Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

koronawirus – nowa grupa chuligańska z Kielc czy faktyczne zagrożenie?

Zwiń
X
 
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • Zamieszczone przez Marcino Zobacz posta
  IKEA: zamykamy sklepy, dobro i zdrowie pracowników jest najważniejsze !
  Wchodzę dziś na otwarcie punktu odbioru, godz. 10ta, na hali z 200 osób, jedna obok drugiej. Krótka rozmowa z ochroniarzem, z pracownikiem - w ciągu dnia, normalnego dnia pracy na sklepie nie było tylu pracowników co teraz. Nie wiem ile ludzi było na sklepie i zbierało towar !

  Leroy, Casto, Obi - czynne, bez tłumów.
  Jest na forumce ktoś z IKEII, co oni odwalili ?
  Ziomek pracuję w IKEII w Lublinie. Owszem, dla klientów zamknięte, ale pracownicy przychodzą do pracy normalnie. Nie wiem czy cały personel, ale pracują.

  A tu wszystko na żywo.

  "Błędy też się dla mnie liczą. Nie wykreślam ich ani z życia, ani z pamięci. I nigdy nie winię za nie innych"
  Wiedźmin

  Komentarz


  • Czemu "ktoś" miałby nam nie mówić prawdy? Serio pytam. Jaka korzyść z tego? Poza strachem opozycji, że odpalą bombę przed kolejnym konwentem Kidawacośtam.
   Lewactwo nie jest cool!

   Komentarz


   • Zamieszczone przez Budyń_70 Zobacz posta
    Jeszcze co do płynu...
    [...]
    Produkowany na bazie etanolu płyn do spryskiwaczy kosztuje w Orlenie +/- 5 złotych za litr
    Produkowany na bazie etanolu płyn antywirusowy, w tym samym Orlenie, kosztuje 19 złotych za litr
    Czy jest prosta odpowiedź na pytanie [email protected] @DanielObajtek
    — Konrad_Piasecki (@KonradPiasecki) March 14, 2020
    Rozumiem, że zadaniem dziennikarza dziś nie jest poszukać, tylko się do kogoś, a najlepiej do PISu przypiedrolić.
    Tylko, że to się robi śmieszne, bo znów zarzut jest tak absurdalny, że nawet nie wypada go stawiać, bo tym samym sobie się wystawia świadectwo. Nienajlepsze, to delikatnie powiedziane.

    I tak, jest prosta odpowiedź.

    Płyn do spryskiwaczy nie musi spełniać wyśrubowanych norm czystości, wystarczy etanol techniczny.
    Płyn do dezynfekcji musi spełniać wyśrubowane normy czystości. Dzięki decyzji Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych normy te dla etanolu zostały obniżone do tzw. czystości farmakopealnej, co wciąż jest o kilka klas wyżej niż techniczny.
    Nie wnikam już w zawartość etanolu w obu płynach, bo nie znam receptur, ale do obniżenia temperatury krzepnięcia może być potrzeba mniej, niż do skutecznej dezynfekcji.

    Kto nie rozumie?

    Zamieszczone przez Hazardzista Zobacz posta
    Ktoś jeszcze wierzy w tak mała liczebe zarażonych w PL?
    Ja. Jeśli chcesz mnie przekonać, poproszę o argumenty. Tylko po pierwsze na temat poproszę, po drugie słownie, a nie zbiorem emotek...
    Ostatnio edytowany przez EyeQueue; 98875.
    Si possides amicum, in tentatione posside eum et non facile credas illi. (Sir 6:7)
    Ceterum censeo Unionem Europaeam esse delendam. (EyeQueue)
    ʎuмızp ozpɹɐq ʇsǝ! ʇɐıмº

    Komentarz


    • Poczytałem sobie trochę komentarzy na rozmaitych jankeskich stronach. Procent mentalnych sebixów i karyn jest porażający. Na przykład ktoś zupełnie poważnie proponował, żeby deficyt testów na koronawirusa wyrównywać testami na grypę: jeśli komuś test wypadnie negatywnie, to znaczy, że jest chory na koronawirusa. Jedyne głosy rozsądku ze strony wpisujących się lekarzy, nawet nie całego szeroko pojętego personelu medycznego, bo ten przede wszystkim chce zadbać o własne tyłki i epidemia poza szpitalami mało go interesuje. Ale lekarze obrywają od:
     a/ fanatyków ekonomii;
     b/ wyznawców niezbywalnego prawa do swobodnego przemieszczania się niezależnie od sytuacji;
     c/ wyborców Trumpa;
     d/ przeciwników Trumpa;
     e/ domorosłych wynalazców i usprawniaczy (vide kolo wspomniany wcześniej).


     Edyta:
     "Szaleńcy" z Porsche wstrzymali produkcję, na razie na dwa tygodnie:
     https://newsroom.porsche.com/en/2020...rus-20266.html
     Ostatnio edytowany przez sarinosoman; 60016.
     "Nieszczęsny człowiek, który posiada miłość, a szuka czegoś innego".
     "Fanatycy wolności kończą jako teoretycy policji". (N. Davila)
     Up the Anchor!

