Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

koronawirus – nowa grupa chuligańska z Kielc czy faktyczne zagrożenie?

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Zamieszczone przez Mrugs Zobacz posta
    Też o tym czytałem a propo powikłań i ewentualnej grupie ryzyka co do cięższego przebiegu choroby.
    Jednak poród a tym bardziej cesarka mogła sama z siebie spowodować sepse nawet w zdrowym organizmie, nie wiemy co było najpierw
    Ja o niczym nie przesądzam, chodziło mi tylko o uświadomienie innym, że myślenie "aha, czyli sepsa - więc jednak nie koronawirus" jest całkowicie błędne.
    "Nieszczęsny człowiek, który posiada miłość, a szuka czegoś innego".
    "Fanatycy wolności kończą jako teoretycy policji". (N. Davila)
    Up the Anchor!

Komentarz

• Zamieszczone przez sarinosoman Zobacz posta
      Ja o niczym nie przesądzam, chodziło mi tylko o uświadomienie innym, że myślenie "aha, czyli sepsa - więc jednak nie koronawirus" jest całkowicie błędne.
      Właśnie w TV poinformowali, iż pacjentka trafiła na oddział z ciężkim koronawirusowym zapaleniem płuc i dopiero później wdała się sepsa.
      Tak więc co by nie powiedzieć, to raczej bez przyczyny pierwotnej (koronawirus) być może nie doszło by do kolejnych powikłań.
      Ale lekarzem nie jestem, więc tak tylko spekuluję.

Komentarz

• Tym, którzy znają angielski (albo sobie przetłumaczą np. online), polecam zalinkowaną wcześniej tabelkę.
        Są w niej liczne dane dla dwóch grup: zgonów i ozdrowieńców, dotyczące zastosowanych terapii i rozwoju choroby.
        Up the Anchor!

Komentarz

• W Portugalii chyba jednak za późno zamknęli granicę lądową z Hiszpanią, bo i u nich zaczynają się duże skoki.

Komentarz

• W mojej gminie czasowe odstąpienie od pobierania czynszu (całość lub część) od przedsiębiorców...
            #MuremZaBonusem

Komentarz

• W ogóle nie będzie mi żal takich kretynów.

Włochy dzisiaj 627 zgonów... Niebezpiecznie zbliża się to do dziennej liczby 1000.

- zakażonych łącznie: 47021 (+5986)
              - zakażonych aktualnie: 37860 (+4670)
              - zgonów: 4032 (+627)
              - wyzdrowiałych: 5129 (+689)
              - na OIOM: 2654 (+157)
              Ostatnio edytowany przez R.; [ARG:4 UNDEFINED].
              Lepiej być ciemniakiem niż pedałem i lewakiem!

Komentarz

• Włochy - 627 nowych zgonów.
                Up the Anchor!

Komentarz

• Roberto Bernabei wyjaśnia różnice w CFR między IT a Niemcami: Niemcy, jeśli ktoś ma np. choroby krążenia czy z wysokim ciśnieniem i choruje na COVID-19 jako przyczyna jest wpisywana choroba uprzednia. Włosi liczą wszystkich.
                  Rozwiązanie dlaczego Niemcy mają taki wynik zgonów a nie inny...
                  Lepiej być ciemniakiem niż pedałem i lewakiem!

Komentarz

• Odnosiłem się do tego gdzieś tam wcześniej...liczbę członków NSDAP też pewnie przewalili
                    #MuremZaBonusem

Komentarz

• Widzę, że Polska postanowiła się wzorować na niemieckim sposobie liczenia i ofiary z Łańcuta która dostała sepsy też nie liczy jako ofiary koronawirusa...uj z tym, że sepsa rozwija się nawet u 40-50% procent osób hospitalizowanych z powodu COVID

btw We Włoszech 627 trupów w ciągu ostatnich 24h, ale uspokojają, że szczyt ma być w weekend i potem spadek, już chyba tydzien temu mowili to samo

