Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

koronawirus – nowa grupa chuligańska z Kielc czy faktyczne zagrożenie?

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Krótko trwała radość szefów szpitala w Mińsku Mazowieckiego z trzech zdobytych respiratorów z Agencji Rezerw Materiałowych. Od 14 października do szpitala nie dojechała ekipa serwisu producenta, która jako jedyna może dokonać legalnego montażu i pierwszego uruchomienia respiratora.
    - Według rozmów telefonicznych prowadzonych z ARM oraz przedstawicielem producenta tylko jeden autoryzowany serwis w Polsce może dokonać złożenia i pierwszego uruchomienia respiratorów. Umówiony termin uruchomienia pierwszego urządzenia to 20 listopada. Nie uzyskaliśmy odpowiedzi, czy serwis złoży i uruchomi pozostałe dwa urządzenia - informuje WP Marek Olewiński, zastępca dyrektora ds. lecznictwa SPZOZ w Mińsku Mazowieckim.

Respiratory z rządowej agencji. Szpital czeka miesiąc

Podkreśla, że w normalnych okolicznościach odpowiedzialność za przygotowanie dowolnego sprzętu do użytkowania w szpitalu i przeszkolenie osób wykorzystujących urządzenia spoczywa na dostawcy.
    Personel szpitala nie podejmie się samodzielnego montażu respiratorów. Ewentualny błąd mógłby uśmiercić pacjenta.
    Szpital, który do walki z epidemią koronawirusa musiał przygotować 137 łóżek (polecenie wojewody mazowieckiego), ma trzy respiratory, które nie mogą być wykorzystane do leczenia pacjentów z COVID-19. Na szczęście aktualnie jedynie pięciu chorych wymaga sztucznego wspomagania oddechu. Do leczenia tych pacjentów wystarczą respiratory, którymi wcześniej dysponowali lekarze.
    SPZOZ w Mińsku Mazowieckim spodziewa się, że 10 proc. chorych z COVID-19 (13-14 osób) będzie wymagać podłączenia do respiratorów. Dlatego uruchomienie respiratorów z ARM stało się pilną sprawą.
    Zapytaliśmy Agencję Rezerw Materiałowych, z czego wynikają takie problemy i czy dostarczane do szpitali urządzenia mają zapewniony serwis. Nie otrzymaliśmy jeszcze odpowiedzi. Usłyszeliśmy zapewnienie, że sprawa będzie wyjaśniona.
    Według Krzysztofa Strzałkowskiego, szefa komisji zdrowia Sejmiku Mazowieckiego to nie jedyna taka sytuacja w woj. mazowieckim. Również do szpitala w Przasnyszu respirator dotarł w pudełku i czekał na uruchomienie.

Koronawirus. Problem z rządowymi respiratorami. Nie udało się ich uruchomić

Dyrektor szpitala w Mińsku Mazowieckim osobiście pojechał do magazynów Agencji Rezerw Materiałowych po respiratory. Dostał maszyny rozłożone na części i zapakowane w pudełkach. Od miesiąca nie przyjechał profesjonalny serwis, aby zmontować i uruchomić sprzęt.

Krótko trwała radość szefów szpitala w Mińsku Mazowieckiego z trzech zdobytych respiratorów z Agencji Rezerw Materiałowych. Od 14 października do szpitala nie dojechała ekipa serwisu producenta, która jako jedyna może dokonać legalnego montażu i pierwszego uruchomienia respiratora.
    - Według rozmów telefonicznych prowadzonych z ARM oraz przedstawicielem producenta tylko jeden autoryzowany serwis w Polsce może dokonać złożenia i pierwszego uruchomienia respiratorów. Umówiony termin uruchomienia pierwszego urządzenia to 20 listopada. Nie uzyskaliśmy odpowiedzi, czy serwis złoży i uruchomi pozostałe dwa urządzenia - informuje WP Marek Olewiński, zastępca dyrektora ds. lecznictwa SPZOZ w Mińsku Mazowieckim.

Samorząd oburzony. W Szpitalu Narodowym nie było problemów

- Tyle że dla służb wojewody mazowieckiego dostarczony respirator to działający respirator. Urządzenia te są ujmowane w raportach jako wolne i dostępne - komentuje radny Strzałkowski. - Tymczasem w Szpitalu Narodowym, gdzie respiratory były scenografią dla wystąpień rządzących polityków, jakoś udało się je poskładać. Stadion ogłosił się lecznicą dla lżej chorych i nie wykorzystuje swoich respiratorów. Bierze pieniądze z NFZ za gotowość do wykorzystania tych łóżek - dodaje.

wp.pl
    |||||||||||||||||||||||||| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
    Better Dead Than Red

Komentarz

• Od początku było wiadomo że szpital na narodowym ma dwa cele. Po pierwsze przestraszyć społeczeństwo po drugie pokazać, że Państwo "coś" robi.
      obydwa cele spełnia.
      349meczów*
      71 goli*
      58 asyst*

jest tylko jeden King!!!!

