Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

koronawirus – nowa grupa chuligańska z Kielc czy faktyczne zagrożenie?

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Zamieszczone przez berserk Zobacz posta

Jeśli psina powie mi, że właśnie dostaję mandat za picie w miejscu publicznym, a ja jemu odpowiem, że nie piłem i on i tak wystawi mi taki mandat bez podstawy prawnej to też jestem ofiarą systemu, pozostaje mi tylko przyjąć i płakać na forumce?
    W takiej sytuacji jest jak najbardziej podstawa prawna do wystawienia Ci mandatu - wszak nie będzie on z artykułu "nie picia" w miejscu publicznym, tylko na podstawie konkretnego artykułu z ustawy o wychowaniu w trzeźwości.
    Także w tym konkretnym wypadku błąd policjanta będzie polegał na błędnej ocenie stanu faktycznego, a nie na rzeczonym braku podstawy prawnej.

Co do samej mocy prawnej rozporządzenia, to jak najbardziej należy ono do systemu aktów prawnych ->https://www.profinfo.pl/blog/wszystk...nych-w-polsce/ i jako takie są umocowane w Konstytycji - Artykuł 87 Paragraf 2 "Źródłami powszechnie obowiązującego prawa Rzeczypospolitej Polskiej są na obszarze działania organów, które je ustanowiły, akty prawa miejscowego"
    Lieber tot als rot!!

Komentarz

• Zamieszczone przez berserk Zobacz posta
      E: a no i ogólnie to przyjęło się, że na meczach odpalana jest pirotechnika, jest to o zgrozo nielegalne, chłopaki olewają to i odpalają, mamy do czynienia z wieloma grupami anarchistów?
      przypomnę tylko iż jesteśmy na forum...no właśnie jakim?bo coraz częściej przypomina ono...a zresztą co się będę wkurwiał
      ​​​​​​​​
      Co to jest ***** za argument ?
      Czego on ma dotyczyć ?
      Ale ok niech Ci będzie możesz chodzić bez maseczki, dlatego, że przyjęło się, że na meczach odpalana jest pirotechnika.

Lieber tot als rot!!

Komentarz

• Z profilu "Kartografia Ekstrymalna" na FB:

Czeski portal Seznam Zprávy porównał liczbę nowowykrytych zakażeń koronawirusem w Europie Środkowej by pokazać, jak zła sytuacja panuje w Czechach. Republika Czeska jest obecnie na pierwszym miejscu na świecie pod względem rozprzestrzeniania się wirusa, a dotychczas wykryto tam ponad 1,2 mln zakażonych - więcej niż co dziesiąty mieszkaniec kraju. W niektórych gminach przy granicy z Bawarią tylko w ubiegłym tygodniu zaraziło się 2% populacji, a w szpitalach na zachodzie i północy kraju prowadzona jest selekcja pacjentów z powodu braku wystarczającej liczby personelu i sprzętu. Część chorych transportuje się także na Morawy, gdzie sytuacja jest lepsza.
        Czeskie władze próbują zatrzymać rozwój wirusa poprzez dalsze ograniczanie mobilności mieszkańców. Od tego tygodnia zabronione jest przekraczanie granic powiatów, z wyjątkiem podróżowania do pracy lub opieki nad chorym krewnym. Czeski rząd planuje też wprowadzić masowe, cotygodniowe testowanie wszystkich w zakładach pracy, które ma objąć wszystkich niepracujących z domu. Wprowadzono również nakaz noszenia masek medycznych lub dwóch chirurgicznych; popularne maski materiałowe nie są od teraz uznawane za wystarczające. Rząd premiera Babisza zwrócił się też do innych krajów z prośbą o udostępnienie szczepionek; póki co Francja zadeklarowała odstąpienie swoich 100 tysięcy dawek w połowie marca, a Izrael wysłał 5 tys. szczepionek. Toczą się również negocjacje z Polską i Niemcami, by te przyjęły część czeskich pacjentów. Jednocześnie od dzisiaj czeskie szpitale nie będą przyjmować pacjentów ze schorzeniami nie zagrażającymi bezpośrednio życiu, by skierować personel do pomocy przy pacjentach covidowych.
        Artykuł wraz z interaktywną mapą --> link

