Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

koronawirus – nowa grupa chuligańska z Kielc czy faktyczne zagrożenie?

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Majkisek
    odpowiedział(a)
    No a ja odpowiadam na pytanie o paszporty covidowe. Skoro świstek z dowodem szczepienia zwalnia Cię z kwarantanny/testu za grube hajsy, to de facto coś takiego już istnieje.

Zostaw komentarz:

• boss_corleone
    odpowiedział(a)
    Mam świadomość, że lecąc do jakiegoś egoztycznego kraju muszę posiadać szczepienia na to i tamto. Pytam o paszporty covidove.

Faktycznie można przenieść dyskusję do tematu o podróżach. Z tego co widzę, to Chorwacja póki co przyjmuje turystów. Do wakcji jeszcze trochę czasu.
    Ostatnio edytowany przez boss_corleone; [ARG:4 UNDEFINED].

Zostaw komentarz:

• Majkisek
    odpowiedział(a)
    Ale przecież "paszport" szczepionkowy już istnieje. Przeczytaj sobie na stronie ministerstwa wymogi wjazdu do danego kraju. Ja też jestem fanem podróży samochodem i wychodzi, ze w tym roku to chyba... Albania. Bo o ile się nie jebnalem, to jest to jedyny kraj, gdzie tak po prostu można pojechać. W sumie to chętnie bym te dyskusję kontynuował we właściwym imho wątku (Przewodnik po Świecie by LFF), bo takie info zbiorcze, jak wygląda sytuacja w poszczególnych krajach i na granicach by się przydało. Ja w październiku - listopadzie jechałem do Hiszpanii i wszędzie był względny luz (tzn. na początku całkowity luz a potem trza było brać nogi za pas trochę bo np. w Niemczech można było być max 24h jako tranzyt). Od tamtej pory to w sumie nigdzie łba nie wychyliłem.

Zostaw komentarz:

• boss_corleone
    odpowiedział(a)
    Coraz częściej czytam o wprowadzeniu paszportów szczepień w UE. Czy mam rozumieć, że bez tego nie będę mógł przekraczać granicy? Co z traktatem z Schengen? Godzę się z myślą, że nie polatam w tym roku, ale jest jeszcze samochód.
    Nie jestem przeciwnikiem szczepień, tylko nie rozumiem po **** miałbym, skoro śmiertelność w mojej grupie wiekowej to jakieś 0,04%, a osoby zaszczepione mogą być również nosicielami.
    Wolę postawić na sport, zdrowy tryb życia i odżywianie, mimo starań rządu, abym tak żyć nie mógł.
    I na koniec wielki czarny, murzyński w cztery litery wszystkim dziennikarzolom za pytania, czy będzie wstęp do restauracji tylko dla szczepionych, oraz ekspertom doradzającym sankcje dla tych, którzy nie chcą dobrowolnie.

Ps. Przyjaciółka mamy w szpitalu z zakrzepicą po Astrze. Wiek 65 lat. Zbagatelizowane symptomy podczas teleporadki przez konowała. Zawieziona do szpitala wręcz siłą przez rodzinę na diagnostykę.
    Ostatnio edytowany przez boss_corleone; [ARG:4 UNDEFINED].

Zostaw komentarz:

• Herman
    odpowiedział(a)
    Ja w zeszłym tygodniu miałem pierwszą dawkę Astry - rzeczywiście następnego dnia mnie poskładało tak typowo jak przy przeziębieniu - podwyższona temperatura, osłabienie, bóle mięśni + ból ręki. Następnego dnia było już wszystko ok.

Zostaw komentarz:

Pracuję...
X