Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

koronawirus – nowa grupa chuligańska z Kielc czy faktyczne zagrożenie?

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Citlivu
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez matx Zobacz posta
    Niech Ci będzie. Mi wychodzi, że coś tam sobie wymyśliłeś wbrew faktom i teraz robisz jakieś dziwne fikołki.
    Poważnie, to zdaję sobie, że mało to czytelne i dałem ciała w tym poście. Tak, kończy się próbowanie złapania kilku srok za ogon. W poniedziałek postaram się zamknąć w 5 krótkich punktach aby wyjaśnić co poeta ma na myśli i o jaką hipotezę mi chodzi.

Zostaw komentarz:

• matx
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez Citlivu Zobacz posta

Dostosowałem się do Twojego poziomu
    Niech Ci będzie. Mi wychodzi, że coś tam sobie wymyśliłeś wbrew faktom i teraz robisz jakieś dziwne fikołki.

Zostaw komentarz:

• Citlivu
    odpowiedział(a)
    A teraz napisz o co ci w ogóle chodzi, bo po przeczytaniu tego co napisałeś, nie mam bladego pojęcia. Strasznie dużo literek, wyjątkowo mało treści. Bełkot.
    Dostosowałem się do Twojego poziomu

Zostaw komentarz:

• matx
    odpowiedział(a)

Żaden wyczyn, jedna z wielu tez, która przy skąpym gospodarowaniu statystykami trudna do weryfikacji: zdecydowana większość "wyszczepionych" to osoby starsze, a poprzednie warianty zgodnie z narracją atakowały te roczniki. Zestawmy to z informacją z badań z wielu periodyków, że skala reinfekcji to średnio 0,3%, czyli generalnie reinfekcje są na bardzo niskim poziomie. Czyli ze starszych Ci co mieli złapać symptomatycznie to złapali w większości już wcześniej w ciągu tego roku. Oczywiście można ogłosić, że mało ich dzięki "szczepionce" ale pierdolety z zimy kiedy zaczął się zjazd przypadków "dzięki" akcji szczepionkowej właśnie przechodzą weryfikacje. Teraz poczekajmy na jesień kiedy nastąpi weryfikacja obecnych moim zdaniem pierdoletów propagandowych (nawet art w BBC jest pod tezę by zagonić ludzi na drugą dawkę w UK, moim zdaniem pod to idą statystyki). Zostały osoby młodsze w UK mniej "wyszczepione" a zgodnie z narracją wirus symptomatycznie teraz atakuje młodszych stąd osoby w szpitalu nie wyszczepione. Moim zdaniem koincydencja czasowa. Tak jak dla niektórych 0.1% poważnych Nopów po preparatach genetycznych. Każdy może wybrać swojego bożka... Jak przy tym jesteśmy to zadziwiony jestem zbieżnośćią wypowiedzi profcia Horbana i prof Fauciego, że oni są nauką... no ale nasza nauka kopiuj-wklej ma opracowane do perfekcji Moja teza: póki nie będą opracowane leki, dopuszczone terapie i ogarnięte szczepionki po bożemu (chyba najbliżej temu jest Valneva?) to będziemy maltretowani pierdoletami propagandowymi, które średnio co 4 miesiące będą weryfikowane

Tak aby zamiesząć jeszcze bardziej

https://www.bbc.com/news/uk-england-merseyside-57249289

More than 13,000 people attended two nightclub events, a music festival and a business conference in April and May.

Eleven people later tested positive for coronavirus, though less than half of all the attendees returned a PCR test.

Liverpool public health director Matt Ashton said the trials were "undoubtedly a success".

The latest government figures show the city to have an infection rate of 7.4 cases per 100,000 in the week leading up to 21 May, down from 9.8 per 100,000 seven days before.

Na przełomie maja i czerwca "zaszczepionych" było mniej niż teraz

Rozmywając temat, podejśćie PiSu do wirusa mnie przeraża głównie z jednego powodu (kilku pobocznych oprócz) geopolitycznie mamy dość mocno przes*ane obecnie i moim zdaniem potrzeba ludzi innego sortu na stanowiskach decyzyjnych, niż zostali "odkryci" w wyniku koronakryzysu. Uważam, że w przypadku konfiktu z Rosją i nie tylko, obecna ekipa skrewi. Nawet w ramach naszych dość małych możliwości osoby z inną mentalnośćią mogłyby osiągnąć więcej. Żeby nie było, nadal myślę o osobach w ramach obecnego obozu, tylko inny typ, niż obecnie grupa rozdająca karty.
    A teraz napisz o co ci w ogóle chodzi, bo po przeczytaniu tego co napisałeś, nie mam bladego pojęcia. Strasznie dużo literek, wyjątkowo mało treści. Bełkot.

