Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

koronawirus – nowa grupa chuligańska z Kielc czy faktyczne zagrożenie?

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Zamieszczone przez KrzychuS Zobacz posta

Problemem nie jest ustawa tylko rozporządzenie. A to zostało wydane przez...
    I fajna oproba skierowania dyskusji na zupełnie inne tematy. Jakie to PiSowskie ... nie zgadzamy się z faktami próbujemy zdyskredytować autorów stanowiska przytaczając zupełnie nie związane z tematem sprawy.
    Ale jest problem. Autorzy opinii, na które ja się powołuje nie maja nic wspólnego z wyborcza. Opinia, która widziałem powstała w dość znanej międzynarodowej firmie na zlecenie jednej z sieci klubów fitness.
    Próbuj dalej ...

Podaj nazwiska autorów, to sprawdzimy, kto to jest Nie może być problemem rozporządzenie wydane zgodnie z ustawą i w zakresie nią przewidzianym, co zaznaczyłem w tekście aktu prawnego. Raczej wrzucanie bez źródła "opinii prawników" jako stanowisko ex-cathedra. No to podałem przykłady takich opinii jako przykład, że bycie "prawnikiem" średnio wzmacnia autorytet. Nie trzeba tu niczego "próbować". Życie.

PS Herman - wiemy przecież, że Sanepid od początku jest tu najsłabszym ogniwem. Mnie bardziej, niż brak infolinii dziwi, że latem nie przewietrzono tam stołków na górze.

My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Komentarz

• Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta

Podaj nazwiska autorów, to sprawdzimy, kto to jest Nie może być problemem rozporządzenie wydane zgodnie z ustawą i w zakresie nią przewidzianym, co zaznaczyłem w tekście aktu prawnego.
      Oczywiscie, że rozporządzenie zostało wydane zgodnie z ustawą ale w zakresie wykraczajacym poza delegacje z niej wynikające.

Pytanie o autorów jest tak śmieszne, ze aż żałosne. Juz biegnę z nazwiskami autorow opinii, za którą wydano całkiem niemale pieniądze i ktora jest wewnętrznym dokumentem. Jeżeli dojdzie do spraw sądowych związanych z ta sprawa jestem pewien, że opinia wycieknie. Wtedy poszukasz haków na autorów, zgodnie z polityczna linia partii.

Komentarz

• Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
        Nie może być problemem rozporządzenie wydane zgodnie z ustawą i w zakresie nią przewidzianym, co zaznaczyłem w tekście aktu prawnego.
        O ile jest wydane w zakresie nią przewidzianym. A to jest właśnie dyskusyjne.
        Lubię sobie jebnąć posta.

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
        St.Grzesiuk, „Boso, ale w ostrogach”

Komentarz

• Zamieszczone przez księciuniu Zobacz posta

O ile jest wydane w zakresie nią przewidzianym.
          No bo Foxx napisał, że nie są
          ani w tym wypadku
          "1. Osoby przebywające na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej są obowiązane na zasadach określonych w ustawie do: (...)

2) zaniechania wykonywania prac, przy wykonywaniu których istnieje możliwość przeniesienia zakażenia lub choroby zakaźnej na inne osoby – jeżeli są osobami zakażonymi, chorymi na chorobę zakaźną lub nosicielami;"
          ani tu
          "3) stosowania się do nakazów i zakazów organów Państwowej Inspekcji Sanitarnej służących zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych;"
          a już w żadnym wypadku tu
          "minister właściwy do spraw zdrowia może określić, w drodze rozporządzenia, szczegółowe wymagania sanitarnohigieniczne, jakim powinny odpowiadać obiekty produkcyjne, usługowe, handlowe, a także sposoby postępowania mające na celu zapobieganie zakażeniom i chorobom zakaźnym, oraz kwalifikacje osób uprawnionych do realizacji procedur czystości i dekontaminacji, w zakresie: (...)

4) warunków produkcji, świadczenia usług i prowadzenia handlu – z uwzględnieniem rodzajów prowadzonej działalności, zapewniając ochronę osób korzystających z usług świadczonych przez te podmioty przed zakażeniami oraz chorobami zakaźnymi."