Komentarz

• Przed chwilą premier Morawiecki ogłosił stan epidemii w Polsce
                        Szkoły, uczelnie zamknięte do Świąt Wielkanocnych
                        Wybory prezydenckie na chwilę obecną mają odbyć się zgodnie z wyznaczonym terminem

Komentarz

• Estymacja liczb zachorowań na poziomie kilkunastu tysięcy..... #lotdodomu dziękujemy

Komentarz

• Z jednej strony rozumie decyzję Władz,z drugiej strony nie mam pojęcia ,jak zapewnie opiekę dzieciom.
                            Żona dostała krótkie ultimatum:dalsze zwolnienie=wypowiedzenie.
                            "Lubię sobie jebnąć piwo"

Komentarz

• Zamieszczone przez Jaco Zobacz posta
                              Dałbyś radę wrzucić taką prognozę z podziałem na dni? Poprzednią sprawdzam codziennie. Na razi jesteśmy o 1 dzień "wygrani".
                              Mówisz, masz:

Metodyka przedstawiona była w poście #1404

Legenda:
                              A - prognoza w oparciu o dane z dni 6-17 marca, z korektą pierwszej danej
                              B - prognoza w oparciu o dane z dni 11-19 marca, z korektą pierwszej danej
                              R - dane rzeczywiste (na koniec dnia - weryfikowane w dniu następnym)

............__A_ __B_ _R_
                              Pt .6 marca ___1 ---- __3
                              So .7 marca ___2 ---- __6
                              Nd .8 marca ___5 ---- _11
                              Pn .9 marca __10 ---- _17
                              Wt 10 marca __18 ---- _22
                              Śr 11 marca __29 __36 _31
                              Cz 12 marca __45 __52 _51
                              Pt 13 marca __66 __74 _68
                              So 14 marca __94 _101 104
                              Nd 15 marca _129 _135 125
                              Pn 16 marca _174 _176 177
                              Wt 17 marca _229 _225 238
                              Śr 18 marca _296 _283 287
                              Cz 19 marca _377 _350 355
                              Pt 20 marca _473 _429
                              So 21 marca _586 _519
                              Nd 22 marca _717 _622
                              Pn 23 marca _870 _738
                              Wt 24 marca 1045 _869
                              Śr 25 marca 1245 1016
                              Cz 26 marca 1472 1179
                              Pt 27 marca 1728 1361
                              So 28 marca 2015 1561
                              Nd 29 marca 2337 1781
                              Pn 30 marca 2695 2022
                              Wt 31 marca 3092 2285

Komentarz: Wieje umiarkowanym optymizmem, prognoza B jest wyraźnie lepsza, ale podkreślam, czekamy na boom związany z powrotami. Żona właśnie przeczytała, że kara za złamanie kwarantanny podniesiona z 5 do 30 tys. złociszy. Najwyraźniej nie tylko ja uważam, że to kluczowy czynnik.

Jeszcze jedno. Na razie liczby są tak niewielkie, że widać dużą wrażliwość na pojedyncze odchylenia. Np. jedna wtopa i kilkanaście osób personelu szpitala w Nowym Mieście nad Pilicą stanowi 20 do 30 % typowego dziennego przyrostu, czyli istotnie zaburza modelowanie. Jak będzie więcej chorych, model będzie stabilniejszy, czego sobie ani Wam, ani nikomu, nawet lechitom, nie życzę.
                              Ostatnio edytowany przez EyeQueue; [ARG:4 UNDEFINED].
                              Si possides amicum, in tentatione posside eum et non facile credas illi. (Sir 6:7)
                              Ceterum censeo Unionem Europaeam esse delendam. (EyeQueue)
                              ʎuмızp ozpɹɐq ʇsǝ! ʇɐıмº

Komentarz

• Dzięki, EyeQueue. Właśnie tę sprawdzam. Dopiszę sobie 31 marca. Gdybyś miał na kolejne dni, to również prośba o wrzutkę
                                "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
                                Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
                                Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
                                Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
                                "
                                Janusz Waluś - czekaMY!

Komentarz

Pracuję...
                                X