Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

koronawirus – nowa grupa chuligańska z Kielc czy faktyczne zagrożenie?

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• #przywieźkoronawirusadodomu czas zacząć...
    #MuremZaBonusem

Komentarz

• Zamieszczone przez Budyń_70 Zobacz posta
      Post factum jak najbardziej, mnie też by to się udało.
      Możesz mi wierzyć lub nie, 30.01 będąc w Łodzi, w kanjpie obok siedziała Azjatka z maseczką, akurat był to czas gdy niby w Łodzi miał być pierwszy potwierdzony przypadek wirusa. Powiedziałem, że trzebaby zamknąć granice bo zaczną do nas uciekać przed tym świństwem.
      Co ciekawe dzień później LOT zawiesił połączenia z Pekinem

Czyli idąc zgodnie ze schematem 1000 przypadków na wtorek.

Komentarz

• Tak to wygląda w skali powiatów:

Komentarz

• Czy komuś udało się kupić płyn na Orlenie? Jagiellońska, Marymoncka może?

Komentarz

• b. możesz źródło podesłać?

Albo wiesz może na jakiej podstawie było to robione, zamieszkanie, meldunek?

Bo np. ten gość kierowca PKS był z Białobrzegów a ten powiat jest na szaro. Może jakieś inne kryterium?
            Ostatnio edytowany przez Mrugs; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

• Zamieszczone przez blazey-bialoleka Zobacz posta
              Czy komuś udało się kupić płyn na Orlenie? Jagiellońska, Marymoncka może?
              Moj znajomy prowadzi stacje Orlen i na początku akcji dali mu kilkadziesiąt sztuk które poszły w ciągu godziny. Pisze do nich maile i do tej pory cisza
              (L)

Komentarz

• Zamieszczone przez Mrugs Zobacz posta
                b. możesz źródło podesłać?

Albo wiesz może na jakiej podstawie było to robione, zamieszkanie, meldunek?

Bo np. ten gość kierowca PKS był z Białobrzegów a ten powiat jest na szaro. Może jakieś inne kryterium?
                https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Pand...CoV-2_w_Polsce

Komentarz

• Zamieszczone przez Mrugs Zobacz posta
                  Możesz mi wierzyć lub nie, 30.01 będąc w Łodzi, w kanjpie obok siedziała Azjatka z maseczką, akurat był to czas gdy niby w Łodzi miał być pierwszy potwierdzony przypadek wirusa. Powiedziałem, że trzebaby zamknąć granice bo zaczną do nas uciekać przed tym świństwem.
                  Co ciekawe dzień później LOT zawiesił połączenia z Pekinem

Czyli idąc zgodnie ze schematem 1000 przypadków na wtorek.
                  Tak prawdę powiedziawszy, to Azjatów w maseczkach to ja widywałem i w ubiegłym roku, kiedy nic jeszcze nie wskazywalo, ale oni tak mają

Komentarz

• Zamieszczone przez blazey-bialoleka Zobacz posta
                    Czy komuś udało się kupić płyn na Orlenie? Jagiellońska, Marymoncka może?
                    Niestety, cały czas poluję i cały czas jestem spóźniony, tzn. gdy wpadam na jakąś stację dowiaduje się, że już był i się rozszedł w dwie godziny.
                    Przywożą po 240 szt. przynajmniej z dwóch stacji taką otrzymałem informację i z miejsca ustawia się kolejka jak kiedyś pod Emilką

Komentarz

• Zamieszczone przez księciuniu Zobacz posta
                      Kurde, chciałem być bardzo #zostanwdomu i zakupy supermarketowe zrobić przez neta (nic pilnego, tydzień bez nich wytrzymam, ale nie doniczki do kwiatków). Najbliższy wolny termin dostawy w Leclercu 23.04; w Tesco i Frisco jeszcze gorzej.
                      I chyba przyjdzie założyć maseczkę i w środku tygodnia, w środku dnia przejechać się do Leclerca. Niby mogę tydzień/dwa poczekać, ale wszystkie znaki wskazują, że za tydzień prawdopodobieństwo spotkania chorego w sklepie będzie większe niż teraz.
                      Spiesz się bo za chwilę skończą się zapasy tym, którzy w pierwszym rzucie rozkupili hurtownie.

