Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

koronawirus – nowa grupa chuligańska z Kielc czy faktyczne zagrożenie?

Zwiń
X
 
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • Zamieszczone przez sarinosoman Zobacz posta
  Obsuwa w stosunku do kogo w Europie?
  A czy Europa jest jakąś wyrocznią w tej sprawie, mamy własne rozumy można było uprzedzić fakty, patrząc na rozwój sytuacji w Azji a w czasie naszych ferii już we Włoszech, brać przykład z krajów azjatyckich, które mimo wszystko częściej mają tego typu zdarzenia na rejonie.

  To, że kraje UE mają wyj...ane na swoich obywateli to chyba wiemy nie od dziś.

  I żeby nie było, moje odczucie jest takie, że działania dobre, nawet bardzo dobre, (poza akcją #przywieźwirusarodzinieLOTem) odważne tylko 2-3 tyg za późno.
  Owszem można mówić, że mądry Polak po szkodzie, że teraz to można sobie gadać co by było gdyby. Jednak były głosy już pod koniec stycznia że może by coś zrobić.
  Prywatnie to pamiętam 30.01 w Łodzi spotkałem azjatkę z maseczką (wiem że maseczka chroni przed wirusem jak stringi przed zimnem) ale już z ludźmi z pracy gadaliśmy na temat zamykania granic i kwarantann.

  Komentarz


  • Takiej odpowiedzi się spodziewałem. Bez odbioru.
   "Nieszczęsny człowiek, który posiada miłość, a szuka czegoś innego".
   "Fanatycy wolności kończą jako teoretycy policji". (N. Davila)
   Up the Anchor!

   Komentarz


   • Coraz bardziej przekonuję się do tezy, że otacza mnie stado baranów które trzeba napierdalać kijem po łbie i gnać do zagrody...
    Plac zabaw zamknięty?*** tam, Brajanek, wchodzimy!
    Tereny rekreacyjne zamknięte?Ale Brajanek chce puszczać latawiec razem z trzydziestoma innymi Brajankami!
    Nakaz dezynfekcji rąk?Janusz, ***** ten żel...
    Co takiego musi się stać, aby jednostki rozpoczęły połączenie mózgu z resztą ciała???
    My serio jako banda kiboli, bandytów i sterydziarzy jesteśmy jedyną grupą społeczną która w odpowiedni sposób potrafi zareagować na rzucone hasło...
    #MuremZaBonusem

    Komentarz


    • Czyli rozumiem, że branie przykładu z krajów azjatyckich urąga nam jako Polakom i powinniśmy bezrefleksyjnie łykać co nam mówi rząd? A kto twierdzi inaczej ten kodziarz i PO jeb?

     @berserk musi wreszcie coś je..ąć albo ktoś musi trzymać za mordę te Brajanki i Dżesyki bo inaczej to choćby nas pozamykali na kłódkę to i tak znajdą się tego typu elementy.
     Ostatnio edytowany przez Mrugs; [ARG:4 UNDEFINED].

     Komentarz


     • Nie urąga nam kolego porównanie do Japonii, Korei czy Tajwanu. Tylko takie porównanie nie ma sensu. Noszenie masek i higiena rąk to tam chleb powszedni. Poza tym są zdyscyplinowani, przestrzegają restrykcji, mają doświadczenie z koronawirusami oraz ogromny budżet. Dla Europy to nowość.
      Lewactwo nie jest cool!

      Komentarz


      • Zamieszczone przez Mrugs Zobacz posta
       Czyli rozumiem, że branie przykładu z krajów azjatyckich urąga nam jako Polakom i powinniśmy bezrefleksyjnie łykać co nam mówi rząd? A kto twierdzi inaczej ten kodziarz i PO jeb?
       Czy jesteś w stanie napisać kiedy kraje azjatyckie zamknęły granice dla turystów z Niemiec, Włoch, Anglii? Przypomnę, że to z tych krajów dotarł do nas koronawirus.

