Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

koronawirus – nowa grupa chuligańska z Kielc czy faktyczne zagrożenie?

Zwiń
X
 
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • Metode wynaleziono wtedy i sie ją stosuje także przy tym, nie jest to żaden test który trzeba produkować

  Komentarz


  • MZ: "skrócenie izolacji w przypadku Covid wynika z rekomendacji Rady Medyczne przy Premierze"
   Członek Rady Medycznej przy Premierze: "Nie przypominam sobie takich konsultacji"

   I tak się kręci od ponad roku.

   Komentarz


   • Zamieszczone przez Brylancik Zobacz posta
    Metode wynaleziono wtedy i sie ją stosuje także przy tym, nie jest to żaden test który trzeba produkować
    ok. Skąd w takim razie wiadomo, że pozytyw jest spowodowany obecnością akurat sars cov 2 ?

    Komentarz


    • Wydaje mi się zę oprócz testu to wróżą z fusów...kurva pomimo pandemi na świecie jest nadal coś takiego jak nauka
     Badana jest obecność 3 charakterystycznych wyłącznie dla SARS-CoV-2 genów (N, RdRp lub ORF1ab)
     Ostatnio edytowany przez Brylancik; [ARG:4 UNDEFINED].

     Komentarz


     • Ta nauka, która uważa, że noszenie masek na wolnym powietrzu albo zamykanie wszystkiego w pizduu jest skuteczne w walce z wirusem ?

      Chciałbym jeszcze się dowiedzieć, co nauka mówi o trzeciej fali ? Skończyła się już czy dopiero się rozpędza ? Jeżeli się kończy to dlatego, że "obostrzenia" działają wspaniale czy po prostu przyszła wiosna i kończy się szczyt sezonu infekcyjno - grypowego ? Jak co roku.
      Kiedy czwarta fala ?

      Komentarz


      • Jestem tak a propo naszej ostatniej rozmowy o rządowej informatyce

       https://niebezpiecznik.pl/post/wycie...nkcjonariuszy/

       Komentarz


       • To jest tragedia
        Będą się wykręcać, że znalazł się jeden "idiota" który to załadował na serwer, tyle, że inni idioci tak zrobili system, że to musiało się stać, a "winowajcy" pewnie kazali nieszyfrowane dane walić na serwer.
        Jeśli ktoś ma złudzenia co do spisu powszechnego to niech leci i się spisuje!

        Jest niestety dużo gorzej, ale przecież mamy super menadżerów od informatyki
        Pewnie nie wiecie, że już każda transakcja bankowa leci do odpowiednich urzędów niezależnie od kwoty .. nie będę więcej pisał o tym.
        Z końmi się nie kopię bo przegram, z idiotami staram się nie dyskutować bo sprowadzają dyskusję do swojego poziomu, na argumenty ad personam staram się nie reagować, patrz wcześniejsze punkty - no i tylko krowa nie zmienia zdania ...

        Komentarz


        • A to ciekawe. Ja zatrzymałem się na czasach gdy bank informował o przelewach 10-15 tysięcy euro.

         Komentarz


         • Było 10k jurków, z naciskiem na było. Operacje gotówkowe są pod specjalnym nadzorem, czyli każda wypłata z bankomatu odkłada się nie tylko w banku ... trzeba przecież walczyć z terroryzmem i praniem brudnych pieniędzy.
          Z końmi się nie kopię bo przegram, z idiotami staram się nie dyskutować bo sprowadzają dyskusję do swojego poziomu, na argumenty ad personam staram się nie reagować, patrz wcześniejsze punkty - no i tylko krowa nie zmienia zdania ...

          Komentarz


          • Zamieszczone przez Jestem Zobacz posta
           Było 10k jurków, z naciskiem na było. Operacje gotówkowe są pod specjalnym nadzorem, czyli każda wypłata z bankomatu odkłada się nie tylko w banku ... trzeba przecież walczyć z terroryzmem i praniem brudnych pieniędzy.
           Daj linka
           Lewactwo nie jest cool!

           Komentarz


           • Zamieszczone przez boss_corleone Zobacz posta

            Daj linka
            Linki wyszli ... bez żartów, pogadaj gdzie trzeba. Może jeszcze mam podać pesele swoich rozmówców wzorem z formularza spisowego w celu uwiarygodnienia?
            Z końmi się nie kopię bo przegram, z idiotami staram się nie dyskutować bo sprowadzają dyskusję do swojego poziomu, na argumenty ad personam staram się nie reagować, patrz wcześniejsze punkty - no i tylko krowa nie zmienia zdania ...

            Komentarz


            • Dziękuję, nie szuram.
             Lewactwo nie jest cool!

