Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

koronawirus – nowa grupa chuligańska z Kielc czy faktyczne zagrożenie?

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Zamieszczone przez maestro(L) Zobacz posta

A widzi Pan tutaj S? A widzi Pan tutaj cudzysłów? to rząd ograniczył działanie lekarzy do tego do czego zostali powołani. Z powodu grypopodobnego koronawirusa, który istnieje z nami od dawien dawna i jego śmiertelność dla większości ludzi jest praktycznie promilowa pozbawił podstawowej opieki zdrowotnej czyli pośrednio uśmiercił dziesiątki tysięcy ludzi. Efekty uboczne tych działań będą się za nami ciągnęły długie lata... tak samo jak nic nie dający lockdown i restrykcję bo wszyscy.. ale Panie TNPT masz rację. Miłość do partii najważniejsza!
    Jedno zdanie "Z powodu grypopodobnego koronawirusa, który istnieje z nami od dawien dawna i jego śmiertelność dla większości ludzi jest praktycznie promilowa pozbawił podstawowej opieki zdrowotnej czyli pośrednio uśmiercił dziesiątki tysięcy ludzi."

Z powodu grypopodobnego koronawirusa - nieprawda SARS-CoV-2 nie jest podobny do grypy - chyba, że zakładamy, że każdy wirus ssRNA jest do niej podobny
    który istnieje z nami od dawien dawna - nieprawda SARS-CoV-2 nie istnieje od dawna - no chyba, że od dawna to kilkanaście miesięcy
    jego śmiertelność dla większości ludzi jest praktycznie promilowa - nieprawda śmiertelność SARS-CoV-2 nie jest promilowa - chyba, że traktujemy to zdanie w sensie logicznym (wtedy śmiertelność na poziomie 49% też by pod to podchodziła)
    pozbawił podstawowej opieki zdrowotnej - ja się pytałem w jaki sposób "pozbawił" tej opieki. w odpowiedzi dostałem kilka linków z których wynika jednak coś innego

Jedno zdanie, a ile weryfikowalnej treści.
    Lieber tot als rot!!

Komentarz

• Zamieszczone przez TNTP Zobacz posta

Jedno zdanie "Z powodu grypopodobnego koronawirusa, który istnieje z nami od dawien dawna i jego śmiertelność dla większości ludzi jest praktycznie promilowa pozbawił podstawowej opieki zdrowotnej czyli pośrednio uśmiercił dziesiątki tysięcy ludzi."

Z powodu grypopodobnego koronawirusa - nieprawda SARS-CoV-2 nie jest podobny do grypy - chyba, że zakładamy, że każdy wirus ssRNA jest do niej podobny
      który istnieje z nami od dawien dawna - nieprawda SARS-CoV-2 nie istnieje od dawna - no chyba, że od dawna to kilkanaście miesięcy
      jego śmiertelność dla większości ludzi jest praktycznie promilowa - nieprawda śmiertelność SARS-CoV-2 nie jest promilowa - chyba, że traktujemy to zdanie w sensie logicznym (wtedy śmiertelność na poziomie 49% też by pod to podchodziła)
      pozbawił podstawowej opieki zdrowotnej - ja się pytałem w jaki sposób "pozbawił" tej opieki. w odpowiedzi dostałem kilka linków z których wynika jednak coś innego

Jedno zdanie, a ile weryfikowalnej treści.
      nieprawda SARS-CoV-2 nie jest podobny do grypy - chyba, że zakładamy, że każdy wirus ssRNA jest do niej podobny
      czepialstwo.. napisałem "grypopodobny" czyli tak jakby wódka działała inaczej niż whiskey

nieprawda SARS-CoV-2 nie istnieje od dawna - no chyba, że od dawna to kilkanaście miesięcy
      Od dawna ludzkość zmagała się z takimi rzeczami, wirusy swojej strukturze są podobne ale mutują i dalej będą mutować.. Chcemy w tym trwać 10-15 lat.. z przerwami na lato?
      Najważniejsza jest naturalna immonologia organizmu i zdrowie psychiczne.

nieprawda śmiertelność SARS-CoV-2 nie jest promilowa - chyba, że traktujemy to zdanie w sensie logicznym (wtedy śmiertelność na poziomie 49% też by pod to podchodziła)
      to już są jaja do kwadratu..
      Wszystkie statystyki mówią o śmiertelności ludzi w wieku 75- na poziomie promilowym ale dobra.. noście maski, niedługo święta najlepiej w lockdownie. Aha i dzieci w wieku 11+ naprawdę wyrosną nam zacnie.

