Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

koronawirus – nowa grupa chuligańska z Kielc czy faktyczne zagrożenie?

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Zamieszczone przez maestro(L) Zobacz posta
    Ciekawe co jest złego w stwierdzeniu "stop przymusowym szczepieniom"?
    Przy okazji rzekomego protestu "przeciwko obostrzeniom"? Ano, ***** to, że nikt cię nie zmusza, żebyś się zaszczepił. EOT.
    My na monopol mamy prawdę!

Komentarz

• Zamieszczone przez matx Zobacz posta
      Przy okazji rzekomego protestu "przeciwko obostrzeniom"? Ano, ***** to, że nikt cię nie zmusza, żebyś się zaszczepił. EOT.
      Czego Ty sie spodziewasz? Pistoletu przystawionego do glowy? Zrobia tak jak z NHS w Anglii-szczepisz sie lub nie masz pracy. W tym samym kierunku poszla juz najwieksza firma zatrudniajaca hydraulikow-Pimlico.
      Nikt Cie otwarcie zmuszal nie bedzie,ale na miske ryzu sam bedziesz musial kombinowac.
      "Mamy tez ministra spraw zagranicznych specjalnej troski, ktory pod wzgledem emocjonalnym zachowuje sie jak nastolatek i to taki z zespolem ADHD"

Komentarz

• Zamieszczone przez darekforest Zobacz posta

Czego Ty sie spodziewasz? Pistoletu przystawionego do glowy? Zrobia tak jak z NHS w Anglii-szczepisz sie lub nie masz pracy. W tym samym kierunku poszla juz najwieksza firma zatrudniajaca hydraulikow-Pimlico.
        Nikt Cie otwarcie zmuszal nie bedzie,ale na miske ryzu sam bedziesz musial kombinowac.
        Gwiazdowski w którymś z nie tak dawnych wywiadów tłumaczył czym się w ogóle różnią szczepienia obowiązkowe od przymusowych. A te nie są, tak na marginesie, na razie ani takie, ani takie. Zresztą. Nie wiem czy powinienem to adresować do ciebie, ale ten bardzo często przywoływany, słynny "wolny rynek" powinien uregulować również tę (poruszoną przez Ciebie) kwestię. Czyż nie?

Edit: Sprawdziłem. Szczepienia przeciwko Covid nie są obowiązkowe w UK wśród pracowników NHS.

Ostatnio edytowany przez matx; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

• Przecież paszporty zdrowotne już są...

Komentarz

Przecież paszporty zdrowotne już są...
            A konkretniej?

Komentarz

• Zamieszczone przez TNTP Zobacz posta

Na jakiej podstawie tak uważasz ? Bo to co napisałeś ma średnie oparcie w realiach...
              Na jakiej podstawie? Na podstawie tego, że chociażby moja matka jest pielęgniarką i wiem jak to wygląda od samego środka.
              Lepiej być ciemniakiem niż pedałem i lewakiem!

Komentarz

A konkretniej?
                W Izraelu już jest segregacja ludzi na zaszczepionych, którzy mają dostęp do "normalnych" rozrywek typu koncerty, mecze, kultura itp. Unia Europejska też jest w trakcie wdrażania a Ty piszesz o dobrowolności szczepień? Brak słów...

Komentarz

W Izraelu już jest segregacja ludzi na zaszczepionych, którzy mają dostęp do "normalnych" rozrywek typu koncerty, mecze, kultura itp. Unia Europejska też jest w trakcie wdrażania a Ty piszesz o dobrowolności szczepień? Brak słów...
                  Zdaje się, że w dalszym ciągu nie rozumiesz różnicy między czymś, co jest obowiązkowe i czymś, co jest przymusowe. "Normalne" rozrywki są opcjonalne. Nie musisz tam chodzić. Ja rozumiem zamysł protestów, nie kupuję natomiast formy. Ludzie nie kupują. Jest po prostu bez sensu. A nawet jak wg ciebie ma sens, to w dalszym ciągu jest zupełnie nieskuteczna.

