Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

koronawirus – nowa grupa chuligańska z Kielc czy faktyczne zagrożenie?

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Zamieszczone przez Tommy Johnson

Słuchaj, większość o tym doskonale wie że pandemia to ściema. Tak że nie szarp sobie nerwów na dyskusję z raptem dwoma, trzema osobami, którzy zapewne sądzą że po sobotnim meczu pół żylety leży właśnie pod respiratorami. Nie przejmuj się także docinkami i obelgami pod swoim adresem, taka jest odpowiedź covidian z powodu braku argumentów. Ja przed chwilą wróciłem od pulmunologa który dyskusję zakończył mówiąc że "bredzę" kiedy zapytałem o "bezobjawowych". Pewnie gdyby wizyta była darmowa byłbym idiotą, głupkiem i tak dalej.
    Pewnie dlatego, że masz coś w sobie z takowych, wypisując takie rzeczy
    To, że młodzi ludzie przechodzą na lajcie, to jakaś sekretna wiedza?

Widziałem COVID na żywo u rodziców dziewczyny (60+). 4 tygodnie koszmaru. Saturacja na poziomie 78 i żegnanie się z bliskimi na Skype.
    Lewactwo nie jest cool!

Komentarz

• Zamieszczone przez TNTP

Na cholerę chodzisz do lekarza skoro na chorobach wirusowych płuc znasz się lepiej od niego ?
      Nie uważam że na chorobach płuc znam się lepiej od lekarzy specjalistów.

Miałem podejrzenie astmy oskrzelowej, najpierw było podejrzenie odmy opłucnej. Leczę się od Listopada zeszłego roku. Dziś okazało się że moje płuca są zdrowe. Saturacja na max, badania obturacyjne na poziomie ponad dziewięćdziesiąt procent, brak alergii. Paliłem prawie dwadzieścia lat.

Nie noszę maski
      Ostatnio edytowany przez Tommy Johnson; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

• Zamieszczone przez TNTP Zobacz posta

... I tak jak już usiłowałem przekazać w moich wczorajszych postach ich działania są imho racjonalne.

....
        Racjonalne jest zamykanie butiku, czy nawet dużego sklepu odzieżowego gdzie można spokojnie pilnować i liczyć osoby na metr kwadratowy, racjonalne jest zamykanie restaruacji o powierzchni kilkuset m2 gdzie kelner dokładnie wie ile stolików ma wolnych z racji wprowadzonych obostrzeń, a z drugiej strony otwarcie na hurra sklepów wielkopowierzchniowych gdzie nie ma absolutnie żadnych zasad epidemiologicznych a przy kasach ktoś Ci sapię na kark, lub np. pozostawienie otwartych Kościołów i odprawiania w nich mszy świętych, gdzie pewnie na palcach jednej ręki można policzyć księży którzy pilnują wprowadzonych zasad, w obu gdzie byłem podczas pandemii na szybko licząc zawsze był nadmiar wiernych.
        To nie jest racjonalne, rząd nie dba o wszystkich obywateli dba o tych którzy proporcjonalnie dają im najwięcej pieniędzy/głosów w wyborach/wpływów, niepotrzebne skreślić bądź uzupełnić.

Komentarz

• Zamieszczone przez Mrugs Zobacz posta

Racjonalne jest zamykanie butiku, czy nawet dużego sklepu odzieżowego gdzie można spokojnie pilnować i liczyć osoby na metr kwadratowy, racjonalne jest zamykanie restaruacji o powierzchni kilkuset m2 gdzie kelner dokładnie wie ile stolików ma wolnych z racji wprowadzonych obostrzeń, a z drugiej strony otwarcie na hurra sklepów wielkopowierzchniowych gdzie nie ma absolutnie żadnych zasad epidemiologicznych a przy kasach ktoś Ci sapię na kark, lub np. pozostawienie otwartych Kościołów i odprawiania w nich mszy świętych, gdzie pewnie na palcach jednej ręki można policzyć księży którzy pilnują wprowadzonych zasad, w obu gdzie byłem podczas pandemii na szybko licząc zawsze był nadmiar wiernych.
          To nie jest racjonalne, rząd nie dba o wszystkich obywateli dba o tych którzy proporcjonalnie dają im najwięcej pieniędzy/głosów w wyborach/wpływów, niepotrzebne skreślić bądź uzupełnić.
          Raz, że nie chodziło mi o konkretne rozwiązania -> tylko o samą ideę wygaszania poszczególnych branż
          Dwa z Twoim podejściem to wychodziłoby, że wszystko powinno być otwarte - skoro x, to y, skoro y to z.
          Pisałem też o co chodzi w tym obostrzeniach -> ograniczenie aktywności społecznej.