Komentarz

Z pozostałą częścią wypowiedzi zgadzam się w 100%. Ale to?
        W takim razie skoro nie jest to wina rządu (a dokładniej strategii walki z pandemią i organizacji służby zdrowia podporządkowanej tylko i wyłącznie temu celowi), to co / kto doprowadził do tego, że od jesieni mamy tak dużą liczbę nadmiarowych zgonów (nie tylko covidowych)? Dlaczego nie mieliśmy jej na wiosnę? Co się zmieniło w podejściu i w czyim, że od października wszystko się posypało? I dlaczego posypało się akurat u nas, a w znakomitej większości krajów UE nie.
        A może jednak się nie posypało i uważasz, że wszystko jest w porządku, mniej więcej tak jak Horban, który stwierdził, że liczba zgonów covidowych wcale nie jest taka duża?

Komentarz

• Zamieszczone przez maestro(L) Zobacz posta
          . Chcemy w tym trwać 10-15 lat.. z przerwami na lato?
          Uspokajam, będziemy w tym trwać już zawsze. I to bez przerw na lato. Nowe coraz groźniejsze mutacje koronawirusa, bądż też zupełnie nowe, oczywiście śmiercionośne wirusy. Tylko już najtwardsi covidioci i partyjniacy (przykłady na forumce mamy) nie chcą widzieć, o co chodzi (co jak krowie na miedzy wyjaśniłeś w swoim poście). Nie dotrze. Jak się jest zapatrzonym w profesorów ekspertów typu Simon albo Sutkowski, albo globalistyczne marionetki u władzy jak Niedzielski czy Morawiecki, to klapki na oczach i noście maski, oni chcą dla nas dobrze. To już nowi ludzie w nowej rzeczywistości, nowym ładzie, nowym wspaniałym świecie.

Jeszcze na dobranoc trochę foliarstwa. Oficjalną "maskotką" Eventu 201 - czyli ćwiczeń na wypadek pandemii, które odbyły się dwa miesiące przed "odkryciem" koronawirusa wywołującego Covid-19 - był słodki, pluszowy koronawirus. Żeby nie być gołosłownym, proszę https://twitter.com/JHSPH_CHS/status...83676924436480
          Ostatnio edytowany przez Gelo85; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

I tutaj dochodzimy do sedna sprawy Ty zapoznałeś się z linkiem "dość dobrze" i na tej podstawie skonstatowałeś iż "tam nie ma nic do liczenia", natomiast ja po pobieżnym zapoznaniu się z tym samym linkiem skonkludowałem, iż jest w nim zawarty rzeczony model matematyczny które umożliwia (oczywiście w sposób czysto teoretyczny) oszacować ryzyko zakażenia COVID w pomieszczeniu restauracyjnym o danych parametrach.

Zresztą faktycznie, nie trzeba liczyć - wystarczy zapoznać się z podsumowaniem ->Our results have shown a remarkable direct linkage between regions of high aerosol exposure index and the reported infection patterns in the restaurant, providing strong support to the airborne transmission occurring in this widelyreported incidence. Moreover, using flow structure analysis based on the mean flow streamlines and the distribution of turbulent kinetic energy and reverse-time tracing of aerosol trajectories in the simulation, we are able to further pinpoint the influence of different environmental parameters (i.e., thermal, ventilation rate, and filtration efficiency) on the infection risks and various potential airborne transmission pathway that can lead to the infection. Specifically, the thermal plumes caused by the temperature difference between ambient air and human/table is shown to cause local recirculation flows in low-ceiling/confined spaces that can substantially increase infection risks.
            Otóż więc właśnie. Pod linkiem jest opis przeprowadzonej symulacji korzystając z metody dużych wirów, bazując na podstawie rzeczywistej sytuacji w Kantonie. W której jedna osoba zaraziła 8 innych siedzących przy jej i dwóch sąsiednich stołach. Jednocześnie w tym samym czasie w restauracji na sali były 73 inne osoby oraz 8 osób z obsługi i nie zostały zarażone. Zamodelowano więc ruch powietrza, znając lub szacując parametry urządzeń i innych czynników, które na ten ruch wpływały. Ogólnie dosyć szczegółowe opracowanie.