Ostatnio edytowany przez matx; [ARG:4 UNDEFINED].

Zostaw komentarz:

• Kuba L.
    odpowiedział(a)
    https://twitter.com/PiotrSemka/status/1402652477309263876

Piotr Semka 9.06.2021 r.:
    Serdecznie dziękuję za modlitwy i życzliwe słowa. Jestem w szpitalu i sporo rehabilitacji przede mną. Szczęść Boże!

Wyczekiwana przeze mnie wiadomość w tym temacie.

Zostaw komentarz:

• Citlivu
    odpowiedział(a)

Bez wzgledu na to czy i do kogo pijesz, to w tekscie, ktory wczoraj podlinkowalem jest informacja, ktora sie do szczepien i obecnej sytucji w UK odnosi:

"Already we can see that while people who have been double jabbed make up more than 40% of the population, they make up fewer than 5% of people who have been admitted to hospital with the Delta variant.

But it does look like it takes two doses before someone gets high levels of protection from that variant.

So there's a race on: double-jab as many people as possible, before the virus spreads enough to find the vulnerable or to put pressure on the NHS."
    Żaden wyczyn, jedna z wielu tez, która przy skąpym gospodarowaniu statystykami trudna do weryfikacji: zdecydowana większość "wyszczepionych" to osoby starsze, a poprzednie warianty zgodnie z narracją atakowały te roczniki. Zestawmy to z informacją z badań z wielu periodyków, że skala reinfekcji to średnio 0,3%, czyli generalnie reinfekcje są na bardzo niskim poziomie. Czyli ze starszych Ci co mieli złapać symptomatycznie to złapali w większości już wcześniej w ciągu tego roku. Oczywiście można ogłosić, że mało ich dzięki "szczepionce" ale pierdolety z zimy kiedy zaczął się zjazd przypadków "dzięki" akcji szczepionkowej właśnie przechodzą weryfikacje. Teraz poczekajmy na jesień kiedy nastąpi weryfikacja obecnych moim zdaniem pierdoletów propagandowych (nawet art w BBC jest pod tezę by zagonić ludzi na drugą dawkę w UK, moim zdaniem pod to idą statystyki). Zostały osoby młodsze w UK mniej "wyszczepione" a zgodnie z narracją wirus symptomatycznie teraz atakuje młodszych stąd osoby w szpitalu nie wyszczepione. Moim zdaniem koincydencja czasowa. Tak jak dla niektórych 0.1% poważnych Nopów po preparatach genetycznych. Każdy może wybrać swojego bożka... Jak przy tym jesteśmy to zadziwiony jestem zbieżnośćią wypowiedzi profcia Horbana i prof Fauciego, że oni są nauką... no ale nasza nauka kopiuj-wklej ma opracowane do perfekcji Moja teza: póki nie będą opracowane leki, dopuszczone terapie i ogarnięte szczepionki po bożemu (chyba najbliżej temu jest Valneva?) to będziemy maltretowani pierdoletami propagandowymi, które średnio co 4 miesiące będą weryfikowane

Tak aby zamiesząć jeszcze bardziej

https://www.bbc.com/news/uk-england-merseyside-57249289

More than 13,000 people attended two nightclub events, a music festival and a business conference in April and May.

Eleven people later tested positive for coronavirus, though less than half of all the attendees returned a PCR test.

Liverpool public health director Matt Ashton said the trials were "undoubtedly a success".

The latest government figures show the city to have an infection rate of 7.4 cases per 100,000 in the week leading up to 21 May, down from 9.8 per 100,000 seven days before.

Na przełomie maja i czerwca "zaszczepionych" było mniej niż teraz

Rozmywając temat, podejśćie PiSu do wirusa mnie przeraża głównie z jednego powodu (kilku pobocznych oprócz) geopolitycznie mamy dość mocno przes*ane obecnie i moim zdaniem potrzeba ludzi innego sortu na stanowiskach decyzyjnych, niż zostali "odkryci" w wyniku koronakryzysu. Uważam, że w przypadku konfiktu z Rosją i nie tylko, obecna ekipa skrewi. Nawet w ramach naszych dość małych możliwości osoby z inną mentalnośćią mogłyby osiągnąć więcej. Żeby nie było, nadal myślę o osobach w ramach obecnego obozu, tylko inny typ, niż obecnie grupa rozdająca karty.
    Ostatnio edytowany przez Citlivu; [ARG:4 UNDEFINED].

