Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

koronawirus – nowa grupa chuligańska z Kielc czy faktyczne zagrożenie?

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Zamieszczone przez Tomi Zobacz posta
    Ale z czym maskara ?

Naprawdę nie widzę problemu w pójściu na mszę np. w niedziele z samego rana, kiedy u mnie jest mało osób i stanę sobie gdzieś z boku (akurat u mnie w ŚOB jest naprawdę dużo miejsca), skoro mam w robocie dwóch typów, którzy lada dzień wyjeżdżają na narty do krajów gdzie jest w tej chwili ponad 2 tyś zarażonych.
    Prędzej oni mi to sprzedadzą niż złapie w kościele.
    Mayhe(L) wyjaśnił czym dla katolika jest liturgia.
    No bardzo dobrze, że staniesz z boku. Ale nie każdy będzie tak odpowiedzialny jak Ty i to miałem na myśli. Ludzie siada obok siebie w ławkach i zaczną kaszleć.

A z tymi typami od Ciebie z pracy to masakra totalna. Nawet nie wiem jak to skomentować. Liczę, że w czasie ich pobytu granicą zostanie zamknięta i prędko nie wrócą.

A posta mayhel nie ma co czytać. W momencie kiedy zamiast rozmawiać merytorycznie sprowadza wszystko do "gazetki", gdzie przekonany jestem, że prawie 100 procent osób tu piszących, to "gazetki" nie czytają od dekad, nie jest on żadnym wyznacznikiem.

Komentarz

• Zamieszczone przez mski Zobacz posta
      Bardzo dobrze to napisałeś ze ludzie są nastawieni anty-kościół wszak pewnie sporo osób ma pewne wątpliwości co do kościoła jko instytucji a nie samej religii. A to spora różnica.
      Ale ja do kościoła chodzę nie dla instytucji/księży, tylko dla Boga.
      Varsovia - Semper Invicta, Semper Heroica.

Komentarz

• Zamieszczone przez Moriarty Zobacz posta
        No faktycznie chodzenie do Kościoła się przyda koledze
        Jestem grzesznikiem jak każdy, i dlatego właśnie potrzebuje kościoła .
        349meczów*
        71 goli*
        58 asyst*

jest tylko jeden King!!!!

*dane mam nadzieję ulegną jeszcze kiedyś zmianie

Komentarz

• Zamieszczone przez C.SF Zobacz posta
          Czytałeś poprzednie posty czy tylko wpadasz i czytasz co 10?
          Tak czytałem poprzednie posty i fajnie by było gdybyś napisał na jakiej podstawie twierdzisz, że jest tu tyle osób anty-kościelnych.
          (L)

Komentarz

• [Martwi taka ilość osób anty-kościelnych na forum KIBICÓW]

Tu chyba nie chodzi o anty-kościół tylko o podejście zdroworozsądkowe do "większych zgromadzeń", co nie zmienia faktu, że udział w liturgii to coś więcej niż "obejrzenie / posłuchanie".
            Na końcu i tak każdy podejmie sam decyzję - słuszną ze swoimi poglądami / odczuciami.
            Nie wygrałeś srebra - przegrałeś złoto

Komentarz

• Szkoda tylko ze zapomina się o odpowiedzialności społecznej. Wychodzi na to ludzie jednak są debilami, widząc co się dzieje w innych krajach, decydują się na uczestnictwo w zgromadzeniach, wyjeżdżają za granice itd.
              Ostatnio edytowany przez mski; [ARG:4 UNDEFINED]. Powód: Literowka

Komentarz

• Wychowany zostałem w duchu wiary katolickiej. Babcia i Mama od dzieciństwa uczyły mnie pacierza i zabierały na mszę. Zdarzało mi się czytać Pismo Święte z ambony i śpiewać psalmy. Byłem na pieszej pielgrzymce do Częstochowy. Mało tego, mam wśród znajomych księży i zakonników. Codziennie się modlę, w niedzielę chodzę na mszę, staram się kierować wiarą i normami moralnymi w życiu codziennym.

A na Forumce już zostałem zrównany z lewactwem i wyznawcami szechterowego szmatławca, bo stwierdziłem, że kler nie zareagował odpowiednio w obecnej sytuacji. Napiszę to po raz kolejny. Uważam, że kościół powinien dać do zrozumienia, aby kierować się w chwili obecnej zdrowym rozsądkiem i w miarę możliwości ograniczyć wizyty w kościołach, nie tylko osób starszych, ale całego społeczeństwa.

