Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

koronawirus – nowa grupa chuligańska z Kielc czy faktyczne zagrożenie?

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Zamieszczone przez TNTP Zobacz posta
    Ale procent umieralności kogo-czego ?
    Przecież ja od początku tłukę jedną rzecz - koronawirus, sam w sobie - tak jak grypa nie jest niebezpieczny.
    Problemem jest sytuacja w której dochodzi do płuc i powoduje to śródmiąższowe zapalenie płuc
    To wszystko jest % opisane i póki co to te procenty wyglądają podobnie czy to w Chinach, czy to we Włoszech (oczywiście są wahania - ale są one w medycznej normie)

Tylko tutaj dojeżdżamy do aspektu który ten lekarz kompletnie pomija - mimo tego, że danych dotyczących śmiertelności jest cała masa.

W jednym zdaniu napiszę to tak - śmiertelność jest w największym stopniu uzależniona (obok kilku innych łatwych do zdefiniowana czynników) od tego czy służba zdrowia jest w stanie w sposób profesjonalny obrobić tego pacjenta.
    Przykład Chiński Wuhan ~5%, prowincja Hubei ~3%. Reszta kraju ~0,1%.
    WHO liczy to trochę inaczej - pewne rzeczy chyba się doszacowuje (aż tak pojebany nie jestem, żeby badać ich metodologie badawczą)

I teraz jaka jest tego konkluzja - jeżeli doprowadzimy do wchodzenia epidemii w kolejne fazy, to pierwsi zakażeni mają praktycznie pewność, że przeżyją (z jakimiś wyłączeniami). Tylko, że ze wzrostem zarażonych opieka medyczna będzie siłą rzeczy coraz mniej wydolna (w Chinach co 40 zarażony był z personelu medycznego) - aż dojdziemy do granicy kiedy to wszystko pierdolnie.
    Odpowiadając na pierwsze pytanie - umieralność wszystkich nosicieli wirusa.
    Ty piszesz o śmiertelności osób wymagających hospitalizacji.

W mediach gdzieniegdzie błędnie biorą procent śmiertelności o którym Ty piszesz i wyliczają liczbę POTENCJALNYCH zgonów biorąc jako podstawę wszystkich, którzy będą nosić covida ( chodzi mi o te szacunki ile osób może umrzeć po zakończeniu covida ).

Ostatni Twój akapit prawdziwy ale IMO nie wiem czy powinien tu wisieć. Wyobrażam sobie, że część młodych osób może wpaść na pomysł by dać się zarazić ( tak aby w razie W trafić do szpitala w momencie dużej przepustowości ).
    Ostatnio edytowany przez Finiks; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

Lekarstwa są. Tylko, że proces wyleczenia trwa mhhh w najlepszym wypadku 2, 3 tygodnie = przez cały ten okres wentylacja mechaniczna.
      Jak to wygląda systemowo to możesz wziąć do ręki kalkulator
      Czyli może zbraknąć respiratorów albo na bank zbraknie.
      Ostatnio edytowany przez Budyń_70; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

• Przede wszystkim na spokojnie, trzymajmy się wiarygodnych źródeł i faktów.
        Sory ale poziom tutaj często podobny do tego ze środowiska koalicji obywatelskiej.
        Apeluję żeby każdy kto coś wrzuci przemyślał to porządnie.

Polecam opinie fachowców np:

https://polskatimes.pl/dr-pawel-grze...r/c15-14853523

Komentarz

Lekarstwa są. Tylko, że proces wyleczenia trwa mhhh w najlepszym wypadku 2, 3 tygodnie = przez cały ten okres wentylacja mechaniczna.
          Jak to wygląda systemowo to możesz wziąć do ręki kalkulator
          O.K. dzięki. To ja teraz rozumiem Angoli o kwarantannie 70+, z tej grupy najwięcej osób może trafić do szpitali.
          "Jak się wyrosło w komunizmie, to nie można było nie mieć antykomunistycznego nastawienia"

WOLNOŚĆ dla JANUSZA WALUSIA!

Komentarz

• Zamieszczone przez Finiks Zobacz posta
            Odpowiadając na pierwsze pytanie - umieralność wszystkich nosicieli wirusa.
            Ty piszesz o śmiertelności osób wymagających hospitalizacji.

