Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

koronawirus – nowa grupa chuligańska z Kielc czy faktyczne zagrożenie?

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Zamieszczone przez Hazardzista Zobacz posta
    Ktoś jeszcze wierzy w tak mała liczebe zarażonych w PL?
    Zamieszczone przez midzi Zobacz posta
    W Ministerstwie Środowiska i Ministerstwie Rolnictwa są kwarantanny. Kilka innych pracuje na pół gwizdka, a większość instytucji rządowych i samorządowych zbędnych w obecnych czasach albo nie pracuje, albo pracuje quasi zdalnie. Nie żebym się tutaj czegoś czepiał, ale mamy państwo teoretyczne nie przez wojnę, Rosję, czy kogoś innego, a przez wirusa.

Nie trzeba się mocno udzielać na forum, aby znać Wasze sympatie polityczne, pewne urojenia itd, ale jest prośba, ode mnie, ale pewnie zdecydowanej większości - darujcie sobie to, chociaż w tym temacie. Jest tu wiele ciekawych informacji, ale też niestety wiele postów, zazwyczaj politycznych, które nic nie wnoszą, a trzeba się przez nie przebijać.
    Ostatnio edytowany przez dc.; [ARG:4 UNDEFINED].
    Wszystko co mamy to te trybuny szare - nie odejdziemy stąd chociaż nieraz są koszmarem

Kuchy King!

Komentarz

• Takie spostrzeżenie z ostatnich dni. Nie spodziewałem się, że potrafię tyle codziennych aktywności załatwić łokciami, nadgarstkami i stopami. Od kilkunastu dni po wyjściu z domu np. na zakupy nie dotykam dłońmi niczego poza domem O_o

Komentarz

• ... i potem po powrocie do domu dokładnie dezynfekuję łokcie i nadgarstki.
        Lubię sobie jebnąć posta.

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
        St.Grzesiuk, „Boso, ale w ostrogach”

Komentarz

• Zamieszczone przez mszk Zobacz posta
          Takie spostrzeżenie z ostatnich dni. Nie spodziewałem się, że potrafię tyle codziennych aktywności załatwić łokciami, nadgarstkami i stopami. Od kilkunastu dni po wyjściu z domu np. na zakupy nie dotykam dłońmi niczego poza domem O_o
          Mam podobnie. Gdzieś czytałem, że jak już nie masz innego wyjścia i musisz to zrobić palcami to zrób to kostką palca, a nie opuszkiem.

Komentarz

• Zamieszczone przez Tyler_Durden Zobacz posta
            No, żeby zagęścić pasażerów i wirus się lepiej rozprzestrzeniał. To samo zrobiło PKP.
            Miasto Gdańsk
            12 godz. ·

Reagujemy na Wasze sygnały o dużym obciążeniu w komunikacji, które dotarły do nas po dzisiejszej zmianie rozkładu i wprowadzamy korekty

👉 Od 20 marca:

📢 W godzinach szczytu przewozowego będą do dyspozycji dwa tramwaje rezerwowe i osiem autobusów rezerwowych, które będą włączone do ruchu według potrzeb.

📢 Na liniach 130, 186 i 189 pojawią się autobusy przegubowe zamiast autobusów standardowych.

👉 Od 23 marca uruchomiony zostanie pierwszy pakiet korekt rozkładowych:

📢 w godzinach szczytu pojadą częściej tramwaje linii 6.

📢 dodatkowymi kursami wsparty zostanie rozkład jazdy linii 9 ze Stogów Zimnej w kierunku Wrzeszcza.

📢 w godzinach szczytu dogęszczony zostanie rozkład jazdy linii 112; zostaną uruchomione dodatkowe kursy w relacji skróconej Sobieszewo-Centrum.

📢 dodatkowe kursy na linii 115 zostaną uruchomione w szczycie porannym między godz. 06:00 a 07:00 w kierunku UCK i Wrzeszcza; trasa wybranych kursów zostanie wydłużona do Zakładu Utylizacyjnego (dowóz pracowników).