*dane mam nadzieję ulegną jeszcze kiedyś zmianie

Komentarz

• Przy okazji ciekawe koneksje wychodzą na jaw:

Polskie Towarzystwo Pediatryczne – to oni mają bezpośredni wpływ na wygląd polskiego kalendarza szczepień!!!!! Na ich rekomendacje powołuje się Minister Zdrowia pytany o zasadność szczepień w Polsce.
        Zarząd PTP w Szczecinie był sponsorowany przez producenta szczepionki Pfizer na kwotę 89.974.50 PLN w 2015r.

Na adres warszawski tego zarządu wpłynęło od producenta szczepionki Pfizer 37.515,00 PLN w 2017r.

Rok wcześniej Warszawski Odział Polskiego Towarzystwo Pediatrycznego otrzymał od Pfizera na kwotę 15.000 zł

Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego otrzymał w latach 2016-2017 r. od innego producenta szczepionek- GSK 40.000,00 PLN w ramach umów sponsorskich.

Przewodniczącą Oddziału Warszawskiego Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego jest prof. Teresa Jackowska, która jest członkiem Zespołu Ekspertów ds. Szczepień przy Ministrze Zdrowia i konsultantem krajowym. Zachodzi tu konflikt interesów, który nikomu nie przeszkadza.
        https://globalna.info/2020/02/20/oto...mus-szczepien/
        Jeśli obiecujemy, że Wam damy to Wam damy.
        I to bez względu na to, ile będziecie musieli za to wszystko zapłacić

Komentarz

• Materiał TVN o szpitalu Covidowym w Poznaniu, ale nie wygląda na fake.
          https://www.youtube.com/watch?v=hR_kxA6yR_0

Za wszystkie "można się uśmiechnąć" i "radzimy sobie dobrze", powinna być publiczna chłosta.

Komentarz

• No bo to nie jest fake. Mnie to wcale nie dziwi ponieważ mam to nieszczęscie, że od prawie trzech lat z bliską mi osobą muszę zwiedzać warszawskie szpitale. Wiadomo od lat, że kadra jest niewystarczająca a ta aktualna (pielęgniarki śr wieku przeszło 50 lat!) nie ma sił podołać wyzwaniom. To co pokazane jest w tym filmiku nie odbiega wiele od funkcjonowania służby zdrowia na codzień na nocnych zmianach, Obojętnie co by rząd zrobił na wiosnę, lato i tak nie dało rady obronić się przed totalną masakrą w szpitalach. Zaniedbania można liczyć od zawsze (od komuny po jej koniec i 21 wiek) i mnie wkurza, że aktualnie politycy, walą w ch*** i udają, że jakoś się trzymamy. Dzisiejsze wystąpienie ministra zdrowia to kompromitacja! PS: Pracownicy służby zdrowia tracą cierpliwość do rządu i grożą strajkiem, czy można będzie krytykować ministerstwo zdrowia i premiera czy może będzie się lewakiem?

Komentarz

• Zamieszczone przez Pan Kracy Zobacz posta
              Pracownicy służby zdrowia tracą cierpliwość do rządu i grożą strajkiem, czy można będzie krytykować ministerstwo zdrowia i premiera czy może będzie się lewakiem?
              Dorota Gardias pracownikiem służby zdrowia była kilkanaście lat temu. Polecam hasło "białe miasteczko".
              Ochłoń.
              "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
              Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
              Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
              Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
              "
              Janusz Waluś - czekaMY!

Komentarz

• Zamieszczone przez Jaco Zobacz posta
                Dorota Gardias pracownikiem służby zdrowia była kilkanaście lat temu. Polecam hasło "białe miasteczko".
                Ochłoń.
                Białe miasteczko to ty rozbiłeś na tym forum. Jest piwko i meczyk jestem ochłonięty

Komentarz

• Zamieszczone przez Pan Kracy Zobacz posta

Białe miasteczko to ty rozbiłeś na tym forum. Jest piwko i meczyk jestem ochłonięty
                  Jesteś dwunasty albo trzynasty.

"
                  Janusz Waluś - czekaMY!

Komentarz

• U la la, szanowny Pan minister Niedzielski raczył zauważyć, że zdrowie Polaków to nie tylko korona, ale także choroby kardiolologiczne i przyrost zachorowań na nowotwory. Brawo, lepiej późno niż wcale. Chyba zaczyna się palić w dupkach, no ale jak się zasiało wiatr to trzeba teraz zbierać burzę. Myślałem, że takie oczywiste pierdoły to tylko plaskoziemcy pieprzą.

