Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

koronawirus – nowa grupa chuligańska z Kielc czy faktyczne zagrożenie?

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Można napisać - przypadek, tak się złożyło, ale covid wyhamował ogrom fabryk, gdzieś tam w Indiach jest mniejszy smog, widać nawet Mount Everest z jakieś wioski, konsumpcja mniejsza. Nie mieliśmy tego ze ładnych parę lat, jeszcze w tym tygodniu prognozy na -14 w nocy,
    I wkurzaj się na nasz charakter strączku łuskany
    Spytasz skąd jestem? Powiem z dumą: z Warszawy

To warszawskie ballady ...

Komentarz

• Nie rozumiem tych tarcz branżowych. Jeżeli zamknięte są np. hotele i galerie, a grono firm opiera swoją działalność o współpracę z tymi podmiotami, to są w głębokiej dupie, bo ich PKD się nie zgadza. Znam mnóstwo mikro i małych firm z branży instalatorskiej, które po pierwszej tarczy przestały świadczyć usługi, bo bardziej im się opłacało siedzieć na dupie. Nie mówię "dej bo mi się należy", tylko "dajcie mi normalnie pracować". A skoro nie mam takiej możliwości, bo moi klienci są pozamykani, to dlaczego oni mają dostać wypłatę, a ja nie?
      Lewactwo nie jest cool!

Komentarz

• Rządowe śmi*** w najbliższym tygodniu dalej przedłużą lockdown.
        Mioduski ,Vukovic OUT !

Komentarz

• 1235 zaszczepionych w ciągu doby. Ręce opadają.

Komentarz

• To co lockdownik gdzieś na 10 lat się szykuje ?

Komentarz

• Zamieszczone przez grodzisk1 Zobacz posta
              1235 zaszczepionych w ciągu doby. Ręce opadają.
              Niedziela, spacer, obiad, skoki, daj pan spokój.

Komentarz

• 200tys dziennie w UK. U nas jak zwykle mają rozmach...

Komentarz

• Wg Dworczyka szczepimy w tempie na 3-4 miejscu w Europie (nie sprecyzował czy chodzi o UE czy kontynent jako taki) i ogranicza nas tylko dostępność szczepionek. Podał cel 3mln do końca 1Q. Obstawiam że się nie uda.

Komentarz

• Dworczyk z w miarę sensownego człowieka przeistoczył się w czystą tubę propagandową. Już gdzieś tutaj pisałem o jego wypowiedziach kilka dni temu na temat dostępności szczepionek na grypę. Krotko mówiąc - gość nie ma pojęcia o czym mowi, a dokładniej po prostu nikt mu nie przekazuje złych informacji.
                    Dokładnie to samo jest ze szczepieniami na Covid. Szczepionki są, dostawy kolejnych są zapewnione (oprócz tych, które w USA załatwił w trakcie kampanii PAD ), natomiast podejście do szczepien jest do bani. Niestety to jest wyścig z czasem (na szali jest zapaść służby zdrowia i gospodarki). Już teraz moznaby zacząć szczepić seniorów (np. jeździć do DPSów) bo w niektórych rejonach zaszczepiono znaczna część chętnych z grupy 0. A tymczasem czekamy do 15.01 kiedy to ruszają zapisy ... bo szczepienia ruszą pod koniec stycznia. Cóż, mamy czas, wskaźniki mamy dobre, z wirusem wygrywamy (po raz 1500), wszystko jest cacy.

