Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

koronawirus – nowa grupa chuligańska z Kielc czy faktyczne zagrożenie?

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Zamieszczone przez Mrugs Zobacz posta
    Jeśli możesz to odpowiedz na to pytanie na forum?
    Co do zasady tak bo to nie jest żadna wiedza tajemna tylko dodanie kilku zmiennych.

Wiadomo, że wątek jest mocno złożony, ale tak zasadniczo wszystko sprowadza się jednego, a właściwie dwóch wątków.

Raz, że siłą rzeczy jest to ultra ciężkie -> ilość kategorii oceny, każdy przypadek jest indywidualny itp. itd. także ciężko jest opracować taki miarodajny i całościowy system.

Dwa to jakby to napisać...mieliśmy już aferę ze szczepieniami "celebrytów", czy ktoś myśli, że to wygląda inaczej z innymi procedurami medycznymi ?
    I teraz do sedna - legislacyjnie żyjemy w ułudzie, że dostęp do świadczeń medycznych jest powszechny, a tym samym teoretycznie taki sam dla każdego.

Pomijam tutaj kwestie kolejki (bo raz że to jest skomplikowana sytuacja, dwa poza kilkoma sytuacjami jest ona raczej pomijalna) to na dziś wychodziłoby na to, że nie zależnie czy trafiasz do Szpitala Powiatowego w przysłowiowym Pcimiu, czy na Szaserów to z punktu widzenia systemu masz zapewnioną taką samą "opiekę zdrowotną".

W sytuacji kiedy do powszechnej świadomości dotarłoby to, że w placówce A masz 10% szans na przeżycie*,a w B 50% (bo imho - tu podkreślę nie mam na to żadnych danych -> bo realnie nie ma takich danych, ale tak kształtują się te różnice) to łatwo można sobie wyobrazić jakby się to mogło skończyć dla całego systemu.
    Także póki co to wiadomo, że ludzi i tak starają się dostać do "lepszych lekarzy" (po kluczu znajoma powiedziała + wojewódzcy**/krajowi konsultanci w danej specjalizacji) i te nazwiska (mowa o tej najwyższej klasie) są powszechnie znane w stylu jak masz problem z neurochirurgią to Tabakow, kardiochirurgia dziecięca Mollowie, transplantologia Nazarewski, laryngologia Skarzyński, kardiochirurg Różański czy jak komuś urwie rękę to Domanasiewicz (te nazwiska to piszę tak trochę od czapy - żeby nie wywoływać jakiejś gówno burzy który ośrodek ma lepszych specjalistów) i tak dalej, tylko, że jak by to było poparte "czarne na białym" to wywróciłoby to zupełnie system do góry nogami.

* pisząc o tej przeżywalności to wiadomo, że jest to ekstremum, ale równie dobrze mogę napisać o sprawności danego organu, czy tam okresowi rehabilitacji
    ** w przypadku tych konsultantów wojewódzkich to jest w jakimś tam stopniu ułuda, no chyba, że ktoś zakłada, że dany wojewoda który ostatnie 15 lat spędził w szeroko rozumianej administracji publicznej będzie wiedział kto jest "najlepszym" laryngologiem w województwie, czy tam w przypadku jak w danym województwie nie ma żadnego specjalisty w danej dziedzinie
    Ostatnio edytowany przez TNTP; [ARG:4 UNDEFINED].
    Lieber tot als rot!!

Komentarz

• Z ciekawostek, to byłem kilka tygodni temu na katolickim wolskim cmentarzu zwanym dla niepoznaki Cmentarzem Prawosławnym i widziałem całe połacie z nowowymurowanymi katakumbami. Wygląda to jak nowe groby, ale nie ma insktypcji ani krzyży. Z niektórych wystaje niebieska folia. Zaiste intrygujący widok. Zarząd cmentarza polikwidował stare, nieopłacane od lat groby i pobudował miejsca na nowe i czeka na klientów.

Komentarz

• Czyli w tej materii mamy podobne zdanie.

Ze swojego doświadczenia w tej kwestii dopowiem, że ostatnio próbowałem dorwać prywatnie konkretnego chirurga szczękowego w celu wykonania zabiegu, dostałem z kilku źródeł polecenia dwóch nazwisk jedno w Raszynie drugie we Wrocławiu, Raszyn wyznaczył mi wizytę na maj, we Wrocławiu poproszono o przesłanie CT i operacja była wykonana w ciągu dwóch tygodni, gdzie do maja mogłoby się to skończyć o wiele poważniejszymi komplikacjami.
        I w sumie te rankingi są w postaci choćby portalu znanylekarz, oczywiście masa opinii jest wyolbrzymiona szczególnie te negatywne jednak pewien trend jest zachowany i po odsianiu "kwiatków" typu "Pani doktor źle przeczytała moje nazwisko i nie uśmiechnęła się na powitanie" można określić kto jest lepszy kto gorszy w danej dziedzinie a co za tym idzie kolejki do nich są zdecydowanie dłuższe.

To też trochę w kwestii komunikatu NFZ w którym mówi się o zaprzestaniu przyjęć planowych i diagnostyki poza onkologią, tylko jak ktoś ma określić czy dany pacjent idzie na CT i rozwija się u niego nowotwór czy nie i jego CT odbędzie się za dajmy na to rok, co może mieć dla niego fatalne skutki.