Komentarz

• Zamieszczone przez TNTP Zobacz posta

Jak jesteś anarchistą to zasadniczo możesz "olewać" wszystkie "rozporządzenia". Dostaniesz najwyżej mandat i wtedy będziesz mógł się poskarżyć na forumce, że jesteś ofiarą systemu.
          Wskażesz definicję maseczki z tego rozporządzenia? Akt prawny najniższego szczebla powinien takie rzeczy szczegółowo regulować.

Komentarz

• Zamieszczone przez KRA Zobacz posta

Wskażesz definicję maseczki z tego rozporządzenia? Akt prawny najniższego szczebla powinien takie rzeczy szczegółowo regulować.
            Wedle czego uważasz, że "Akt prawny najniższego szczebla powinien takie rzeczy szczegółowo regulować" ?

Nie chce mi się jakiegoś referatu napierdalać odnośnie terminologii prawniczej/prawnej, czy też definicji legalnych, ale wydawać by się mogło, że średnio ogarnięta osoba rozumie znaczenie terminu "maseczka" w roku Pańskim 2022.
            Oczywiście pojawi się milion pińcet osób nie poinformowanych, specjalistów od Konstytucji po 3 klasach zawodówki, oraz epidemiologów po Wyższej Szkole Smażenia Oleju, więc zapewne za jakiś czas Rząd wprowadzi jakąś powszechnie obowiązującą definicję legalną w stylu - osłona na twarz, zapewniająca klasę ochronny ffp-2, zakładana poprzez umieszczenie mocowania na uszach obywatela, lub tyle jego głowy.

Wtedy zapewne pojawi się milion kolejnych mądrych inaczej rozkminiających co to znaczy osłona, albo co zrobić jak człowiek ma tylko jedno ucho, czy tam czy za mocowanie można uznać gumę do żucia służącą do przyklejenie maseczki.
            Mi to zasadniczo lata koło ******, co najwyżej utwierdzi mnie w geniuszu Lema, oraz w tym, że nasza cywilizacja nie ma większej przyszłości przed sobą (skoro społeczeństwo oczekuje hermeneutycznego objaśnienia znaczenia słowa maseczka)
            Lieber tot als rot!!

Komentarz

skoro społeczeństwo oczekuje hermeneutycznego objaśnienia znaczenia słowa maseczka
              Społeczeństwo? Niech rząd napisze "zasłaniajcie twarze czymkolwiek" i społeczeństwo obędzie się bez definicji. Ale rząd pisze "zasłaniajcie twarze maseczką NIE przyłbicą NIE kominem NIE szalikiem, a jak nie będziecie tego robić to pan milicjant da mandat, a moze i wyśle notatkę do jakichś urzędasów, na podstawie której wam wystawią bez poznania waszej wersji karę do 30 koła o natychmiastowej ściągalności". To chyba trochę zmienia okoliczności zapotrzebowania na definicje.
              Nie dotykaj forum, bo cię curva zmiecie z planszy
              -------------
              Jedynie prawda jest ciekawa

Józef Mackiewicz

Komentarz

Wedle czego uważasz, że "Akt prawny najniższego szczebla powinien takie rzeczy szczegółowo regulować" ?

Nie chce mi się jakiegoś referatu napierdalać odnośnie terminologii prawniczej/prawnej, czy też definicji legalnych, ale wydawać by się mogło, że średnio ogarnięta osoba rozumie znaczenie terminu "maseczka" w roku Pańskim 2022.
                Oczywiście pojawi się milion pińcet osób nie poinformowanych, specjalistów od Konstytucji po 3 klasach zawodówki, oraz epidemiologów po Wyższej Szkole Smażenia Oleju, więc zapewne za jakiś czas Rząd wprowadzi jakąś powszechnie obowiązującą definicję legalną w stylu - osłona na twarz, zapewniająca klasę ochronny ffp-2, zakładana poprzez umieszczenie mocowania na uszach obywatela, lub tyle jego głowy.

