Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

koronawirus – nowa grupa chuligańska z Kielc czy faktyczne zagrożenie?

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Zamieszczone przez Majkisek Zobacz posta

Czasem lepiej zamilknąć, niż wypowiadać się na tematy o których się nie ma pojęcia.
    Wrzucę kamyczek , delikatnie potwierdzający kolegę powyżej :
    - w marcu miałem konsultację w sprawie korony podczas gdy nic takiego miejsca nie miało.
    - babcia miała mieć we wrześniu wymieniony rozrusznik serca. Przełożono na listopad. Najprawdopodniej i ten termin będzie przesunięty.

Więc chyba nie jest do końca tak kolorowo.

Komentarz

Czasem lepiej zamilknąć, niż wypowiadać się na tematy o których się nie ma pojęcia.
      Akurat pojęcie mam dużo większe niż ci się wydaje bo mam w rodzinie osoby. które w służbie zdrowia pracują. I oczywiście nie mówię o wszystkich lekarzach ale o bardzo dużej części. A sam w ostatnich latach taką opinię sobie o nich wyrobiłem bo niestety ze zdrowiem u mnie mocno średnio i musiałem z tej SZ korzystać.
      Lepiej być ciemniakiem niż pedałem i lewakiem!

Komentarz

• Zamieszczone przez R. Zobacz posta

Akurat pojęcie mam dużo większe niż ci się wydaje bo mam w rodzinie osoby. które w służbie zdrowia pracują. I oczywiście nie mówię o wszystkich lekarzach ale o bardzo dużej części. A sam w ostatnich latach taką opinię sobie o nich wyrobiłem bo niestety ze zdrowiem u mnie mocno średnio i musiałem z tej SZ korzystać.
        Ja bazuję tylko i wyłącznie na tym co napisałeś, pokazując swoją totalną ignorancję w temacie.
        Rozumiem, że to, że obecnie na OITy są delegowani ginekolodzy czy anestezjolodzy i mają oni tam intubowac pacjentów to wina kasty lekarskiej? I jeśli komuś takiemu, kto nie ma żadnych uprawnień i żadnego doświadczenia w takich czynnościach powinie się noga, to powinien ponosić za to odpowiedzialność karną i cywilną?
        Krótko poproszę o odpowiedzi na te dwa pytania.

Komentarz

• Zamieszczone przez Runi Zobacz posta

Wrzucę kamyczek , delikatnie potwierdzający kolegę powyżej :
          - w marcu miałem konsultację w sprawie korony podczas gdy nic takiego miejsca nie miało.
          - babcia miała mieć we wrześniu wymieniony rozrusznik serca. Przełożono na listopad. Najprawdopodniej i ten termin będzie przesunięty.

Więc chyba nie jest do końca tak kolorowo.
          Ale Ty serio uważasz, że to wina lekarzy a nie systemu?

Komentarz

Ale Ty serio uważasz, że to wina lekarzy a nie systemu?
            Nie. Wina systemu, z której korzysta część lekarzy.

Komentarz

• Zamieszczone przez Runi Zobacz posta

Nie. Wina systemu, z której korzysta część lekarzy.
              Niestety, jak przy każdym kryzysie, są i tacy, którzy będą się za wszelką cenę próbowali na nim wzbogacić i dotyczy to także lekarzy. Natomiast oczekiwanie od nich odpowiedzialności karnej i cywilnej za nieumyślne błędy podczas czynności o których nie mają bladego pojęcia i do wykonywania których zostali oddelegowani nie z własnej woli, to wyższy poziom abstrakcji.

Komentarz

Ja bazuję tylko i wyłącznie na tym co napisałeś, pokazując swoją totalną ignorancję w temacie.
                Rozumiem, że to, że obecnie na OITy są delegowani ginekolodzy czy anestezjolodzy i mają oni tam intubowac pacjentów to wina kasty lekarskiej? I jeśli komuś takiemu, kto nie ma żadnych uprawnień i żadnego doświadczenia w takich czynnościach powinie się noga, to powinien ponosić za to odpowiedzialność karną i cywilną?
                Krótko poproszę o odpowiedzi na te dwa pytania.
                Mam nadzieję, że nie będziesz musiał przechodzić sytuacji, w której ktoś z twojej rodziny z winy lekarza straci życie lub zdrowie. I **** będziesz mógł z tym zrobić.
                A teraz ty mi odpowiedz, dlaczego lekarze odmawiają przyjęć do zwykłych przychodni np. Czy w normalnym sezonie grypowym też nie przyjmowali pacjentów? Bo mogli się zarazić?
                Lepiej być ciemniakiem niż pedałem i lewakiem!

Komentarz

• Nie jestem fanem ani lekarzy (te wszystkie metody diagnozowania i leczenia na odległość), jak i systemu opieki zdrowotnej w naszym kraju, ale muszę się pochwalić moim dzisiejszym doświadczeniem.
                  16:45 Teleporada dla dwójki moich dzieci - pani doktor nie umie obsłużyć systemu, ale obiecuje oddzwonić
                  17:20 Lekarz oddzwania dostaję kody na testy
                  17:30 przeszukiwanie internetu by znaleźć punkt pobrań, szybki telefon czy skoro jest do 18 to czy zdążymy
                  17:45 meldujemy się w punkcie na Żeromskiego i po niecałych 10 minutach jest po wszystkim
                  Teraz tylko czekamy na wynik, który ma być dostępny online

Wiem że jeden przypadek nie świadczy o niczym, ale tak uznałem że wśród tego ogólnego malkontenctwa warto i o czymś pozytywnym napisać. A i wszystko na NFZ, bez kasy, znajomości czy innych zagrywek.

