Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

koronawirus – nowa grupa chuligańska z Kielc czy faktyczne zagrożenie?

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Moja żona ma w pracy znajomą której mąż miał wynik pozytywny i wczoraj wieczorem poszła ona na test. Dziś ok południa dostała informację, że wynik ma negatywny. Długo w sumie nie czekała. Za to dziś słyszałem, że ktoś czekał na wynik 6 dni...
    (L)

Komentarz

• Zamieszczone przez aDHd Zobacz posta

A coś bliżej w tym temacie?
      To zapewne news ze szpitala w którym mają złe podłączenia do respiratorów.

Komentarz

• Zamieszczone przez pan_nikt Zobacz posta
        Moja żona ma w pracy znajomą której mąż miał wynik pozytywny i wczoraj wieczorem poszła ona na test. Dziś ok południa dostała informację, że wynik ma negatywny. Długo w sumie nie czekała. Za to dziś słyszałem, że ktoś czekał na wynik 6 dni...
        To się przewijało zarówno w tym temacie, jak i informacyjnym. Są dwa rodzaje testów - podobno w 100% trafny trwający ok. tygodnia genetyczny (do niedawna jedyny w Polsce wykonywany i chyba do teraz jedyny włączany w statystyki) i test na przeciwciała ("ekspresowy") szeroko stosowany w Niemczech i np. w Czechach. Na początku epidemii jego trafność wzbudzała wiele kontrowersji. Przede wszystkim dlatego, że nie był sprawdzany klinicznie. Może sprawdzili i wprowadzają.

My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Komentarz

• Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
          To się przewijało zarówno w tym temacie, jak i informacyjnym. Są dwa rodzaje testów - podobno w 100% trafny trwający ok. tygodnia genetyczny (do niedawna jedyny w Polsce wykonywany i chyba do teraz jedyny włączany w statystyki) i test na przeciwciała ("ekspresowy") szeroko stosowany w Niemczech i np. w Czechach. Na początku epidemii jego trafność wzbudzała wiele kontrowersji. Przede wszystkim dlatego, że nie był sprawdzany klinicznie. Może sprawdzili i wprowadzają.
          Czyli można przypuszczać, że ten ekspresowy teraz jest bardziej wiarygodny niż na początku epidemii?
          (L)

Komentarz

Co tu dużo mówić. Zwyczajnie kwestia arytmetyki w tym co podaje Ministerstwo Zdrowia nie zgadza się z tym co posiadają samorządy (nie mówię akurat tutaj o Warszawie), a także opóźnienie w kwestii podawania ofiar śmiertelnych, a także zainfekowanych (w Drzewicy wiadomo było 2 dni wcześniej o wynikach zanim je doliczono do statystyk).

Zweryfikować będzie można to po fakcie, ale moim zdaniem budzi to duże wątpliwości.

Komentarz

• Zamieszczone przez pan_nikt Zobacz posta
              Czyli można przypuszczać, że ten ekspresowy teraz jest bardziej wiarygodny niż na początku epidemii?
              Nie chcę kłamać - nie wiem. Na pewno było tak, że na początku nie uznawała ich WHO, a teraz sama stosuje.

My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Komentarz

• Jak coś to w żabce na mołdawskiej maseczki są , kolejka mala limit po jednym opakowaniu. Cena 16 zł .
                Ostatnio edytowany przez Benek; [ARG:4 UNDEFINED].
                349meczów*
                71 goli*
                58 asyst*

jest tylko jeden King!!!!

*dane mam nadzieję ulegną jeszcze kiedyś zmianie

Komentarz

• Zamieszczone przez Budyń_70 Zobacz posta
                  Można wymieniać oponki
                  Dzięki interwencji PZPM oraz PZPO, wymiana sezonowa opon zaliczona została do czynności związanych z zaspokojeniem niezbędnych potrzeb związanych z bieżącymi sprawami życia codziennego.