Wtedy zapewne pojawi się milion kolejnych mądrych inaczej rozkminiających co to znaczy osłona, albo co zrobić jak człowiek ma tylko jedno ucho, czy tam czy za mocowanie można uznać gumę do żucia służącą do przyklejenie maseczki.
                Mi to zasadniczo lata koło ******, co najwyżej utwierdzi mnie w geniuszu Lema, oraz w tym, że nasza cywilizacja nie ma większej przyszłości przed sobą (skoro społeczeństwo oczekuje hermeneutycznego objaśnienia znaczenia słowa maseczka)
                Ok, to przytocz choć definicję z czegokolwiek, bo do kvrwy nędzy jak mam być karany to chciałbym wiedzieć za co, żeby potem średnio rozgarnięty policjant nie wymyślał swojej definicji, takiej, żeby przyjebać mi mandat, bo dla niego mocowana ma być guma do rzucia, jak to ładnie ująłeś.
                A jak nie potrafisz to wskaż chociaż podstawę prawną zakazu stosowania komina, chusty, czy bandamy.

Edit: Skoro przepis nakazuje pod groźbą kary stosowanie konkretnego przedmiotu to w dobrym prawie ten przedmiot powinien mieć swoją definicję, żeby nie było właśnie pola do interpretacji. Bloniaq mnie uprzedził.

Tobie to wszystko ostatnio koło chvja lata, tylko że z uporem maniaka ciągle bronisz przegranej sprawy. Po **** Ci to facet?
                Ostatnio edytowany przez KRA; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

• Zamieszczone przez KRA Zobacz posta

Ok, to przytocz choć definicję z czegokolwiek, bo do kvrwy nędzy jak mam być karany to chciałbym wiedzieć za co, żeby potem średnio rozgarnięty policjant nie wymyślał swojej definicji, takiej, żeby przyjebać mi mandat, bo dla niego mocowana ma być guma do rzucia, jak to ładnie ująłeś.
                  A jak nie potrafisz to wskaż chociaż podstawę prawną zakazu stosowania komina, chusty, czy bandamy.

Edit: Skoro przepis nakazuje pod groźbą kary stosowanie konkretnego przedmiotu to w dobrym prawie ten przedmiot powinien mieć swoją definicję, żeby nie było właśnie pola do interpretacji. Bloniaq mnie uprzedził.

Tobie to wszystko ostatnio koło chvja lata, tylko że z uporem maniaka ciągle bronisz przegranej sprawy. Po **** Ci to facet?
                  Coraz bardziej utwierdzasz mnie w przekonaniu, że dyskusja z Tobą nie ma żadnego sensu skoro bez rzeczonej definicji prawnej nie jesteś w stanie na zdrowy rozum określić co jest maseczką, a co nie (chociaż patrząc na stan świadomości jednego z użytkowników określający przedmioty zakrywające twarz "podpaskami" być może faktycznie takie rozróżnienie jest wskazane).
                  https://allegro.pl/listing?string=ma...2-hea-1-4-0218
                  Jak na tym najprostszym przykładzie rynek jakoś sobie radzi z tym straszliwym nieokreśleniem.

Bo najlepszym dowodem na to w jakim odrealnionym świecie żyjesz-żyjecie ? jest passus
                  "to w dobrym prawie ten przedmiot powinien mieć swoją definicję" - tak jest w Twym dobrym prawie każdy przedmiot powinien mieć definicję, specyfikację, homologację.
                  Natomiast w rzeczywistości prawnej XXI wieku mamy takie coś jak uzus, prawotwórczą rolę sądów (co akurat ja zwalczam), ale przede wszystkim zdrowy rozsądek.
                  I w jego imieniu tu występuję.
                  Że przegranej sprawy - fakt przekonuję się o tym na każdym kroku.
                  Ostatnio edytowany przez TNTP; [ARG:4 UNDEFINED].
                  Lieber tot als rot!!