W przyszłym tygodniu będziemy dalej obserwować sytuację i w zależności od potrzeb zorganizujemy drugi pakiet zmian. Dziękujemy za wyrozumiałość i prosimy o śledzenie komunikatów na bieżąco 📲

https://www.facebook.com/gdansk/phot...type=3&theater
            2 komentarze ze 122(Wszyscy piszą o tłoku i jeździe jak śledzie heh):
            zdjęcie z piątku 20.03 z godziny 4:45, linia 115, niestety ale niektórzy MUSZĄ dojechać do pracy, zachowanie bezpiecznej odległości między pasażerami jest niemożliwe
            Jechałam dziś 167 rano do pracy w stronę Bysewa na godzinę 7 - jechaliśmy jak śledzie.. Z powrotem w stronę Dworca Głównego po godz. 15 było to samo. Właśnie tego się obawialam w związku ze zmianą rozkładu. Przed godziną 6 wyruszalam z ulicy Piastowskiej autobusem linii nr 227 - również pełny. Jeden kurs w godz. 5-6 to za mało, żeby uniknąć tłoku. Proszę o interwencję na tych liniach w godzinach porannych oraz w godzinach szczytu..
            Dotyczy to także SKM.

Komentarz

• Zamieszczone przez KRA Zobacz posta
              Mam podobnie. Gdzieś czytałem, że jak już nie masz innego wyjścia i musisz to zrobić palcami to zrób to kostką palca, a nie opuszkiem.
              A nie łatwiej po prostu założyć takie jednorazowe gumowe rękawiczki i po powrocie do domu je wyrzucić.
              Zapewne większość ma takie w domu, a to do obierania ziemniaków czy grzybów, a to do mycia okien, ogólnie rzecz biorąc do kontaktu z chemią, czy też takie fryzjerskie, do nakładania farby, kobitki takie mają

Komentarz

• Odnośnie modelu rozwoju potwierdzonych zachorowań (zacytowałbym, ale przez to zaspamowanie wątku nie chce mi się przeszukiwać kilkunastu stron w tył)...

Dane z ostatnich dni są bardzo optymistyczne. Przyrost praktycznie przestał być wykładniczy. Od poniedziałku kolejno 52, 61, 49, 68 nowych przypadków. Przypominam, że w przyroście wykładniczym nie tylko kolejne dni powinny dawać większe liczby, ale też różnice pomiędzy nimi powinny być coraz większe.
                By nie zanudzać kolejnymi obliczeniami (konieczne było usunięcie kilku pierwszych dni z powodu zmiany trendu) podam tylko, że obecna prognoza na 1000 zachorowań przesunęła się na środę/czwartek w przyszłym tygodniu.

Oczywiście może pojawić się zaraz "efekt powrotów", czyli #lot (wirusa) do domu i cały model trafi szlag...
                Si possides amicum, in tentatione posside eum et non facile credas illi. (Sir 6:7)
                Ceterum censeo Unionem Europaeam esse delendam. (EyeQueue)
                ʎuмızp ozpɹɐq ʇsǝ! ʇɐıмº

Komentarz

• Zamieszczone przez C.SF Zobacz posta
                  Nie trzeba się mocno udzielać na forum, aby znać Wasze sympatie polityczne, pewne urojenia itd, ale jest prośba, ode mnie, ale pewnie zdecydowanej większości - darujcie sobie to, chociaż w tym temacie. Jest tu wiele ciekawych informacji, ale też niestety wiele postów, zazwyczaj politycznych, które nic nie wnoszą, a trzeba się przez nie przebijać.
                  Ale co to ma wspólnego z politycznymi sympatiami? Akurat to stwierdzenie faktu, a nie żadne urojenia.

Komentarz

• Zamieszczone przez midzi Zobacz posta
                    Ale co to ma wspólnego z politycznymi sympatiami? Akurat to stwierdzenie faktu, a nie żadne urojenia.
                    Fakty tak, ale dodanie określenia "teoretyczne" czyni te fakty pejoratywnie zabarwionymi i o to zapewne koledze się rozchodzi.

