Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

koronawirus – nowa grupa chuligańska z Kielc czy faktyczne zagrożenie?

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Zamieszczone przez berserk Zobacz posta
    Jutro ma ruszyć rekrutacja do nowego gestapo łapiącego na ulicach ludzi którzy wyjdą z domu podczas lokdałna
    Chodzi Ci o WOT i porównujesz je do gestapo?
    To jakie w końcu te restrykcje od jutra? O zakazie przemieszczania mi umknęło, słyszałem jednym uchem o zamykaniu różnych branż a nie chciało mi się specjalnie zagłębiać.

e:
    ale jaja Czy forumka ma jakieś połączenie z ministerstwem?
    2 sek. po wysłaniu posta przyszedł mi na telefon sms ALERT RCB z linkiem na gov.pl o "nowych zasadach bezpieczeństwa".

Uwaga! Od soboty (20.03) nowe zasady bezpieczenstwa w calym kraju. Wiecej: https://www.gov.pl/zasady-bezpieczenstwa-od-20-marca
    Ostatnio edytowany przez Raczej; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

• Ale to najlepiej obrazuje w jakich czasach żyjemy.
      Lubię sobie jebnąć posta.

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
      St.Grzesiuk, „Boso, ale w ostrogach”

Komentarz

• Zamieszczone przez Raczej Zobacz posta

e:
        ale jaja Czy forumka ma jakieś połączenie z ministerstwem?
        2 sek. po wysłaniu posta przyszedł mi na telefon sms ALERT RCB z linkiem na gov.pl o "nowych zasadach bezpieczeństwa".
        Forumka ma gorąca linię z FIFA, PZPN, Nowogrodzką i Buskingham Palace, to z głupim ministerstwem by nie miała.
        Lubię sobie jebnąć posta.

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
        St.Grzesiuk, „Boso, ale w ostrogach”

Komentarz

• Na dniach zakaz przemieszczania się.
          I wkurzaj się na nasz charakter strączku łuskany
          Spytasz skąd jestem? Powiem z dumą: z Warszawy

To warszawskie ballady ...

Komentarz

• Zamieszczone przez Tomereek Zobacz posta

Oho, uwielbiam te argumenty prezentowane przez foliarzy, odnośnie olewania maseczek. Nie wiem gdzie mieszkasza, ale w Warszawie przytłaczająca większość stosuje się do tych maseczek. Babka z psem o 6:00 rano, sama na trawniku i maseczka pod same oczy. Ale wiadomo, jakoś nieudaczników z rządu trzeba tłumaczyć. Wina społeczeństwa! Nasza wina również, że mamy najwyższą śmiertelność w Unii. Nasza wina, że mamy najwyższą inflację w Unii. Wszystko nasza wina!! Tak wam mówią apologeci pisowscy. Jeszcze brakuje głosu byłego pracownika szpitala, jak to fantastycznie działa służba zdrowia, a my niewdzięcznicy, tego nie doceniamy.
            Nie no oczywistą rzeczą jest to, że jak Pani Halinka zakazi się Covidem to jest to wina rządu.
            Zaś najlepszym podsumowaniem Twojego bełkotu jest ta "najwyższa śmiertelności w Unii"...która realnie jest na 13 miejscu.
            Zaś co do tej inflacji to zważywszy na to, że mamy najmniejszy spadek PKB w całej UE, wraz z najmniejszym bezrobocie to nie jest ona niczym nadzwyczajnym.

Nie pozostaje mi nic innego, jak tylko pogratulować Tobie za rzeczowe odniesienie do cytowanego przez Ciebie tekstu
            Lieber tot als rot!!

Komentarz

• Powinno pójść do dowcipów, ale jakoś nie do śmiechu....

Bazinga!
              Przecież i im i mnie chodzi tylko o dobro naszego klubu.

Komentarz

• Ma może ktoś rzetelne info, jak wygląda aktualna sytuacja w Chinach? Zamknęli sobie jedną prowincję na ileś tam dni na początku roku i co wystarczyło? Wirus dał sobie spokój? Nigdzie się nie uchował? Szczepią się w ogóle?

Zamieszczone przez Marcino Zobacz posta
                Na dniach zakaz przemieszczania się.
                Szykują ponoć jakąś ustawę.
                Ostatnio edytowany przez KRA; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

• Zamieszczone przez KRA Zobacz posta
                  Ma może ktoś rzetelne info, jak wygląda aktualna sytuacja w Chinach? Zamknęli sobie jedną prowincję na ileś tam dni na początku roku i co wystarczyło? Wirus dał sobie spokój? Nigdzie się nie uchował? Szczepią się w ogóle?