       Powiedz mi również - kiedy Stany zamknęły granicę dla turystów z Chin i jak wygląda tam aktualna sytuacja?

       I na koniec - kiedy Tajwan, państwo, które według wielu najlepiej radzi sobie z pandemią podjęło decyzję o całkowitym zamknięciu granic (tak jak Polska)?

       Edyta: Dla czystości - aby podeprzeć swój post merytorycznie - wrzuć proszę informację które państwa zamknęły granice całkowicie i kiedy się to stało.
       Ostatnio edytowany przez uziek; [ARG:4 UNDEFINED].

       Komentarz


       • No właśnie dla Europy to nowość dlatego wg mnie skoro nie mamy tego w naturze trzeba zdyscyplinować pałą za wczasu i brać przykład z najlepszych a nie porównywać do tego co zrobili Niemczy czy Francuzi.

        W w/w krajach to nie zamknięcie granic przyniosło efekty a szczelna kwarantanna i monitoring chorych, u nas pewnie rozbiłoby się to ograniczenie swobód obywatelskich ale trudny czas to i trudne decyzje.

        Komentarz


        • Przede wszystkim trzeba tu nadmienić jedną ważną, ale to zajebiście ważną rzecz, iż obecny rząd zmaga się z sytuacją bez precedensu, od czasów II WŚ jedyną w swoim rodzaju, taką której nie miał okazji doświadczyć żaden rząd na przestrzeni oatatnich 80 lat, i choćby z tego powodu należałoby nieco miarować różnego rodzaju pretensje czy zarzuty, bo sytuacja nie jest zerojedynkowa i każdy dzień przynosi coś nowego nad czym trzeba się pochylić oraz zaplanować kolejne działania co jest bardzo trudne z uwagi na brak wypracowanych schematów w tej części globu.

         Komentarz


         • Zamieszczone przez Mrugs Zobacz posta
          No właśnie dla Europy to nowość dlatego wg mnie skoro nie mamy tego w naturze trzeba zdyscyplinować pałą za wczasu i brać przykład z najlepszych a nie porównywać do tego co zrobili Niemczy czy Francuzi.

          W w/w krajach to nie zamknięcie granic przyniosło efekty a szczelna kwarantanna i monitoring chorych, u nas pewnie rozbiłoby się to ograniczenie swobód obywatelskich ale trudny czas to i trudne decyzje.
          Daj zatem ten przykład z najlepszych i odpowiedz na pytanie, które zadałem Ci wyżej. Kiedy "najlepsze" kraje zamknęły granice? O to masz w końcu pretensje do Morawieckiego.

          Edycja:
          Odpowiedzi się nie doczekam - szkoda. Spójrz na tą mapę:
          https://www.aljazeera.com/news/2020/...091505922.html

          Nie sprawdziłem wszystkich krajów zaznaczonych na czerwono, ale.. nie znalazłem kraju, który zamknąłby granice wcześniej niż Polska. Wychodzi na to, że byliśmy prekursorami.
          Ostatnio edytowany przez uziek; [ARG:4 UNDEFINED].

          Komentarz


          • Czy kto ma wiedzę, czemu Polska nie skorzystała z tej opcji?

           Polacy wydali tysiące na "Lot do domu". Mogli wrócić za darmo? Nie wykorzystaliśmy mechanizmu UE

           Polska, reagując na za zagrożenie zdrowia Polaków, zdecydowała się na zamknięcie granic. Polacy, którzy utknęli na całym świecie dostali od rządu szansę na powrót. W ramach programu "Lot do domu" mogli kupić bilet na samoloty organizowane przez narodowego przewoźnika. Nasz kraj nie uruchomił jednak unijnego mechanizmu, dzięki któremu obywatele mogliby wrócić za darmo.