Imho również większość z tych konkretnych decyzji się broni, bo główną przesłanką nie są względy sanitarne*, tylko dopuszczenie tych działalności które wyczerpują podstawowe potrzeby społeczeństwa.
          I oczywiście jak ktoś nie chodzi do Kościoła, a chodzi na siłownie to będzie miał do tego jakieś "ale" -> tylko, że tak jak pisałem ustawodawca siłą rzeczy arbitralnie będzie do tego podchodził. Czy słusznie - szczerze ? Tyle opinii ilu Polaków więc spieranie się o to jest siłą rzeczy karkołomne.

* Dlatego nie względy sanitarne, bo przypomnę jak wyglądało to przy tych ograniczeniach w wielkiej powierzchni liczenie magazynów do powierzchni sklepu, nie podłączone kasy itp.
          Po prostu praktycznie wykluczone jest, żeby legislacyjnie wprowadzić takie przepisy, które
          a) ciężko byłoby ominąć
          b) indywidualnie podchodziłyby do uwarunkowań w stylu (powierzchnia, kubatura, wydajność wentylacji)

Także resumując rząd stara się narzucić mniej lub bardziej udolnie, żeby siedzieć na dupach w domu = mniej zachorowań = nie mają problemu w szpitalach
          Ludzie będą normalnie funkcjonować = wzrost zagrożenia epidemiologicznego = więcej zachorowań = ludzie są wkurwieni na rząd, że szpitale nie dają rady

Prościej już tego nie mogę chyba napisać
          Lieber tot als rot!!

Komentarz

• Wg mnie wszystko powinno być otwarte w tzw. reżimie sanitarnym, dla osób które nie wypełnią szpitali po brzegi, reszta ma siedzieć na dupie w domu i to jest racjonalne podejście.
            Co do potrzeb społecznych, jaka jest różnica między sklepem z elektroniką w galerii a wolnostojącym.
            Ale przecież rząd ma instrumenty/ służby aby machloje przy kasach i doliczaniu metrów ukrócić i żeby coś takiego skończyło, ale tego nie robi bo mu się to nie spina.
            Ja rozumiem co chcesz przekazać tylko po prostu się z tym nie zgadzam, nie uważam tego za racjonalne podejście tylko za wybiórcze nacechowane interesami konkretnych grup.

Dość karkołomnie próbujesz bronić otwartych Kościołów pisząc akapit wcześniej o ograniczeniu aktywności społecznej, rzadko chodzę na siłownie podobnie jak do Kościoła i dla mnie oba przykłady są aktywnością społeczną. tak jak mówisz każdy ma inne priorytety w życiu, ale skoro rząd chce przymusić do siedzenia w domu to niech przymusi wszystkich, nie od dziś wiadomo, że partia rządząca większe poparcie ma w Kościołach niż w siłowniach.

Komentarz

• Zamieszczone przez Joot_F
              Więcej testów = więcej zakażonych - proste
              W afryce nie testują = nie ma zakażonych
              W rosji kibice na trybunach / dziś o 13 hitowy mecz w Honkongu - bilety do kupienia w kasach - tłumy.
              Lockdown ma wykończyć ludzi + małe/średnie biznesy a nie chronić wasze życie i zdrowie
              Maseczki = biznes
              ... czego nie rozumiecie?
              W UK robi się obecnie ponad 600 000 testów dziennie (średnio) i przekłada się to na mniej więcej 6000 wyników pozytywnych dziennie. Jak to wytłumaczysz?
              My na monopol mamy prawdę!

Komentarz

• Ja ogólnie mam wątpliwości co do istnienia czegoś takiego jak Wielka Brytania. Nie ma żadnych dowodów na to że ona istnieje, a informacje z rządu, lub mediów to nie dowody.
                Lieber tot als rot!!