Komentarz

• Faktycznie państwo działa jakby było teoretyczne. Wiele instytucji dotknął lockdown, więc trzeba nazywać rzeczy po imieniu. Raczej nie jest to dobry okres dla tych bardziej wrażliwych co mogą zostać urażeni.

Komentarz

Faktycznie państwo działa jakby było teoretyczne. Wiele instytucji dotknął lockdown, więc trzeba nazywać rzeczy po imieniu. Raczej nie jest to dobry okres dla tych bardziej wrażliwych co mogą zostać urażeni.
                        Jak w zalewie tego spamu napisał wcześniej TNTP - warto porównywać działania i sposób funkcjonowania państwa z... innymi państwami. Dodałbym - a nie z typami idealnymi Maxa Webera.

https://wpolityce.pl/polityka/492080...demie-covid-19
                        My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Komentarz

• Naprawdę do tej pory poza całkowitą porażką z #lotemdodomu nie krytykowałem działań rządu (oceniam przeciętnie, jednak bardziej pozytywnie niż negatywnie), ale jednak widzę i wiem, że przykładowo kraje azjatyckie Singapur, Tajwan, czy nawet Korea Południowa jednak potrafiły uchronić instytucje od paraliżu (mam informacje z pierwszej ręki od osób tam pracujących i sam znam funkcjonowanie tych państw z autopsji). Oczywiście porównanie z Włochami, Hiszpanią, czy nawet Francją wychodzi dla naszego rządu pozytywnie, ale chyba nie o to chodzi aby równać w dół.

PS. Żeby nie było, że tylko rząd zawalił. Marek Jarubas z PSL też chory, a dzisiaj ma się okazać jak sytuacja z kolejnym posłem.

Komentarz

W uzupełnieniu: ja się nie odnoszę do żadnego konkretnego Twojego posta (czy jeszcze kogoś innego), raczej chodziło mi o ogół takiej "działalności" na forum, ale szczególnie w tym przypadku - w tym wątku.

A czy to są fakty czy nie, to już inna kwestia. Bez większego zagłębiania się i szukania w pamięci, raczej niewiele jest kwestii w których się zgodzimy

No, ale to nie ten temat. Ode mnie to wszystko, fajnie jeśli Ty też byś zaprzestał tu "udowadniania" swoich przekonań.
                            Wszystko co mamy to te trybuny szare - nie odejdziemy stąd chociaż nieraz są koszmarem

Kuchy King!

Komentarz

• Zamieszczone przez Raczej Zobacz posta
                              2 komentarze ze 122(Wszyscy piszą o tłoku i jeździe jak śledzie heh):

Dotyczy to także SKM.
                              Przecież ...
                              Zamieszczone przez księciuniu Zobacz posta

E: Z tym łikendowym rozkładem jazdy to w sumie niegłupie

Ten weekendowy rozkład jazdy to najgłupsza rzecz jaką Czaskoski mógł wymyślec. I inne miasta takze.
                              Vukovic jazda z kurvvwami!

Komentarz

• Zamieszczone przez C.SF Zobacz posta
                                W uzupełnieniu: ja się nie odnoszę do żadnego konkretnego Twojego posta (czy jeszcze kogoś innego), raczej chodziło mi o ogół takiej "działalności" na forum, ale szczególnie w tym przypadku - w tym wątku.

A czy to są fakty czy nie, to już inna kwestia. Bez większego zagłębiania się i szukania w pamięci, raczej niewiele jest kwestii w których się zgodzimy

No, ale to nie ten temat. Ode mnie to wszystko, fajnie jeśli Ty też byś zaprzestał tu "udowadniania" swoich przekonań.
                                Akurat COVID-19 jest z natury apolityczny i dotyka wszystkie grupy zawodowe, społeczne, etniczne, rasy, wyznania, nie wiem jak z LGBT+, ale także zdaje się, że nie ma politycznych preferencji (no chyba, że Karnowscy napiszą, że jest inaczej), dlatego moim zdaniem polityczny aspekt jest tutaj jednak kluczowy, bo przez ten pryzmat historycy będą oceniać obecne działania władz różnych państw.

Komentarz

Pracuję...
                                X