     Komentarz


     • Zamieszczone przez boss_corleone Zobacz posta
      Czemu "ktoś" miałby nam nie mówić prawdy? Serio pytam. Jaka korzyść z tego? Poza strachem opozycji, że odpalą bombę przed kolejnym konwentem Kidawacośtam.
      Spisek lekarzy i laborantów.
      Lieber tot als rot!!

      Komentarz


      • Na ulicach jak 25 grudnia a smog nadal w wysokiej formie ...
       Ciekawe kto nas tak truje w tej Warszawie.
       I wkurzaj się na nasz charakter strączku łuskany
       Spytasz skąd jestem? Powiem z dumą: z Warszawy

       To warszawskie ballady ...

       Komentarz


       • Szkoda czasu na złośliwości, to nie ma sensu.
        Na dzień dzisiejszy mamy w szpitalach około 850 osób "w związku z koronawirusem" (ja tego nie liczyłem!) w tym 355 oficjalnie uznanych za zakażonych. Czym jest ta znacząca różnica? Nie mnie pytać, nie wiem a snuć domysły nie ma sensu.
        W Polsce robi się testy normalnym ludziom tylko z bardzo wyraźnym wskazaniem na obecność korony lub vipom jak leci, wiadomo od (złośliwi napiszą "do" zamiast "od") vipów świat zależy.
        Z punkty widzenia dynamiki zarazy, wykazywanie w statystykach tylko przebadane, ewidentne przypadki nie niosą jakiejś większej dezinformacji, dynamikę możemy porównywać z dynamiką w państwach w których jest robionych dużo więcej testów, nie możemy porównywać wprost tylko wartości absolutnych. Dam przykład: w Katarze jest ponad 400 przypadków, więcej niż u nas, ale tam chyba się badają dwa razy dziennie, dynamika jest zupełnie inna tak jak i klimat zupełnie inny, a przypadków więcej, patrząc na odsetek zarażonej populacji to już w ogóle kosmos. Ważne jest jednak, aby w szeregu danych do analizy i prognozowania były dane uzyskane w podobny sposób (w sensie "podobna polityka testowa" ale nie tylko), stąd np. należy wywalić kilka pierwszych dni z polskich statystyk albo porządnie się wziąć za "homogenizację" danych, tylko na jakiej podstawie? Czym dłuższy i liczebniejszy szereg danych tym prognozy (projekcje) będą celniejsze i obarczone mniejszym błędem, na przykład takie pojedyncze przypadki jak szpital na Banacha będą miały mniejszy wpływ na wynik.
        Na dzień dzisiejszy nie ma podstaw sądzić aby odsetek zakażeń "słabobjawiowych" był radykalnie inny w Polsce i we Włoszech czy w Irlandii. Za rok, ludzie się będą doktoryzować masowo z tych danych z 200 krajów
        Kategorię "zmarli w wypadku korona wirusa" należy traktować osobno i bez dogłębnych informacji na temat stanu opieki, struktury i podłoża zgonów nie wolno wnioskować w prostacki sposób na podstawie wydumanych trendów.

        p.s. Apeluję do "politykierów" o wypad na "Politykę" albo powstrzymanie się od podjazdów politycznych, to nie ten temat!
        Z końmi się nie kopię bo przegram, z idiotami staram się nie dyskutować bo sprowadzają dyskusję do swojego poziomu, na argumenty ad personam staram się nie reagować, patrz wcześniejsze punkty - no i tylko krowa nie zmienia zdania ...

        Komentarz


        • Zamieszczone przez sarinosoman Zobacz posta
         Umiesz obliczać procenty? To wylicz sobie śmiertelność przy tej włoskiej grypie. I porównaj ją ze śmiertelnością Włochów w przypadku koronowirusa. Potem opublikuj porównanie tych wyników tutaj.
         Jeśli o mnie chodzi, możesz brać pod uwagę i sytuację transgalaktyczną, bylebyś tylko nie miał wpływu na podejmowane decyzje.

         Edyta:
         Brytole mają aktualną śmiertelność na poziomie 4,4%, o całe 0,2% mniej niż Hiszpanie.
         Brytyjczykom gratulujemy rozsądnych decyzji i żelaznej konsekwencji w podejmowanych działaniach.
         Po części zgoda.
         Tylko , że zachorowania na grypę to nie jest liczba przeprowadzonych badań, potwierdzonych przypadków (zwał jak zwał wiadomo o co chodzi). Grypę znamy od dziesiątek lat i wspomniana liczba wyliczana jest dzięki nabytej wiedzy.
         Nie możemy mówić o śmiertelności korony w przedziałach 2 %-5 % bo zazwyczaj takie liczby mniej więcej się pojawią w zależności od kraju , bo to jest manipulowanie wynikami .
         Realny procent śmiertelności wyliczylibyśmy gdybyśmy znali faktyczną liczbę zakażonych ( lub tak jak w przypadku grypy potrafili ją wyliczać). Najczęściej najczęściej padają stwierdzenia (przypuszczenia), że liczba zakażonych jest 7-12 -krotnie ( w zależności od mądrej główki) większa od liczby wykrytych przypadków. A wtedy śmiertelność spada na powiedzmy 0,2 %- 0,5 % ( co równa się 2-5 przypadkom na tysiąc chorych co nie jest "wyczynem").
         Nie mniej jednak słowo przypuszczenia jest kluczowe. Bo w sumie nie wiemy. I to jest największym niebezpieczeństwem korony. Nie znamy jej i nie wiemy jakie konsekwencje przyniesienie w przyszłości, nie wiemy jak ją leczyć.
         Grypę znamy więc porównywanie jednej i drugiej mija się z celem.
         Ostatnio edytowany przez Runi; 55583.