           Program "Lot do domu" to jeden z najważniejszych rządowych projektów uruchomiony po zamknięciu granic. Polacy mogą kupić bilet na specjalne połączenia utworzone przez LOT. Ceny biletów są różne - początkowo sięgały nawet kilku tysięcy złotych.

           - Wobec obywateli, którzy mają pragnienie powrotu do Polski w tym czasie, w którym Polska przechodzi kwarantannę, oferujemy specjalnie do tego celu przeznaczone loty liniami LOT - wyjaśniał premier Mateusz Morawiecki na konferencji poświęconej uruchomieniu programu.

           Polacy mogli wrócić do domów za darmo? "Lot do domu" kosztował tysiące
           Tymczasem Komisja Europejska informuje, że każdy kraj ma możliwość aktywowania europejskiego mechanizmu obrony cywilnej - donosi RMF FM. Powołując się na źródło w KE, wyjaśnia, że Polska tego nie zrobiła.

           Czytaj też: Loty do domu koszmarnie drogie? Ekspert: LOT jest bliski wyjścia na zero

           Unia Europejska zwraca nawet 75 proc. kosztów przelotu, pasażerowie nie płacą
           Wielu Polaków za przelot do kraju na "Bilet do domu" wydało grube tysiące. Dla przykładu połączenie z Chicago lub z Nowego Jorku kosztowało w minioną środę 1888 zł. Ewakuowanie się z Kolombo (Sri Lanka) lub Ho Chi Minh (Wietnam) odpowiednio 2248 zł i 2335 zł.

           Inne unijne kraje - np. Czechy czy Niemcy - powrót obywateli do kraju zorganizowały, wykorzystując unijny mechanizm. Warto podkreślić, że pasażerowie za taki lot nie płacą, a Unia Europejska zwraca przewoźnikowi 75 proc. kosztu biletu.

           Szacuje się, że chwili ogłoszenia zamknięcia granic poza terytorium Polski przebywało od 200 do 400 tysięcy Polaków, którzy mogą chcieć powrócić w najbliższym czasie do kraju.

           Źródło artykułu: msn

           Źródło ze strony unijnej: https://ec.europa.eu/info/live-work-...p971vx56nXjNHk

           Komentarz


           • Zgadzam się.

            Dawkuję pretensję, generalnie jak napisałem wcześniej działania są dobre i bardzo dobre tylko ciutek za późno, a LOTdodomu globalnie przysporzy może parę procent głosów przy urnach, ale też i kilka procent zgonów więcej. Obym się mylił przynajmniej z tymi zgonami.

            Dlatego, należy powielać schematy.

            E: Uziek. 05.01 władze Tajwanu kierują wszystkich którzy zetknęli się z tajemniczą chorobą z Wuhan na kwarantanne domową nadzorowaną przez służby. Nie trzeba zamykać granic, trzeba mieć kontrolę nad tymi którzy ją przekraczają. Zakładam, że u nas skuteczniejsze byłoby zamknięcie granic dlatego o to mam pretensje.
            Ostatnio edytowany przez Mrugs; [ARG:4 UNDEFINED].

            Komentarz


            • A w marketach coraz więcej ludzi, z rana wpada cała chmara, głównie emerytów.
             Rodzinki kupujące najpotrzebniejsze rzeczy jak np. doniczki na kwiaty i krzesła ogrodowe.
             Wcale się nie mijają 20 cm od siebie w alejkach, wcale nie chuchają na siebie ustawiając się pół godziny przed otwarcie marketu, żeby tylko wejść jak najszybciej.
             I narzekanie, że kolejki bo nie mogą stać sobie na plecach, tylko ~1 metr od siebie.
             A dziś sobota, ilość zakupowiczów sięgnie zenitu jak co sobotę zresztą.
             Ale chvj - zamykajmy place zabaw i przywoźmy naszych emigrantów pozostawiając po wylądowaniu samopas

             https://www.wiadomoscihandlowe.pl/ar...w-polsce,61944
             Otwierają nowy sklep, gdzie na otwarciu zawsze są tłumy
             Ostatnio edytowany przez LOL3K; [ARG:4 UNDEFINED].
             q[-_-]p

