Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

koronawirus – nowa grupa chuligańska z Kielc czy faktyczne zagrożenie?

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Zamieszczone przez Alek Zobacz posta
    Pisowskiego obłędu ciąg dalszy.
    Dyktują przedsiębiorcom kogo mają wpuszczać do sklepu i o której godzinie. Choć sami emeryci mają to w dupie i ruszają na zakupy po 16 kiedy większość ludzi wraca z pracy.
    Zamykają branże fitness żeby ludziom odechciało się ćwiczyć tylko siedzieli w domu i oglądali doktora Sutkowskiego.
    A to wszystko dla naszego dobra. **** z tym że ludzie tracą swój zarobek, nie mogą realizować swoich pasji. Rząd zapomina, że taka polityka to produkowanie bomby o opóźnionym zapłonie, tresura obywateli by siedzieli w domach to wzrost nowotworów w przyszłości. Ale o tym się nie mówi bo to nie wygodne dla władzy i jej klakierów.
    ​​​​​​Mówiłem

Zamieszczone przez boss_corleone Zobacz posta
    A tu słowackie Prawo i Sprawiedliwość:
    Restauracje na Słowacji mają serwować jedzenie tylko pod gołym niebem lub na wynos. Aquaparki, baseny, siłownie i sauny zostaną zamknięte.
    W centrach handlowych na Słowacji na jednego klienta ma przypadać 15 metrów kwadratowych przestrzeni.
    Rząd Słowacji wprowadzi też godziny dla seniorów w sklepach spożywczych i aptekach.
    Powstrzymać globalny PiS nim będzie za późno!
    Lewactwo nie jest cool!

Komentarz

• Zamieszczone przez Raczej Zobacz posta
      Nobel w postaci chuuja do dupy temu kto wymyślił jakieś yebane godziny dla seniorów w sklepach. Ja nawet jakoś zrozumiałem zamknięte stadiony na powietrzu przy otwartych kinach i teatrach ale tego kurva nie ogarniam w ogóle. Teraz muszę zapierdaalać na koniec osiedla i liczyć na znajomą koleżankę za ladą(mam na dole Żabkę, znam dobrze dziewczyny zza lady ale za żadne pieniądze i ładny uśmiech mi teraz nic nie sprzedadzą), która będzie ryzykować bo jakiś społeczniak zawsze może się napatoczyć. A sklepy w tych godzinach puste bo emeryci byli z rana. Miałem wczoraj urodziny a obiecałem, że pijemy do jutra(niby był zapas ale zawsze jest za mało), pozdrawiam i przepraszam za ten osobisty wpis
      Zwracam Nobla, w soboty można, w piątki nie można i inne wtorki. Jestem Januszem Covida i ofiarą dezinformacji Zdrówka źyczę

Komentarz

• Zamieszczone przez TNTP Zobacz posta

Pomijając to, że cały czas czekam na potwierdzenie z Twojej strony infa o tym, że szpitale w poprzednich latach raportowały do "ministerstwa" liczbę zajętych respiratorów*- to zastanawia mnie skąd masz informację o tym, że szpital w Tomaszowie jest "przepełniony" bo akurat danych z województwa łódzkiego nie mam ale z tego co zebrałem z kilku innych województw to zapełnienie szpitali jest na poziomie 40-80%.

ps. artykuł przez Ciebie ciekawy i jak najbardziej wskazujący może nie patologie, ale na problemy związane z finansowaniem służby zdrowia - tylko nie wiem jak ma się on do liczby wykorzystywanych respiratorów.
        Tak w ramach ciekawostki to jeszcze lepszym cyrkiem jest to że ta sama procedura jest różnie rozliczana przez NFZ w zależności od tego na jakim odbywa się oddziale.

Czemu tylko respiratory Cię teraz interesują, a hospitalizacje? Dopuszczasz już możliwość, że takie dane są gromadzone?

