Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

koronawirus – nowa grupa chuligańska z Kielc czy faktyczne zagrożenie?

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• No to grubo poszło lubelskie . Jakis DPS kolejny ?

​​​​​
    349meczów*
    71 goli*
    58 asyst*

jest tylko jeden King!!!!

*dane mam nadzieję ulegną jeszcze kiedyś zmianie

Komentarz

• Zamieszczone przez Benek Zobacz posta
      No to grubo poszło lubelskie . Jakis DPS kolejny ?

​​​​​
      To jest całkowita liczba zachorowań a nie dzienny przyrost

Komentarz

• Ufff..

pierwszy raport to jedyne 99 ...i tak sobie myślę,że gdyby nie te DPS to nasza liczba zakażonych nie byłaby taka duża.

Dziwne ,że Polska nie wyciągnęła wniosków z innych krajów i nie zamknęła DPS na klucz be możliwości wchodzenia i wychodzenia.
        Ostatnio edytowany przez Benek; [ARG:4 UNDEFINED].
        349meczów*
        71 goli*
        58 asyst*

jest tylko jeden King!!!!

*dane mam nadzieję ulegną jeszcze kiedyś zmianie

Komentarz

• Zamieszczone przez marol6 Zobacz posta

To jest całkowita liczba zachorowań a nie dzienny przyrost
          Tak tak, zamiast "na wczoraj" mogłem napisać "ogólnie do wczoraj".

Komentarz

• czy jeżeli mam dwie nieruchomości, to czy przemieszczenie się pomiędzy nimi jest dozwolone ?
            bałagan i porządek to tylko liczby...

Komentarz

• Tylko że część zakażeń w DPSach to wirus przywleczony przez personel medyczny to tak a propo powszechnych badań dla personelu. Wiele osób wspominało tutaj, że wpuszczenie wirusa w system szpitali to największy problem z którym borykały/borykają się Włosi, u nas jest podobnie, prawie 1/5 chorych to personel.

Komentarz

• Zamieszczone przez meraś Zobacz posta
                czy jeżeli mam dwie nieruchomości, to czy przemieszczenie się pomiędzy nimi jest dozwolone ?
                Ale przecież możesz się przemieszczać. Nie ma całkowitego zakazu przemieszczania. Nawet jakbyś miał jechać "do mamy". Bo zakładam, że nie jesteś w kwarantannie.

Komentarz

• Profesor Matyja z Naczelnej Rady Lekarskiej: 17% zakażonych w PL to personel medyczny. To najwyższy procent w Europie.

sa gdzieś liczby aby ro zweryfikować?
                  "W kraju, w którym ludzie nienawidzą swoich rodaków" - Taco
                  „Was, przyjaciele, czeka wspólna praca. Rządźcie, niech chory kraj do zdrowia wraca”. - Szekspir

Komentarz

• Zamieszczone przez Robert E. Lee Zobacz posta

Ale przecież możesz się przemieszczać. Nie ma całkowitego zakazu przemieszczania. Nawet jakbyś miał jechać "do mamy". Bo zakładam, że nie jesteś w kwarantannie.
                    Ale jest generalny zakaz przemieszczania się i od niego są określone wyjątki. I one są określone, moim zdaniem, dosyć wąsko. Potem są jeszcze wyjątki od wyjątków, to jest ograniczenia w zakresie przemieszczania się (tego dozwolonego) pieszo, komunikacją miejską czy pojazdami >9 miejsc, osób poniżej 18 lat itd.

Przemieszczanie się między dwoma nieruchomościami, jeżeli się w nich okrakiem nie mieszka albo nie są to nieruchomości komercyjne (działalność zawodowa dla nas) nie jest dozwolone. Tak samo podróż "do mamy" to niby którym z wyjątków z rozporządzenia jest? Do mamy po jedzenie (jeżeli nie stać nas na to ze sklepu), czy w ramach opieki nad mamą, to tak. Ale tak żeby mamę zobaczyć to nie bardzo. Właśnie taki jest cel tych przepisów żeby izolować od siebie ludzi.

Mam prośbę, żeby już chociaż na tym forum nie kwestionować tych zakazów, bo to trochę robienie durniów z tych co siedzą (np. ze mnie).