Szykują ponoć jakąś ustawę.
                  Chorują. Do lutego wersję o tym, że mają Covid tylko siedzą cicho uważałem za teorie spiskowe. Natomiast w lutym wujek, i jego żona chinka, stracili węch i smak oraz czuli się nie najlepiej, a od roku nie podróżowali poza Chiny. Gdyby teścik machneli to by pewnie wyszedł pozytywny. Czyli ten wirus tam jest i krąży w społeczeństwie. Czemu nie ma takich cyrków jak u nas ? Nie wiem.
                  http://komandir.wrzuta.pl/audio/9lE2...zek_czajkowski

Komentarz

• W życiu bym sobie nie pozwolił na żarty z lokdałna
                    #MuremZaBonusem

Komentarz

• Zamieszczone przez Marcino Zobacz posta
                      Za RMF:

”Gówny doradca premiera ds. Covid-19 prof. Horban był gościem TVN24. Na pytanie, czy rozsądne byłoby wydanie przez rząd zakazu przemieszczania się przed świętami, z w pewnymi uzasadnionymi wyjątkami, odpowiedział, "że jesteśmy bliscy tego", ale zależy to od rozsądnego podejścia ludzi.

Większość ludzi jest rozsądna. Tych, którzy wykazują się brakiem rozsądku, jest stosunkowo niewiele - stwierdził.”

Wiekszosc ludzi jest pod naszym butem,ale mimo tego dojebmy im jeszcze.

Te kur*y Horban,Simon i Sutkowki tylko pod sciane postawic.
                      "Mamy tez ministra spraw zagranicznych specjalnej troski, ktory pod wzgledem emocjonalnym zachowuje sie jak nastolatek i to taki z zespolem ADHD"

Komentarz

• Zamieszczone przez Marcino Zobacz posta
                        A stan nadzwyczajny i nakaz zapisany w ustawie już jest? Bo dopiero co SN orzekł, że rozporządzenie nie wystarczy. Prezentacja w PowerPoincie raczej też nie
                        #MioduskiOut

Komentarz

• Motor Lublin
                          @MotorLublin
                          ·
                          3 min

W związku z dziesięcioma potwierdzonymi przypadkami zakażenia SARS CoV- 2, sztab szkoleniowy oraz zawodnicy pierwszej drużyny Motoru zostali skierowani na kwarantannę. Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny w Lublinie nałożył obowiązkową kwarantannę do dnia 27 marca 2021 r.
                          ..

Komentarz

• Zamieszczone przez Runi Zobacz posta

Wiem, że fajnie jest poironizować natomiast nie fajnie jest umyślne (bądź nie) ominięcie głównego powodu (przypadek ?) czemu zachowanie większości jest prostackie.
                            Gdybyś z drugiej strony miał racjonalnego i poważnego "gracza", podejmującego logiczne decyzje to i zachowanie ludzi byłoby odmienne.
                            Ale jak mogą Cię przekonać racje osób podejmujących decyzje gdy zamykają lasy przy tysiącu zakarzeń, otwierają przy 10 tysiącach aż w końcu nagrywają spoty reklamowe o bieganiu na świeżym powietrzu. Za las możesz podstawić dziesiątki innych obostrzeń o podobnej "logice" i na przekór matematyce. Jak możesz brać na poważnie kogoś kto na potrzeby wyborów pokonał COVID. Jak możesz brać na poważnie kogoś kto sam nie daje przykładu do przestrzegania tych obostrzeń w myśl "mój ból jest większy niż Twój".
                            Bodajże w październiku gdy powstały progi etapów bezpieczeństwa pomyśleć było można, że w końcu zaczniemy się traktować poważnie i na prostych, przejrzystych zasadach. I co z tego wyszło? Jaki sens było przedstawienie progów z konsekwencjami obostrzeń skoro miesiąc później nikt od strony rządowej się z nich nie wywiązał?
                            W takiego kotka i myszkę to można się bawić z kilkuletnim dzieckiem, a nie z dorosłymi ludźmi, którzy mają pracę, rodzinę, różne zobowiązania.
                            Jak ma podejść do "życia" człowiek z poszkodowanej branży, który tydzień w tydzień ma zapewnienia " za dwa tygodnie wam poluzujemy". Ma przedłużać sobie urlop ? Szukać pracy dorywczej? Ale czy ma to sens, bo może jednak otworzą? To co z tą pracą? Pociągnę dwie przez jakiś okres?
                            I Ty z drugiej strony oczekujesz, że ktoś ten cyrk potraktuje na poważnie?
                            Po drugie ludzi interesuje dobro własnej rodziny i najbliższych, ich praca, stabilność, zdrowie (nie tylko COVID), a nie to czy Pani Halina z Pcimia Dolnego umrze na COVID.
                            Po trzecie "żyjemy" z koroną od roku. Duża część osób przechorowała sama świadomie bądź nie, każdy z nas zna multum osób, który przeszły COVID i jak to mówią "nie taki diabeł straszny jak go malują".