Zostaw komentarz:

• TNTP
    odpowiedział(a)

Bez wzgledu na to czy i do kogo pijesz, to w tekscie, ktory wczoraj podlinkowalem jest informacja, ktora sie do szczepien i obecnej sytucji w UK odnosi:

"Already we can see that while people who have been double jabbed make up more than 40% of the population, they make up fewer than 5% of people who have been admitted to hospital with the Delta variant.

But it does look like it takes two doses before someone gets high levels of protection from that variant.

So there's a race on: double-jab as many people as possible, before the virus spreads enough to find the vulnerable or to put pressure on the NHS."
    Zważywszy na porażającą śmiertelność po szczepionce nie zdziwiłbym się jakby te brakujące 35% po prostu nie dożyło do zachorowania COVID, tylko zmarło przez NOP, NWO i NWA.

Zamieszczone przez Hazardzista Zobacz posta

wiosna już przyszła
    Roberta Biedronia

Zostaw komentarz:

• matx
    odpowiedział(a)

Mój Post, był postem prowokacyjnym. Oczywiście, że nie jest jeszcze "wyszczepiona" ale kilka miesięcy temu gdy zaliczali spadek "zachorowań" niektórzy (nie piję to akurat szczególnie do Matx) uprawiali perdololo propagandowe, że to dzięki akcji szczepionkowej i że już widać efekty. Ciekaw byłem jak to teraz wygląda, gdy zestawi się kilka kwestii które się rozjeżdzają i zaczyna być widać to gołym okiem

Zostaw komentarz:

• Citlivu
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez Jestem Zobacz posta

Wystarczy jak zaczną publikować statystyki z podziałem na zaszczepionych 1 dawką, zaszczepionych 2 dawkami (i jednodawkowymi szczepionkami) i w ogóle niezaszczepionych z dodatkowym kryterium wiekowym. Wtedy sobie pogadamy Jeśli tego nie zobaczymy, to będzie to oznaczać ewidentną manipulację.

UK nie jest jeszcze "wyszczepiona", skąd te info? Aby uznać dane terytorium za "wyszczepione" to musi być grubo ponad 70% zaczepionych w pełni w każdej kategorii wiekowej a nie jedną dawką, póki co pewnie można sobie odpuścić dzieci poniżej 12 roku życia.

Pełne statystyki obecnych zachorowań dadzą rozwiązanie zagadki plus obserwowana zmienność wirusa. Bez tej wiedzy nawet nie próbuję dyskutować bo to szkoda czasu.
    Mój Post, był postem prowokacyjnym. Oczywiście, że nie jest jeszcze "wyszczepiona" ale kilka miesięcy temu gdy zaliczali spadek "zachorowań" niektórzy (nie piję to akurat szczególnie do Matx) uprawiali perdololo propagandowe, że to dzięki akcji szczepionkowej i że już widać efekty. Ciekaw byłem jak to teraz wygląda, gdy zestawi się kilka kwestii które się rozjeżdzają i zaczyna być widać to gołym okiem

Ciężko będzie cokolwiek podsumować i wyciągnąć spójne konkluzję, nawet nie dotyczące stricte UK. Pojawiały się już informację o zabawach cyklami przy testowaniu, innymi dla zaszczepionych innymi dla niezaszczepionych, gdzieś przeleciało dodatkowo, że zaszczepiony chory to tylko taki który trafi do szpitala, nie-szpitalnych już nie będą zliczać. Generalnie co kraj to obyczaj i to nie tylko pod tym względem ale każdym jednym właściwie dot. pandemii, tak więc mamy taki uciekający horyzont i nijak nie można porównać jabłek do jabłek, peszek Mnie to bawi w sumie, gdyż poza "zabawą" w dyskusję, czasami wrzutkami może trochę prowokacyjnymi by rozruszać towarzystwo i poznać "obecny" tok myślenia żadna poważna rozmowa na argumenty nie ma najmniejszego sensu. Takie prawa wojny

Jedno co pozostaje w sumie dla mnie constans to fakt, że możesz z wirusem walczyć "po cichu" (w jednych Państwach mniej lub bardziej "humanitarnie") tak jakby się w sumie nic nie działo, a możesz zrobić totalną bardachę propagandową... zależnie co komu jest w danej chwili potrzebne, cała mętna woda dotycząca statystyki jest w tym bardzo pomocna