Ogólnie to rozmowa z KrzychemS jest o tyle karkołomna gdyż w wątku polityka przedstawił ciekawą hierarchię aktów prawnych w Polsce w którym do aktów normatywnych zaliczył on wewnętrzną regulację...Rady Adwokackiej

Zaś wartość tej opinii najlepiej została przedstawiona przez samego Krzycha - "...opinii, za którą wydano całkiem niemale pieniądze"..."na zlecenie jednej z sieci klubów fitness."

ps. ja mogę tylko polecić "opinię" dotyczącą możliwości zarażenia się COVID podczas podróży samolotem - wydanej na zlecenie związku linii lotniczych którą wkleiłem bodajże przedwczoraj.
          Ostatnio edytowany przez TNTP; [ARG:4 UNDEFINED].
          Lieber tot als rot!!

Komentarz

• Zamieszczone przez itakpowiem Zobacz posta

Zatem przy założeniu przez Ciebie niesamowicie szerokich widełek mamy w tym momencie od 460 tyś do 2,6 mln zakażonych (zakładając dla uproszczenia 38 mln obywateli)

​​​​​​Jaką daje to statystykę śmiertelności? Dodatkowo dla uczciwości szacunku należałoby wziąć pod uwagę tylko zgony z ostatniego okresu (dajmy na to 2 tyg-miesiąc) wszak liczbę zarażonych bierzemy tu i teraz, wiec łączenie jej z roczną suma zgonów byłoby celowym przekłamaniem statystyki...
            Żeby odpowiedzieć na to pytanie, to wrócę do tego co pisałem pół roku temu.
            Z tego co się dowiedziałem to statystyka chorych na COVID wygląda tak, że 3/4 osób przechodzi COVID lajtowo/bezobjawowo*, 1/4 ma objawy swoiste/widoczne
            Z tej jednej czwartej jedna czwarta może wymagać hospitalizacji - z których kolei kilkadziesiąt procent ma stan zagrożenia życia i gdyby nie hospitalizacja by po prostu zeszli.

Wydaje mi się, że ostatnie miesiące potwierdziły z grubsza (z tym jest problem co to do końca znaczy ) te wyliczenia
            Jak to się ma do liczby chorych ?
            Ja to widzę to tak
            - siłą rzeczy osoby hospitalizowane (czyli imho kilka %) są wyłapywane w 100%
            - osoby które mają jakieś objawy to też musi być kilkadziesiąt procent osób zdiagnozowanych
            - wśród bezobjawowych też musi być kilka % (może naście) osób które zostały zdiagnozowane
            i opierając się na takich estymacjach można oszacować liczbę chorych - OD POCZĄTKU pandemii - na około kilkaset tysięcy osób. Czy jest to 400, czy 800, sorry, ale nie mam możliwości żeby to doprecyzować.

Teoretycznie można by było no "losowo" wybranej grupie osób - kilkutysięcznej, to zbadać - w sumie dziwię się, że nikt tego nie próbował - bo dałoby to odpowiedź, na kilka istotnych z punktu systemu opieki zdrowotnej, pytań.

* tu pojawia się pytanie co oznacza bezobjawowo, bo z rozmów ze znajomymi którzy mieli COVID to można wyróżnić 2 grupy
            - Ci którzy przeszli to ciężko - więc siłą rzeczy byli wyłapani
            - Ci którzy przechodzili lekko, ale mieli jakieś tam objawy - tylko może właśnie te objawy spowodowały, że zostali wyłapani i być może jest 3 grupa czyli tych co nie mieli żadnych objawów i dlatego się nie załapali na testy
            ale z tych rozmów to wynikałoby, że nie ma czegoś takiego jak bezobjawowe - w sensie, że bez żadnych objawów. Tylko problem jest taki, że te objawy są mhhh ciężkie do ogarnięcia - w stylu senność, zmęczenie, apatia, problem z zaśnięciem, czy tam problemy z węchem to imho każdemu z nas może takie coś się wydarzyć bez żadnego COVIDA (plus ludzie już po wyniku doszukują się jakichś odstępstw od normy)
            Lieber tot als rot!!

Komentarz

• Zamieszczone przez TNTP Zobacz posta

Ogólnie to rozmowa z KrzychemS jest o tyle karkołomna gdyż w wątku polityka przedstawił ciekawą hierarchię aktów prawnych w Polsce w którym do aktów normatywnych zaliczył on wewnętrzną regulację...Rady Adwokackiej
              A także m.in. art 225 kpk, co oczywiście zupełnie przypadkiem pominąłeś.
              Jesteśmy w wątku o koronawirisie wiec nie będę tutaj pisal dalszego ciągu sprawy Giertycha i tego jak "Nadzwyczajna Kasta" odniosła się do jakości pracy Prokuratury.

Komentarz

No bo Foxx napisał, że nie są
                ani w tym wypadku
                "1. Osoby przebywające na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej są obowiązane na zasadach określonych w ustawie do: (...)