Komentarz

• Zamieszczone przez matx
                  Nie bardzo wiem do czego w ogóle zmierzasz. Jest jakaś głębsza myśl, która towarzyszy temu co piszesz, czy tak po prostu bredzisz dla samego bredzenia?
                  To, że on bredzi to akurat nic nowego.
                  Lepiej być ciemniakiem niż pedałem i lewakiem!

Komentarz

• Zamieszczone przez Tommy Johnson

Joot_F

matx Lemingu nie pamiętasz jak Vateusz wysłał po was ryanairy zeszłego roku?
                    Dlaczego mam nie pamiętać? Choć ja akurat nie znam osobiście nikogo, kto by skorzystał. Nie rozumiem natomiast skąd w ogóle to pytanie i czego ewentualnie miałoby to dowodzić.

Komentarz

• Zamknijcie się chociaż dziś i chociaż na jeden dzień przynajmniej w tym temacie.

Szczególnie specjaliści od lekkich gryp i wież BTS wszczepianych przez Billa Gatesa przez strzykawkę.

Po prostu jeden dzień sobie odpuśćcie. Dziś.
                      ...ta ziemia do Polski należy
                      choć Polska daleko jest stąd,
                      bo wolność krzyżami się mierzy
                      historia ten jeden ma błąd!!!!

Better Dead Than Red!!!

Komentarz

• Zamieszczone przez matx Zobacz posta
                        Dlaczego mam nie pamiętać? Choć ja akurat nie znam osobiście nikogo, kto by skorzystał. Nie rozumiem natomiast skąd w ogóle to pytanie i czego ewentualnie miałoby to dowodzić.

Komentarz

• Zamieszczone przez mort Zobacz posta
                          Zamknijcie się chociaż dziś i chociaż na jeden dzień przynajmniej w tym temacie.

Szczególnie specjaliści od lekkich gryp i wież BTS wszczepianych przez Billa Gatesa przez strzykawkę.

Po prostu jeden dzień sobie odpuśćcie. Dziś.
                          Ja prdl... Przyszlam tu z nadzieją, że to nie prawda
                          NIGDY SIĘ NIE PODDAWAJ

Jak długo trwa pamięć o grobach, tak długo trwa siła związku z ojczyzną.

Komentarz

• Zamieszczone przez TNTP Zobacz posta

To wszystko jest mocno skomplikowane, ale jakiekolwiek porównania Polski z Grecją są kompletnie surrealistyczne.

Tutaj prognozy z Komisji Europejskiej

Natomiast jak najbardziej dziś po tym jak główni gracze odeszli od kompromisu pieniądza i mamy do czynienia z rekordową podażą pieniądza i faktycznie ten system prędzej czy później się wykrzaczy (ale akurat na to to polski rząd ma wpływ marginalny)
                            Dlaczego surrealistyczne? Mi chodzi tylko o fakt, że nie da się żyć na kredyt bez końca. Kredyty mają pewną przykrą właściwość - trzeba je spłacać. I nie będzie tego płacił Morawiecki z własnej kieszeni,tylko zabierze Tobie i mnie.
                            #MioduskiOut

Komentarz

• W pracy z związku z przeprowadzaną modernizacją ewidencji gruntów wykonujemy ustalenia przebiegu granic działek ewidencyjnych. Ustalenia przeprowadzamy hurtowo dla jednego lub kilku obrębów na podstawie zdjęć lotniczych w dużej sali np. świetlica wiejska. W przeciągu kilku dni przez taką salę przewija się kilkaset osób lub więcej, a w zdecydowanej większości są to osoby starsze. I w zdecydowanej większości osoby te mają w dupie ograniczenia. Nie wytrzymają nawet 5 minut w tych maseczkach, bo muszą je zdjąć albo opuścić na brodę by porozmawiać z sąsiadem, odebrać telefon czy wyściskać się z rodziną.

Przeprowadzaliśmy ustalenia na wsiach, w mieście, o różnych godzinach, o jednej godzinie no ni ch uja. Zawsze jest to samo. Upominanie nie pomaga. Starsi mają w dupie ograniczenia. I nie piszę tego na podstawie pojedynczych przypadków, bo pojedynczymi przypadkami na 100 osób jest dezynfekcja dłoni lub poprawnie założona maseczka.

Komentarz

• Znalezione w sieci.

https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci...?ocid=msedgntp

Komentarz

Pracuję...
                                X