A o systemie JGP słyszałeś? Wdrożonym w 2008r.?
        https://praca.gazetaprawna.pl/artyku...przeszkod.html

Tutaj w pdf podstawowa dokumentacja. Zwróć uwagę na część dotyczącą ICD-9. Będzie Ci to potrzebne, żeby zrozumieć kolejne linki.
        https://www.google.com/url?sa=t&rct=...Q3p4NWRwAzlOgz

Respiratoroterapia:
        http://www.icd9.pl/dzial16/rozdzial93/podrozdzial93.9/
        Masz i swoje cewnikowanie:
        http://www.icd9.pl/dzial10/rozdzial57/podrozdzial57.0/

A tutaj API do danych statystycznych NFZ:
        https://api.nfz.gov.pl/app-stat-api-jgp/#hbatnc

Edyta: Patrz, nawet na necie jakiś raport jest. Kliknij w zestawienie.xls, Mi wyszło, że we wrześniu 2019 w samych szpitalach pulmonologicznych hospitalizacji było ponad 12k.
        https://zdrowedane.nfz.gov.pl/course/view.php?id=67

Gadamy dalej? Bo ja na Twoim miejscu faktycznie wypisałbym się z tego intelektualnego ścieku.
        Ostatnio edytowany przez KRA; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

Wiesz jak ktoś ma bardzo niską samoocenę to może go zgnoić...nawet maseczka na twarzy. całe szczęście, że foliarze nie doszli jeszcze do tego, że przymus chodzenia w gaciach po ulicy też ogranicza ich prawa i swobody - dla forumowych legalistów to mam informację, że ten przymus jest bardzo niejasny i wprowadza duże pole do nadinterpretacji.
          W ogóle to kto jest teraz foliarzem w obliczu wirusa?

Wcześniej to byli ci, co się bali. Natomiast teraz foliarzami są Ci którzy noszą maseczki w obawie przed wirusem czy Ci którzy jej nie noszą?

Komentarz

• [QUOTE=Mrugs;n2561254]

:
            Nie wiem jak Ty, ale mi się wydaję że w 6 miesięcy średnio rozgarnięty szympans nauczy się zakładać strój ochronny, wpisywać w rubrykę dane badanego i wsadzić patyk do gardła nie mówiąc już o słuchaczach szkół medycznych czy wojskowych. Ale rozumiem że mierzysz ogół swoją miarą i Ty byś tego nie ogarnął, jeśli jest takich więcej to faktycznie dobrze że tego nie

Mrugs Czy ten średnio rozgarnięty szympans, zrobi później badanie tego patyczka?

Ostatnio edytowany przez ganiek; [ARG:4 UNDEFINED].
            "żydowskie media obrzezają mózgi"

Komentarz

• Zamieszczone przez mski Zobacz posta
              Dobrze wiesz, że jest tutaj na forum wiele osób, które mają nieco inne poglądy od Ciebie i nie są również takimi zatwardziałymi fanatykami Prawa i Sprawiedliwości i ich poczynań. No, chyba że żyjesz w jakiejś bańce i tego nie widzisz. Ale żeby nie być gołosłownym to ostatnio ktoś zwrócił uwagę na Twoje nagminne wrzucanie linków to tego portalu. Więc w takiej sytuacji chyba już można powiedzieć "Wy"? Jest tutaj tak wiele osób więc nie pamiętam dokładnego nicku, ale wierzę że wiesz o jakiej sytuacji mówię, wszak jesteś ambitny wprawiony w punktowaniu
              Nie wiem, bo też nic takiego (nagminne przeze wrzucanie linków do konkretnego portalu/wytknięcie mi tego) nie miało miejsca. Miała natomiast kolejna manipulacja, że "tylko wrzucam linki". Na co odpowiedziałem, że wrzucam je by uczciwie wskazać źródła cytowanych na forum fragmentów. Jeden z forumowiczów zresztą przez jakiś czas mocno z tego korzystał, by szukać pod tymi linkami innych niż cytowane przeze mnie fragmenty tych samych tekstów, które jego zdaniem zaprzeczały moim wnioskom. Druga strona robi dokładnie odwrotnie. Hitem było przeklejenie wpisu z cudzego fb bez podania źródła jako własną wypowiedź, Wpolityce zaś, podobnie jak niezalezna.pl staram się w miarę możliwości nie przytaczać i tyle.

Tymczasem taka wymiana zdań toczy się w kontekście mojego komentarza do popijawy i Żabki...

