 rzeczywistych przypadków przypadających na ten dzień.
                          Ostatnio edytowany przez b.; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

• Zamieszczone przez b. Zobacz posta
                            Tekst długi, sprzed tygodnia, ale bardzo ciekawy. Polecam.

https://medium.com/covid-19-pl/koron...z-65fdabd335a5
                            Tylko, że fragment który wkleiłeś jest najbardziej dyskusyjny - to znaczy te wszystkie ekstrapolowania liczby zakażonych są obarczone taką liczbą "zmiennych", że realnie nie ma sensu o tym pisać - byle kmiot zawsze może powiedzieć, jak "mówią o 10000" to znaczy, że pewnie jest 100000. I tak dalej.
                            Ogólnie tekst bardzo dobry - z tymże wyjątkiem do którego się przypierdoliłem

Do tego co wkleił EyeQueue to jest to wariant ultra optymistyczny - imho nie do spełnienia.
                            Lieber tot als rot!!

Komentarz

• Dobrze liczę, że w przyszłym tygodniu powinno zacząć się pojawianie "ozdrowieńców"?
                              #MuremZaBonusem

Komentarz

• Zamieszczone przez Budyń_70 Zobacz posta
                                To gdzie tu biznes, biorąc pod uwagę czas, paliwo...
                                Szczerze mówiąc, to nie mój problem
                                Obstawiam, że chcą się mocno rozreklamować. Plus dodatkowo mają sporo restauracji które z nimi współpracują
                                Knajpy, które są w ich systemie i w pizzaportal płacą im prowizję od każdego zamówienia. Obstawiam, że jest to między 13-30% (wiem, ile bierze ich konkurencja bo sam prowadzę knajpę)

Zamawiać nie trzeba
                                Ale w czasie domowej kwarantanny wiele ułatwia

Wysłane z mojego HTC One A9s przy użyciu Tapatalka
                                Ostatnio edytowany przez MałyJohn; [ARG:4 UNDEFINED].
                                Dla mnie luty,dla Ciebie maj...

Komentarz

Pracuję...
                                X