Rozumiem zatem, że w kwestii "miłego liczenia" sądziłeś, że pójdę do piwpawa, pomierzę pomieszczenie i parametry cyrkulacji powietrza, a potem policzę setki wariantów kto się zarazi, w zależności od tego gdzie będzie siedział pacjent zero. No cóż... xD

Jestem przekonany że nasz rząd z tego opracowania nie skorzystał ani nie stworzył nic podobnego. Ewentualnie zapoznał się równie pobieżnie jak Ty. Bo co robi rząd? Nie pozwala się otwierać restauracjom. A co powinien zrobić z takim lub podobnym opracowaniem? Normy przegród, systemów wentylacji i innych zabezpieczeń np dla obsługi, których spełnianie pozwalałoby restauracjom się otwierać. Jestem pewien że stać nas na rozwiązywanie takich problemów jako państwo w sposób inny niż "pozamykać wszystko". I jestem pewien, że gdyby takie opcje wdrażano, to restauratorzy skupili by się na kombinowaniu jak te normy zachowywać, a nie na kombinowaniu jak obostrzenia obchodzić. No ale przecież po co rząd miałby się zajmować rozwiązywaniem problemów. Lepiej wygodnie kazać ludziom czekać bezczynnie na bankructwo, doprowadzić do desperacji i faktycznie, tu przyznaję rację, patrzeć jak muzea kapsli wychodzą na zdrowie, prawo, powaga państwa jest codziennie ośmieszana, a Polacy wracają do mentalności z PRLu, gdzie tego typu kombinatorstwo otaczano nimbem. Dzień jak co dzień - naród po raz kolejny zawiódł swoje światłe elity.

Poniżej ta część wniosków, którą pominąłeś.

These results highlight the need for a proper shield design or placement of shielding according to the local flow patterns as well as the need for improving the filtration efficiency of our air conditioning/ventilation system. Overall, our research has demonstrated the capability and value of high-fidelity CFD tools for airborne infection risk assessment and the development of effective preventive measures, which can be further strengthened if proper infection-dose models and more detailed information of specific settings is available.
            Zamieszczone przez TNTP Zobacz posta
            Ale, ja wiem zapewne trzymając się Twego słownictwa to "gówno", albo wczytując się w retorykę innych użytkowników "długie ręce Merkel", albo "socjopatyczny rząd PiS" manipuluje badaniami naukowymi, a rację ma Ivan Komarenko.
            Poczekałbyś trochę jasniepanie i byś sobie spokojnie przeczytał co mam na ten temat do napisania, zamiast wypisywać te gówniane wstawki, które nikomu do niczego nie są potrzebne. No chyba że Ty się jakoś dowartościowujesz w ten sposób. I co, odszczekasz teraz te swoje przewidywania?
            Ostatnio edytowany przez bloniaq; [ARG:4 UNDEFINED].
            Nie dotykaj forum, bo cię curva zmiecie z planszy
            -------------
            Jedynie prawda jest ciekawa