Komentarz

• Ja to rozumiem tak jak Tuzin ale...
                      widze ogromną niekonsekwencję w działaniach szeroko pojętej władzy (w poniższym przykładzie na szczeblu lokalnym).
                      Moja Mama pracuje w MOWie i tam dyrektor idiota wystąpił o przepustki dla młodych bandziorów na święta. Wspaniały sąd te przepustki przyklepal...
                      I co, ja na święta z Mamusia się spotkać nie mogę (i słusznie! Bo jak sobie pomyślę, że mógłbym jej sprzedać coś w bonusie to aż mnie się kręci e głowie), natomiast młody bandziorek może. Pomijam już fakt, że podczas takiej przepustki taki cwiercmozg nie będzie siedział z mamusia, tylko latał do ziomeczkow, chlal, ćpał i kradł. Idę o zakład, że spośród kilkudziesięciu takich gnojow, któreś przywlecze koronę do ośrodka...
                      W takiej sytuacji ja się pytam - po chvj to wszystko?

Komentarz

• Zamieszczone przez Tuzin Zobacz posta

Ale jest generalny zakaz przemieszczania się i od niego są określone wyjątki. I one są określone, moim zdaniem, dosyć wąsko. Potem są jeszcze wyjątki od wyjątków, to jest ograniczenia w zakresie przemieszczania się (tego dozwolonego) pieszo, komunikacją miejską czy pojazdami >9 miejsc, osób poniżej 18 lat itd.

Przemieszczanie się między dwoma nieruchomościami, jeżeli się w nich okrakiem nie mieszka albo nie są to nieruchomości komercyjne (działalność zawodowa dla nas) nie jest dozwolone. Tak samo podróż "do mamy" to niby którym z wyjątków z rozporządzenia jest? Do mamy po jedzenie (jeżeli nie stać nas na to ze sklepu), czy w ramach opieki nad mamą, to tak. Ale tak żeby mamę zobaczyć to nie bardzo. Właśnie taki jest cel tych przepisów żeby izolować od siebie ludzi.

Mam prośbę, żeby już chociaż na tym forum nie kwestionować tych zakazów, bo to trochę robienie durniów z tych co siedzą (np. ze mnie).
                        Ale gdzie Ty masz zakaz poruszania się pomiędzy jakimikolwiek nieruchomościami ? Nic takiego nie ma miejsca (no chyba, że ja coś przeoczyłem) - jedyne ograniczenia są w środkach komunikacji - ale zakazu takiego poruszania nie ma - inna kwestią jest to, że realnie rząd (póki co w wersji soft) chce nakłonić społeczeństwo do takiego wzorca zachowań.
                        Lieber tot als rot!!

Komentarz

• Zamieszczone przez Mrugs Zobacz posta
                          Tylko że część zakażeń w DPSach to wirus przywleczony przez personel medyczny to tak a propo powszechnych badań dla personelu. Wiele osób wspominało tutaj, że wpuszczenie wirusa w system szpitali to największy problem z którym borykały/borykają się Włosi, u nas jest podobnie, prawie 1/5 chorych to personel.
                          W Polsce samych lekarzy+pielęgniarek jest ~450000. Jeżeli te powszechne testy miały by mieć jakikolwiek sens to musiałyby robione co kilka dnia ~5.
                          Póki co najwięcej testów zostało wykonanych w USA - pod 2 miliony.
                          Te powszechne testy dla personelu medycznego to z różnych przyczyn mrzonka jest - bo jak na razie system testowania-procedury w Polsce sprawdzają się bardzo dobrze (oczywiście oprócz problemów natury technicznej - w stylu braki wymazówek, odczynników do wyodrębnienia materiału genetycznego itp.)

Natomiast problem leży w samej "organizacji" pracy służby zdrowia - to znaczy powiedzmy to sobie szczerze polskie szpitale jako takie nie są specjalnie przystosowane do walki z COVID.
                          Jak dodamy do tego wyszkolenie/zdrowy rozsądek - a właściwie jego brak, CZĘŚCI PERSONELU to zagadka jest rozwiązana.
                          Lieber tot als rot!!

Komentarz

• Par. 5 rozporządzenia in principio,

Komentarz

Par. 5 rozporządzenia in principio,
                              "Zaspokajania niezbędnych potrzeb związanych z bieżącymi sprawami życia codziennego" - zakładam, że ktoś jedzie do drugiego mieszkania właśnie w takim celu.
                              Lieber tot als rot!!

Komentarz

Tuzin, a jak w przypadku kontroli policji mam udowodnić, że mieszkam "tu" (jadąc do domu) mają w dowodzie inny adres zameldowania (lub całkowity jego brak w DO)?
                                "To trzeba przeżyć, żeby to zrozumieć, żeby w to uwierzyć!"

Bynajmniej to nie przynajmniej!

Komentarz

Pracuję...
                                X