Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

koronawirus – nowa grupa chuligańska z Kielc czy faktyczne zagrożenie?

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Zamieszczone przez R. Zobacz posta
    Ciekawy jestem, czy Chlorochina faktycznie jest tak skuteczna w walce z wirusem i czy zostanie stosowana na większą skalę. W Polsce już jednej osobie ją podali. Problem jest z dostępnością, u nas praktycznie zerową.
    Zamieszczone przez Chmielo Zobacz posta
    Nie ma, ponieważ cały jej zapas został zarezerwowany przez państwo.
    Potwierdzam, jedna z dużych polskich firm farmaceutycznych ma lek z Chlorochiną i zabezpieczyła zapasy produktu na potrzeby MZ.

Edit: Runi był pierwszy z tą informacją, ja mam inne źródło
    Ostatnio edytowany przez A. (L); [ARG:4 UNDEFINED].
    WIWAT MAJ, 2 MAJ, DLA KIBOLI BŁOGI RAJ!

Komentarz

• Tak jest te kilka osób naraz to dalej będzie tam przebywać kiedy tłum spod tego Kauflanda/Tesco/Biedronki ruszy w osiedla.
      Oczywiście zatowarowanie sklepików osiedlowych pozwoli przyjąć te kilkanaście milionów Polaków robiących na co dzień zakupy w sieciówkach.
      Następny błyskotliwy tekst to jest o dzielnym właścicielu robiącym za sklepową ladą, bo faktycznie te wszystkie freshe, żabki, czy "U Heńka" nikogo nie zatrudniają.
      Jeszcze lepiej robi się później - o tym, że jak właściciel poczuje się zagrożony (bo jak nie poczuje się zagrożony, ale dajmy na to poczuje się źle, ale będą mu świeciły pińiążki to w sumie niech dalej stoi za tą ladą ) to zamknie ten sklep. Tylko właśnie krynico mądrości kiedy doprowadzisz do sytuacji
      - zamknięta wielkapowierzchnia
      - Pan Włodek też zamknie sklep
      To...co 10 Włodek dostanie w mazak/albo mu opierdolą ten sklep, w reszcie przypadków ludzie się wkurwią i w poszukiwaniu papu ruszą w miasto.
      Oczywiście w małym sklepie nie otwierasz drzwi, nie stoisz w 40m3 z 10 innymi osobami i tak dalej i tak dalej. Oczywiście w małym sklepie przestrzegają zaleceń GIS - bo ma on większe możliwości logistyczne niż takie Tesco.

I teraz tak ja nie jestem żadnym specem na temat wirusów bo akurat ta dziedzina nauki - biologia jest mi kompletnie nie znana.
      Tylko coś na temat szeroko rozumianych procedur bezpieczeństwa mam do powiedzenia. Poza tym nadzoruje działalność placówki medycznej o przeszło miliardowym obrocie, więc jakąś styczność z osobami które na ten przykład w tym momencie opracowują procedury medyczne w stylu poród zarażonej kobiety to mam.
      Także wszystko co piszę w tym wątku odnośnie samego COVIDA to nie jest moja jakaś tajemna wiedza, tylko to co zbiorę od Dyrektorów/Ordynatorów/Lekarzy/Diagnostów/Laborantów - nie chcesz czytać jur czois. W sumie napiszę nawet więcej napisz wprost żebym tu się nie produkował to w sumie oszczędzę sobie czasu i nerwów i to będzie mój ostatni wpis w tym wątku.

Zaś co do pytania.
      To rząd nie osrał pracowników sklepów - bo x z wprowadzonych procedur POŚREDNIO ma również na nich wpływ to raz.
      Ja rozumiem, że w domyśle oczekiwania społeczne są takie, że Rząd będzie zapewniał bezpieczeństwo każdemu Polakowi (w tym wypadku medyczne) - jest to dyskusyjne z iluś tam przyczyn (także o ile rozumiem samo dążenie do takiego stanu/jego oczekiwanie to zakładanie takiej sytuacji to imgo w naszych realiach mrzonka*)

Tylko jedno ALE to zagrożenie nie dotyczy wojny/katastrofy naturalnej/EPIDEMII

I tak możesz rozumieć wprost w takiej sytuacji rząd nie jest w stanie zapewnić równej ochrony wszystkim

Nie chce mnie się bawić w jakieś politykowanie, bo sytuacja na dziś wygląda tak jak wygląda, ale mogę Cię zapewnić, że w przypadku kiedy nie uda nam się zatrzymać wzrostu zachorowań - to będą wprowadzane dalsze obostrzenia - tylko że na wszystko jest miejsce i czas (oczywiście możesz uważać, że powinno się to zrobić szybciej - tylko uwierz mi na słowo, że te decyzje to nie są rojenia jakiegoś posła - nawet...nawet tego szeregowego, ale podejmowane są one w oparciu o analizę danych od fachowców - naukowców/epidemiologów/osób związanych z szeroko rozumianym bezpieczeństwem publicznym).

