Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

koronawirus – nowa grupa chuligańska z Kielc czy faktyczne zagrożenie?

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Zamieszczone przez bloniaq Zobacz posta

I tak na marginesie: uderza bierność grupy bojowników o zgodność postów z tematem.
    Bo strach się odwoływać do intencji autora tematu
    Lubię sobie jebnąć posta.

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
    St.Grzesiuk, „Boso, ale w ostrogach”

Komentarz

• https://dorzeczy.pl/kraj/174072/dr-m...ampaign=opinie

Dajcie juz Panowie spokoj...

Komentarz

• Zamieszczone przez Bonhart Zobacz posta
        Zaraz się pojawi jakiś inżynier, który za pomocą googli obali każdy akapit tego Pana
        (L)

Komentarz

• Zamiast dezawuowania każdego akapitu to za podsumowanie całego wywiadu najlepiej świadczy ostatni akapit o rzeczonym "lockdownie"
          Lockdown - "zakazwyjścia, zakazopuszczaniadanejstrefy"
          Także
          skoro Doktor Martyka uznaje ograniczenia w funkcjonowaniu przedsiębiorstw odpowiedzialnych za 2-3% PKB, za lockdown, to w sumie nie dziwią mnie inne jego przemyślenia.

Zaś najlepsze są te pierdy o nieskuteczności maseczek poparte "badaniami" (tutaj mamy słynny Uniwersytet z
          Witten).
          Natomiast prowincjonalny uniwersytet Bostoński na to rzecze tak w konkluzji jednego z wielu badań na ten temat

"In conclusion, we show that mask wearing adherence, regardless of mask wearing policy, may
          curb the spread of COVID-19 infections. We recommend renewed efforts be employed to improve
          adherence to mask wearing."

https://www.medrxiv.org/content/10.1...029v2.full.pdf
          Lieber tot als rot!!

Komentarz

• Uuu, alez kolega pobudzony...
            Masz racje, caly wywiad do dzialu bajek, bo uzyl slowa lockdown. Pierdy jakiegos konowala z zadupia.

Ps> co do badan amatorow z Witten (gdzie to w ogole k*** jest?), na ktorej powoluje sie ow medyczny nieuk - moze warto jeszcze raz doczytac, jaki ich aspekt zostal tu przywolany. Albo w sumie olej...

Komentarz

• Niczego innego sie nie spodziewałem - jakakolwiek próba dyskusji z Wami, kończy sie nie wymiana argumentów, tylko jakimiś personalnymi podjazdami na poziomie przedszkola. No chyba, że zawodowo zajmujesz sie zdalna psychologią - tylko, że wtedy nie mogę Cię rekomendować, bo mocno przestrzeliłeś z oceną mojego samopoczucia

Zaś co do samych badań to

„Ostatnie badania Uniwersytetu Witten wykazały bardzo negatywne skutki noszenia masek u dzieci, dotyczyło ono aż 68 proc. przebadanych.”

I teraz tak to „badanie” (które polegało do zebrania opinii rodziców na temat samopoczucia dzieci które noszą maseczki) sprowadzało sie do stwierdzenia, że następujący procent osób które zgłosiły sie do tego „badania” online wykazały -> drażliwość (60%), ból głowy (53%), trudności z koncentracją (50%), mniej radości z życia (49%), niechęć z uczęszczania na zajęcia w szkole/przedszkolu (44%), złe samopoczucie (42%), zaburzenia w nauce (38%) oraz zmęczenie (37%).

I to są te „bardzo negatywne skutki noszenia masek u dzieci” które zostały „zbadane” poprzez ankietę online

Przecież to jest dom wariatów, ale faktycznie tego rodzaju wrzutki są symptomatyczne dla środowiska Doktora Martyki (ogólnie polecam jego twórczość z czasu „wczesnego” COVIDU - pięknie zweryfikowana przez życie)

Natomiast jeśli chodzi o dosyć krytyczne względem obowiązku noszenia maseczek badania to polecam chociażby to-> https://eurjmedres.biomedcentral.com...01-020-00430-5

tylko, że co warte podkreślenia „minusy” noszenia maseczek związane są z szeroko rozumianym czynnikiem ludzkim Zważywszy na to co wypisują co poniektórzy na forum <żeby nie było sam nie jestem pod tym względem wzorem do naśladowania> nie jest to niczym dziwnym
              Lieber tot als rot!!

Komentarz

• Zamieszczone przez TNTP Zobacz posta
                ograniczenia w funkcjonowaniu przedsiębiorstw odpowiedzialnych za 2-3% PKB
                A mogę otrzymać źródło tych wartości ? Czy rzuciłeś procentami „na oko” ?

Komentarz

• Zamieszczone przez Runi Zobacz posta

Dokładnie. Czy biorąc pod uwagę gastronomię bierzesz też pod uwagę dostawców do restauracji, wypożyczalnie sprzętów cateringowych, fotografów na weselach i tych współpracujących z restauracjami itd. itd. można tu wymieniać bez końca ile branż i ludzi jest z tym powiązana. Pytam bez żadnej spiny bo nie do końca rozumiem kto i na jakiej podstawie obliczył te 2-3%?
                  Słowa są zbędne... tej miłości opisać nic nie jest w stanie... (L)

Komentarz

• Oj tam. Ważne, że działa Orlen i KGHM.

