Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

koronawirus – nowa grupa chuligańska z Kielc czy faktyczne zagrożenie?

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Total.
    Tego akurat mam świadomość ale uznajmy, że byle nie covid te osoby mogłyby żyć dłużej.

Komentarz

• Dodając dynamikę wzrostu/wakacje/nieprzestrzeganie obostrzeń

- łatwo dojść do wniosku, że zamiast zajmować się futerkami, itp. od sierpnia, gdy wprowadzono strefy żółte i czerwone punktowo restrykcje powinny być znacznie wcześniej większe. Cóż, dawali się wylobbować różnym branżom i jesteśmy, gdzie jesteśmy.
      My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Komentarz

• Zamieszczone przez Alek Zobacz posta
        zgony wśród oficjalnie zakażonych:
        11.04 - 3,27 %
        11.05 - 4,96 %
        11.06 - 4,3 %
        11.07 - 4,2 %
        11.08 - 3,43 %
        11.09 - 2,96 %

8.10 - 2,56 %
        9.10 - 2,5 %
        10.10 - 2,44 %
        11.10 - 2,38 %
        12.10 - 2,33%
        13.10 - 2,29 %
        14.10 - 2,26 %
        15.10 - 2,20 %
        16.10 - 2,18 %
        17.10 - 2,10 %
        18.10 - 2,03 %

Już niebawem wyjdzie, że umiera 1/100 z zarażonych oficjalnie, a represji wobec obywateli coraz więcej.
        To są dane dla oficjalnie potwierdzonych testami przypadków. Dla jedych dużo dla innych mało. Tylko jakby wyglądałyby te dane gdybyśmy przebadali jednocześnie cały naród?

Drodzy forumowi uczestnicy dyskusji odpowiedzcie mi na jedno pytanie:

Ilu waszym zdaniem oficjalnie zakażonych wyjdzie na przebadany losowo milion (dajmy na to kolejno całymi powiatami: zdrowy, chory, stary, młody, wszyscy jak leci)? Oczywiście w obecnej aurze sprzyjającej wszelakiej maści infekcjom

Komentarz

• Zamieszczone przez Onomatopej Zobacz posta
          To trochę dziwne, że się tak wtrącę. Bliska osoba z rodziny przyjmowana do szpitala (powód inny niż COVID) miała robiony test PCR i wynik był w niecałe 2h. A wątpię, żeby szpital kręcił z wynikami.
          Nie ma praktycznie takiej możliwości, żeby miała PCR - dopytałem się i ogólnie wygląda to tak

są dwa typy testów RT-PCR
          - jedno-genowe które bardzo mocno uprawdopodabniają obecność wirusa - od dotarcia do laboratorium 2h na wyizolowanie materiału + do 1h w maszynie
          - trój-genowe - czyli wyizolowywanie materiału + koło 2h w oczekiwaniu na wynik

W niektórych maszynach (Abbotach i jakichś tam jeszcze) to wyizolowanie materiału odbywa się już w maszynie, ale i tak nie ma opcji żeby zejść poniżej 3h z trój-genowymi.

Natomiast są podobno jakieś testy antygenowe robione metodą immunochromatograficzną - trwa to niby szybko kilkanaście minut, ale nie chce mi się cytować opinii na temat tego cuda.
          Lieber tot als rot!!

Komentarz

• Zamieszczone przez itakpowiem Zobacz posta

To są dane dla oficjalnie potwierdzonych testami przypadków. Dla jedych dużo dla innych mało. Tylko jakby wyglądałyby te dane gdybyśmy przebadali jednocześnie cały naród?

Ilu waszym zdaniem oficjalnie zakażonych wyjdzie na przebadany losowo milion (dajmy na to kolejno całymi powiatami: zdrowy, chory, stary, młody, wszyscy jak leci)? Oczywiście w obecnej aurze sprzyjającej wszelakiej maści infekcjom
            Ale chodzi Ci o osoby które są zakażone teraz, czy był zakażone od marca ?
            Imho w tym drugim przypadku było by to procent-kilka procent oczywiście tu pojawia się pytanie czy jest to 1,2%, czy 3%, czy też może 7% - według naczelnego futurologa naszego forum jest to 25% bo był na imprezie na której 2 na 8 miało pozytywny wynik a realnie nikt tego nie wie - teoretycznie po Słowacji może coś będzie wiadomo więcej.
            Lieber tot als rot!!