EDIT: pomysł, że jestem fanatykiem, i to zatwardziałym, PiS może przyjść do głowy tylko konsumentom źródeł, których się wstydzą na tym forum (no i agitatorom Konfy )
              Ostatnio edytowany przez Foxx; [ARG:4 UNDEFINED].
              My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Komentarz

• Zamieszczone przez KRA Zobacz posta

Czemu tylko respiratory Cię teraz interesują, a hospitalizacje? Dopuszczasz już możliwość, że takie dane są gromadzone?

Gadamy dalej? Bo ja na Twoim miejscu faktycznie wypisałbym się z tego intelektualnego ścieku.
                Temu, mnie interesują hospitalizacje gdyż napisałeś "tutaj przepełniony szpital w Tomaszowie". To raz.
                Dwa mhhh nie chce mi się odnosić do tematów związanych z respiratorami bo OD SAMEGO POCZĄTKU uważam, że jest to temat poboczny - wszak właśnie tego dotyczył mój pierwszy dotyczący tego post. Ale ok jeśli faktycznie jest tak jak piszesz - czyli, że MZ ma dokładne dane dotyczące respiratorodób w latach poprzednich, to
                - z jednej strony byłby to ciekawy przyczynek do dalszej dyskusji
                - z drugiej strony bez dokładnego przeanalizowania tysięcy przypadków, to i tak była by to robota bez żadnego sensu - chociażby dlatego, że teraz są inne wskazania pacjentów kierowanych pod wentylację mechaniczną niż jeszcze rok temu.

Zresztą muszę Cię ucieszyć najnowsze przewidywania są na tyle złe, że najpewniej pierdolenie system i wtedy będziesz zalany informacjami o tym jak to ludzie umierają na korytarzach bo zabrakło dla nich sprzętu...wiem, wiem w latach poprzednich też tak było, a i tak bardziej się liczy, że zamknęli siłownie.

ps. dzięki za link z PDF raz, że wyjaśniający, że miałeś rację. dwa sam w sobie ciekawy.
                Ostatnio edytowany przez TNTP; [ARG:4 UNDEFINED].
                Lieber tot als rot!!

Komentarz

• Zamieszczone przez mski Zobacz posta

W ogóle to kto jest teraz foliarzem w obliczu wirusa?

Wcześniej to byli ci, co się bali. Natomiast teraz foliarzami są Ci którzy noszą maseczki w obawie przed wirusem czy Ci którzy jej nie noszą?
                  Foliarzami są te osoby które można widzieć na demonstracjach
                  - anty 5G
                  - anty szczepionkom
                  - "zatrzymać plandemię"
                  traf chciał, że w pierwszym szeregu stoją te same szury - jak chociażby autorytet jednego z szanownych forumowiczów Pan Biedka (tu przytoczę ponownie jego twórczość "woźne zachowywały się wobec mnie jak gestapo z czasów komuny")
                  Gratuluję towarzystwa.
                  Lieber tot als rot!!

Komentarz

• Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
                    Nie wiem, bo też nic takiego (nagminne przeze wrzucanie linków do konkretnego portalu/wytknięcie mi tego) nie miało miejsca. Miała natomiast kolejna manipulacja, że "tylko wrzucam linki". Na co odpowiedziałem, że wrzucam je by uczciwie wskazać źródła cytowanych na forum fragmentów. Jeden z forumowiczów zresztą przez jakiś czas mocno z tego korzystał, by szukać pod tymi linkami innych niż cytowane przeze mnie fragmenty tych samych tekstów, które jego zdaniem zaprzeczały moim wnioskom. Druga strona robi dokładnie odwrotnie. Hitem było przeklejenie wpisu z cudzego fb bez podania źródła jako własną wypowiedź, Wpolityce zaś, podobnie jak niezalezna.pl staram się w miarę możliwości nie przytaczać i tyle.

Tymczasem taka wymiana zdań toczy się w kontekście mojego komentarza do popijawy i Żabki...