W mediach gdzieniegdzie błędnie biorą procent śmiertelności o którym Ty piszesz i wyliczają liczbę POTENCJALNYCH zgonów biorąc jako podstawę wszystkich, którzy będą nosić covida ( chodzi mi o te szacunki ile osób może umrzeć po zakończeniu covida ).

Ostatni Twój akapit prawdziwy ale moim nie wiem czy powinien tu wisieć. Wyobrażam sobie, że część młodych osób może wpaść na pomysł by dać się zarazić ( tak aby w razie W trafić do szpitala w momencie dużej przepustowości ).
            Nie ja nie mówię o śmiertelności na poziomie 5% w Wuhan hospitalizowanych - tylko ogólnie w stwierdzonych przypadkach (wydaje mi się, że oni tam liczyli to zarówno objawowo + potem lecieli na grubo testami). W sumie nawet nie wiem czy tych bezobjawowych nie jest łatwiej przebadać - tak na logikę wystarczy IgG i IgM 2019-nCoV w teście.

Procentowo to pi razy drzwi wygląda to tak
            Kilkadziesiąt % przechodzi to bezobjawowo-objawy ciężkie do jednoznacznej interpretacji/tak lajtowe że ich nie widać

20 % wymaga hospitalizacji*

To co jest pomiędzy czyli pytanie, czy to jest 60%, czy 40% to są objawy swoiste COVIDA.

Także jak najbardziej jest to łatwe do ogarnięcia plus pamiętaj że praktycznie w każdym taki modelu statystycznym zachodzi szacownie.
            Czyli nawet biorąc pod uwagę maksymalnie dużą liczbę tych chorych bezobjawowo (według badań - bo przecież tych bezobjawowych badają na obecność wirusa -> do tej pory Chiny, Korea, teraz pewnie Niemcy mają dużo danych) to zrobi ona różnicę maks o jeden rząd wielkości.

Z tych 20% -> jedna czwarta OIOM
            Oczywiście to co piszę można dzielić/mnożyć razy dwa. Bo to są różne dane, dla różnych krajów - ja stosuję model uproszczony. Ale to co pisałem o śmiertelności w Chinach dotyczyło WSZYSTKICH ZARAŻONYCH, a nie tylko hospitalizowanych - zaraz to jeszcze sprawdzę
            Lieber tot als rot!!

Komentarz

• Operacja #LOTdoDomu

#LOTdoDomu, skierowaną w pierwszej kolejności do obywateli Rzeczypospolitej Polskiej, którzy pozostają poza granicami kraju i ze względu na znaczną odległość, nie są w stanie przekroczyć granicy Polski drogą lądową. Dzięki charterom LOTu otrzymają możliwość powrotu do kraju drogą lotniczą.

Loty na 15.03 i 16.03 są dostępne na: https://www.lot.com/pl/pl/lot-do-domu
              UWAGA! Specjalne loty w ramach operacji #LOTdoDomu są oznaczone czterocyfrowymi numerami w formacie 8XXX!

Wszyscy Polacy, którzy będą chcieli powrócić do kraju, a także uprawnieni do tego cudzoziemcy będą mogli zgłaszać zapotrzebowanie na przelot za pośrednictwem naszej platformy internetowej dostępnej pod adresem https://www.lotdodomu.com/ LOT będzie na bieżąco analizował liczbę potrzebujących z danego kraju, a także możliwości organizacji lotu.

UWAGA! Na stronie mogą pojawiać się problemy techniczne spowodowane dużą ilością zapytań. Staramy się jak jak najszybciej rozwiązać.
              https://www.lotdodomu.com/

Źródło:
              https://www.facebook.com/PllLOT/phot...type=3&theater

Komentarz

• Zamieszczone przez Budyń_70 Zobacz posta
                Czyli może zbraknąć respiratorów albo na bank zbraknie.
                Tutaj jest całe clou sprawy, żeby nie doprowadzić do takiej sytuacji. Jak na razie idzie to dobrze - bo to wszystko jest bardziej model statystyczny, niż nawet medyczny.
                Teraz zahamowaliśmy tempo wzrostu + kupujemy czas, a państwo normalnie funkcjonuje...w miarę normalnie.
                Jak będzie potrzeba, to trzeba będzie wprowadzić dodatkowe środki zaradcze i tyle.
                Oczywiście ważne jest, żeby to było robione
                - sprawnie
                - najważniejsze w odpowiednim momencie
                Lieber tot als rot!!