Józef Mackiewicz

Komentarz

• Zamieszczone przez KrzychuS Zobacz posta

Z pozostałą częścią wypowiedzi zgadzam się w 100%. Ale to?
              W takim razie skoro nie jest to wina rządu (a dokładniej strategii walki z pandemią i organizacji służby zdrowia podporządkowanej tylko i wyłącznie temu celowi), to co / kto doprowadził do tego, że od jesieni mamy tak dużą liczbę nadmiarowych zgonów (nie tylko covidowych)? Dlaczego nie mieliśmy jej na wiosnę? Co się zmieniło w podejściu i w czyim, że od października wszystko się posypało? I dlaczego posypało się akurat u nas, a w znakomitej większości krajów UE nie.
              A może jednak się nie posypało i uważasz, że wszystko jest w porządku, mniej więcej tak jak Horban, który stwierdził, że liczba zgonów covidowych wcale nie jest taka duża?
              Na szybkości to uważam, że powodem "nadmiarowych zgonów" jest (na moją intuicję) zapaść służby zdrowia - jej szeroko rozumiana niewydolność (pisałem o tym parę dobrych miesięcy temu - i bez COVIDU to pracowało na oparach, przy tym obłożeniu te wszystkie poboczne efekty były nieuniknione - pytanie tylko o ich skalę) Oczywiście w dużej mierze odpowiadają za nią politycy - tylko jakkolwiek by nie zabrzmiało byli, są i będą zakładnikami pewnej grupy interesu (szeroko rozumianych medyków). I z iluś informacji które do mnie spływały to za tą "zapaść" w sensie technicznym to odpowiadają bezpośrednio poszczególne kliniki/placówki/organy prowadzące - czyli ogólnie rozumiany system. Oczywiście tutaj pojawia się ileś tam dodatkowych pytań - jakby to wyglądało bez sieciowania szpitali (pomijając, że efekty tej reformy postrzegam krytycznie to imho bez niej byłoby jeszcze gorzej)

Natomiast ja do rządu mam pretensje - o jedną w sumie pierdołę, a mianowicie o to, że nikt do tej pory nie wyszedł i nie wskazał co jest realną przyczyną tych zgonów ekstra. Bo pomijając to, że siłą rzeczy bije to w rząd, to sprawia to wrażenie, że nikt
              - nad tym nie panuje
              - tego nie analizuje

Ogólnie to rzecz która imho jest najłatwiejsza - czyli szeroko rozumiana komunikacja rządu ze społeczeństwem wygląda FATALNIE i imho to ona odpowiada za większość słusznego i nie wkurwu społeczeństwa.
              Ostatnio edytowany przez TNTP; [ARG:4 UNDEFINED].
              Lieber tot als rot!!

Komentarz

• Zamieszczone przez bloniaq Zobacz posta

Poczekałbyś trochę jasniepanie i byś sobie spokojnie przeczytał co mam na ten temat do napisania, zamiast wypisywać te gówniane wstawki.
                Ale Szanowny Panie Kolego ja nie pisałem nic na temat tego co TY napiszesz (bo niby gdzie to napisałem), tylko odnośnie tego co za moment...minut kilka pojawi się w tym wątku.
                Długo nie musiałem czekać, ale faktycznie po raz kolejny rzeczywistość przerosła moje oczekiwania...dowodem na światowy spisek ma być pluszak maskotka jakiegoś branżowego eventu.

ps. przypomnę, że nie jest to prv, tylko forum otwarte więc siłą rzeczy odpisując Tobie poruszam również wątki które dominują w danym topicu.

Zamieszczone przez Gelo85 Zobacz posta
                Jeszcze na dobranoc trochę foliarstwa. Oficjalną "maskotką" Eventu 201 - czyli ćwiczeń na wypadek pandemii, które odbyły się dwa miesiące przed "odkryciem" koronawirusa wywołującego Covid-19 - był słodki, pluszowy koronawirus. Żeby nie być gołosłownym, proszę https://twitter.com/JHSPH_CHS/status...83676924436480
                Faktycznie to bardzo zastanawiające, iż symbolem debaty dotyczącej pandemii był...wirus. Nie może być, mogli by na ten przykład dać toster. Zresztą sam fakt zorganizowania tego spotkania jest ultra zagadkowy, tym bardziej jak weźmie się pod uwagę symulację Claude X z 2018 czy podobne z 2005 ćwiczenia Atlantic Storm, czy tam z 2001 roku – Dark Winter. W sumie jakby tak bardziej zgłębić temat to amerykanie podobne analizy - ba poparte testami przeprowadzili już w latach 50. Czyli wszystko się powoli klaruje Elvis, Covid i zamach na JFK muszą mieć jakiś wspólny mianownik...
                Ostatnio edytowany przez TNTP; [ARG:4 UNDEFINED].
                Lieber tot als rot!!