To co rząd może realnie robić - jak uruchomienie Orlenu w sprawie środków dezynfekujących jest robione.

*mrzonka bo dopóki w społeczeństwie są takie jednostki jak uczestnicy "koronaparty" to za bardzo nie wiem jak Państwo miałoby coś takiego powstrzymać...no oprócz łamania łap-wypierdalania ze studiów (w sumie byłbym za)

ps. Teraz jak jest wątek z pracownikami to nagle Ci codzienni klienci są zagrożeniem...cofnij się kilka dni wstecz - szkoda, że jak była kręcona beka z osób przewidujących i robiących duże zakupy to się nie uaktywniłeś
      ps2. Cieszę się że "doceniasz" mój wkład w ten wątek, ale skoro tak łatwo dezawuujesz to co do tej pory tu napisałem - to wskaż choć JEDEN przykład kłamstwa, nieprawdy czy manipulacji (realnie to mam poczucie, że w jednym wątku mogłem coś przekłamać)
      ps3. Ja rozumiem Twoje wkurwienie - zakładam, że sam robisz-masz kogoś bliskiego kto robi w handlu detalicznym (ja w każdym razie mam taką osobę) i nie dziwię się Twoim obawą. Tylko to co napiszę jest mhhh mocno dziwne - ale szczerze tak uważam. Tak jak podczas wojny - żołnierz jest na pierwszej linii frontu i ciężko mu zapewnić takie same bezpieczeństwo jak kierowcy autobusu.
      To w przypadku epidemii poza pracownikami medycznymi którzy MAJĄ PRZEPIERDOLONE pierwszą linią frontu o funkcjonowanie państwa - a tym samym walki z epidemią są szeroko rozumiani pracownicy logistyki/handlu/służb komunalnych/transportu. Wiem że żaden z pracowników tych branż w dobie internetu/komercyjnych lotów w kosmos/wakacji na Dominikanie o tym nie myślał. Ale właśnie dlatego bo ta sytuacja jest ekstraordynaryjna. A dlatego, że ma charakter GLOBALNY i od momentu jej zaistnienia to nie mineły nawet 3 miesiące to po prostu NIE MIEJ OCZEKIWAŃ że KTOKOLWIEK będzie na to przygotowany - bo równie dobrze to można było oczekiwać ze zamkną granice 2 miesiące temu i będziemy mogli w miarę normalnie funkcjonować.
      Ostatnio edytowany przez TNTP; [ARG:4 UNDEFINED].
      Lieber tot als rot!!

Komentarz

• Warto dodać ze Adamed dopłaca do produkcji leku bo ceny surowców poleciały mocno w gore, a produkcja jest jedynie na potrzeby rządowe...

Komentarz

• Tutaj opisana jest strategia brytoli:

https://twitter.com/iandonald_psych/...18371651649538

W skrócie chcą zarządzać epidemią w taki sposób:
          1. Nie ważne co zrobimy i tak około 80% populacji się zarazi.
          2. "Tworzymy" infekce w grupach niskiego ryzyka.
          3. Wirus się rozprzestrzenia przez dzieci, które przechodzą go najczęsciej łagodnie albo bezobjawowo.
          4. Jak liczba poważnie chorych będzie osiągała możliwości szpitali, zamkną szkoły, imprezy masowe, itd i redukują liczbę poważnie chorych
          5. Zarządzają epidemią aż do jej ustania

Ma to ręce i nogi, ale jest bardzo ryzykowne.
          Jeśli obiecujemy, że Wam damy to Wam damy.
          I to bez względu na to, ile będziecie musieli za to wszystko zapłacić

Komentarz

• Zamieszczone przez TNTP Zobacz posta
            To pierwsze przecież już jest zrobione/jest robione.
            Co jest robione?

Czy Adamed to spółka skarbu państwa?

Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka

Lubisz pie.dolic? Pie.dol ITI.

Komentarz

• Zamieszczone przez sephrioth1916 Zobacz posta
              Tutaj opisana jest strategia brytoli:

3. Wirus się rozprzestrzenia przez dzieci, które przechodzą go najczęsciej łagodnie albo bezobjawowo.
              4. Jak liczba poważnie chorych będzie osiągała możliwości szpitali, zamkną szkoły, imprezy masowe, itd i redukują liczbę poważnie chorych

Nie ma rąk ani nóg. Chyba że mają taką sieć szpitali która jest w stanie podałać temu co zaserwują społeczeństwu w krótkim czasie. Wątpie.

Komentarz

W sumie napiszę nawet więcej napisz wprost żebym tu się nie produkował to w sumie oszczędzę sobie czasu i nerwów i to będzie mój ostatni wpis w tym wątku.
                Nawet tak głupio nie żartuj
                Lewactwo nie jest cool!