Komentarz

• Zamieszczone przez KrzychuS Zobacz posta
                      Dworczyk z w miarę sensownego człowieka przeistoczył się w czystą tubę propagandową. Już gdzieś tutaj pisałem o jego wypowiedziach kilka dni temu na temat dostępności szczepionek na grypę. Krotko mówiąc - gość nie ma pojęcia o czym mowi, a dokładniej po prostu nikt mu nie przekazuje złych informacji.
                      Dokładnie to samo jest ze szczepieniami na Covid. Szczepionki są, dostawy kolejnych są zapewnione (oprócz tych, które w USA załatwił w trakcie kampanii PAD ), natomiast podejście do szczepien jest do bani. Niestety to jest wyścig z czasem (na szali jest zapaść służby zdrowia i gospodarki). Już teraz moznaby zacząć szczepić seniorów (np. jeździć do DPSów) bo w niektórych rejonach zaszczepiono znaczna część chętnych z grupy 0. A tymczasem czekamy do 15.01 kiedy to ruszają zapisy ... bo szczepienia ruszą pod koniec stycznia. Cóż, mamy czas, wskaźniki mamy dobre, z wirusem wygrywamy (po raz 1500), wszystko jest cacy.
                      Nie wiem jak w Warszawie, ale u moich rodziców w mieście powiatowym miejscowy szpital węzłowy już rozpoczął zapisy ludzi z grupy 1. Na obecną chwilę wygląda to dosyć przystępnie. Oprócz jakichś infolinii i możliwości osobistego zapisania się, na stronie szpitala uruchomiono podstronę, gdzie podaje się imię, nazwisko, PESEL, nr telefonu, e-mail (który akurat nie jest obowiązkowy) i po zaakceptowaniu, jest się niby zapisanym. Jak to będzie działać w praktyce i czy ktoś się do moich rodziców na podstawie tego odezwie, nie wiem, ale od kilku dni już coś takiego działa. Obawiam się, że trzeba będzie tego i tak pilnować, a nie wykluczone że wydzwaniać, bo będzie cisza, ale coś tam już zostało zorganizowane.
                      "I tak Legia panowie, i tak Legia mistrzem"

Komentarz

• Jeżeli tak jest to super. Oczywiscie, tak jak napisałeś - pytanie czy te zapisy przed czasem coś dadzą i czy spowoduja wcześniejszy start grupy 1. Mam nadzieję że tak.

Komentarz

• Właśnie koleś z Narodowego Sanatorium stwierdził, że jest w Polsce już około 6k punktów szczepień. Przyjmując te dane za prawdziwe, to delikatne 10 szczepień dziennie na punkt dałoby 60k szczepień w całej Polsce z palcem w .. no, tam gdzie zwykle trzyma się brudne paluchy. Mamy papierową strategię i papierowe wykonanie plus ludzi o niekoniecznie wysokich kompetencjach w kilku kluczowych miejscach decyzyjnych

p.s. Zaskoczyły mnie trzy tygodnie pomiędzy dawkami, a pierwsza ponoć nie działa skutecznie, nieciekawie to wygląda. Do tego Dworczyk ponoć powiedział, że szczepić trzeba się będzie co rok, czyli scenariusz grypowy gdyby chcieć opanować grypę, przy tym tempie szczepień to .... można dalej w spokoju sumienia obserwować co się będzie dziać z zaszczepionymi ...
                          Z końmi się nie kopię bo przegram, z idiotami staram się nie dyskutować bo sprowadzają dyskusję do swojego poziomu, na argumenty ad personam staram się nie reagować, patrz wcześniejsze punkty - no i tylko krowa nie zmienia zdania ...

Komentarz

• Sąsiad umarł. 3. zawał. Rodzina dzwoniła po,karetkę, która przyjechała po dwóch godzinach, kiedy chłop już dawno zszedł. Przyjechali, zrobili szybki test i w karcie zgonu wpisali covid, jako przyczynę. Jeśli tak to wygląda w całej Polsce, to jaka jest rzeczywista liczba zgonów na covid, a jaka to tego typu przypadki. Ludzie umierają, ale wydaje mi się, że na to co zawsze, tylko są pozbawieni pomocy lekarskiej i stąd tak duża liczba zgonów w kraju.

Komentarz

• Z tej rozmowy zdziwiło mnie jedno zdanie. Mazurek stwierdził że dostają sygnały od lekarzy z mniejszych miejscowości że oni to jeszcze tej szczepionki na oczy nie widzieli.
                              A dziś doczytałem że "niektóre szpitale tymczasowe może w tym tygodniu zaczną szczepić personel". Wychodzi na to że grupa 0 czy 1 jak zwał tak zwał zacznie szczepienia nim personel medyczny będzie zaszczepiony.
                              Moja mama jako nauczycielka wg informacji ze szkoły miała zostać zaszczepiona w styczniu, ciekaw jestem tylko którego roku.

Komentarz

• 04.01 Dworczyk się chwalił, że dotarło 670 000 szczepionek, do wczoraj zaszczepionych było 200 000, przygotowani na szczepienia jesteśmy tak samo jak byliśmy na drugą falę i jesteśmy gotowi na trzecią fale

Komentarz

Pracuję...
                                X