Co do Frisco to mam u nich zablokowaną dostawę na 26 marca ale szaleją z cenami. Na ten przykład łosoś kosztuje 80 zł za kg ( i żeby nie było nie jest to jakiś dziki eko łosoś, dziki kosztuje 230 zł za kg ).

Dla porównania w zeszłym tygodniu w Makro można było szarpnąć łososia za 20 zł kg. Zrobili promocję bo po pierwszej fali uderzeniowej zatowarowali się na maksa a prawie nie było klientów.

Jak masz kartę Makro to jedź do hali w Ząbkach. Czynna do północy. Szerokie alejki więc możesz lawirować między nimi uciekając przed ludźmi jak w pacmanie.

Na szybkie zakupy średniej wielkości można wybrać się do Klifa na Okopową (w okolicach południa). Bardzo mało ludzi.

Komentarz

• Tak się zastanawiam. Widać, że ludzie się organizują i szyją maseczki dla szpitali czy służb. Pytanie, czy takie "samoróbki" mogą być faktycznie przez nie wykorzystane? Taki sprzęt nie musi mieć jakichś atestów itp, żeby mógł być używany np na terenie szpitala?

Komentarz

• Z tym Makro to niezły pomysł; to na Bielanach było czynne non stop (z jakąś godzinną przerwą gdy nie działają kadmsy), chyba że teraz coś zmienili - sprawdzę.
                          Nie jestem tylko pewien czy tam dostanę wszystko co potrzebuję w ilości niehurtowej
                          Ale przynajmniej dobre piwko w dobrej cenie zwykle tam jest - z browaru w Grodzisku jest m. in. klasyczne grodziskie (jak ktoś lubi) i porter grodziski (lekko wedzony; stosunek ceny do jakości, a tym bardziej do voltażu bardzo korzystny: bodajże 8,5% za coś koło 3,7 zł)
                          Lubię sobie jebnąć posta.

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
                          St.Grzesiuk, „Boso, ale w ostrogach”

Komentarz

• 0-4 Makro w WWA jest przerwa.

Zaś co do atestów - personel medyczny musi mieć zarówno atest, jak i odpowiednia klasa (w przypadku maseczek to jest ffp 2 i bardziej rekomendowane ffp3 czy tam N95/99)
                            Reszta w zależności od decyzji dyrekcji, czy tam organu prowadzącego.
                            Ogólnie są z tym niezłe cyrki, bo w grę wchodzi jeszcze dopuszczenie do rynku wspólnotowego, czyli norma CE
                            Lieber tot als rot!!

Komentarz

• A propos plynow - jesli ktos nie potrzebuje w ilosciach hurtowych (w sumie nie wiem po co komis 5l chyba wlewa w dozowniki w pracy) tylko zeby miec w kieszeni na biezaco to dzis bylem na chwile w Leroy Merlin - stoja kosze z zelami antybakterynymi, bodajze po 3 zl za 100 ml.

Komentarz

• Na Frisco trzeba polować na terminy, bo się zwalniają regularnie... Ja dziś złożyłem zamówienie dla rodziców z dostawą na jutro. Co prawda ilość produktów ograniczona (zanim skompletowałem zamówienie - miałem na to 20 min) już ze 4-5 szt. było niedostępnych i musiałem usuwać z koszyka. Ale na pewno da się złapać wcześniejszy niż za 4 tygodnie - piwko w dłoń i niepoliczalny czas odświeżania

E: A co do dezynfekcji to ja lecę rozcieńczonym do 70% spirytem. Bodajże prof. Gut opowiadał, że pomiędzy 65 a 70% jest najlepiej, bo rozwala wirusa, ale jeszcze tak nie niszczy skóry. Przy czym przestrzegał oczywiście przed piciem (podrażnienie śluzówki = łatwiejsza jakakolwiek infekcja i namnażanie drobnoustrojów).
                                Ostatnio edytowany przez krzysiek1916; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

Pracuję...
                                X