Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

koronawirus – nowa grupa chuligańska z Kielc czy faktyczne zagrożenie?

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• W badaniu uwzględniono okres inkubacji patogenu oraz sposoby walki z jego rozprzestrzenianiem, powzięte przez różne państwa. Jak przekonują naukowcy, przy temperaturze 8, 72 stopni spada aktywność wirusa, a przy 30 wskaźnik zakażalności spada do zera.
    https://www.tvp.info/47147117/naukow...-sie-najlepiej

Oby do lata i grzejcie w domach!
    Jeśli obiecujemy, że Wam damy to Wam damy.
    I to bez względu na to, ile będziecie musieli za to wszystko zapłacić

Komentarz

• O płynie Orlenu:
      http://dailydriver.pl/nowosci/wydarzenia/orlen-przygotowal-tanszy-plyn-do-dezynfekcji-rak-o-pojemnosci-1-litra/

"Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
      Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
      Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
      Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
      "
      Janusz Waluś - czekaMY!

Komentarz

• Zamieszczone przez berserk Zobacz posta
        Ktoś pochwycił jakieś dane jak wygląda to u nas i jak wyglądało u Włochów w analogicznym okresie?
        Podbijam
        (L)

Komentarz

• Rzecznik MZ: aktualnie poziom wykonywania testów w Polsce jest na poziomie 1000-1500 testów dziennie. Mamy możliwości na 3k.

Zamieszczone przez pan_nikt Zobacz posta
          Podbijam
          analogicznie jak u nas. właśnie wchodzimy w okres gdzie u włochów była dzida w górę.
          Ostatnio edytowany przez Hazardzista; [ARG:4 UNDEFINED].
          "W kraju, w którym ludzie nienawidzą swoich rodaków" - Taco
          „Was, przyjaciele, czeka wspólna praca. Rządźcie, niech chory kraj do zdrowia wraca”. - Szekspir

Komentarz

• Zamieszczone przez Hazardzista Zobacz posta
            Rzecznik MZ: aktualnie poziom wykonywania testów w Polsce jest na poziomie 1000-1500 testów dziennie. Mamy możliwości na 3k.

analogicznie jak u nas. właśnie wchodzimy w okres gdzie u włochów była dzida w górę.
            Jestem bardzo ciekaw jaka będzie u nas "dzida" w górę. Liczę, że dzięki temu wszystkiemu nie będzie tragedii...
            (L)

Komentarz

• Memento dla tych co forsują jak najszybsze wznowienie rozgrywek lub udają, że można jeszcze grać:
              Valencia ma problem. 35 proc. klubu zarażona koronawirusem
              Nie chodzi tylko o piłkarzy ale o całość zatrudnionych w klubie!
              Co ciekawe, WSZYSTKIE te przypadki są bezobjawowe i co to oznacza nie będę pisał.
              Z końmi się nie kopię bo przegram, z idiotami staram się nie dyskutować bo sprowadzają dyskusję do swojego poziomu, na argumenty ad personam staram się nie reagować, patrz wcześniejsze punkty - no i tylko krowa nie zmienia zdania ...

Komentarz

• Zamieszczone przez pan_nikt Zobacz posta
                Jestem bardzo ciekaw jaka będzie u nas "dzida" w górę. Liczę, że dzięki temu wszystkiemu nie będzie tragedii...
                Będzie dzida, oj będzie https://www.slubice24.pl/wiadomosci/...antanna...plus burdel z tymi przylotami do Polski...
                Mamy Kezmana z Serbii Tarana

Komentarz

• Zamieszczone przez Marcino Zobacz posta
                  A wiecie, że ten płyn to tak naprawdę przerobiony płyn do spryskiwaczy, nie chcą go nawet w szpitalach, a Orlen do swoich biur zamówił to co trzeba, czyli płyn o najlepszych właściwościach.