Komentarz

• Zamieszczone przez itakpowiem Zobacz posta

tak.

Komentarz

• No to średnio ta Słowacja coś pokaże, bo naczelny przedstawiciel ruchu antytestowego nie doczytał, że Słowacja kupiła testy z wyprzedaży z Biedronki (nie PCR).

It will be tested using antigen tests, which were ordered by the state material reserves in the amount of 13 million pieces. Antigen tests will catch infectious people, the prime minister said. According to the Prime Minister, the tests will cost an average of about four euros without VAT per piece. “There were three winning companies and the lowest price was 3.90 euros and the highest 4.45 euros. The average price from the company from which the most tests were purchased is 3.95 euros,” said the prime minister.
                Ogólnie zakładając przetestowanie całej populacji danego kraju wypadałoby zrobić zarówno test PCR, jak też drugi serologiczny na przeciwciała. Moim zdaniem cały ten eksperyment nie wypali.

Pytanie odnośnie skali tego jaki procent populacji w Polsce miałby wynik pozytywny to tak jak wspominałem nie jest pytanie wprost, gdyż do końca nie wiadomo jakiej metodyki użyć, ale patrząc na to jak wyglądały podobne testy na świecie można założyć, że minimum kilkanaście procent populacji Polski miało już styczność z wirusem, albo jest obecnie zakażone.

Co przekładając na oficjalne dane (czytaj 175 tys. zakażonych -> ok. 0,5% populacji Polski) pokazuje to, że wyniki nieoficjalne to prawdopodobnie od 3 do 5 mln osób, czyli 20-30 razy więcej.

Oczywiście mam świadomość, że inny odsetek będzie w Warszawie, Krakowie, na Śląsku, czy w innych dużych miastach, a zupełnie inny w mazurskich mieścinach.

Komentarz

• Gdybyś nabył umiejetność czytania ze zrozumieniem to może raczyłbym Ciebie swą atencją.
                  Oczywiscie jest szansa, ze masz kogoś bliskiego, który ową umiejetność posiadł. To wtedy może podoła karkołomnego zadania i wyjaśni Ci o czym była mowa w tym wątku kilkanaście godzin temu. Salut
                  Lieber tot als rot!!

Komentarz

• Kilkanaście godzin temu miałem przyjemniejsze rzeczy do robienia, a na pewno ładniejsze i zgrabniejsze, więc ani myślałem o poświęcaniu czasu na czytanie tutejszej grafomanii

W sumie kolejny raz pokazałeś dlaczego tak, a nie inaczej ocenia się niniejsze wypociny, bo poza mędrkowanie to znowu puste słowa.
                    Ostatnio edytowany przez midzi; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

• Zamieszczone przez TNTP Zobacz posta
                      a i jeszcze przy okazji to propsy za kilka ostatnich Twoich postów - bo nawet jak się ze wszystkim nie zgadzałem to przynajmniej było to jakoś rzeczowo uargumentowane i konkretnie wskazane zarówno zastrzeżenia, jak i alternatywa.
                      Dzięki za dobre słowo, chociaż moje posty w tym temacie idzie policzyć na palcach jednej ręki, jako że na medycynie się za bardzo nie znam i do roli speca w tej dziedzinie nie aspiruję

Bardziej mnie to interesuje chyba pod kątem statystycznym, ale tutaj temat wyczerpuje KRA , który dzielnie walczy na pierwszej linii frontu i podrzuca ciekawe linki ze swoim komentarzem. Prędzej to jemu się propsy za aktywność w temacie należą, chociaż już kilka wcześniej dostał i nie chcę się nad nimi nadpisywać, żeby nie spoczywał na laurach