Btw, nikogo nie zastanawia fakt, że mamy piękną wiosenną pogodę, przy której na naszej szerokośći geograficznej ciężko załapać jakąkolwiek infekcję tak generalnie, a tłuczemy po 60k testów dziennie ? Przecież mieliśmy testować głównie objawowych, kierowanych z POZetu, gdy takie liczby osiągaliśmy w sezonie infekcyjnym ? Taka była narracja wtedy, o ile pamiętam Serio w czerwcu jest aż tylu objawowych mających jakiekolwiek infekcję w Polsce ? Druga kwestia z tym związana, "+" jest po kilka set, z takiej liczby to gro z nich pewnie fałszywie dodatnich Czyli mamy idealną sytuację aby wrócić do Track, Trace, Test czy jakoś tak.... przecież rok temu to miał być klucz do powstrzymania epidemii. Tak robiono w Azji. Możemy teraz do tego wrócić. Ktoś, coś? Czy otwieramy wszystko jak leci?

Zostaw komentarz:

• Hazardzista
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez TNTP Zobacz posta
    Ty sie za to popisujesz
    wiosna już przyszła

Zostaw komentarz:

• TNTP
    odpowiedział(a)
    Ty sie za to popisujesz

Zostaw komentarz:

• Złoty_Orzeł
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez Złoty_Orzeł Zobacz posta

Może rzeczywiście jest inny powód, wszak szczepieniami u nas rządzi gość który 12 razy pomylił się w oświadczeniach majątkowych, trzymał w piwnicy arsenał pocisków i materiałów wybuchowych za co dostał 1,5 roku w zawiasach na 3 lata, a studia jednego kierunku zajęły mu bagatela 19 lat. Dworczyk
    znów Dworczyk się nie popisał

Zostaw komentarz:

• matx
    odpowiedział(a)

Ja tylko zauważę, że tym stwierdzeniem opisałeś i w sumie obraziłeś najtwardszych z twardych Covidovców. Przecież to ich slogan jest/był aby burdel zrobić przez 2 tygodnie, gdyż chińczycy sobie poradzili w ten sposób to i my damy radę jak tak samo zrobimy, to jedyna droga. Zresztą był to bardzo ważny aspekt psychologiczny by ludzi na zachodzie zapędzić w tą stronę (skoro komuś się udało to znaczy, że i my musimy, bez tego "sukcesu" Chin trudniej byłoby wejść w takie tory) Teraz jak rozumiem jest przekaz (wiem mądrość etapu ), że jednak Lockdown przez 2 tygodnie im nie pomógł i nadal się zmagają po cichu. Bez zarzynania gospodarki i ograniczając straty emocjonalne w społeczeństwie (co jest dziwne i w sumie niezwykłe bo na codzień i tak z nimi jadą jak z wagonami bydła). Spoko, tylko krowa nie zmienia zdania, tak samo ta oświecona część społeczeństwa, ten lepszy sort, ma prawo zmieniać poglądy, nie to co szuria z drugiej strony. Tak przy okazji jak tam sytuacja w "wyszczepionej" Wielkiej Brytanii ? Skąd te przyrosty vs. wcześniejsze spadki ? Pytam z ciekawości, gdyż jestem pod wrażeniem jak giętki umysł ma część oświecona społeczeństwa i jak jest w stanie dopasować argumenty pod każdą sytuację Serio, respekt Prośba w odpowiedzi do UK o skupienie się na wzrostach vs.wcześniejsze spadki gdy akcja szczepionkowa była rozkręcona i podawano UK jako przykład, że "szczepionki" działają. Dlaczego tak się stało ? Przy odpowiedzi pod koniec jakbyś mógł to dodatkowo zestawić z naszą sytuacją. Ciekaw jestem jak te klocki są układane w głowach oświeconych, nie potrzebuję zaznajamiać się z wybiegiem Fiałka
    A to "najtwardsi covidovcy" twierdzili, że Chiny zrobiły pokazówkę, wirusem nikt się tam w ogóle nie przejmuje, pomijając, albo zwyczajnie nie wiedząc jakie środki w Chinach w międzyczasie podejmowano, a teraz się śmieją z tego co dzieje się w Europie? Ciekawe...