Tak na marginesie- iść na mszę i cały czas wodzić wzrokiem, czy nikt w okolicy nie kaszle i myśleć ciągle, jak się nie dać zarazić zamiast skupić się na mszy i modlitwie, to też nie jest do końca chrześcijańska postawa Poza tym współodpowiedzialność za innych również jest jednym z filarów naszej wiary.

Z mojej strony koniec tej rozkminy. Po prostu jestem zwolennikiem niwelowania NIEPOTRZEBNEGO ryzyka do minimum.
                Ostatnio edytowany przez klinton; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

• Zamieszczone przez jednopostowiec Zobacz posta
                  Episkopat mógłby chociaż wydać zalecenie księżom, aby komunikant podawać wiernym do rąk.
                  Jeżeli ksiądz ma wirusa na rękach, to ryzyko jest przy każdej postaci podawania komunii. Jeżeli nie ma, a ja go mam (np. z klamki), to ryzyko jest tylko jeżeli wezmę komunikant w moje brudne łapy, a nie bezpośrednio do ust.
                  Lubię sobie jebnąć posta.

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
                  St.Grzesiuk, „Boso, ale w ostrogach”

Komentarz

• Zamieszczone przez Alek Zobacz posta
                    Jak 73 letni pan to chłopak to ja chyba jestem niemowlak
                    Zamieszczone przez Darex13 Zobacz posta
                    Wszędzie fejk newsy, przewinęło mi się gdzieś info, że ten ktoś ma... 26 lat
                    Jednak prawda (prawie) po środku. We Wrocławiu chory zarówno 73-latek (ciężko), jak i 26.
                    Mioduski won
                    Zamieszczone przez Mioduch na dwa dni przed ostatnią kolejką Ekstraklasy, po najgorszej grupie mistrzowskiej w naszym wykonaniu od wejścia w życie ESA37
                    Niezdobycie mistrzostwa powoduje, że musimy walczyć w kwalifikacjach Ligi Europy, a nie Ligi Mistrzów i to wszystko. Zawodnicy dodatkowo nie dostaną bonusu za mistrzostwo. [...] Różnica we wpływach dla Legii od Ekstraklasy za zajęcie pierwszego lub drugiego miejsca w tabeli to maksymalnie około 1,5 mln złotych. Paradoksalnie może być tak, że klubowa księgowa wicemistrzostwo kraju uzna za sytuację finansowo korzystniejszą

Komentarz

• Zamieszczone przez klinton Zobacz posta
                      Wychowany zostałem w duchu wiary katolickiej. Babcia i Mama od dzieciństwa uczyły mnie pacierza i zabierały na mszę. Zdarzało mi się czytać Pismo Święte z ambony i śpiewać psalmy. Byłem na pieszej pielgrzymce do Częstochowy. Mało tego, mam wśród znajomych księży i zakonników. Codziennie się modlę, w niedzielę chodzę na mszę, staram się kierować wiarą i normami moralnymi w życiu codziennym.

A na Forumce już zostałem zrównany z lewactwem i wyznawcami szechterowego szmatławca, bo stwierdziłem, że kler nie zareagował odpowiednio w obecnej sytuacji. Napiszę to po raz kolejny. Uważam, że kościół powinien dać do zrozumienia, aby kierować się w chwili obecnej zdrowym rozsądkiem i w miarę możliwości ograniczyć wizyty w kościołach, nie tylko osób starszych, ale całego społeczeństwa.

Tak na marginesie- iść na mszę i cały czas wodzić wzrokiem, czy nikt w okolicy nie kaszle i myśleć ciągle, jak się nie dać zarazić zamiast skupić się na mszy i modlitwie, to też nie jest do końca chrześcijańska postawa Poza tym współodpowiedzialność za innych również jest jednym z filarów naszej wiary.

Z mojej strony koniec tej rozkminy. Po prostu jestem zwolennikiem niwelowania NIEPOTRZEBNEGO ryzyka do minimum.
                      łapka w góre, popieram!!
                      zdrowy rozsądek podpowiada zeby niwelować i zapobiegać bez patrzenia na to czy wierzysz czy nie
                      niech KAŻDY myśli nie tylko za siebie ale i w trosce o Bliźniego...