Komentarz

Zdaje się, że w dalszym ciągu nie rozumiesz różnicy między czymś, co jest obowiązkowe i czymś, co jest przymusowe. "Normalne" rozrywki są opcjonalne. Nie musisz tam chodzić. Ja rozumiem zamysł protestów, nie kupuję natomiast formy. Ludzie nie kupują. Jest po prostu bez sensu. A nawet jak wg ciebie ma sens, to w dalszym ciągu jest zupełnie nieskuteczna.
                    Tym samym tokiem myslenia pojdziesz kiedy obwieszcza,ze na nasze estadio wejdziesz tylko po 2 dawkach szczepienia? No przeciez mecz ukochanej druzyny jest opcjonalny?
                    Chyba,ze Twoje zycie jest nudne jak flaki z olejem i dzielisz je miedzy praca,a klepaniem glupot na forum. Rozumie,ze „opcjonalne” rozrywki jak kino czy teatr sa w Twoim zyciu zbedne.
                    "Mamy tez ministra spraw zagranicznych specjalnej troski, ktory pod wzgledem emocjonalnym zachowuje sie jak nastolatek i to taki z zespolem ADHD"

Komentarz

• Zamieszczone przez R. Zobacz posta

Na jakiej podstawie? Na podstawie tego, że chociażby moja matka jest pielęgniarką i wiem jak to wygląda od samego środka.
                      No to na szybkości - zresztą wszystkie te rzeczy pisałem już kilka razy.

Rząd siłą rzeczy (chociażby dlatego, że właścicielem 80%-90%? szpitali w Polsce są samorządy) nie może odpowiadać za całość opieki zdrowotnej.
                      Dla mnie najbardziej wymiernym parametrem jest kwestia finansowania (za co faktycznie odpowiedzialny jest rząd -> głównie poprzez NFZ) i tu w ciągu 5 lat mamy wzrost o 40% - czy dużo, czy mało nie mi to oceniać. Ale stawianie znaku równości pomiędzy PO, a PiS w tej kwestii jest dla mnie nieuprawnione.

Następny wątek na który zwróciłeś uwagę to kształcenie lekarzy.
                      Tylko, że trzeba mieć świadomość, że żeby wykształcić lekarza ze specjalizacją trzeba kilkunastu lat -> 6 lat studia + ponad rok staż + egzamin LEK + kilka (najczęściej 5-6) lat sama specjalizacja.
                      Także i tu zarzut o "rozpierdalanie" służby zdrowia jest chybiony - tym bardziej jeżeli dodamy do tego fakt, że w ciągu ostatnich 5 lat jest nastąpił wzrost o 50% miejsc na pierwszym roku medycyny.

Nie ma czegoś takiego jak "specjalizacja na studiach" -> tak jak już pisałem specjalizacja jest po studiach i odbyciu 13 miesięcznego stażu i odbywa się ona w szpitalu (to tak zwani rezydenci)

Ogólnie to temat specjalizacji jest ciekawy i sam o tym kilkakrotnie pisałem -> tylko, że realnie to za liczbę specjalizacji odpowiadają sami lekarze, a nie rząd.
                      Kwestia wakatów na specjalizacjach to co do zasady jest kwestia wyboru samego lekarza - w sumie nie dziwie mu się, że woli iść tam gdzie dobrze zarobi i jeszcze nie będzie miał kontaktu z chorym (czyli na medycynę estetyczną)

Tak samo pisząc o zarobkach w szpitalach, to nie mam pojęcia o jakich placówkach Ty mówisz, bo ja akurat znam stawki zarówno z kontraktów, jak i z dyżurów i jeśli uważasz, że 200zł za godzinę dyżuru dla anestezjologa, czy tam kontrakty dla pulmonologów na poziomie 50000 zł to "żart" to zastanawiam się jakie kwoty chciałbyś im płacić.

Także ogólnie to mogę się śmiało zgodzić, że sytuacja w służbie zdrowia jest zła, ale przyczyn tego jest wiele i obarczanie za to rządu jest drogą na mega skróty.
                      Ostatnio edytowany przez TNTP; [ARG:4 UNDEFINED].
                      Lieber tot als rot!!