EDIT: pomysł, że jestem fanatykiem, i to zatwardziałym, PiS może przyjść do głowy tylko konsumentom źródeł, których się wstydzą na tym forum (no i agitatorom Konfy )

Zdrowia wszem wobec życzę

Komentarz

• Bez cienia wątpienia Wzajemnie

A że totalsi zwykle zaczynają i kończą tak:

to naprawdę nie jest wina nikogo poza nimi
                      My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Komentarz

• Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
                        Bez cienia wątpienia Wzajemnie

A że totalsi zwykle zaczynają i kończą tak:

to naprawdę nie jest wina nikogo poza nimi
                        "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
                        Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
                        Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
                        Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
                        "
                        Janusz Waluś - czekaMY!

Komentarz

• ganiek a gdzie tworzą się kolejki? Bo z tego co widzę to w punktach poboru wymazów, mówi się że laboratoria mają moc przerobową 70tyś testów dziennie, MZ raportuje 40-60tyś wykonanych. Gdzieś w systemie jest wąskie gardło można było pomyśleć o jego poszerzeniu ale jak to już przytoczono państwo z gówna i tektury, więc wcale bym się nie zdziwił gdyby te wymazy pobierały rzeczone szympansy, no bo przecież przez pół roku mając do dyspozycji cały aparat Państwa nie da się nic z tym zrobić, czekam jeszcze na tekst typu że to wina PO i przez 8 ostatnich lat Polki i Polacy....

TNTP nie chce mi się Ciebie blokować po śmiech to zdrowie i warto się czasem odmóżdżyć bo całym dniu w robocie czytając Twoje fanaberie ale widzę że Twoje obietnice o wyjściu z tematu są tak samo wiarygodne jak obietnice Mateuszka Kłamczuszka o nie podnoszeniu podatków, cóż jaki premier tacy wyborcy.

Komentarz

• Zamieszczone przez Mrugs Zobacz posta
                            ganiek a gdzie tworzą się kolejki? Bo z tego co widzę to w punktach poboru wymazów, mówi się że laboratoria mają moc przerobową 70tyś testów dziennie, MZ raportuje 40-60tyś wykonanych. Gdzieś w systemie jest wąskie gardło można było pomyśleć o jego poszerzeniu ale jak to już przytoczono państwo z gówna i tektury, więc wcale bym się nie zdziwił gdyby te wymazy pobierały rzeczone szympansy, no bo przecież przez pół roku mając do dyspozycji cały aparat Państwa nie da się nic z tym zrobić, czekam jeszcze na tekst typu że to wina PO i przez 8 ostatnich lat Polki i Polacy....

TNTP nie chce mi się Ciebie blokować po śmiech to zdrowie i warto się czasem odmóżdżyć bo całym dniu w robocie czytając Twoje fanaberie ale widzę że Twoje obietnice o wyjściu z tematu są tak samo wiarygodne jak obietnice Mateuszka Kłamczuszka o nie podnoszeniu podatków, cóż jaki premier tacy wyborcy.

Widzę, że na planecie małp wyjebalo interpunkcję,w każdym razie na zdrowie i dużo powodzenia w poszukiwaniu wąskiego gardła.
                            Lieber tot als rot!!

Komentarz

No widzisz czyli nie zawsze i nie z każdego warto drzeć łacha, bo można się wystawić na strzała.

Temu, mnie interesują hospitalizacje gdyż napisałeś "tutaj przepełniony szpital w Tomaszowie". To raz.
                              Nie no wyjaśnijmy. Ty odpytałeś mnie w ponownym poście o respiratory. Nic już nie wspominając o hospitalizacjach, więc zapytałem, czemu tylko respiratory Cię interesują, a Ty odpowiadasz, jak powyżej. Nie kumam, chyba gdzieś nastąpiło złe zrozumienie tekstu, u mnie albo u Ciebie. Natomiast przywołując link z Tomaszowa chciałem pokazać, że Tomaszowskie Centrum Zdrowia w przededniu przejścia na jednoimienny, przez procedury nie przyjmuje kobiety na poród, a lekarz wałęsa się po pustym szpitalu, stąd słowo "przepełniony" w cudzysłowie.

