Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

koronawirus – nowa grupa chuligańska z Kielc czy faktyczne zagrożenie?

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• stewiegriffin
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez midzi Zobacz posta
    Przypadki koronaświrusa zdiagnozowane testem

Moja teza jest natomiast taka, że praktycznie wszystkie przeziębienia, a'la grypy z tego co słyszę mają teraz podobny przebieg. Nie zdziwię się jak okaże się za jakiś czas, że ten "nowy koronawirus" powoduje od stanu bezobjawowego, przez lekką "grypę", aż po COVID-19. Wyparł inne wirusy powodujące wcześniej podobne choroby.
    Z drugiej strony, jeśli testujemy głównie osoby "objawowe" (u Ciebie osoby bezobjawowe wysłał pracodawca / sami wykonali?), a "tylko" ~20% testów jest +, tak do końca inne infekcje nam nie zniknęły.

Tendencję do ograniczania grypy widać na całym świecie (nie znaczy, że nie stwierdza się jej w ogóle). Jeśli weźmie się pod uwagę, że jest wielokrotnie mniej zakaźna i to, że ludzie zaczęli myć ręce(!) i nosić maseczki - nie jest to zaskakujące.

Zostaw komentarz:

• Kalle
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez Gelo85 Zobacz posta
    No wyparł. "Zwykłej" grypy już Pan nie uświadczysz.
    Wyszła z mody.

Zostaw komentarz:

• midzi
    odpowiedział(a)
    Wg. wykresu wygląda to tak we Francji:
    24 października - 45.422
    25 października - 52.010
    26 października - 26.771
    27 października - 33.417

Bardzo możliwe, że jednak ta liczba to był jakiś zbiorczy wynik z kilku dni (dodatkowe testy, czy coś).

Zostaw komentarz:

• matx
    odpowiedział(a)
    Nawet tyle co napisał sarinosoman jest nierealne przy 50-60 tys. testów dziennie. Jakbyśmy testowali 200 tys. osób dziennie to wynik byłby całkiem realny, ale przy założeniu, że epidemia będzie się rozwijała w tym tempie co dotychczas.

Na ten moment rekordowy wynik w Europie to 52010 we Francji sprzed kilku dni.
    To akurat były dane zebrane z trzech kolejnych dni z tego, co kojarzę.

Zostaw komentarz:

• midzi
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez Gelo85 Zobacz posta
    I tak z własnej woli dajesz sobie wtykać do nosa kilkunastocentymetrowy patyk ? I to nie raz ? Jakieś testy przed koniecznym zabiegiem ratującym zdrowie mogę zrozumieć, bo bez tego Ci teraz nic nie zrobią konowały. Ale pójść na test z własnej woli, siedzieć tam w kolejce kilka godzin, żeby dać sobie wsadzić i jeszcze za to zapłacić grubą kapuchę ? Nie rozumiem. Nie wiem jak było w Twoim przypadku, no offence.
    Do pracy raz potrzebowałem jak wróciłem. Drugi raz przed lotem. Brat ma raz na miesiąc przy okazji campów też obowiązkowe.

Zostaw komentarz:

• R.Piaski
    odpowiedział(a)
    Dzisiaj, po 4 dniach walki zmarła mama Marty Smolańskiej z IPNu.

Zostaw komentarz:

• Gelo85
    odpowiedział(a)
    I tak z własnej woli dajesz sobie wtykać do nosa kilkunastocentymetrowy patyk ? I to nie raz ? Jakieś testy przed koniecznym zabiegiem ratującym zdrowie mogę zrozumieć, bo bez tego Ci teraz nic nie zrobią konowały. Ale pójść na test z własnej woli, siedzieć tam w kolejce kilka godzin, żeby dać sobie wsadzić i jeszcze za to zapłacić grubą kapuchę ? Nie rozumiem. Nie wiem jak było w Twoim przypadku, no offence.

Zostaw komentarz:

• midzi
    odpowiedział(a)
    Bardziej z ciekawości. Dwa normalne testy już miałem, brat ze cztery i chcieliśmy zobaczyć jak to wygląda pod względem badań z krwi na przeciwciała.

Zostaw komentarz:

• Gelo85
    odpowiedział(a)
    sam jadę zrobić testy serologiczne.
    Po co ?

Dodatni wynik badania MOŻE świadczyć o przebyciu zakażenia w przeszłości lub toczącej się infekcji.
    Ujemny wynik nie wyklucza infekcji sars-cov-2.
    Test nie służy do rozpoznania COVID 19.

Informacje ze strony diag.pl

Zostaw komentarz:

• Gelo85
    odpowiedział(a)
    No wyparł. "Zwykłej" grypy już Pan nie uświadczysz.

Zostaw komentarz:

• midzi
    odpowiedział(a)
    Przypadki koronaświrusa zdiagnozowane testem

Moja teza jest natomiast taka, że praktycznie wszystkie przeziębienia, a'la grypy z tego co słyszę mają teraz podobny przebieg. Nie zdziwię się jak okaże się za jakiś czas, że ten "nowy koronawirus" powoduje od stanu bezobjawowego, przez lekką "grypę", aż po COVID-19. Wyparł inne wirusy powodujące wcześniej podobne choroby.
    Ostatnio edytowany przez midzi; [ARG:4 UNDEFINED].

Zostaw komentarz:

• Gelo85
    odpowiedział(a)
    U mnie ładnie poleciało. Kolejne 5 przypadków w rodzinie. Wszystkie bezobjawowe, albo lekka grypa.
    Wybacz pytanie. Ale to są przypadki czego ?

Zostaw komentarz:

• midzi
    odpowiedział(a)
    U mnie ładnie poleciało. Kolejne 5 przypadków w rodzinie. Wszystkie bezobjawowe, albo lekka grypa. Jeszcze 4 dni do końca kwarantanny i sam jadę zrobić testy serologiczne.

Zostaw komentarz:

• Gelo85
    odpowiedział(a)
    Nie wszędzie. Wg naczelnego eksperta od pandemii, niejakiego Simona wirus będzie śmiertelnie groźny podczas 1 listopada na grobach. Natomiast podczas aktualnych lewackich protestów nie zaraża. Naprawdę tak powiedział. Dobry jest.
    Wirus nie tylko nie wszędzie ten sam, ale też bardzo inteligentny. Na wszelkie Święta zaraża (szczególnie przy wigilijnym stole), na protestach jest niegroźny.
    Opłaceni pajace, nie eksperci. Simon to tylko przykład, ale tacy jemu podobni nakręcają pandemię, opracowują wytyczne, instrukcje i zarządzają naszym strachem. Od początku.
    A Wy dalej zastanawiajcie się, czy maseczki pomagają, rysujcie krzywe i zastanawiajcie się jak wygrać z pospolitą infekcją, w okresie, kiedy ona zwykle występuje.

Zostaw komentarz:

• AGZI
    odpowiedział(a)
    A u nas,zdaje się, były propozycje, żeby właśnie otworzyć sklepy w niedzielę.To jak to w końcu jest,bo wirus wszędzie ten sam?

Zostaw komentarz:

Pracuję...
X