2) zaniechania wykonywania prac, przy wykonywaniu których istnieje możliwość przeniesienia zakażenia lub choroby zakaźnej na inne osoby – jeżeli są osobami zakażonymi, chorymi na chorobę zakaźną lub nosicielami;"
                ani tu
                "3) stosowania się do nakazów i zakazów organów Państwowej Inspekcji Sanitarnej służących zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych;"
                a już w żadnym wypadku tu
                "minister właściwy do spraw zdrowia może określić, w drodze rozporządzenia, szczegółowe wymagania sanitarnohigieniczne, jakim powinny odpowiadać obiekty produkcyjne, usługowe, handlowe, a także sposoby postępowania mające na celu zapobieganie zakażeniom i chorobom zakaźnym, oraz kwalifikacje osób uprawnionych do realizacji procedur czystości i dekontaminacji, w zakresie: (...)

4) warunków produkcji, świadczenia usług i prowadzenia handlu – z uwzględnieniem rodzajów prowadzonej działalności, zapewniając ochronę osób korzystających z usług świadczonych przez te podmioty przed zakażeniami oraz chorobami zakaźnymi."

.
                No i mam wątpliwość czy takie wybiórcze ograniczenie działalności jest zgodne z tą dyspozycją ustawową.

(żeby nie było wątpliwosci: nie jestem przeciw tym wyjątkom od zakazu; jestem przeciw samemy zakazowi, a skoro on już jest, to dobrze, że chociaż ograniczony).
                Lubię sobie jebnąć posta.

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
                St.Grzesiuk, „Boso, ale w ostrogach”

Komentarz

• Zamieszczone przez KRA Zobacz posta
                  Mam wrażenie, że od tego momentu dyskusja, jakby na lepszym poziomie stała.

No i tu nasuwa się pytanie, czy rząd ma tego świadomość i w jakim zakresie, jak bardzo szczegółowe są te dane? Stąd te moje pytania o hospitalizacje, bo podejrzewam, że rząd zna te liczby. No i jakie podjął decyzje, jak chce wykorzystać istniejącą sieć szpitali (głównie powiatowych)? Budując szpital polowy na Narodowym. To jest nic innego, jak kontynuowanie ścieżki przyjętej od sierpnia, ponownego wzbudzania wśród ludzi poczucia strachu, lęku, świadomości śmiertelnego zagrożenia. Trochę na zasadzie ludzie chcą igrzysk, będą je mieli. Oto symbol rozrywki zamieniamy w szpital, normalnie kvrwa stan wojny. Polskie państwo mając do dyspozycji 180k łóżek szpitalnych, przy 6k hospitalizowanych na covid postanawia ze stadionu zrobić szpital. Oczywiście, że w Warszawie i innych dużych miastach rok rocznie są problemy z miejscami w szczycie sezonu grypowego, ale naprawdę nie można bardziej zabezpieczyć tych miejsc w okolicznych szpitalach powiatowych, skoro i tak stoją w większości puste i dać ludziom potrzebującym szansę na leczenie w godnych warunkach? Po chvj są te szpitale? Odrębna kwestia to zabezpieczenie personalne. Po co lekarze i pielęgniarki siedzą na tych kwarantannach? W "stanie wojny" nie można im zrobić testu i przywrócić do służby? Skąd nagle tyle L4? Nie przypadkiem z tego powodu, że tak jak ludzie, lekarze także byli straszeni śmiertelnym zagrożeniem? Nie wiem, czy do tej pory mają przygotowane case study postępowania z covidowcem. Lekarze POZ to już w ogóle obsrali zbroję po całości. Ludzie są przestraszeni, mają utrudniony dostęp do swoich lekarzy rodzinnych, a jeszcze dokłada im się, że już jest tak źle, że potrzebujemy stadionu narodowego. Lęk, stres to nie jest dobry doradca i nie sprzyja poprawie sytuacji "epidemicznej" w kraju.
                  Zresztą kurde, każdy wątek naszej dyskusji kwalifikuje się na oddzielną. Można tak pisać i pisać bez końca.
                  Nie mam specjalnie czasu na odniesienie się do wszystkiego ale zacznę od początku.
                  Te dane są codziennie zbierane-aktualizowane i wysyłane zarówno do Wojewodów, jak i do MZ.