             Komentarz


             • Co prawda jest to offtop ale może ma coś wspólnego z art.8 ustawy o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy i terroryzmowi i jest formą dupokrytki ze strony banku
              1. Instytucja obowiązana przeprowadzająca transakcję, której równowartość przekracza 15 000 euro, ma obowiązek zarejestrować taką transakcję również w przypadku, gdy jest ona przeprowadzana za pomocą więcej niż jednej operacji, których okoliczności wskazują, że są one ze sobą powiązane i zostały podzielone na operacje o mniejszej wartości z zamiarem uniknięcia obowiązku rejestracji.
              Koniec offtop
              You'll take my life but I'll take yours too
              You'll fire your musket but I'll run you through
              So when you're waiting for the next attack
              You'd better stand there's no turning back.

              Komentarz


              • Nowelizacja dotycząca przeciwdziałania prania pieniędzy wdraża unijną piątą dyrektywę AML. Dyrektywa AML poprzez modyfikacje unijnych regulacji ma zwiększyć transparentność przepływów finansowych, a co za tym idzie ma zwiększyć skuteczność funkcjonowania organów odpowiedzialnych za wykrywanie środków pochodzących z działalności przestępczej bądź służących działalności terrorystycznej.

               Prezydent podpisał pięć ustaw, w tym o przeciwdziałaniu prania brudnych pieniędzy | Niezależna (niezalezna.pl)

               Przepisy nowelizacji uszczegóławiają definicje m.in. beneficjenta rzeczywistego, państwa członkowskiego oraz grupy. Poszerzają zakres statystyk gromadzonych przez Generalnego Inspektora Informacji Finansowej.

               Przeciwdziałanie finansowaniu terroryzmu i prania brudnych pieniędzy. Sejm przyjął poprawki Senatu (wprost.pl)

               Nowe obowiązki w walce z praniem pieniędzy - także dla księgowych i biur rachunkowych - PIT.pl

               Chodzi o to, że obecnie polskie i europejskie służby mają dostęp do takich informacji. Tyle że uzyskanie ich jest czasochłonne. System Informacji Finansowej ma zaś ułatwić ten proces. Do tego stworzenie takiej bazy to wymóg dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady UE w sprawie zapobiegania wykorzystywaniu systemu finansowego do prania pieniędzy lub finansowania terroryzmu.


               – System Informacji Finansowej będzie centralną bazą, w której zbierane będą informacje na temat wszystkich środków finansowych, jakie przechowują w instytucjach finansowych Polacy. Będzie on działał po to, aby policja, służby specjalne mogły w łatwy sposób zlokalizować, gdzie kto ma pieniądze. Przy czym ten system nie będzie służył do zweryfikowania tego, ile mamy pieniędzy, na co je wydajemy i jaki ostatni przelew zrobiliśmy, tylko zlokalizowaniu, w jakim banku znajdują się środki finansowe konkretnej osoby – powiedział w rozmowie z agencją Newseria Biznes Wojciech Klicki.

               Potem te informacje mają być wykorzystywane do realizacji zadań ustawowych sądów, prokuratury oraz służb. Ponadto przydadzą się Policji, ale także pracownikom Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Agencji Wywiadu, Służby Wywiadu Wojskowego, Żandarmerii Wojskowej, Straży Granicznej, Generalnego Inspektora Informacji Finansowej oraz Krajowej Administracji Skarbowej

               – Jak zwykle przy tworzeniu centralnej bazy danych podstawowym zagrożeniem jest ryzyko, że prędzej czy później informacje wyciekną i będą wykorzystywane w sprawach, które nie wiążą się z przestępstwem – mówi. – Służby mogą niemal legalnie pozyskiwać wszelkie informacje na temat naszej aktywności, mogą zakładać podsłuchy, robią to kilkadziesiąt razy dziennie w zasadzie bez realnej weryfikacji ze strony sądu. Ostatnie statystyki, które analizowaliśmy, wskazują na to, że służby uzyskują zgodę na założenie podsłuchu w 98-99 proc. przypadków. Do informacji na temat naszej lokalizacji, sieci połączeń służby mają dostęp bez jakiejkolwiek kontroli i korzystają z tego bardzo często, w 2019 roku stało się to 1,3 mln razy – dodał.


               Konta bankowe Polaków zagrożone. Służby będą mogły inwigilować nasze pieniądze? - Crowd Media               Kroczek po kroczku, kroczek po kroczku...

               Komentarz


               • I to wszystko w trosce o życie obywateli w imię walki z pandemią!!

                Jeszcze trochę i pozamykają nas w domach będziemy jak chomiki na tych kółkach zapierdzielać żeby im się w kasie zgadzało, a nie czekaj....

                Edit: https://twitter.com/WolnoscO/status/1384487847340687360 nie wiem co to za użytkownik ale nie jest to chyba istotne skoro to był live.
                Ostatnio edytowany przez Mrugs; [ARG:4 UNDEFINED].

                Komentarz

                Pracuję...
                X