Pierwsza partia która dotarła do szpitali miała zawartość alkoholu w granicach 30-36%, nie nadawało się to nawet do mycia podłogi. Nie wiem czy to ogarnęli na tą chwilę. Ogólnie płyn do spryskiwaczy produkuje się na etanolu odpadowym. Jest to odpad poprodukcyjny, który ze względu na dużą zawartość innych związków nie nadaje się do kontaktu z ludzką skórą. Jest używany w lakierniach do odtłuszczania elementów przed malowaniem. Nie wiemy co jest w tych bańkach, ale wiemy że papier wszystko przyjmie. Etanol odpadowy ma bardzo mocny zapach alkoholu wręcz śmierdzi. Czasami się trafi na płyn do spryskiwaczy który ma drażniący zapach. To jest właśnie to samo. Pierwotny plan PKNu był dobry: odbarwić płyn do spryskiwaczy, dodać etanolu i stworzyć płyn do dezynfekcji. Tylko jest taki problem, że czyściocha ( 99,9%) nie ma na rynku. Jest tylko techniczny 82%.

Odnośnie ceny - jest super.
                  Przykro to pisać, ale z powyższego wynika, że nie masz pojęcia, o czym piszesz...

"etanol odpadowy" - odpadem z produkcji etanolu jest głównie - woda, a także trochę oleju fuzlowego, który jednak nie jest etanolem. Ale jestem otwarty i chętnie się dowiem, jak wygląda technologia produkcji etanolu generująca "etanol odpadowy".

"czyścioch 99,9%" - to szczególnie dobre, zapytaj dziadka, co można otrzymać w wyniku rektyfikacji. Kupowanie bezwodnego etanolu po to, żeby go za chwilę rozcieńczyć wodą...

"techniczny 82%" - oczywiście nie zdajesz sobie sprawy, że te procenty nie dotyczą czystości w znaczeniu zawartości zanieczyszczeń, lecz wody. By daleko nie szukać - strona firmy, z którą robię kolejny duży projekt: https://bioagra.pl/dla-klientow-2/, bezwodny jest najbardziej zanieczyszczony, choć jest klasy 4N (<0,01% wody), a najczystszy, spożywczy jest azeotropem o stężeniu "tylko" 95,6%.

Zamieszczone przez Orlen na własnej stronie
                  Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych (URPL) zezwolił ORLEN OIL na użycie do produkcji płynu do dezynfekcji rąk etanolu o jakości farmakopealnej, tj. nieposiadającego certyfikatu Europejskiej Agencji Chemikaliów ECHA.
                  Etanol z certyfikatem ECHA jest trudniej dostępny w znaczeniu wolumenu i droższy. Zastosowanie etanolu bez certyfikatu pozwoliło na obniżenie ceny. A co to jest czystość farmakopealna - to już proszę sobie samemu sprawdzić.

Ale zawsze warto się przy**** do PIS-u... (sam już sobie ocenzurowałem, proszę Moderatorstwa)
                  Si possides amicum, in tentatione posside eum et non facile credas illi. (Sir 6:7)
                  Ceterum censeo Unionem Europaeam esse delendam. (EyeQueue)
                  ʎuмızp ozpɹɐq ʇsǝ! ʇɐıмº

Komentarz

• Zamieszczone przez pan_nikt Zobacz posta
                    Podbijam
                    Tutaj trochę wykresów z wyszczególnieniem tempa podwajania liczby chorych.

https://oko.press/prognoza-koronawirusa/
                    Lewactwo nie jest cool!

Komentarz

• Czy pandemia może dopwrowadzić do unieważnienia sezonu?

Komentarz

• Zamieszczone przez EyeQueue Zobacz posta
                        Przykro to pisać, ale z powyższego wynika, że nie masz pojęcia, o czym piszesz...

