Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

koronawirus – nowa grupa chuligańska z Kielc czy faktyczne zagrożenie?

Zwiń
X
 
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • Zamieszczone przez Murphy Zobacz posta
  niemniej w chwili obecnej grypa jest wirusem sezonowym a korona praktycznie całorocznym.
  Korona tez jest sezonowa. Skad inaczej by sie braly przewidywane fale? To jest wlasnie sezonowosc niemal identyczna jak w przypadku grypy.

  Komentarz


  • Te hulajnogi i samochody to są takie jajca i efekt weekendowego melanżu, prawda?
   #MuremZaBonusem

   Komentarz


   • Niestety nie.
    A Melanż Trwa...

    Komentarz


    • „Czarna przegrywa, czerwona wygrywa. Każdy szczęściu dopomoże, każdy dzisiaj wygrać może!"

     Komentarz


     • Banda pajaców. W sumie nic nowego.

      Komentarz


      • Cóż, lata od doby na różnych polskojęzycznych portalach, a tu zabrakło? Niewybaczalne

       Koronawirus w Szwecji. Szwecja, która nie zdecydowała się na zamknięcie kraju, a później jedynie zaostrzyła restrykcje koronawirusowe, odnotowuje najwięcej w Europie przypadków Covid-19 w stosunku do liczby mieszkańców. Krajowi grozi izolacja. "My nie mieliśmy tak surowych restrykcji jak inne kraje" - stwierdziła w "Dagens Nyheter" była główna epidemiolog Szwecji Annika Linde.

       W Szwecji odnotowuje się 580 przypadków Covid-19 na 100 tys. mieszkańców. Inne kraje o dużym rozprzestrzenieniu się koronawirusa: to Litwa (564 zachorowania na 100 tys.), Łotwa (441), Francja (334), Estonia (313). Dla porównania wskaźnik ten dla Polski wynosi 129.

       Gdy w ostatnich tygodniach w większości państw w Europie kilkukrotnie spadła liczba nowych zakażeń, w Szwecji krzywa zachorowań na Covid-19 utrzymuje się na wysokim poziomie, dziennie potwierdza się od 4,5 tys. do 6 tys. przypadków. Według wcześniejszych prognoz Urzędu Zdrowia Publicznego sytuacja miała poprawiać się z początkiem maja, ale tak się nie stało. Rząd dwukrotnie przesunął termin poluzowania restrykcji. Najnowszy termin to 1 czerwca, o ile pozwoli na to sytuacja epidemiczna.
       https://wiadomosci.dziennik.pl/swiat...ronawirus.html

       Plandemia
       My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

       Komentarz


       • A statystyka tzw. śmierci nadprogramowych jak tam wygląda?

        Onkolodzy alarmują: ogromna fala nowotworów, ludzie błagają o pomoc - Zdrowie (radiozet.pl)

        Prof. Wysocki poinformował, że w zeszłym roku rozpoznano 20 proc. mniej nowotworów, jednak nie dlatego, że ich nie było, ale dlatego, że nie były diagnozowane. – Teraz pojawia się nieprawdopodobnie duża fala nowych rozpoznań – zaalarmował.

        Główną przyczyną zgonów w 2020 r. nie był wcale koronawirus. Zwiększona śmiertelność Polaków to wynik chorób układu krążenia! | Dziennik Polski (dziennikpolski24.pl)

        W okresie pandemii koronawirusa umarło więcej osób niż we wcześniejszych latach, jednak nie był to tylko efekt COVID-19. Pacjenci rzadziej kontrolowali swoje zdrowie i proces leczenia. Spadła liczba kardiologicznych zabiegów ratujących życie, a zwiększyła się grupa pacjentów z powikłaniami po zawale. Choroby układu krążenia to wciąż główna przyczyna zgonów, a na tle Europy Polska miała ich największy nadmiar w 2020 roku.        Tymczasem w temacie powstania wirusa dowiadujemy się, że

        1. Wirus powstał w labolatorium w Wuhan, stamtąd uciekł.
        2. Naukowcy z tego labolatorium trafili do szpitala przed "rozpoczęciem pandemii".
        3. Badania polegały na tym, że infekowano zwierzęta i przyglądano się co zostaje z takiego wirusa przez kolejne pokolenia.
        3. Fauci, człowiek który zarządza pandemią w USA fundował badania na koronawirusach w tym właśnie labolatorium w Wuhan.
        4. Amerykanie wizytowali to labolatorium w 2017 i mieli świadomość, że w końcu jakiś wirus stamtąd ucieknie.

        Intelligence on Sick Staff at Wuhan Lab Fuels Debate on Covid-19 Origin - WSJ
        Opinion | State Department cables warned of safety issues at Wuhan lab studying bat coronaviruses - The Washington Post (googleusercontent.com)
        Fauci And Sen. Rand Paul Spar Over Wuhan Lab Research And Covid-19 Origin (forbes.com)

        Info znalazłem na tym profilu: Gdzie nie bywać, kogo nie znać? - Strona główna | Facebook
        Chłopaczyna umie pisać, polecam.
        Ostatnio edytowany przez ZwykłyCzłowiek; [ARG:4 UNDEFINED].

        Komentarz


        • Fantastyczne źródła, tak bardzo wiarygodne.
         Lepiej być ciemniakiem niż pedałem i lewakiem!

         Komentarz


         • O radiozet chodzi?
          Bo polska press już chyba jest wiarygodna?

          Komentarz


          • Już myślałem, że się nie doczekam na ten "ruch" O nadmiarowych, nie będę nawet wspominał...