Komentarz

Oczywiście, że tak.
                      Z jednym tylko ale - bo nie mam zamiaru marnować swojego czasu na ten reaserch który siłą rzeczy będzie trwał kilkanaście minut, tylko po to, żeby usłyszeć, że nie dodałem fotografów weselnych, stadionowych spikerów i wodzirejów na potańcówkach w sanatorium.

Z tego co już tutaj pisałem to zakładam, że
                      - całkowicie wyłączona jest branża fitness-gym, oraz szeroko rozumiane imprezy sportowe/artystyczne/rozrywkowe + MICE
                      - poważne ograniczenia związane są z HoReCą i kulturą
                      z tym, że są to często naczynia powiązane bo chociażby to MICE to te część tego rynku jest wliczane do hotelowego

Nic innego z tego "lockdownu gospodarki" nie przychodzi mi do głowy -> także jak coś przeoczyłem to napisz to teraz, żeby nie było, że coś przeoczyłem.
                      Od razu zaznaczam, że są to SZACUNKI więc siłą rzeczy obarczone jest to błędami - czy to metodologicznymi*, czy to związane ze zmanipulowanymi danymi** pochodzącymi z danej branży, ale imho nie wpływa to na rząd wielkości, tylko na "liczby po przecinku".

* Wiele branż się czy to zazębia - jak chociażby MICE z HORECA i realnie nie sposób tego policzyć dokładnie
                      ** Starałem się brać dane "przed" covidowe bo teraz wszelkie "stowarzyszenia" restauratorów/branży fit/hotelarzy/artystów jadą po bandzie rzucając kwoty kompletnie z sufitu

Dodatkowo pewnych rzeczy
                      - nie sposób policzyć (nie znam na ten przykład opracowań dotyczących branży koncertowej)
                      - albo obostrzenia dla danej branży ich nie dotyczą w sensie budka z kebabem jak pracowała w 2019, tak i działa (często z większym obrotem) w 2020

Jeszcze bardziej utrudnia policzenie tego wszystkiego to, że część z tych branż to zakłady budżetowe (czyli ponad 50% kultury) które jako takie mają wyjebane w COVIDA.
                      Lieber tot als rot!!

Komentarz

• Opierając się na wyszukaniu świeżych artykułów:

Wkład branż, których bezpośrednio dotyka pandemia, do polskiego PKB sięga około 6 proc., jeśli jednak uwzględnimy też te, które odczuwają lockdown pośrednio, mówimy już o 10 proc.
                        - ekonomiści ING Banku Sląskiego

"II fala pandemii wpływa szczególnie na kilkadziesiąt branż, blisko 40 branż, które mają ok. 5-proc. udział w zatrudnieniu ogółem i podobny wkład do PKB. Jeżeli uwzględnimy branże pośrednio dotknięte II falą pandemii, to mówimy o ok. 10 proc. polskiego PKB i udziale w zatrudnieniu na poziomie niecałych 10 proc." - powiedział Borys.
                        - Polski Fundusz Rozwoju - co prawda dotyczy II fali nie mniej jednak "zakres" branż praktycznie się nie zmienił.

Komentarz

• https://www.nbcnews.com/news/us-news...e-100-n1259329

Texas i Mississipi znoszą nakaz noszenia masek i większość obostrzeń.

"It is now time to open Texas 100 percent," Texas Gov. Greg Abbott said
                          Administracja Dżoł Bajdena jak i on sam, skrytykowali ten ruch, namawiając do zachowywania DDM.
                          Nie dotykaj forum, bo cię curva zmiecie z planszy
                          -------------
                          Jedynie prawda jest ciekawa

Józef Mackiewicz

Komentarz

• Oburzył się też lewacki gubernator Kalifornii, gdzie obostrzenia są wyśrubowane na maksa, a zgonów procentowo mniej więcej tyle co na Florydzie - gdzie od września obostrzeń w zasadzie nie ma
                            "Jak się wyrosło w komunizmie, to nie można było nie mieć antykomunistycznego nastawienia"

WOLNOŚĆ dla JANUSZA WALUSIA!

Komentarz

• A tymczasem dzisiaj prawie 15700 zakażeń i ponad 300 zgonów.
                              Bazinga!
                              Przecież i im i mnie chodzi tylko o dobro naszego klubu.

Komentarz

Przecież każdy wie, że to tak zwana prognoza ekspercka, czyli z d....
                                Dodam tylko, że mój znajomy producent mleka musiał wylać część do rowu, bo mleczarnia nie chciała mleka odebrać - jako powód podali zamknięte restauracje.

Kolega TNTP czytał Pikketego, ale niestety nie czytał Variana lub Halla, więc podstawy nowoczesnej socjalistycznej gospodarki ma opanowane w przeciwieństwie do normalnej ekonomii.
                                Jeśli obiecujemy, że Wam damy to Wam damy.
                                I to bez względu na to, ile będziecie musieli za to wszystko zapłacić

Komentarz

Pracuję...
                                X