             Komentarz


             • Zamieszczone przez uziek Zobacz posta
              Nie sprawdziłem wszystkich krajów zaznaczonych na czerwono, ale.. nie znalazłem kraju, który zamknąłby granice wcześniej niż Polska. Wychodzi na to, że byliśmy prekursorami.
              Oj tam, oj tam. Mogliśmy zamknąć dwa tygodnie wcześniej nie oglądając się na samych siebie...
              Si possides amicum, in tentatione posside eum et non facile credas illi. (Sir 6:7)
              Ceterum censeo Unionem Europaeam esse delendam. (EyeQueue)
              ʎuмızp ozpɹɐq ʇsǝ! ʇɐıмº

              Komentarz


              • Zamieszczone przez Mrugs Zobacz posta
               Zgadzam się.

               Dawkuję pretensję, generalnie jak napisałem wcześniej działania są dobre i bardzo dobre tylko ciutek za późno, a LOTdodomu globalnie przysporzy może parę procent głosów przy urnach, ale też i kilka procent zgonów więcej. Obym się mylił przynajmniej z tymi zgonami.

               Dlatego, należy powielać schematy.

               E: Uziek. 05.01 władze Tajwanu kierują wszystkich którzy zetknęli się z tajemniczą chorobą z Wuhan na kwarantanne domową nadzorowaną przez służby. Nie trzeba zamykać granic, trzeba mieć kontrolę nad tymi którzy ją przekraczają. Zakładam, że u nas skuteczniejsze byłoby zamknięcie granic dlatego o to mam pretensje.
               I czym to się różni od naszego podejścia? Polska również wysyłała na kwarantannę osoby, które zetknęły się z koronawirusem. Różnica jest taka, że Tajwan sąsiaduje z Chinami, więc dużo wcześniej zaczął monitorować osoby wracające z Chin (całkowicie granice zamknął natomiast w czwartek, 5 dni później niż my). Dla nas realnym zagrożenie płynęło nie z Chin, lecz z Europy i zareagowaliśmy bardzo szybko. Można różne rzeczy zarzucać, ale nie opieszałość w działaniu. Temat ten pojawia się co chwila w sieci, ale nie ma żadnych podstaw.

               Komentarz


               • Zamieszczone przez Bobicz Zobacz posta
                Czy kto ma wiedzę, czemu Polska nie skorzystała z tej opcji?

                Polacy wydali tysiące na "Lot do domu". Mogli wrócić za darmo? Nie wykorzystaliśmy mechanizmu UE

                Polska, reagując na za zagrożenie zdrowia Polaków, zdecydowała się na zamknięcie granic. Polacy, którzy utknęli na całym świecie dostali od rządu szansę na powrót. W ramach programu "Lot do domu" mogli kupić bilet na samoloty organizowane przez narodowego przewoźnika. Nasz kraj nie uruchomił jednak unijnego mechanizmu, dzięki któremu obywatele mogliby wrócić za darmo.

                Program "Lot do domu" to jeden z najważniejszych rządowych projektów uruchomiony po zamknięciu granic. Polacy mogą kupić bilet na specjalne połączenia utworzone przez LOT. Ceny biletów są różne - początkowo sięgały nawet kilku tysięcy złotych.

                - Wobec obywateli, którzy mają pragnienie powrotu do Polski w tym czasie, w którym Polska przechodzi kwarantannę, oferujemy specjalnie do tego celu przeznaczone loty liniami LOT - wyjaśniał premier Mateusz Morawiecki na konferencji poświęconej uruchomieniu programu.

                Polacy mogli wrócić do domów za darmo? "Lot do domu" kosztował tysiące
                Tymczasem Komisja Europejska informuje, że każdy kraj ma możliwość aktywowania europejskiego mechanizmu obrony cywilnej - donosi RMF FM. Powołując się na źródło w KE, wyjaśnia, że Polska tego nie zrobiła.