Komentarz

• Czy ktoś z Waszych znajomych, bliskich miał ostatnio koronę i izolacje przez to?
          CHodzi o to, że mama ma na 99 proc covida, dzownil robot z sanepidu, że ma siedzieć w domu i przychodzą smsy że ma ściągnąć apke, a że ma tel bez neta to nie pobierze.
          Pytanie czy wtedy na bank wpada policja codziennie czy teraz przez to że jest tyle przypadków już w ogóle nie jeżdżą?
          Może miał ktoś podobną sytuacje.

Komentarz

• Dzwonią tylko i pytają czy jesteś w domu. Jak na przełomie grudnia i stycznia byliśmy chorzy z żoną, to najpierw jakiś szeregowy Kowalski dzwonił do mnie, a po 2 minutach ten sam do żony. Pod dom (Mokotów) nikt nie przyjeżdżał.
            Apke olaliśmy.

Komentarz

• Do mojej mamy przez ponad dwa tygodnie policyjskie domofonem lub do drzwi codziennie, aplikacje też olała, w tym czasie moja żona nikogo nie widziała telefonów też nie miała.
              Brat codziennie wizyty ŻW lub policji.
              Ale podobno pracowników budżetówki bardziej kontrolują co by w moim przypadku się zgadzało.

Komentarz

• Zamieszczone przez Alek Zobacz posta
                Czy ktoś z Waszych znajomych, bliskich miał ostatnio koronę i izolacje przez to?
                CHodzi o to, że mama ma na 99 proc covida, dzownil robot z sanepidu, że ma siedzieć w domu i przychodzą smsy że ma ściągnąć apke, a że ma tel bez neta to nie pobierze.
                Pytanie czy wtedy na bank wpada policja codziennie czy teraz przez to że jest tyle przypadków już w ogóle nie jeżdżą?
                Do ciotki i wujka tylko psiarnia dzwoniła
                q[-_-]p

Komentarz

• w październiku 2020 zakończyło się 411 tys. hospitalizacji i było to o 35% mniej niż w październiku 2019
                  Źródło: https://zdrowedane.nfz.gov.pl/course/view.php?id=144

Edit: Ch
                  oroby układu oddechowego 35960 do 21980 dla października 2019.

Szkoda słów, a ludzie umierali w karetkach czekając na wymaz i przyjęcie do szpitala...
                  Ostatnio edytowany przez KRA; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

Czy ktoś z Waszych znajomych, bliskich miał ostatnio koronę i izolacje przez to?
                    U mnie, tak jak wyżej koledzy piszą, też tylko telefony były. Z tym, że żandarmeria dzwoniła. No i nikt nie przyjeżdżał.
                    ...zmartwychwstałe miasto rodzi ludzi nieśmiertelnych...

Komentarz

• https://www.foxnews.com/opinion/covi...ne-kristi-noem

Nieco szersze spojrzenie na koronawirusa.
                      "Jak się wyrosło w komunizmie, to nie można było nie mieć antykomunistycznego nastawienia"

WOLNOŚĆ dla JANUSZA WALUSIA!

Komentarz

• I cyk na Wielkanoc morawiecka+niedzielska znów zakazy, tego nie wolno tego też nie, z rodzinami/znajomymi macie zakaz spotykania się... a wyjdzie jak rok temu kto będzie chciał pojedzie, foteczki na fb,inta itd będą także lecimy z koronapierdolcem dalej - media gotowe do tłuczenia 24h propagandy.
                        Przyszło żyć w czasach w których Ci co myślą inaczej niż większość są uznawani za największych wrogów których trzeba zwalczać.
                        Najlepsze są miejsca gdzie nie ma wirusa - wszystkie super/hipermarkety, galerie tuż przed świętami a i w kampaniach wyborczych też on znika
                        "Ja tu nie przyjechałem, ja tu przyszedłem na świat!"

Komentarz

U mnie nie byli do tej pory ( w niedzielę rano mialem wynik ).
                          Mamy te aplikacje zainstalowane ( żona, ja, teściowie, którzy wczoraj i przedwczoraj wylądowali w szpitalu ).
                          bałagan i porządek to tylko liczby...

Komentarz

Do ziomka dzwonił jakiś gość z Sanepidu, gadał o tych wszystkich wytycznych i powiedział o apce, on stwierdził, że nie ma zamiaru niczego instalować, dostał niemlże groźbę i że w takim razie musi to zgłosić policji, niczego nie zgłosił, policja była raz pod domem, kilka razy dzwonili i tyle...
                            #MuremZaBonusem

Komentarz

• Skąd u piszących taka kosa i napinka do aplikacji? Serio pytam.
                              Lewactwo nie jest cool!

Komentarz

• Zamieszczone przez boss_corleone Zobacz posta
                                Skąd u piszących taka kosa i napinka do aplikacji? Serio pytam.
                                W ogóle to do czego ta aplikacja służy, bo w sumie to nigdy nawet się tym nie zainteresowałem?
                                #MuremZaBonusem

Komentarz

Pracuję...
                                X