Komentarz

A tak w ogóle, to osobiście coraz mocniej odchodzę od "śmichów chichów" z wirusa i paniki, ale gwoli ścisłości, z powodu grypy w Polsce w styczniu zmarło 10 osób, w lutym 23, w marcu już 7.
                        Jest szansa, że przy okazji koronawirusowej mobilizacji, zatrzymamy trochę tą naszą, swojską chorobę
                        Na grype mozesz sie szczepic, na coro jeszcze nie i pewnie gdzies za rok bedziesz mogl. Jest jednak jakas roznica.

Lubisz pie.dolic? Pie.dol ITI.

Komentarz

• Zamieszczone przez wolsz17 Zobacz posta
                          Wchodząc do sklepu, klatki, do lekarza czy jadąc autobusem nie dotykasz klamki czy poręczy? Tu chodzi cały czas o rozwagę i odpowiednie stosowanie się do zaleceń. Osoby szczególnie narażone niech sobe odpuszczą.
                          Dotykasz, dlatego gdybym mieszkal w Warszawie to bym jezdzil rowerem do pracy
                          Wiadomo, ze wirusa z pracy to nie wykluczy, ale wirusa z autobusu juz moze

Komentarz

• Zamieszczone przez Mayhe(L) Zobacz posta
                            Co wy z tymi babciami, emerytami itd? Przecież w komunikacie jasno powiedziane jest:

osoby starsze i schorowane mogą pozostać w domach i stąd śledzić transmisje Mszy Świętych, które są w niedziele w środkach społecznego przekazu

Poza tym lecicie narracją znaną od lat z gazetki że: "do kościółków chodzą emeryci i stare babcie". Nieźle gazetka przez lata zmasakrowała niektórym mózgi, to niesamowite.
                            Wiesz w kosciele w ostatnia niedziele nie slyszalem zdan typu ograniczcie przychodzenie, mozecie posluchac radia w domu. Za to slyszalem, ze jakis tam arcybiskup napisal artykul o kandydatach na Prezydenta i ich nieodpowiednich zachowaniach znakach w zwiazku z wyborami i Kosciolem (cos mniej wiecej w tym stylu). Dlatego smiem twierdzic ze poslucham wlasnej intuicji i sie wstrzymam od mszy przez kilka tygodni.

BTW w USA bodajze jakis pastor dawal komunie na mszy na ktorej bylo 500k ludzi - byl koronanosicielem. Serio warto ryzykowac?
                            Ostatnio edytowany przez bkt; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

• Zamieszczone przez księciuniu Zobacz posta
                              Jeżeli ksiądz ma wirusa na rękach, to ryzyko jest przy każdej postaci podawania komunii. Jeżeli nie ma, a ja go mam (np. z klamki), to ryzyko jest tylko jeżeli wezmę komunikant w moje brudne łapy, a nie bezpośrednio do ust.
                              Chciałem polemizować, ale chyba faktycznie masz rację. Z drugiej strony podanie komunikantu do rąk teoretycznie ogranicza przeniesienie wirusa z zarażonego wiernego na księdza, a później wiadomo, domino.

Niektórzy księża mają tendencję do wyjątkowo niehigienicznego podawania komunikantu, ale to już nie na temat...

Zamieszczone przez bkt Zobacz posta
                              Na grype mozesz sie szczepic, na coro jeszcze nie i pewnie gdzies za rok bedziesz mogl. Jest jednak jakas roznica.
                              No fakt :/

Komentarz

Chciałem polemizować, ale chyba faktycznie masz rację. Z drugiej strony podanie komunikantu do rąk teoretycznie ogranicza przeniesienie wirusa z zarażonego wiernego na księdza, a później wiadomo, domino.

Niektórzy księża mają tendencję do wyjątkowo niehigienicznego podawania komunikantu, ale to już nie na temat...
                                Jak to w zyciu zwykle bywa - wszystko to kwestia wypracowania odpowiedniej techniki
                                Lubię sobie jebnąć posta.

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
                                St.Grzesiuk, „Boso, ale w ostrogach”

Komentarz

Pracuję...
                                X