Ps. Zostań w domu, nie oznacza nie chodź do lekarza, rzecze minister. Jeszcze, żeby dało się pójść do tego lekarza.

Komentarz

• Zamieszczone przez Jaco Zobacz posta
                      Ochłoń.
                      Ja się przynajmniej dowiedziałem że za warszawskie szpitale odpowiada "ministerstwo zdrowia" i "premier". cała prawda, całą dobę.
                      Lieber tot als rot!!

Komentarz

• Zamieszczone przez TNTP Zobacz posta

Ja się przynajmniej dowiedziałem że za warszawskie szpitale odpowiada "ministerstwo zdrowia" i "premier". cała prawda, całą dobę.
                        Jak poczyta, to może rozkmini, chocaż wątpię.
                        "
                        Janusz Waluś - czekaMY!

Komentarz

• A ja kilka tygodni temu na tym forum pisałem, że szpitale zawyżają liczbę dostępnych łóżek covidowych bo dostają pieniądze za dostępne łóżka. Pewien forumowicz wyśmiał tę tezę twierdząc, że nie ma żadnej kasy za łóżka.

A tymczasem sam NFZ pisze (co było już tutaj wczoraj przytaczane), że "Szpitale I i II poziomu zabezpieczenia covidowego otrzymują opłatę za dobową gotowość do udzielania świadczeń medycznych, wyłącznie dla pacjentów podejrzanych i zakażonych koronawirusem. ... Średnia to ponad 717 zł/dobę za łóżko.".

Ciekawe, kto to twierdził, że kasy za łóżka nie ma?

Komentarz

• Zamieszczone przez KrzychuS Zobacz posta
                            A ja kilka tygodni temu na tym forum pisałem, że szpitale zawyżają liczbę dostępnych łóżek covidowych bo dostają pieniądze za dostępne łóżka. Pewien forumowicz wyśmiał tę tezę twierdząc, że nie ma żadnej kasy za łóżka.

A tymczasem sam NFZ pisze (co było już tutaj wczoraj przytaczane), że "Szpitale I i II poziomu zabezpieczenia covidowego otrzymują opłatę za dobową gotowość do udzielania świadczeń medycznych, wyłącznie dla pacjentów podejrzanych i zakażonych koronawirusem. ... Średnia to ponad 717 zł/dobę za łóżko.".

Ciekawe, kto to twierdził, że kasy za łóżka nie ma?
                            szpitale tracą na COVID i dlatego robią wszystko żeby nie trafić na listę wojewódzką - ba jakiś czas temu personel jednego z szpitali zorganizował protest pod domem wojewody żeby skreślili go z tejże listy.
                            zresztą to nie jest opłata "za łóżko" tylko rekompensata za niewykonanie kontraktu z NFZ - która siłą rzeczy przelicza się na łóżka.
                            a i jeszcze jedno szpital nie może niczego zawyżyć bo liczba łóżek covidowych jest ustalana przez wojewodę.

Lieber tot als rot!!

Komentarz

• Zamieszczone przez TNTP Zobacz posta

A kto jest odpowiedzialny za stan liczbowy kadry? Kto ustalił minimalną płacową? Skoro nie dają ludziom godnie zarobić to ludzie się do tej służby nie garną. No i oczywiście emigrują na zachód zarobić godnie. To nie taryfa, że byle idiota zrobi prawko i usiądzie za kółkiem jako uber.

Komentarz

• Napisałeś jasno - szpital nie dostaje kasy za miejsca covidowe. Okazuje się, że jednak dostaje. Możesz tę opłatę nazwać jakkolwiek chcesz.

Zamieszczone przez TNTP Zobacz posta
                                a i jeszcze jedno szpital nie może niczego zawyżyć bo liczba łóżek covidowych jest ustalana przez wojewodę.

To jest piękny skrót myślowy. A jeżeli w szpitalu jest 100 łóżek a wojewoda ustali, że na covid ma być przeznaczone 200, to ile tych łóżek faktycznie będzie? Tyle co ustalił wojewoda?

A poważniej - system działa tak, że szpital dostaje polecenie od wojewody, aby przeznaczył x łóżek na pacjentów covidowych. I szpital to robi. Tylko, że raportuje te łóżka jako covidowe w zasadzie od następnego dnia, a przygotowanie się, przeniesienie pacjentów, przygotowanie infrastruktury zajmuje dobrych kilka dni. I przez te kilka dni mamy wirtualną liczbę dostępnych miejsc dla covidowców, tylko, że ta liczba kompletnie o niczym nie świadczy.
                                Wcześniej istniały inne sposoby zawyżania i jeżeli wojewoda powiedział 200, to tych miejsc wcale tyle nie było.

Komentarz

Pracuję...
                                X