jak chce wykorzystać istniejącą sieć szpitali (głównie powiatowych)?
                  No właśnie ja od dłuższego czasu piszę, że to jest na dziś największy problem
                  - bo te szpitale nie za bardzo do tego się nadają (z iluś tam powodów)
                  - podmioty organizacyjne robią WSZYSTKO żeby bojkotować czy to zalecenia MZ, czy też częściej wojewodów
                  i jakkolwiek by to nie zabrzmiało w obecnym reżimie sanitarnym łatwiej wykorzystać stadion/szpital/szkołę, czy tam rozstawić szpital polowy niż użerać się w i tak do tego nie przygotowanym obiekcie - bo niby jak oddział położniczy, czy tam geriatryczny jest przygotowany pod pacjenta COVIDOWEGO ? Realnie to Ci pacjenci poza stanowiskiem IOM (nie dla wszystkich) nie potrzebują infrastruktury szpitalnej - ani zabiegowej/ani diagnostycznej.

To jest zresztą temat na dłuższą dyskusję o organizacji służby zdrowia - imho szpitale powiatowe są w obecnej formule nie do obrony - i tu może niejednego zaskoczę ale rację miał Arłukowicz - "chłopie, ku**a, masz tych szpitalu co drugą ulicę. Zamknij cztery i przyjdź po 200 baniek, a nie po miliard". Bo realnie to dziś utrzymywanie na siłę kompletnie niewydolnych jednostek jest NIEBEZPIECZNE dla pacjentów którzy w nich leżą.

Po co lekarze i pielęgniarki siedzą na tych kwarantannach? W "stanie wojny" nie można im zrobić testu i przywrócić do służby? Skąd nagle tyle L4?

A jak myślisz po co ?
                  Ogólnie to nie siedzą oni na kwarantannach, ale mają "lewe" L4 - dlaczego to kilka wątków się na to składa.
                  Jakkolwiek by nie było to banalne, ale chodzi o...$. To znaczy jak idziesz na jednoimienny to blokuje Ci jakąkolwiek inną praktykę - a rozumiem, że wiesz jak wygląda struktura zatrudnienia lekarzy w Polsce.

"Nie wiem, czy do tej pory mają przygotowane case study postępowania z covidowcem." nie do końca rozumiem co znaczy case study bo jeżeli idzie o procedury w stylu renimacja Covidowca, poród osoby z Covidem, rezonans takiej osoby - to jest rzecz która była priorytetowo traktowana i już na początku marca te procedury były opracowane.
                  Natomiast wiadomo, że ze względu na specyfikę sytuacji - czyli to, że REALNIE NIE WIEMY DUŻO O TYM KORONAWIRUSIE to te wszystkie procedury postępowania - w tym samego leczenia są siłą rzeczy zmienne.

ps. to nie jest "Budowa szpitala na Narodowym" tylko wykorzystanie już istniejącej infrastruktury z przeznaczaniem na łóżka szpitalne.
                  ps2. Tutaj jest chyba główna rozbieżność a mianowicie - czy WY (zwracam się do szeroko rozumianych krytyków rządu) naprawdę myślicie, że decyzje tego typu - wykorzystanie Narodowego jako szpitala są decyzjami politycznymi ? Jeśli idzie o COVID to 90% decyzji (związanych bezpośrednio ze służbą zdrowia) to są rzeczy które wychodzą z szeroko rozumianego środowiska eksperckiego/medycznego (krajowi konsultanci/rektorzy uczelni medycznych itp.). Zresztą najlepsze w tym wszystkim jest to, co już chyba tu pisałem - a mianowicie, że praktycznie każda z rekomendacji jest mocno kontestowana przez inne osoby z tego samego środowiska.
                  Lieber tot als rot!!

Komentarz

A także m.in. art 225 kpk, co oczywiście zupełnie przypadkiem pominąłeś.
                    Jesteśmy w wątku o koronawirisie wiec nie będę tutaj pisal dalszego ciągu sprawy Giertycha i tego jak "Nadzwyczajna Kasta" odniosła się do jakości pracy Prokuratury.
                    Już zadałem Ci pytanie w jaki sposób ten artykuł odnosi się do obecności przedstawiciela ORA podczas przesłuchania...odpowiedzią była głucha cisza. Przypomnę, że wskazałeś, że brak takiej obecności jest złamaniem prawa przez CBA -> "W żadnym wypadku CBA nie miało prawa przeszukiwać domu Giertycha (i kancelarii) bez obecności przedstawiciela Okręgowej Rady Adwokackiej"

Lieber tot als rot!!