Komentarz

Nie ja nie mówię o śmiertelności na poziomie 5% w Wuhan hospitalizowanych - tylko ogólnie w stwierdzonych przypadkach (wydaje mi się, że oni tam liczyli to zarówno objawowo + potem lecieli na grubo testami). W sumie nawet nie wiem czy tych bezobjawowych nie jest łatwiej przebadać - tak na logikę wystarczy IgG i IgM 2019-nCoV w teście.

Procentowo to pi razy drzwi wygląda to tak
                  Kilkadziesiąt % przechodzi to bezobjawowo-objawy ciężkie do jednoznacznej interpretacji/tak lajtowe że ich nie widać

20 % wymaga hospitalizacji*

To co jest pomiędzy czyli pytanie, czy to jest 60%, czy 40% to są objawy swoiste COVIDA.

Także jak najbardziej jest to łatwe do ogarnięcia plus pamiętaj że praktycznie w każdym taki modelu statystycznym zachodzi szacownie.
                  Czyli nawet biorąc pod uwagę maksymalnie dużą liczbę tych chorych bezobjawowo (według badań - bo przecież tych bezobjawowych badają na obecność wirusa -> do tej pory Chiny, Korea, teraz pewnie Niemcy mają dużo danych) to zrobi ona różnicę maks o jeden rząd wielkości.

Z tych 20% -> jedna czwarta OIOM
                  Oczywiście to co piszę można dzielić/mnożyć razy dwa. Bo to są różne dane, dla różnych krajów - ja stosuję model uproszczony. Ale to co pisałem o śmiertelności w Chinach dotyczyło WSZYSTKICH ZARAŻONYCH, a nie tylko hospitalizowanych - zaraz to jeszcze sprawdzę

Szukam od wczoraj jakie są szacunki epidemiologów co do faktycznej liczby nosicieli covida.
                  Na chwilę obecną znalazłem i przyjmuję, że liczba faktycznych nosicieli to liczba wykrytych przypadków x 17 ( z góry mówię, że to szacunkowa wartość i źródło nie jest super pewne więc to luźna dywagacja ).

Jeśli taki szacunek jest bliski prawdzie to w Polsce śmiertelność wszystkich zarażonych ( wykrytych i niewykrytych ) wynosi szacunkowo 0,16%. Oczywiście szacowanie wszystkich chorych prostym wzorem" wykryci x 17" może być totalnie z dupy.

Jak Ty to widzisz? Pytałeś kogoś z lekarzy o szacunki co do liczby wszystkich zarażonych w danym momencie?

Komentarz

• Nikt nie pisał, że jest lek na COVID-19. Zwyczajnie lekarze testują różne dostępne lekki w najostrzejszych stanach. Z lepszym, bądź gorszym skutkiem.

Odnośnie statystyk to nie wiem, czy obecnie jest kilkaset, czy kilka tysięcy zarażonych w Polsce. Na pewno dużo więcej niż podają oficjalne statystyki, ale myślę, że nikt nie odważyłby się na skonstruowane takiego modelu, gdyż mamy zwyczajnie zbyt mało danych na ten moment. Przykład Leżajska, gdzie z dnia na dzień trafia ponad 1000 osób do kwarantanny, gdzie samych zarażonych może tam być teraz killkaset.

Komentarz

• Zamieszczone przez Roar Zobacz posta
                      Przede wszystkim na spokojnie, trzymajmy się wiarygodnych źródeł i faktów.
                      Sory ale poziom tutaj często podobny do tego ze środowiska koalicji obywatelskiej.
                      Apeluję żeby każdy kto coś wrzuci przemyślał to porządnie.

Polecam opinie fachowców np:

https://polskatimes.pl/dr-pawel-grze...r/c15-14853523
                      Artykuł jest ciekawy, ale też można by się kłócić z pewnymi informacjami. Szczególnie temat ilości zakażeń, poczytaj tam komentarze.
                      Poza tym jeśli opis tego co zrobiono w Chinach jest prawdziwy, to zobacz jakie mamy szanse na to u nas. Jest tam na przykład kwestia zamawiania jedzenia przez net. Ja mieszkam poza Warszawą i chyba jedyny sklep jaki to może przywieźć zakupy to selgros (o ile, bo nie zamawialem) który już w tej chwili miał informacje na stronie, że z 5 dni może potrwać realizacja. Co by było gdyby wszyscy zaczęli zamawiać? Nauka przez net, jak część nauczycieli może nie mieć w domu komputera/internetu lub nie umie z czegoś korzystać.
                      Scenariusze bardzo nierealne w Pl.

Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka

Lubisz pie.dolic? Pie.dol ITI.

Komentarz

• Zamieszczone przez Finiks Zobacz posta
                        Szukam od wczoraj jakie są szacunki epidemiologów co do faktycznej liczby nosicieli covida.
                        Na chwilę obecną znalazłem i przyjmuję, że liczba faktycznych nosicieli to liczba wykrytych przypadków x 17 ( z góry mówię, że to szacunkowa wartość i źródło nie jest super pewne więc to luźna dywagacja ).

Jeśli taki szacunek jest bliski prawdzie to w Polsce śmiertelność wszystkich zarażonych ( wykrytych i niewykrytych ) wynosi szacunkowo 0,16%. Oczywiście szacowanie wszystkich chorych prostym wzorem" wykryci x 17" może być totalnie z dupy.

Jak Ty to widzisz? Pytałeś kogoś z lekarzy o szacunki co do liczby wszystkich zarażonych w danym momencie?
                        Nie pytałem - to znaczy pytałem, ale ze względu na specyfikę (bezobjawowość i czas inkubacji nikt nie jest w stanie tego oszacować)

Bo ja to widzę to tak, że jakiekolwiek dane możemy zbierać z państw które
                        - sobie radzą (czyli mają czas na analizy)
                        - wirus jest w nich nie od wczoraj (bo mają rys historyczny)
                        - mają dużo zakażonych (bo mają dane)
                        Czyli imho Chiny, Korea, Niemcy
                        Z czego najbardziej idealnym środowiskiem badawczym jest Korea.
                        Która bardzo mocno weszła właśnie w testy (kilkaset tysięcy testów, kilkadziesiąt tysięcy dziennie - robione to było wszystko z głową - czyli był jeden zarażony - sprawdzali całe jego środowisko) i tam współczynnik wychodzi niby dobrze bo ~1% (czy tam nawet poniżej)

Tylko, że ja cały czas przypominam, że to cały czas się dzieje. Czyli załóżmy, że od dziś nikt się nie zarazi - ale ludzie będą jeszcze umierali (pytanie na jaką skalę - to pytanie do samych Koreańczyków). Czyli w takiej Korei fatality date będzie wyższe.

A jest jedna społeczność przebadana w 100%...kilka razy, śmiertelność wyniosła ponad 1% -> Diamond Princess

ps. Imho kilkaset jak najbardziej może być - kilka tysięcy nie ma takiej opcji (no chyba, że ten wirus trafia tylko skończonych debili, którzy nawet jak są chorzy to dalej się z tym kitrają - akurat takich przypadków to obstawiam kilkanaście/może dzisiąt)
                        Ostatnio edytowany przez TNTP; [ARG:4 UNDEFINED].
                        Lieber tot als rot!!

Komentarz

• https://twitter.com/TomaszLysiak/sta...38059544866817

Co do strategii Brytoli.
                          "Lech Poznań nie wystąpił o licencję na przyszły sezon i został przesunięty na ostatnie miejsce w tabeli. W przyszłym sezonie pod nazwą Lech Poznań występować będzie Amica Wronki."

Komentarz

• Link do podwieszenia: https://www.arcgis.com/apps/opsdashb...7699e3e025e213
                            "W kraju, w którym ludzie nienawidzą swoich rodaków" - Taco
                            „Was, przyjaciele, czeka wspólna praca. Rządźcie, niech chory kraj do zdrowia wraca”. - Szekspir

Komentarz

• Zamieszczone przez Hazardzista Zobacz posta
                              Ja bym ogólnie wydzielił-podzielił ten wątek na co najmniej dwa.

Jeden gdzie jakieś konkretne informacje byłby podawane, a drugi "komentarze do kolejki"
                              Lieber tot als rot!!

Komentarz

• +8 nowych przypadków. Obecnie 119 zakażone, 3 zmarłe. U 13 ustąpiły objawy, ale nadal zarażone.

Komentarz

Pracuję...
                                X