W załączeniu stosowne pismo od Ministerstwa Zdrowia:

https://cdn.intercars.eu/files/5/3/2/9/5/53295.pdf
                  Zrobiłem to tydzień temu bez interwencji kogokolwiek
                  #MuremZaBonusem

Komentarz

• Zamieszczone przez berserk Zobacz posta

Zrobiłem to tydzień temu bez interwencji kogokolwiek
                    Rozumiem, że zrobiłeś to sam.
                    A masz maszynkę do wyważania kółek

Komentarz

To bliżej w temacie, że osoby które nie mają zielonego pojęcia
                      - o służbie zdrowia
                      - o raportowaniu danych zjawisk w skali kraju

oczekują, że to wszystko jest robione w real time. A od SAMEGO POCZĄTKU wygląda to tak tak, że czekasz te 2dni na badanie (w sensie zanim próbka znajdzie się maszynie) + kilkanaście godzin na wynik + to zjeżdża do stacji wojewódzkich co też trochę trwa + to jest wysłane dalej
                      Także założenie, że ktoś nad tym kreatywnie pracuje jest o tyle debilne, że systemowo to te dane spłynął najwyżej maks dzień później, a to, że ktoś z wypiekami na czole czeka na kolejne dane to jest już jego indywidualny problem.
                      Lieber tot als rot!!

Komentarz

• Zamieszczone przez Benek Zobacz posta
                        Jak coś to w żabce na mołdawskiej maseczki są , kolejka mala limit po jednym opakowaniu. Cena 16 zł .
                        Też o tym słyszałem, że spod lady. Ciekawa sprawa.

Komentarz

• Zamieszczone przez Budyń_70 Zobacz posta

Rozumiem, że zrobiłeś to sam.
                          A masz maszynkę do wyważania kółek
                          Jezeli masz opony letnie/zimowe wczesniej wywazone na innym komplecie felg to po co to robic po raz kolejny? Tym bardziej jezeli masz opisane felgi i po zimie/lecie zakladasz na to sama strone.
                          "Mamy tez ministra spraw zagranicznych specjalnej troski, ktory pod wzgledem emocjonalnym zachowuje sie jak nastolatek i to taki z zespolem ADHD"

Komentarz

• Zamieszczone przez darekforest Zobacz posta

Jezeli masz opony letnie/zimowe wczesniej wywazone na innym komplecie felg to po co to robic po raz kolejny? Tym bardziej jezeli masz opisane felgi i po zimie/lecie zakladasz na to sama strone.
                            Niestety ale to tak nie działa, podczas eksploatacji (jazdy) geometria koła ulega zmianie - wszelkiego rodzaju uszkodzenia, wygięcia, obtłuczenia, itp. spowodowane poruszaniem się po naszych nie zawsze równych drogach jak i krawężnikach

I choć nie pracuję w branży samochodowej, to wiem, że przy obecnie stosowanych w autach rozwiązaniach technologicznych takich jak ABS, kontrola trakcji, inne czujniki czy rozwijanych prędkościach jak i w odniesieniu do trwałości samych elementów układu kierowniczego, hamulcowego tudzież opon, wyważanie kół jest dość istotne i co ważne, odpowiada za bezpieczeństwo.

PS1. Osobiście w aucie córki mam dwa komplety na dwóch różnych felgach alu i zawsze podczas zmiany są wyważane i zdarza się, że jest zmieniane rozmieszczenie jak i ciężar obciążników.

PS2. Z tego co mi wiadomo, to strony również należy zmieniać, by opony zużywały się równomiernie.
                            Ostatnio edytowany przez Budyń_70; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

• Ciekawe jest to, co się słyszy o mutacji wirusa i o tym, że już są 3 typy patogenów: A, B i C. Wirus grypy to to nie jest ale jeśli będzie wykazywał właściwości mutacyjne to te szczepionki tak szybko nie powstaną.
                              Lepiej być ciemniakiem niż pedałem i lewakiem!

Komentarz

• Zamieszczone przez R. Zobacz posta
                                Ciekawe jest to, co się słyszy o mutacji wirusa i o tym, że już są 3 typy patogenów: A, B i C. Wirus grypy to to nie jest ale jeśli będzie wykazywał właściwości mutacyjne to te szczepionki tak szybko nie powstaną.
                                Na grypę jednak jest szczepionka.Po prostu co roku musi być robiona trochę inna,dopasowana do aktualnego szczepu wirusa.
                                #MioduskiOut

Komentarz

Pracuję...
                                X