Komentarz

Tutaj opisana jest strategia brytoli:

O k..rwa! To jest stado debili bez rąk, bez nóg a co gorsze bez łbów, już wiem dlaczego wpuścili te 3000 Hiszpanów do Liverpoolu!
                  No chyba, że chcą pozbyć się "zbędnej" populacji 70+ to inna sprawa, to po prostu genialny plan!
                  Z końmi się nie kopię bo przegram, z idiotami staram się nie dyskutować bo sprowadzają dyskusję do swojego poziomu, na argumenty ad personam staram się nie reagować, patrz wcześniejsze punkty - no i tylko krowa nie zmienia zdania ...

Komentarz

... W sumie napiszę nawet więcej napisz wprost żebym tu się nie produkował to w sumie oszczędzę sobie czasu i nerwów i to będzie mój ostatni wpis w tym wątku...
                    Będę głosował, abyś tego nie robił i pisał dalej dobrze jest poczytać posty osób, które piszą mądrze, ze składem i nie sieją paniki.
                    Wszystko co mamy to te trybuny szare - nie odejdziemy stąd chociaż nieraz są koszmarem

Kuchy King!

Komentarz

• Zamieszczone przez bkt Zobacz posta
                      Co jest robione?

Czy Adamed to spółka skarbu państwa?

Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka

https://www.biznes.gov.pl/pl/aktualn...rzedsiebiorcow

Nie
                      Lieber tot als rot!!

Komentarz

Dziękuję, dobranoc.
                        Adolf też "zarządzał wojną" aż do jej końca.
                        To jest co najwyżej zarządzanie brytolską ruletką.
                        A o zrobieniu z dzieci szczurów-rozsadników nie chce mi się nawet pisać.
                        "Nieszczęsny człowiek, który posiada miłość, a szuka czegoś innego".
                        "Fanatycy wolności kończą jako teoretycy policji". (N. Davila)
                        Up the Anchor!

Komentarz

• Z tym ZUSem chodzilo Ci o rozkladanie wplat do ZUSu? Bo zrozumialem, ze to ZUS przestanie wyplacac jakiekolwiek pieniadze ludziom.

Jesli Adamed nie jest finansowany przez RZad, to jak to mozliwe ze doplaca do dzialanosci? Chyba to konsument de facto zaplaci za produkcje?

Lubisz pie.dolic? Pie.dol ITI.

Komentarz

• Zamieszczone przez C.SF Zobacz posta
                            Będę głosował, abyś tego nie robił i pisał dalej dobrze jest poczytać posty osób, które piszą mądrze, ze składem i nie sieją paniki.
                            dokładnie. TNTP - pisz kiedy uznasz to za stosowne, bo chyba najwięcej sensownego info tu przekazałeś. Dużo ludzi czyta i niekoniecznie włącza się w dyskusje czy kłótnie.
                            Ogólnie proszę wszystkich o wzajemne szanowanie się i zakończenie z personalnymi jazdami, bo zacznę kasować bez zastanowienia.

Komentarz

• Zamieszczone przez sarinosoman Zobacz posta
                              Dziękuję, dobranoc.
                              Adolf też "zarządzał wojną" aż do jej końca.
                              To jest co najwyżej zarządzanie brytolską ruletką.
                              A o zrobieniu z dzieci szczurów-rozsadników nie chce mi się nawet pisać.
                              342 nowe przypadki zakażeń koronawirusem (SARS-CoV-2) w Wielkiej Brytanii, łącznie 1140.

To jest wynik % na poziomie porównywalnym z najgorszymi wynikami Włoch, czy tam Iranu. Good Job Mr. Johnson
                              Pomijam przy tym fakt, że
                              - mieli w cholerę czasu żeby się przygotować
                              - jeszcze więcej środków
                              - są wyspą

Szwajcaria też całkiem nieźle - 1,375 zarażonych, przyrost o 236 - ichnia polityka podobna do UK.

Żeby nie było w Polsce to też jest możliwe tylko różnica jest taka, że my już na obecnym poziomie robimy o niebo więcej niż tacy Anglicy.
                              Ostatnio edytowany przez TNTP; [ARG:4 UNDEFINED].
                              Lieber tot als rot!!

Komentarz

• To pierwsze przecież już jest zrobione/jest robione.
                                Póki co to pojawiło się mgliste info o odroczeniu płatności do ZUSu* razem z informacją że zajmą się tym za dwa tygodnie najwcześniej. I równie mgliste odesłanie do 67a ordynacji podatkowej.

*poza obecną procedurą czyli wniosek przedsiębiorcy -> zgoda lub jej brak zusu
                                Ostatnio edytowany przez Buziek_LG; [ARG:4 UNDEFINED].
                                Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród.

Komentarz

Pracuję...
                                X