Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

koronawirus – nowa grupa chuligańska z Kielc czy faktyczne zagrożenie?

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Mógłby naszą forumkę czytać to by to zrobił tydzień temu...
    Lieber tot als rot!!

Komentarz

• Ostatnie 24 tylko z Włoch i Hiszpanii to 11 000 nowych zachorowań.
      Lepiej być ciemniakiem niż pedałem i lewakiem!

Komentarz

• Włosi mają dziennie więcej zarażonych niż...jest ich wszystkich w Chinach :/

Niestety wszystko wskazuje na to, że bez wariantu atomowego u nas też się nie obędzie...
        Lieber tot als rot!!

Komentarz

• Co masz na myśli?

Komentarz

• Zamieszczone przez Stout Zobacz posta
            Kod:
            Poruszające wystąpienie Conte. Ogłasza na terenie Italii zamknięcie wszelkiej produkcji nie będącej kluczowe dla zapewnienia podstawowych potrzeb obywateli. Cały kraj zatrzymuje się. „Ale trwa, ale jest”. „Chronimy życie” „Robimy to z miłości. Bierzemy w ramiona naszych bliskich”
            Z TT.
            Może by tak zasugerował wstrzymanie produkcji we włoskiej fabryce Ferrero w Polsce, która znajduje się pomiędzy Nowym Miastem nad Pilicą a Grójcem, gdzie szpitale już ledwo zipią, a ewentualny wybuch epidemii tylko by je pogrążył...

Komentarz

• Zamieszczone przez alfa Zobacz posta
              Co masz na myśli?

Walka z wirusem wbrew pozorom jest mało skomplikowana (chodzi mi o aspekt jego rozprzestrzeniania - a nie sens stricto medyczny) - zasadniczo pisałem już o tym w swoich pierwszych postach.
              Jest kilka faz jego rozprzestrzeniania - my jesteśmy w 2 (czyli dziesiątki zachorowań dziennie, setki zarażonych) co oznacza, że nie dało rady zatrzymać go poprzez odizolowanie ognisk choroby-"pacjenta zero" (co ze względu na specyfikę wirusa było praktycznie niemożliwe)*.
              Także najbardziej realnym scenariuszem jest droga włoska/hiszpańska (mówię o samej tendencji wzrostowej - nie o jej otoczce, bo tu mamy przewagę tych kilkunastu dni i imho dobrze wykorzystujemy ten czas**), a jedynym scenariuszem jaki przychodzi mi do głowy jest "zamknięcie państwa". Przy czym oczywiście pojawia się tu ileś pytań
              - kiedy
              - na jak długo
              - no i przede wszystkim jakby to miało wyglądać***
              Bo wydaje mi się, że my jeżeli idzie o ograniczanie aktywności społecznej doszliśmy do ściany. To znaczy nie bardzo widzę co jeszcze państwo (bez zakazania ruszania dupy z domu)mogłoby zrobić.

* teoretycznie gdyby nie x czynników (okres inkubacji, przechodzenie bezobjawowe, długość zagrożenia infekcją ze strony nosiciela, brak odpowiedzialności ze strony iluś tam milionów obywateli) to można by było starać się ograniczyć ten wzrost właśnie w tym momencie w którym jesteśmy. Tylko, że...tak robili Włosi, Hiszpanie, czy tam pół Europy i obudzili się w ręką w...szambie. Zresztą my też mamy już kilka dnia doświadczenia z "wygaszeniem państwa" i możemy wszystko napisać oprócz tego, że zahamowaliśmy postęp wirusa - oczywiście spłaszczyliśmy krzywą wzrostu = kupno dodatkowego czasu, a nie zwycięstwo.
              **mam oczywiście świadomość iluś braków/błędów/wypaczeń - jak chociażby broniony**** prze zemnie program powrotów do domu, tylko, że....skala problemu (i to nie w skali polskiej tylko tej globalnej jest OGROMNA)
              *** tutaj mam swoją wizję - ale jako że jest ona tylko moja to nie ma żadnego sensu żeby o tym pisać...
              **** bronię go, ale wiem, że można było to zrobić znacznie lepiej (tylko powtórze to po raz n-ty łatwo o tym pisać z perspektywy kanapy)

ps. z mojej strony wielkie gratulacje dla konowałów zachęcających w środkach masowego przekazu ludzi do "spacerów". brawo wy, szkoda żeście nie wyjebali do Chin z tymi swoimi mądrościami to bankowo już dziś pewnie nie byłoby tematu
              ps2. i jeszcze bonusowo **** do dupy wszystkim dziennikarzolom robiącym z piłkarzy (tak jak dziś Gwyborcza), weterynarzy, czy tam Pana Wiesia z POZ ekspertów czy to od epidemiologi, czy też wybitnych wirusologów.
              Ostatnio edytowany przez TNTP; [ARG:4 UNDEFINED].
              Lieber tot als rot!!

Komentarz

• Czyli nie wygląda to tak optymistycznie jak zdaje się wskazywać liczba i przyrost chorych.

Tak na luźno to dzisiaj pielęgniarka z Szaserów powiedziała mi, że u niej cały oddział dermakologiczny zmieniają na zakaźny i liczba chorych jest znacznie większa niż podawana aktualnie w mediach. Jedynie kwestia potwierdzenia testami. Zaznaczę, że nie traktuję tego jako prawdę objawioną, ale wrzucam, co usłyszałem.

Dodam jeszcze, że niektóre kraje mają ogromny przyrost. Turcja, Pakistan, Malezja, Chile, Ekwador, Brazylia
                Ostatnio edytowany przez alfa; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

• Zestawienie przyrostu osób zarażonych zrobione przez znajomego (oczywiście jest to zestawienie potwierdzonych przypadków, z arbitralną datą "startu")
                  https://labs.braniecki.net/covid19-timeseries/

Być może przyda się do tabelek?