Dużo zdrowia.
                  Nie mówię szeptem, gdy mówię skąd jestem.

Komentarz

Mam nadzieję, że nie będziesz musiał przechodzić sytuacji, w której ktoś z twojej rodziny z winy lekarza straci życie lub zdrowie. I **** będziesz mógł z tym zrobić.
                    + 2

My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Komentarz

A teraz ty mi odpowiedz, dlaczego lekarze odmawiają przyjęć do zwykłych przychodni np. Czy w normalnym sezonie grypowym też nie przyjmowali pacjentów? Bo mogli się zarazić?
                      No widzisz, zadałem Ci proste pytanie a Ty odwracasz kota ogonem. Szkoda, że przemawia przez Ciebie frustracja a nie rozsądek i logiczne myślenie. Jeśli odpowiesz mi czy opisana przeze mnie sytuacja jest według Ciebie w porządku, to chętnie wrócę do tematu. Natomiast na tym poziomie nie mam zamiaru prowadzić dyskusji. Zdrowia życzę.

Komentarz

• Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
                        + 2

Mam wrażenie ze pomieszaliscie (razem z R.) tutaj okoliczności. Czym innym jest błąd lekarski kardiologa który przeprowadza operacje serca, a czym innym jest błąd w sytuacji gdy ktos każe ci coś zrobić o czym nie masz zielonego pojęcia i kasz za to odpowiadać. W takim wypadku albo kogoś się nie deleguje do takich zadań mając świadomość ryzyka albo się go nie rozlicza. Równie dobrze Sasin może iść operować.

Komentarz

• Zamieszczone przez Kijek Zobacz posta

W jaki sposób noszenie maseczki ma być symbolem ponizania? W jaki sposób Cię to poniza?
                          Bo jest symbolem cyrku, który wokół się dzieje. Symbolem niszczenia dostępnej dla wszystkich służby zdrowia, symbolem zabierania noworodków matkom, symbolem wynoszenia ksiedza z plebanii przez psy, symbolem niszczenia i tak kruchych w Polsce więzi społecznych, symbolem zabrania podstawowej wolności, jaką jest swoboda decydowania o swoim postępowaniu, o swoim zdrowiu i życiu, symbolem bycia tylko anonimową postacią, statystyką, a nie człowiekiem o twarzy, emocjach, symbolem "nowej normalności", która mam w dupie. Mam pisać dalej?
                          A powoli staje się też symbolem przekonania, jak się zaraz okaże w żaden sposób niepotwierdzonego w realu, że ma to jakikolwiek wpływ na rozprzestrzenianie się wirusa, a stąd już tylko krok do bycia elementem sekciarstwa, takim samym jak folia na łbie chroniąca przed kosmitami.

Edyta: Chcesz, to ją noś, nawet na świeżym powietrzu, ale nie wciągaj innych w tą paranoje.

A tutaj statystyki zgonów podczas "pandemii". Ciekawe porównanie że Szwecja.
                          https://businessinsider.com.pl/finan...czyc-z/5rvnebe
                          ​​
                          Ostatnio edytowany przez KRA; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

• Zamieszczone przez mski Zobacz posta
                            Mam wrażenie ze pomieszaliscie (razem z R.) tutaj okoliczności. Czym innym jest błąd lekarski kardiologa który przeprowadza operacje serca
                            Błąd? Jedna z najbliższych osób wypisana bezpośrednio z OIOMU do domu opieki z "kroplówkową" infrastrukturą. Miejscowej florze bakteryjnej temat zajął dobę. W przypadku drugiej nie ujawnili przed odejściem, że tydzień wcześniej wystąpił wylew, na który farmakologicznie nie zareagowali. Dwa różne szpitale, w tym jeden w ścisłej krajowej czołówce. Oba przypadki za PO, więc nie o wprowadzane polityczne rozwiązania tu chodzi, ani nie o wprowadzane przy okazji korony. Chodzi o {nie)morale środowiska. Tyle mam do napisania. A ciśnie się znacznie więcej.

My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Komentarz

• Przede wszystkim to jest mi bardzo przykro
                              i współczuje. Tez mogę się podzielić patologicznymi historiami jak zapewne większość z nas tutaj. I w gruncie rzeczy tutaj się zgadzamy, co do odpowiedzialności lekarza. Natomiast jak wrócisz do tego co napisał Majkisek, to chodziło o to, ze delegowani lekarze innych specjalizacji do walki z COVID nie godzą się na ponoszenie konsekwencji w sytuacji gdy każe im się robić coś w czym nie maja doświadczenia, wiedzy, umiejętności i w zasadzie niczego. I ja to w pełni rozumiem i popieram, bo jak mam wymagać i jakie mogę mieć oczekiwania od np. lekarza rodzinnego, który ma przeprowadzić operacje na sercu?

Komentarz

• Zaczynają wypływać kolejne kwiatki weekendowego rozporządzenia.

Cytat z onetu:

"Z nowelizacji rozporządzenia w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, opublikowanego późnym wieczorem w piątek, 16 października, wynika, że w strefie żółtej organizacja targów, wystaw, kongresów, konferencji, spotkań jest dopuszczalna tylko w świecie wirtualnym (do odwołania). Natomiast w strefie czerwonej jest całkowity zakaz."

Pełny artykuł
                                https://www.onet.pl/informacje/onetw...b2gye,79cfc278

Komentarz

Pracuję...
                                X