Co do UK to na ostateczne wnioski trzeba jeszcze chwilę zwyczajnie poczekać. Aktualnie zbierane i analizowane są dane, na podstawie, których za kilka dni zostanie podjęta decyzja co do czwartego (ostatecznego) etapu znoszenia restrykcji, które to cały czas jeszcze może nastąpić 21 czerwca, choć nie wyklucza się przesunięcia - ta data od samego początku była traktowana jako "nie wcześniej niż..". Aczkolwiek wszystkie dotychczasowe etapy przebiegały zgodnie z harmonogramem.
    Przyjmuje się, że w UK aktualnie dominuje wariant indyjski, który jest po pierwsze bardziej zaraźliwy, a po drugie wymyka się ochronie poszczepiennej częściej niż np brytyjski.
    Grupa osób które są zarażane, to nie jest ta sama grupa osób, która była głównie zarażana podczas zimowego szczytu. Z samego wzrostu liczby przypadków zresztą zupełnie nic nie wynika. Ważne jest w jaki sposób to wpłynie na liczbę ciężkich zachorowań, hospitalizacji i zgonów. W ośrodkach, w których zanotowano największe wzrosty zwiększa się jednocześnie zarówno liczbę przeprowadzanych testów jak i szczepień. Tyle ode mnie.

https://www.bbc.co.uk/news/57403888

Zostaw komentarz:

• Jestem
    odpowiedział(a)

[...] Tak przy okazji jak tam sytuacja w "wyszczepionej" Wielkiej Brytanii ? Skąd te przyrosty vs. wcześniejsze spadki ? [...]
    Wystarczy jak zaczną publikować statystyki z podziałem na zaszczepionych 1 dawką, zaszczepionych 2 dawkami (i jednodawkowymi szczepionkami) i w ogóle niezaszczepionych z dodatkowym kryterium wiekowym. Wtedy sobie pogadamy Jeśli tego nie zobaczymy, to będzie to oznaczać ewidentną manipulację.

UK nie jest jeszcze "wyszczepiona", skąd te info? Aby uznać dane terytorium za "wyszczepione" to musi być grubo ponad 70% zaczepionych w pełni w każdej kategorii wiekowej a nie jedną dawką, póki co pewnie można sobie odpuścić dzieci poniżej 12 roku życia.

Pełne statystyki obecnych zachorowań dadzą rozwiązanie zagadki plus obserwowana zmienność wirusa. Bez tej wiedzy nawet nie próbuję dyskutować bo to szkoda czasu.

Zostaw komentarz:

• Citlivu
    odpowiedział(a)
    Podobnie jak nie jest prawdą to, co twierdzi grupa szurów w foliowych czapkach na swoich durnych łbach, jak to świetnie sobie Chiny poradziły i teraz się śmieją z reszty świata.

Ja tylko zauważę, że tym stwierdzeniem opisałeś i w sumie obraziłeś najtwardszych z twardych Covidovców. Przecież to ich slogan jest/był aby burdel zrobić przez 2 tygodnie, gdyż chińczycy sobie poradzili w ten sposób to i my damy radę jak tak samo zrobimy, to jedyna droga. Zresztą był to bardzo ważny aspekt psychologiczny by ludzi na zachodzie zapędzić w tą stronę (skoro komuś się udało to znaczy, że i my musimy, bez tego "sukcesu" Chin trudniej byłoby wejść w takie tory) Teraz jak rozumiem jest przekaz (wiem mądrość etapu ), że jednak Lockdown przez 2 tygodnie im nie pomógł i nadal się zmagają po cichu. Bez zarzynania gospodarki i ograniczając straty emocjonalne w społeczeństwie (co jest dziwne i w sumie niezwykłe bo na codzień i tak z nimi jadą jak z wagonami bydła). Spoko, tylko krowa nie zmienia zdania, tak samo ta oświecona część społeczeństwa, ten lepszy sort, ma prawo zmieniać poglądy, nie to co szuria z drugiej strony. Tak przy okazji jak tam sytuacja w "wyszczepionej" Wielkiej Brytanii ? Skąd te przyrosty vs. wcześniejsze spadki ? Pytam z ciekawości, gdyż jestem pod wrażeniem jak giętki umysł ma część oświecona społeczeństwa i jak jest w stanie dopasować argumenty pod każdą sytuację Serio, respekt Prośba w odpowiedzi do UK o skupienie się na wzrostach vs.wcześniejsze spadki gdy akcja szczepionkowa była rozkręcona i podawano UK jako przykład, że "szczepionki" działają. Dlaczego tak się stało ? Przy odpowiedzi pod koniec jakbyś mógł to dodatkowo zestawić z naszą sytuacją. Ciekaw jestem jak te klocki są układane w głowach oświeconych, nie potrzebuję zaznajamiać się z wybiegiem Fiałka

Zostaw komentarz:

Pracuję...
X