                Czytaj też: Loty do domu koszmarnie drogie? Ekspert: LOT jest bliski wyjścia na zero

                Unia Europejska zwraca nawet 75 proc. kosztów przelotu, pasażerowie nie płacą
                Wielu Polaków za przelot do kraju na "Bilet do domu" wydało grube tysiące. Dla przykładu połączenie z Chicago lub z Nowego Jorku kosztowało w minioną środę 1888 zł. Ewakuowanie się z Kolombo (Sri Lanka) lub Ho Chi Minh (Wietnam) odpowiednio 2248 zł i 2335 zł.

                Inne unijne kraje - np. Czechy czy Niemcy - powrót obywateli do kraju zorganizowały, wykorzystując unijny mechanizm. Warto podkreślić, że pasażerowie za taki lot nie płacą, a Unia Europejska zwraca przewoźnikowi 75 proc. kosztu biletu.

                Szacuje się, że chwili ogłoszenia zamknięcia granic poza terytorium Polski przebywało od 200 do 400 tysięcy Polaków, którzy mogą chcieć powrócić w najbliższym czasie do kraju.

                Źródło artykułu: msn

                Źródło ze strony unijnej: https://ec.europa.eu/info/live-work-...p971vx56nXjNHk
                Może dlatego, że jest to kolejny artykuł z cyklu "z d... wzięte". Realia wyglądają tak - o czym informuje tuba euobserver w artykule z 19 marca zatytułowanym "Not easy getting 80,000 EU citizens home", czyli "Nie jest łatwo sprowadzić 80 000 obywateli UE do domu":

                "So far, the EU has facilitated and supported the repatriation of 1,162 EU citizens to Europe from China, Japan, the US and Morocco since the beginning of the coronavirus outbreak.
                However, the EU's action has also been recently focused on the repatriation of EU citizens from Iran, Maldives and Sri Lanka".
                Czyli do tej pory UE wsparła powrót 1162 obywateli UE z Chin, Japonii, USA i Maroka. Całe 1162 obywateli. Megasukces. Może do Sylwestra się wyrobią z tymi osiemdziesięcioma tysiącami. I najwyraźniej UE działa na tym polu tak sprawnie, że "Germany's foreign minister, Heiko Maas, announced that the federal government will make available â‚Ź50m to do "everything possible" to repatriate German citizens stuck in countries affected by the coronavirus", czyli "niemiecki min. sz obwieścił, ze niemiecki rząd federalny wysupła 50 milionów euro by zrobić "wszystko, co możliwe", aby ściągnąć niemieckich obywateli, którzy utknęli w krajach dotkniętych koronawirusem".
                https://euobserver.com/coronavirus/147800

                Edyta.
                Jeszcze jedno - w tym samym artykule jest mowa o tym, że zamknęliśmy granice Bałtom wracającym z Niemiec. I o naciskach na Polskę w tej kwestii.
                "Earlier this week, EU citizens trying to get home to Lithuania, Latvia and Estonia were stuck at the German-Polish border as Poland recently closed borders for non-nationals - cutting off the Baltic states from mainland Europe.

                As a result, Estonia and Latvia have been obliged to dispatch ships to bring back their citizens from Germany late on Wednesday, while Lithuanian authorities said that its citizens could return also by train and by plane.

                However, the commission presumes that the situation in the Polish-German border will improve soon.

                "I am positive that there will be movement and a positive change in the next few days," said the president of the commission, Ursula von der Leyen".
                Ostatnio edytowany przez sarinosoman; [ARG:4 UNDEFINED].
                "Nieszczęsny człowiek, który posiada miłość, a szuka czegoś innego".
                "Fanatycy wolności kończą jako teoretycy policji". (N. Davila)
                Up the Anchor!

                Komentarz

                Pracuję...
                X