Raz, że przecież tłumaczyłem już x razy dlaczego przy tysiącu były takie, a nie inne obostrzenia, a dajmy na to przy 5 tysiącach były one luzowane.
                            Zresztą nawet w cytowanym przez Ciebie wpisie się do tego w części odniosłem.
                            Natomiast nie ulega wątpliwości, że polityka komunikacyjna rządu na tym odcinku wygląda fatalnie i zarówno od strony legislacyjnej, jak i tej merytorycznej panuje duży chaos - co faktycznie nie ułatwia przekonania społeczeństwa do celowości danych zachowań.
                            Tylko, że z drugiej strony mamy chociażby na tym forum wybitne jednostki które kwestionują nawet nie sensowność konkretnych obostrzeń, ale sam fakt istnienia epidemii, także nie bardzo widzę opcję co takie miałby zrobić rząd, żeby "nakłonić" te osoby do przestrzegania podstawowych zaleceń sanitarnych.

Co do wyborów to ja tylko tak nieśmiało przypomnę, że WSZYSTKIE SIŁY POLITYCZNE oprócz PiS chciały przeprowadzić wybory ~w październiku, a jak nie da rady na wiosnę
                            Tak dla przypomnienia to w dniu wyborów mieliśmy koło 10000 zakażonych, natomiast w październiku przebiliśmy 200 tysięcy (co do wiosny nie chce mi się nawet pisać )
                            Zresztą dla mnie jest to najlepsze podsumowanie całej opozycji na odcinku Covidowym.

Co do tego po drugie -> to w myśl tej samej zasady Pani Halinie koło dupy lata Twoja "praca, stabilność, zdrowie". Tylko, że przypomnę słowa Norwida -> Ojczyzna to wielki zbiorowy obowiązek i właśnie na tym polega obecny system rządów, że władze STARAJĄ się (inna kwestia, jak im to wychodzi) "dbać" o wszystkich obywateli. I tak jak już usiłowałem przekazać w moich wczorajszych postach ich działania są imho racjonalne.

Zaś co do tego trzeciego - co to jest w ogóle za argument (oraz w sumie za czym)? Ja znam masę osób które jeździły po pijaku i "jak to mówią "nie taki diabeł straszny jak go malują""
                            Na pewno taka argumentacja trafi do kogoś kto przez COVID stracił kogoś bliskiego...
                            Lieber tot als rot!!

Komentarz

• Zamieszczone przez AGZI Zobacz posta

Wszystko super,tylko każdy taki "lockdown" kosztuje grube miliardy tygodniowo. Oczywiście można powiedzieć "zdrowie ważniejsze", i w sumie racja. Ale jak długo tak można? Prędzej czy później przekroczymy ten poziom zadłużenia,przy którym skończymy jak Grecja. Tyle, że my nie jesteśmy w strefie euro, więc nikt nam nie pomoże tak jak im.
                              To wszystko jest mocno skomplikowane, ale jakiekolwiek porównania Polski z Grecją są kompletnie surrealistyczne.

Tutaj prognozy z Komisji Europejskiej

Natomiast jak najbardziej dziś po tym jak główni gracze odeszli od kompromisu pieniądza i mamy do czynienia z rekordową podażą pieniądza i faktycznie ten system prędzej czy później się wykrzaczy (ale akurat na to to polski rząd ma wpływ marginalny)
                              Lieber tot als rot!!

Komentarz

• Zamieszczone przez AGZI Zobacz posta

A stan nadzwyczajny i nakaz zapisany w ustawie już jest? Bo dopiero co SN orzekł, że rozporządzenie nie wystarczy. Prezentacja w PowerPoincie raczej też nie
                                To się sprawę wyśle do TK i już będzie wiadomo, że rozporządzenie wystarczy.
                                A w tzw. międzyczasie na sędziów SN, którzy śmieli wydać takie orzeczenie napuści się prokuraturę np. za śmiecenie na chodniku.
                                Nie martw się ... coś wymyślą ... poza tym już słychać jak to będą chcieli obejść. A jak się okaże, że znowu się nie uda, to winni będą nierozsądni ludzie a nie debile w rządzie.

Komentarz

Pracuję...
                                X