         Komentarz


         • Ja nie twierdze ze jesteśmy oszukiwani przez rząd. Moim zdaniem cyferki u nas są tylko i wyłącznie niskie z powodu małej liczby wykonywanych testów. Czechy maja taka same jak nie mocniejsze działania i maja więcej chorych przy większej liczbie testów na milion mieszkańców. W tym przeliczniku jesteśmy na ostatnich pozycjach ze wszystkich krajów europejskich.

          Inna sprawa, że nasze statystyki mają opóznienie co najmniej 2 dni. Przypadki z Pomorskiego czy Wielkopolski, gdzie ludzie czekają na wynik 4 i więcej dni pokazują to dobitnie.
          Ostatnio edytowany przez Hazardzista; 151974.
          "W kraju, w którym ludzie nienawidzą swoich rodaków" - Taco
          „Was, przyjaciele, czeka wspólna praca. Rządźcie, niech chory kraj do zdrowia wraca”. - Szekspir

          Komentarz


          • Ludzie, wszyscy tutaj już doskonale rozumieją na czym polega liczenie zakażonych, chorych i śmiertelności. Nie potrzeba codziennie tego powtarzać i głośno artykułować swojej eksperckiej wiedzy na temat epidemiologii i statystyki. Przez takie głupio-mądre dywagacje temat ma już 51 stron. Macie jakieś ciekawe informacje, przemyślenia wrzucajcie, ale czytanie 10 raz, że nie można co do dziesątej części ułamka określić śmiertelności doprowadza do mdłości.
           Ostatnio edytowany przez sephrioth1916; 157246.
           Jeśli obiecujemy, że Wam damy to Wam damy.
           I to bez względu na to, ile będziecie musieli za to wszystko zapłacić

           Komentarz


           • W Ministerstwie Środowiska i Ministerstwie Rolnictwa są kwarantanny. Kilka innych pracuje na pół gwizdka, a większość instytucji rządowych i samorządowych zbędnych w obecnych czasach albo nie pracuje, albo pracuje quasi zdalnie. Nie żebym się tutaj czegoś czepiał, ale mamy państwo teoretyczne nie przez wojnę, Rosję, czy kogoś innego, a przez wirusa.

            Komentarz


            • Zamieszczone przez sephrioth1916 Zobacz posta
             Ludzie, wszyscy tutaj już doskonale rozumieją na czym polega liczenie zakażonych, chorych i śmiertelności. Nie potrzeba codziennie tego powtarzać i głośno artykułować swojej eksperckiej wiedzy na temat epidemiologii i statystyki. Przez takie głupio-mądre dywagacje temat ma już 51 stron. Macie jakieś ciekawe informacje, przemyślenia wrzucajcie, ale czytanie 10 raz, że nie można co do dziesątej części ułamka określić śmiertelności doprowadza do mdłości.
             +10

             Komentarz


             • Szumowski, pytany ile osób w Polsce zachoruje, odparł, że "na pewno w najbliższych dniach zanotujemy ok. 1-1,5 tys. zakażeń". "Oczywiście, w kolejnych dniach ta liczba będzie rosła, może do kilkunastu tysięcy. Liczymy jednak, że za tydzień, może dwa tygodnie, efekt przyniosą nasze działania prewencyjne, jak zamknięcie szkół, przedszkoli czy galerii handlowych i liczba nowych zakażeń wyhamuje"
              Czytaj więcej na https://fakty.interia.pl/raporty/rap...ampaign=chrome

              Komentarz


              • Film sprzed prawie 5 lat.
               Autorem chłopak, który na swoim wizjonerstwie zarobił parę złotych.

               https://www.youtube.com/watch?v=6Af6...ature=youtu.be

               Komentarz


               • Zamieszczone przez berserk Zobacz posta
                Zachodni warszawski- we wtorek na jednym z OrlenÃłw jeszcze byÅ‚, potem nie sprawdzaÅ‚em, kradnÄ™ pÅ‚yn i Åźel z pracy
                Ja kupowałem w sobotę na Ursynowie (Migdałowa), wziąłem ostatni.
                Varsovia - Semper Invicta, Semper Heroica.

                Komentarz

                Pracuję...
                X