Komentarz

• Drugi medal Złotego Szechtera za udawanie, że chodzi o to, że kolega KRA nie wie co to na zdrowy rozum jest maseczka, a nie o to, na podstawie czego policjant będzie wystawiał mandaty i kary.
                    -------------

Józef Mackiewicz

Komentarz

• https://www.youtube.com/watch?v=LCQptJlcoa0

Otoka jedzie po Covidovcach-foliarzach i nie bierze jeńców
                      http://komandir.wrzuta.pl/audio/9lE2...zek_czajkowski

Komentarz

• Zamieszczone przez bloniaq Zobacz posta
                        Drugi medal Złotego Szechtera za udawanie, że chodzi o to, że kolega KRA nie wie co to na zdrowy rozum jest maseczka, a nie o to, na podstawie czego policjant będzie wystawiał mandaty i kary.
                        Na podstawie przepisów prawa, pragmatyki służbowej oraz wspomnianego przeze mnie uzusu. Dziękuje.
                        Lieber tot als rot!!

Komentarz

Na podstawie przepisów prawa, pragmatyki służbowej oraz wspomnianego przeze mnie uzusu. Dziękuje.
                          Na tej podstawie palisz głupa?
                          Ostatnio edytowany przez bloniaq; [ARG:4 UNDEFINED].
                          -------------

Józef Mackiewicz

Komentarz

Na tej podstawie palisz głupa?
                            Ja pisze na podstawie prawie 40 lat życia. Na całe szczęście nie wieje mi wiatr w oczy i nie jestem prześladowany na każdym kroku przez policje (działająca na podstawie nieprecyzyjnych przepisów). Także nie posiadając tak traumatycznych przeżyć, nie powinen Cię dziwić mój brak frustracji...czy jak to Ty nazywasz „palenie głupa”

Ale ok, może masz racje, że ewolucja zatoczyła koło i tak jak pierwsze kodeksy były zapisywane pismem obrazkowym, tak i w dzisiaj w Dzienniku Ustaw powinny być ilustracje dla niepełnosprytnych.

Przy okazji pragnąłbym pogratulować głębi argumentacji, oraz tego, że jako (chciałem napisać liberał - ale to by skutkowało tym, że dostałbym w zamian tyradę, jak to wciskam Ci w usta słowa których nie powiedziałem-wielkopańsko manipuluje) znawca doktryn państwa i prawa, jesteś zwolennikiem przeregulowania każdej pierdoly - na czele z definicja legalną maseczki (rozumiem, też że jesteś entuzjastą badania krzywizny banana - w sumie można i tak)

Lieber tot als rot!!

Komentarz

• Trzeci medal Złotego Szechtera. Za:

Zamieszczone przez TNTP Zobacz posta
                              jesteś zwolennikiem przeregulowania każdej pierdoly
                              napisane po moim:

Zamieszczone przez bloniaq Zobacz posta
                              Niech rząd napisze "zasłaniajcie twarze czymkolwiek" i społeczeństwo obędzie się bez definicji.
                              To właśnie jest przykład jak palisz głupa.
                              -------------

Józef Mackiewicz

Komentarz

Trzeci medal Złotego Szechtera. Za:

napisane po moim:

To właśnie jest przykład jak palisz głupa.
                                Na ten przykład ja będę zasłaniał twarz mieszaniną azotu i tlenu. Brawo Panie doskonały legislatorze.
                                ps. Najwidoczniej nie zorientowałeś się, że cały widz jest w tym, że „rząd” uznał że zasłanianie twarzy „czymkolwiek” jest nieskuteczne i dlatego chce „przymusić” obywateli do zakładania rzeczonych maseczek. A więc twa „legislacja” stoi w sprzeczności do celu jaki miał być osiągnięty (akurat w Twym przypadku kompletnie mnie to nie dziwi)
                                Lieber tot als rot!!

Komentarz

Pracuję...
                                X