Komentarz

• Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
                        Nie wiem, bo też nic takiego (nagminne przeze wrzucanie linków do konkretnego portalu/wytknięcie mi tego) nie miało miejsca. Miała natomiast kolejna manipulacja, że "tylko wrzucam linki". Na co odpowiedziałem, że wrzucam je by uczciwie wskazać źródła cytowanych na forum fragmentów. Jeden z forumowiczów zresztą przez jakiś czas mocno z tego korzystał, by szukać pod tymi linkami innych niż cytowane przeze mnie fragmenty tych samych tekstów, które jego zdaniem zaprzeczały moim wnioskom. Druga strona robi dokładnie odwrotnie. Hitem było przeklejenie wpisu z cudzego fb bez podania źródła jako własną wypowiedź, Wpolityce zaś, podobnie jak niezalezna.pl staram się w miarę możliwości nie przytaczać i tyle.

Tymczasem taka wymiana zdań toczy się w kontekście mojego komentarza do popijawy i Żabki...

EDIT: pomysł, że jestem fanatykiem, i to zatwardziałym, PiS może przyjść do głowy tylko konsumentom źródeł, których się wstydzą na tym forum (no i agitatorom Konfy )
                        Pierwsza sprawa to nie interesuje mnie ani trochę twoja dyskusja z innym userem i nie musisz mi się tłumaczyć. Zapytałeś jacy wy wiec ci podałem przykład i tyle.

Fajnie ze zdobyłeś poklask, natomiast może wytłumaczysz na jakiej podstawie nazwałeś mnie totalsem. Zawsze chętnie perswadujesz wiec nie mogę się doczekać Twoich tłumaczeń, może nawet jakiś link rzucisz.
                        W pełni rozumiem, że dla Ciebie PiS jest uosobieniem wszystkiego co najlepsze choć wstydzisz się glosno
                        to przyznać, natomiast wyobraź sobie ze można ich krytykować jednocześnie nie popierając tych do których tak chętnie mnie zaliczasz.

Komentarz

• Zamieszczone przez mski Zobacz posta
                          Pierwsza sprawa to nie interesuje mnie ani trochę twoja dyskusja z innym userem
                          To po grzyba się wszachaniasz między wódkę i zakąskę?

Zamieszczone przez mski Zobacz posta
                          i nie musisz mi się tłumaczyć.
                          Chyba się trochę przeceniasz.

Zapytałeś jacy wy wiec ci podałem przykład i tyle.
                          Fikcyjny. I tyle.

Fajnie ze zdobyłeś poklask, natomiast może wytłumaczysz na jakiej podstawie nazwałeś mnie totalsem. Zawsze chętnie perswadujesz wiec nie mogę się doczekać Twoich tłumaczeń, może nawet jakiś link rzucisz.
                          Nie ma tu żadnych moich tłumaczeń, więc się raczej nie doczekasz

W pełni rozumiem, że dla Ciebie PiS jest uosobieniem wszystkiego co najlepsze choć wstydzisz się glosno
                          to przyznać,
                          Bardzo się wstydzę. Od lat...

Ciekawe ilu jeszcze tutejszych komentatorów się przejedzie na tym, że jakaś część forumowiczów zna się w realu. Od lat.

My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Komentarz

• Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
                            Nie ma tu żadnych moich tłumaczeń, więc się raczej nie doczekasz
                            To czemu mnie tak nazywasz? Rozumiem ze jak nie klaszcze takim czempionom jak Sasin, to jestem totalsem? Aha.

Komentarz

• Ja go uważam za krzyżówkę karierowicza, amatora i prawdopodobnie aferzysty, a totalsem nie jestem. Szczegółowe uzasadnienie ("tłumaczenie" ) masz we wcześniejszych postach. Brak najmniejszego powodu, by coś dodawać/powtarzać.

Komentarz

• Szykują szpital polowy na stadionie narodowym dla 500 osób.

Komentarz

Pracuję...
                                X