Komentarz

• A życie biegnie swoim torem nie przejmujac sie zbytnio partyjnym PRem broniacym niezgodnych z prawem rozporzadzen wydawanych przez rząd.
                      Dzisiaj Sąd uniewinnił księdza za prowadzenie mszy św., na której było więcej osób niż przewidziany rozporządzeniem limit. Uzasadnienie - rozporządzenie zostało wydane niezgodnie z prawem, nie precyzowało kto miał liczyć wiernych i było niezgodne z prawem kościelnym według którego ksiądz nie mógł wyprosić wiernych z kościoła (to tak w skrocie).
                      Cytujcie dalej ustawy i twierdźcie, że wszystko jest zgodne z prawem. Mozecie również dyskredytować autorów opinii prawnych i w końcu smieszkowac sprowadzając wątpliwości do absurdu.

Komentarz

A życie biegnie swoim torem nie przejmujac sie zbytnio partyjnym PRem broniacym niezgodnych z prawem rozporzadzen wydawanych przez rząd.
                        Dzisiaj Sąd uniewinnił księdza za prowadzenie mszy św., na której było więcej osób niż przewidziany rozporządzeniem limit. Uzasadnienie - rozporządzenie zostało wydane niezgodnie z prawem, nie precyzowało kto miał liczyć wiernych i było niezgodne z prawem kościelnym według którego ksiądz nie mógł wyprosić wiernych z kościoła (to tak w skrocie).
                        Cytujcie dalej ustawy i twierdźcie, że wszystko jest zgodne z prawem. Mozecie również dyskredytować autorów opinii prawnych i w końcu smieszkowac sprowadzając wątpliwości do absurdu.
                        Ale o tym, że reforma sądów to fikcja i nadzwyczajna kasta ma się dobrze to chyba wszyscy na forumce mają pojęcie.
                        Lieber tot als rot!!

Komentarz

Już zadałem Ci pytanie w jaki sposób ten artykuł odnosi się do obecności przedstawiciela ORA podczas przesłuchania...odpowiedzią była głucha cisza. Przypomnę, że wskazałeś, że brak takiej obecności jest złamaniem prawa przez CBA -> "W żadnym wypadku CBA nie miało prawa przeszukiwać domu Giertycha (i kancelarii) bez obecności przedstawiciela Okręgowej Rady Adwokackiej"
                          Przeszukanie przeprowadzono jednocześnie w domu Giertycha i w jego kancelarii. Giertych zachował się sprytnie twierdząc, że jest jedynym dysponentem akt znajdujących się w tych dwóch miejscach. Ktos musial być przy przeszukaniu. Wiec w drugim miejscu powinien byc przedstawiciel ORA. I było to w interesie obu stron - Giertycha, bo KEA nakazuje mu dbac o poufnosc danych klientow ale takze Prokuratury, wlasnie po, to aby uniknac na przyszlosc problemow proceduralnych wynikajacych z 225 kpk. Wybrano inna droge ... widocznie ktos mial w tym swoj cel.

Komentarz

Ale o tym, że reforma sądów to fikcja i nadzwyczajna kasta ma się dobrze to chyba wszyscy na forumce mają pojęcie.
                            Oczywiscie, ze to wina "Nadzwyczajnej Kasty", a nie autorow rozporzadzen. To powszechnie wiadomo. Nawet nie probuje dyskutować z ta teza. ...
                            Ale Matrix

Komentarz

Oczywiscie, ze to wina "Nadzwyczajnej Kasty", a nie autorow rozporzadzen. To powszechnie wiadomo. Nawet nie probuje dyskutować z ta teza. ...
                              Ale Matrix
                              Wszyscy wiedzą, że nadzwyczajna kasta (nie wiem czemu dajesz to określenie w cudzysłów - wszak osoby z tego środowiska same określają się w ten sposób) jest zarówno nieomylna, jak i bezkarna (wszak ujadanie dotyczące izby dyscyplinarnej nie wzięło się znikąd).
                              Ale ok napierdalajcie polityków ile wlezie, ale na elitę w togach to trzeba zrobić jakiś forumowy zapis bo nam się biedaczyny od tej krytyki załamią.
                              Lieber tot als rot!!

Komentarz

• Alez skąd, od niesłusznej oczywiscie krytyki załamać się mogą politycy.
                                Ciśnie się tylko jeden komentarz.
                                "Sąd sądem, a sprawiedliwość musi być po naszej stronie".
                                I w ten sposób udowodniliśmy, że winnymi ogłoszenia nadających się do kosza rozporzadzen sa prawnicy z kręgu wyborczej (według jednego forumowicza) i sądy (według drugiego).

Komentarz

Pracuję...
                                X