           Jeżeli mamy uznać, że w szwedzka strategia przyniosła katastrofę, to u nas, przy naszej strategi chyba miała miejsce hekatomba w takim razie...
           Ostatnio edytowany przez Citlivu; [ARG:4 UNDEFINED].
           http://komandir.wrzuta.pl/audio/9lE2...zek_czajkowski

           Komentarz


           • Bo to nie jest żaden "ruch", podobnie jak poprzednio. Zwyczajnie, w przypadku pojawienia się podobnych informacji w polskim "eterze" (w sensie - jak widzą to sami Szwedzi) chwilę czekam, czy znajdą tu echo. Gdy nie znajdują to podrzucam. Rozumiem, że forumowi stategiosceptycy tradycyjnie trafniej ocenią ich sytuację, niż oni sami, więc nawet nie podejmuję się dyskusji

            Dla porządku jednak dorzucę, że rzecz dotyczy przypadków w przeliczeniu na liczbę mieszkańców oraz, że dogmat strategiosceptyczny pomija zmienne niezależne inne w różnych państwach. Np. liczbę osób z chorobami współistniejącymi zgłaszających się do szpitala już w ostrym stanie. W Szwecji główny zbiór takich potencjalnych pacjentów w ramach tamtejszej strategii wykończyli w DPS-ach rok temu, więc dzisiaj statystyka zgonów rządzi. Naprawdę nie wiem, dlaczego się z tego nie cieszą.

            Żeby było jasne, ja naszej strategii specjalnie nie bronię - nie znam realnie dostępnych w polskiej specyfice opcji. Bronię raczej elementarnej uczciwości w wystawianiu ocen
            My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

            Komentarz


            • Ależ to nie jest "jak widzą Szwedzi". Co najwyżej "jak widzą to NIEKTÓRZY Szwedzi" Najlepiej powinieneś wiedzieć, że każdy zwłaszcza w mediach ma interes aby propagować taką, albo inną narrację. Ja tylko zestawiłem tego newsa ze statystyką z obrazków i dlatego nawet nie wrzucałem go na forumkę, w ramach elementarnej uczciwości gdyż potraktowałem jako tanią, typową medialną propagandę którą łatwo zweryfikować danymi, szkoda więc czasu na to (tak wchodząc nawet na ilość mieszkańców, na gęstość zaludnienia i starając się ugryzc z jakiejkolwiek strony) strategia szwedzka jak na razie się broni vs nasze osiągnięcia i nie tylko nasze. Sam jestem zdziwiony. To tylko elementarna uczciwość aby docenić kraj który mega zaryzykował i osiąga sukces, a nie skupiać się na próbowaniu dyskredytowania go. Tak jestem w stanie wyobrazić sobie sytuację, że wybralibyśmy taką drogę i okazałoby się, że nastąpił jeszcze większy armagedon niż nastąpił, na tym polega ryzyko, w życiu nie ma łatwych decyzji.

             Ps. Nawiązując do ostatniego zdania jeszcze i żeglując na bardziej filozoficzne wody Czy tak dość często w życiu nie jest? Że zachowawcze, bezpieczne działanie prowadzi paradoksalnie do większego "zła" ? Chociażby patrząc na konferencję Monachijską vs. spacyfikowanie wtedy Hitlera albo chociażby wybór Francji we wrześniu ?
             Ostatnio edytowany przez Citlivu; [ARG:4 UNDEFINED].
             http://komandir.wrzuta.pl/audio/9lE2...zek_czajkowski

             Komentarz


             • Z innej beczki to okazuję że miernoty z MZ i MSWiA nie potrafią nawet poprawnie potwierdzić szczepienia obywateli, dokumenty wystawiane w IKP są gówno warte jeśli na ich podstawie chcemy przekroczyć granice w kraju który wymaga potwierdzenia szczepienia. Był już jakiś czas temu przykład Grecji, ale okazuję się w innych krajach jest to samo. szapoba debile!

              Komentarz


              • Zamieszczone przez Mrugs Zobacz posta
               Z innej beczki to okazuję że miernoty z MZ i MSWiA nie potrafią nawet poprawnie potwierdzić szczepienia obywateli, dokumenty wystawiane w IKP są gówno warte jeśli na ich podstawie chcemy przekroczyć granice w kraju który wymaga potwierdzenia szczepienia. Był już jakiś czas temu przykład Grecji, ale okazuję się w innych krajach jest to samo. szapoba debile!
               A miało byc tak fajnie i z rigczem
               „Chcielibyśmy poinformować, że na podstawie wytycznych Ministerstwa Turystyki Grecji, do wszystkich przejść granicznych w Grecji wysłana została informacja, że polskie certyfikaty szczepień wydawane przez CEZ (Centrum e-Zdrowia), po angielsku i polsku, w ich obecnej formie, są w pełni akceptowane w Grecji – czytamy w oświadczeniu.”Nie ma to jak wina polskiego miernoty ojkofobie.
               Lieber tot als rot!!

               Komentarz


               • A co z resztą sherlocku?
                Rozumiem, że za trudne jest zrobienie druku akceptowalnego przez większość krajów, więc jak to w Polsce trzeba szyć i dogadywać się z każdym z osobna, żeby wjechać do danego kraju. Ja wiem że Tobie odpowiada prowizorka, ale kupując bilety lotnicze wolałbym mieć pewność że rządowe papiery są akceptowalne z urzędu, a nie dopiero po interwencji MSZ w każdym kraju z osobna. Na chwilę obecną osoby zaszczepione nie posiadające np. żółtej książeczki są odsyłane na kwarantanne pomimo zaszczepienia dwoma dawkami, bo rządowy papierkiem można co najwyżej się podetrzeć.

                Komentarz

                Pracuję...
                X