Komentarz

Ale to rozumiem, że skoro to rząd zablokował to jakimś rozporządzeniem ? Czy jak to tak ?
                  Czyli twierdzisz, że służba zdrowia funkcjonuje teraz w sposób nad którym rząd nie panuje i system służby zdrowia to samowolka? Albo prościej odpowiedz wskazując jednego winnego- kto zatem jest winny tego, że w szpitalach są poodwoływane zabiegi od pół roku?

Komentarz

• Zamieszczone przez Traper Zobacz posta

Czyli twierdzisz, że służba zdrowia funkcjonuje teraz w sposób nad którym rząd nie panuje i system służby zdrowia to samowolka? Albo prościej odpowiedz wskazując jednego winnego- kto zatem jest winny tego, że w szpitalach są poodwoływane zabiegi od pół roku?
                    Pytasz o szpitale podlegające Ministerstwu Zdrowia, wojewodom, czy o szpitale prywatne?
                    "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
                    Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
                    Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
                    Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
                    "
                    Janusz Waluś - czekaMY!

Komentarz

• Oho .. zaczęło się ...
                      To decyzję o wyłączeniu części służby zdrowia i dedykowaniu jej tylko i wyłącznie koronawirusowi kto podjął? Ciekawe kto przygotował procedury postępowania z pacjentami przyjmowanymi do szpitali w nagłych wypadkach? Kto odpowiada za organizacje pracy służby zdrowia w czasie pandemii, która doprowadziła do odwoływania i przekładania zabiegów?

Komentarz

• Baseny też mają być otwarte czy media się trochę ropędziły z tym newsem?

Bo jeśli otwarte to na basen w maseczce czy bez?
                        I jeśli można jakiś wzór matematyczny na rozprzestrzenianie się wirusa na pływalni to byłbym wdzięczny

A tak serio to cieszę się, że w końcu coś się "ruszyło", ale nie rozumiem jakie są kryteria, którymi oni się kierują? Na basenie jest mniejsze ryzyko zarażenia się niż np. na siłowni czy w restauracji?!
                        |||||||||||||||||||||||||| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
                        Better Dead Than Red

Komentarz

• Maszyna losującą wylosowała.
                          Dzisiaj dowiedzieliśmy się, że ryzyko zarażenia w kinie siedząc na co drugim krześle jest mniejsze niż w restauracji.

Komentarz

• Zamieszczone przez Jaco Zobacz posta

Pytasz o szpitale podlegające Ministerstwu Zdrowia, wojewodom, czy o szpitale prywatne?
                            szpital wojewódzki, koło ***** mi lata komu on podlega, wiem za to kto wprowadził taki burdel, że od roku nie leczy się ludzi

Komentarz

• Super, że się ruszyło. Jednak groźby Merkel nie takie straszne

Interia:
                              Magazyn "Nature" apeluje do Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) i władz państwowych, by nie nadawały najwyższego priorytetu kosztownej dezynfekcji powierzchni. Dziś już wiemy, że transmisja koronawirusa w ten sposób należy do rzadkości.

Według autorów "Nature" badania wskazują jednoznacznie, że koronawirus przenosi się między ludźmi przede wszystkim w powietrzu, poprzez aerozole, w wyniku rozmowy, oddychania, a także, oczywiście, kaszlu i kichania. Zakażenia poprzez dotykanie powierzchni zdarzają się rzadko.
                              Lewactwo nie jest cool!

Komentarz

• Zamieszczone przez ŁUKASZ. Zobacz posta
                                Baseny też mają być otwarte czy media się trochę ropędziły z tym newsem?

Bo jeśli otwarte to na basen w maseczce czy bez?
                                I jeśli można jakiś wzór matematyczny na rozprzestrzenianie się wirusa na pływalni to byłbym wdzięczny

A tak serio to cieszę się, że w końcu coś się "ruszyło", ale nie rozumiem jakie są kryteria, którymi oni się kierują? Na basenie jest mniejsze ryzyko zarażenia się niż np. na siłowni czy w restauracji?!
                                Przeciez Niedzielski mowil wyraznie - decyduje tabelka z artykulu „Nejczer” i intuicja... No ilez razy mozna powtarzac? Jakiez to kryteria i wzory sa Ci jeszcze potrzebne?

Komentarz

Pracuję...
                                X