Komentarz

• Zamieszczone przez darekforest Zobacz posta

Tym samym tokiem myslenia pojdziesz kiedy obwieszcza,ze na nasze estadio wejdziesz tylko po 2 dawkach szczepienia? No przeciez mecz ukochanej druzyny jest opcjonalny?
                        Chyba,ze Twoje zycie jest nudne jak flaki z olejem i dzielisz je miedzy praca,a klepaniem glupot na forum. Rozumie,ze „opcjonalne” rozrywki jak kino czy teatr sa w Twoim zyciu zbedne.
                        Idziesz za daleko. Mi też się to wszystko nie podoba, ale cała rozmowa zaczęła się od czegoś innego. Jeżeli organizujesz, rzekomo, protest przeciwko obostrzeniom, to nie wyskakujesz z hasłami, które nijak mają się do aktualnie obowiązującej rzeczywistości. No chyba, że chcesz zaimponować tysiącom "gimbusów" w internecie, którzy i tak najwyżej dadzą "lajka" albo "retwita" w internecie. No i może też zagłosują na Konfę w następnych wyborach. Co przełoży się summa summarum na parę więcej mandatów. Bo o to tylko i wyłącznie chodzi.

Komentarz

Jeżeli organizujesz, rzekomo, protest przeciwko obostrzeniom, to nie wyskakujesz z hasłami, które nijak mają się do aktualnie obowiązującej rzeczywistości.
                          Też mnie to ubawiło.

Podobna sytuacja jak ze strajkiem kobiet. Na początku wyszły na ulicę naprawdę spore tłumy wkur*ione na PiS. Część z powodu tej aborcji, ale większość z innych powodów - zobaczyli, że lud wychodzi na ulicę dać upust wściekłości i się podłączyli. Szybko jednak radykalne lewactwo przejęło te protesty, i ta większość uciekła bo się z tymi hasłami nie identyfikuje. Ruch, który mógł być ruchem antyrządowym stał się ruchem garstki zadeklarowanych lewaków,

Tutaj podobnie. Ludzi wkurzonych na władzę, na represje, zmęczonych "walką" z covidem jest mnóstwo. Ale oni nie przyjdą na takie demonstracje gdy widzą radykalne i po prostu idiotyczne hasła, które śmierdzą niezłym oszołomstwem.

Komentarz

• Zamieszczone przez TNTP Zobacz posta

Także ogólnie to mogę się śmiało zgodzić, że sytuacja w służbie zdrowia jest zła, ale przyczyn tego jest wiele i obarczanie za to rządu jest drogą na mega skróty.
                            Stan służby zdrowia to efekt wielu lat.

ale stan służby zdrowia w pandemii, zarządzanie nią i dramatyczny wzrost zgonów w ostatnim roku to już wina obecnie zarządzających.

edyta: jako suplement dodaje raport naukowców pokazujący ze jesteśmy NAJGORSI w klasyfikacji ponadnormatywnych zgonów w 2020

https://www.cebm.net/covid-19/excess...tries-in-2020/
                            Ostatnio edytowany przez Złoty_Orzeł; [ARG:4 UNDEFINED].
                            Kiedyś sprawie sobie zajebistą sygnaturkę.

Komentarz

• Nie bardzo wiem jak zadać pytanie, ale spróbuję bo posiłkuję się czym się da. Nie mam lekarzy wśród znajomych, więc muszę grzebać w internecie, może ktoś tu ma szerszą wiedzę lub wie gdzie poszukać.

Moja żona bierze od prawie roku Olaparyb, lek wspomagający leczenie raka jajnika. Tam gdzie się leczy ma możliwość wzięcia szczepionki Moderny. I ma mocne obawy, czy ta szczepionka nie koliduje z jej leczeniem, czy nie wpłynie negatywnie na działanie Olaparybu. Wiem, że takiej informacji powinien udzielić lekarz prowadzący, no ale tu problem, bo sami nie są przekonani, zresztą wśród osób się tam leczących te zdania również są podzielone. To wszystko wynika pewnie z tego, że żaden lekarz nie może dać gwarancji na 100% stąd takie wymijające odpowiedzi apropo konsekwencji. Może ktoś to przerabiał, może zna podobny przypadek. Priorytetem dla mojej żony jest leczenie nowotworu, stąd ta obawa. Jakby ktoś miał jakąś większą wiedzę to chętnie posłucham. Może być priv żeby nie zaśmiecać i nie powielać tematu sensowności szczepionek.
                              Słowa są zbędne... tej miłości opisać nic nie jest w stanie... (L)

Komentarz

• Dobrze, że mamy wolne szczepionki i uratujemy NATO
                                https://mobile.twitter.com/PAPinform...91551130484744

Komentarz

Pracuję...
                                X