Komentarz

• Zamieszczone przez alfa Zobacz posta
                    Czyli nie wygląda to tak optymistycznie jak zdaje się wskazywać liczba i przyrost chorych.

Tak na luźno to dzisiaj pielęgniarka z Szaserów powiedziała mi, że u niej cały oddział dermakologiczny zmieniają na zakaźny i liczba chorych jest znacznie większa niż podawana aktualnie w mediach. Jedynie kwestia potwierdzenia testami. Zaznaczę, że nie traktuję tego jako prawdę objawioną, ale wrzucam, co usłyszałem.

Dodam jeszcze, że niektóre kraje mają ogromny przyrost. Turcja, Pakistan, Malezja, Chile, Ekwador, Brazylia
                    To już po części odpowiedziałem w kolejnych edycjach mojego posta
                    A) Jest dobrze ograniczyliśmy wzrost = nie idziemy drogą Włoch
                    B) Jest źle bo **** z tego, że nie będziemy mieli 50000 zakażonych w 25 dni (tak jak Włosi), tylko będziemy mieli 50000 w 35 dni.

Obie odpowiedzi są prawdziwe.

ps. W sensie, że jest to bardzo prawdopodobny scenariusz
                    ps2. Bym napisał więcej, ale nie chce wzbudzać nie potrzebnych emocji...
                    Lieber tot als rot!!

Komentarz

• Odnoszę coraz mocniejsze wrażenie, że tej pandemii nie da się już zatrzymać. Przynajmniej nie działaniami człowieka.

Czy rację miał Boris Johnson? Gdy cała Europa zamykała co się dało by walczyć z wirusem, on twierdził, że wirus i tak przetoczy się przez społeczeństwo.
                      Czy rację miała Angela Merkel, wieszcząc, że 60-70% Niemców będzie zarażonych?

Komentarz

• Zamieszczone przez Kalle Zobacz posta
                        Odnoszę coraz mocniejsze wrażenie, że tej pandemii nie da się już zatrzymać. Przynajmniej nie działaniami człowieka.

Czy rację miał Boris Johnson? Gdy cała Europa zamykała co się dało by walczyć z wirusem, on twierdził, że wirus i tak przetoczy się przez społeczeństwo.
                        Czy rację miała Angela Merkel, wieszcząc, że 60-70% Niemców będzie zarażonych?
                        Od razu nasuwa mi się filozoficzne stwierdzenie wujka Adolfa, że śmierć jednostki to tragedia a śmierć milionów - statystyka
                        A tak poważnie, to nie ma co pisać czarnych scenariuszy, trzeba się trzymać i nie poddawać, przestrzegać zasad i pomagać bliźnim.
                        E: mam jego imię również w podpisie, choć gdzieś słyszałem, nie pamiętam gdzie, że obaj panowie lubili wygłaszać tą tezę - ich działalność wszakże kierowana była dobrem nauki.
                        Ostatnio edytowany przez Mieczysław; [ARG:4 UNDEFINED]. Powód: sprostowanie
                        „Na gruzach starego świata powstał nowy, znacznie gorszy, skażony anglosaskim cynizmem, zakłamaniem i podłością. Bez porównania więcej zła wyrządzili na świecie anglosascy mężowie stanu niż Hitler i Stalin razem wzięci. Tamci zabili ciała, ci zabili dusze milionów.” Zbigniew Blichewicz "Szczerba".

Komentarz

• To jest cytaty przypisywany innemu wonsaczowi
                          Z tymże jest jeszcze kilku innych potencjalnych jego autorów.
                          Lieber tot als rot!!

Komentarz

• Zamieszczone przez Mieczysław Zobacz posta
                            Od razu nasuwa mi się filozoficzne stwierdzenie wujka Adolfa, że śmierć jednostki to tragedia a śmierć milionów - statystyka
                            .
                            Ale to J. Wissarionowicza tfu, powiedzonko
                            http://www.youtube.com/watch?v=0ILbDMeXEtA

Komentarz

• Być może zabrzmi to nazbyt optymistycznie, ale jeśli nasze dane analizujemy od 100 przypadków, to jesteśmy poniżej średniej panicznej czyli tych magicznych 133%, z zastrzeżeniem, że to krótki szereg, wpływ #lotdodomu morze być bardzo duży na pogorszenie się sytuacji, no i pewne niuanse w sprawozdawczości statystycznej.
                              Z końmi się nie kopię bo przegram, z idiotami staram się nie dyskutować bo sprowadzają dyskusję do swojego poziomu, na argumenty ad personam staram się nie reagować, patrz wcześniejsze punkty - no i tylko krowa nie zmienia zdania ...

Komentarz

• Zamieszczone przez jednopostowiec Zobacz posta
                                Tak się zastanawiam. Widać, że ludzie się organizują i szyją maseczki dla szpitali czy służb. Pytanie, czy takie "samoróbki" mogą być faktycznie przez nie wykorzystane? Taki sprzęt nie musi mieć jakichś atestów itp, żeby mógł być używany np na terenie szpitala?
                                Udało nam się zorganizować takie szyte maseczki i one trafią między innymi na oddział dializ. Tam nie muszą mieć atestu, a a kolei wszystkie atestowane z oddziałów, które nie są na "pierwszej linii" zostały przesunięte na SOR i zakaźny.
                                Kto walczy z potworami, ten niechaj baczy, by przy tym samemu nie stać się potworem.
                                Fryderyk Nietzsche, Poza dobrem i złem

Komentarz

Pracuję...
                                X