"etanol odpadowy" - odpadem z produkcji etanolu jest głównie - woda, a także trochę oleju fuzlowego, który jednak nie jest etanolem. Ale jestem otwarty i chętnie się dowiem, jak wygląda technologia produkcji etanolu generująca "etanol odpadowy".

"czyścioch 99,9%" - to szczególnie dobre, zapytaj dziadka, co można otrzymać w wyniku rektyfikacji. Kupowanie bezwodnego etanolu po to, żeby go za chwilę rozcieńczyć wodą...

"techniczny 82%" - oczywiście nie zdajesz sobie sprawy, że te procenty nie dotyczą czystości w znaczeniu zawartości zanieczyszczeń, lecz wody. By daleko nie szukać - strona firmy, z którą robię kolejny duży projekt: https://bioagra.pl/dla-klientow-2/, bezwodny jest najbardziej zanieczyszczony, choć jest klasy 4N (<0,01% wody), a najczystszy, spożywczy jest azeotropem o stężeniu "tylko" 95,6%.

Etanol z certyfikatem ECHA jest trudniej dostępny w znaczeniu wolumenu i droższy. Zastosowanie etanolu bez certyfikatu pozwoliło na obniżenie ceny. A co to jest czystość farmakopealna - to już proszę sobie samemu sprawdzić.

Ale zawsze warto się przy**** do PIS-u... (sam już sobie ocenzurowałem, proszę Moderatorstwa)
                        Widzisz, nie jestem z tych co szukają powodów by przyj... się do PiSu.
                        Dostałem tą informację od znajomego który produkuje przeróżną chemię, jeżeli obalasz te mity to ok, ja się nie obrażę.
                        I wkurzaj się na nasz charakter strączku łuskany
                        Spytasz skąd jestem? Powiem z dumą: z Warszawy

To warszawskie ballady ...

Komentarz

• Zamieszczone przez Jestem Zobacz posta
                          Memento dla tych co forsują jak najszybsze wznowienie rozgrywek lub udają, że można jeszcze grać:

Nie chodzi tylko o piłkarzy ale o całość zatrudnionych w klubie!
                          Co ciekawe, WSZYSTKIE te przypadki są bezobjawowe i co to oznacza nie będę pisał.
                          Zastanawia mnie co trzeba mieć we łbie żeby teraz myśleć o tym kiedy zacznie się kopanie
                          #MuremZaBonusem

Komentarz

• Zamieszczone przez Broniewski_94 Zobacz posta
                            Czy pandemia może dopwrowadzić do unieważnienia sezonu?
                            Tak

Zajrzyj do tematu "ekstraklasa" w którym jest poruszana ta sprawa i sobie poczytaj, a jak już poczytasz, to się zastanów czy warto wynurzać się z takimi pytaniami. Ten temat do tego nie służy.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Komentarz

• Zamieszczone przez boss_corleone Zobacz posta
                              Tutaj trochę wykresów
                              Ale Excelem to moja 13-letnia córka posługuje się lepiej. Co niestety podważa wartość artykułu. Podobnie jak błędne liczby w nim podawane. Jeśli w Chinach jest 30 nowych przypadków dziennie, to jak po 33 dniach podwoi się liczba 80 tysięcy zarażonych?

PS. Trzeba zmienić podpis, jeśli linkuje się Pacewicza...
                              Si possides amicum, in tentatione posside eum et non facile credas illi. (Sir 6:7)
                              Ceterum censeo Unionem Europaeam esse delendam. (EyeQueue)
                              ʎuмızp ozpɹɐq ʇsǝ! ʇɐıмº

Komentarz

• Bez sensu chyba porównywać Polskę do Włoch ,biorąc pod uwagę że my podjęliśmy decyzję ważne na etapie kilki przypadków. Oni kilkuset.
                                349meczów*
                                71 goli*
                                58 asyst*

jest tylko jeden King!!!!

*dane mam nadzieję ulegną jeszcze kiedyś zmianie

Komentarz

Pracuję...
                                X