Dwa mhhh nie chce mi się odnosić do tematów związanych z respiratorami bo OD SAMEGO POCZĄTKU uważam, że jest to temat poboczny - wszak właśnie tego dotyczył mój pierwszy dotyczący tego post. Ale ok jeśli faktycznie jest tak jak piszesz - czyli, że MZ ma dokładne dane dotyczące respiratorodób w latach poprzednich, to
                              - z jednej strony byłby to ciekawy przyczynek do dalszej dyskusji
                              - z drugiej strony bez dokładnego przeanalizowania tysięcy przypadków, to i tak była by to robota bez żadnego sensu - chociażby dlatego, że teraz są inne wskazania pacjentów kierowanych pod wentylację mechaniczną niż jeszcze rok temu.
                              Pewnie, że to ciekawy wątek i pewnie, że to temat poboczny, ale skoro opinia publiczna i część forumowiczów się tą liczbą grzeje to chciałem ustalić, jak to wyglądało w analogicznym okresie zeszłego roku. Też uważam, ale swoją opinię opieram tylko na zasłyszanych historiach, że aktualnie pacjenci, szczególnie w podeszłym wieku, są dość ochoczo podpinani pod respiratory, co nie zawsze niesie ze sobą dobre skutki dla leczenia takiego pacjenta. Pisząc wprost: jest bezpośrednią przyczyną śmierci, gwoździem do trumny.

Zresztą muszę Cię ucieszyć najnowsze przewidywania są na tyle złe, że najpewniej pierdolenie system i wtedy będziesz zalany informacjami o tym jak to ludzie umierają na korytarzach bo zabrakło dla nich sprzętu...wiem, wiem w latach poprzednich też tak było, a i tak bardziej się liczy, że zamknęli siłownie.
                              To, że system "covidowy", a z nim i cały, pierd*lnie jest więcej niż pewne. Taki stan rzeczy można wyjaśnić w kilku punktach i nie trzeba tu się jakoś specjalnie znać na służbie zdrowia. Po kolei:
                              1. Idziemy ścieżką Bergamo czyli stygmatyzowanie i izolowanie pacjentów covidowych, a szpitale i oddziały covidowe nie są z gumy. Ile jest takich miejsc? Kilkanaście tysięcy? To nie jest nawet 10% wszystkich łóżek w Polsce. Nawet, na ten moment, nie spróbowano otworzyć na tych pacjentów większości szpitali, czy oddziałów z zachowaniem reżimu sanitarnego i pełnej aseptyki.
                              2. Hospitalizujemy także ludzi z kaszlem i temperaturką, którzy w normalnych okolicznościach powinni leżeć i grzać się w domu. Jest to wynik trzech czynników:
                              2a. Otrzymania przez lekarzy POZ oręża w postaci teleporady (płatnej tak samo, a przy covidzie nawet więcej) i wysyłania ludzi na wymazy, także bezpośrednio do szpitali.
                              2b. Zastanej praktyki lekarskiej i sposobu rozliczania z NFZ, że bardziej opłaca się po prostu pacjenta położyć do szpitala niż leczyć go ambulatoryjnie. Przy covid to się spotęgowało, bo jak już ktoś przyjechał do szpitala, to go się nie odsyła do domu. Patrz pierwsze zdanie i punkt 2c.
                              2c. Obsługa łóżek covidowych jest dodatkowo płatna. Ostatnio się nawet Niedzielski chwalił, że:
                              Właśnie podpisałem rozporządzenie które daje gwarancję podmiotom leczniczym walczącym z COVID-19 na comiesięczny wpływ 1/12 ryczałtu, bez względu na to czy wywiążą się z realizacji świadczeń. Gwarantujemy bezpieczeństwo finansowe!
                              Zmierzamy do zderzenia ze ścianą. A siłownie to tylko przykład decyzji niepopartej żadnymi konkretnymi badaniami i bez wykazania, że były tam ogniska koronawirusa.

ps. dzięki za link z PDF raz, że wyjaśniający, że miałeś rację. dwa sam w sobie ciekawy.
                              Autentycznie cieszę się, że czymś Cię zainteresowałem, tym bardziej, że bardzo cenię twoje wpisy i opinie, stąd nie popuściłem, jak zacząłeś robić ze mnie debila.

Komentarz

• Kto zostanie wy je bany za ten cyrk z siłowniami na które w poniedziałek i tak pójdą setki ludzi?
                                U mnie będą organizowane całodzienne amatorskie zawody w kulturystyce
                                #MuremZaBonusem

Komentarz

Pracuję...
                                X