Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

koronawirus – nowa grupa chuligańska z Kielc czy faktyczne zagrożenie?

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• W związku z dzisiejszymi zakazami zostało wydane nowe rozporządzenie? Nie mogę znaleźć.

Komentarz

• Zamieszczone przez Brylancik Zobacz posta
      Dziś MZ ogłosiło śmierć 36 letniego chłopaka z Otwocka, który zmarł wczoraj
      "Dziś" w Hiszpanii w szpitalach dokonuje się selekcji chorych i poddaje się eutanazji starszych pacjentów.

Every patient at the Ifema field hospital has mild symptoms and has been transferred from a hospital in Madrid, a region which has been overwhelmed by the health crisis. When a patient arrives with more serious symptoms, or their condition worsens, the health workers have to make a decision.

Some are transferred to ICUs in hospitals, but there are others, who because of their age or the fact they have multiple illnesses, are candidates for sedation,” says Carmen. The doctor from Móstoles explains the triage system: prioritize those with the greatest chance of survival when faced with a shortage of resources to help critical patients. “The ICU beds are limited. Sadly, you have to select patients. We can’t send patients over 90 to the ICU when a 30-year-old needs it… It’s very hard,” she says.

Since she started to work at the Ifema field hospital, Carmen has discharged five patients and her husband two. On Tuesday she had to sedate an 87-year-old woman, a moment she won’t ever forget. “It’s very sad but I am happy that I made it so that she would not die alone.” A day before her condition worsened, the woman suddenly improved and asked to speak with her daughter, by gesturing to her cellphone. Hours passed and when Carmen realized she was not able to do any more for the woman, she called the patient’s daughter again. This time, so that they could say goodbye. “I wanted for her to hear her daughter’s voice before she was sedated. [During the call] the grandmother smiled occasionally. I heard that they were talking to her about her granddaughter.”
      https://english.elpais.com/society/2...r.html?rel=mas
      Dostrzega Pan subtelną różnicę w sytuacjach, Panie Politykier?
      "Nieszczęsny człowiek, który posiada miłość, a szuka czegoś innego".
      "Fanatycy wolności kończą jako teoretycy policji". (N. Davila)
      Up the Anchor!

Komentarz

• http://dziennikustaw.gov.pl/DU/2020/566

Komentarz

• Zamieszczone przez księciuniu Zobacz posta

Albo: mniej godzin + tyle samo ludzi = większe stłoczenie (jak nie w sklepie, to pod nim).

Już nie mówię o ludziach pracujących w godzinach ok 9-17, bo oni wszyscy będą oblegać sklepy o 17.30, niekoniecznie po Snickersa.

No to dzięki brakowi ograniczeń godzinowych sklepy już wydłużają od jutra godziny otwarcia
          Lidl 6-24 (było 7-21)
          Kaufland 6-23 (było 7-21)

Z reszty nie mam informacji, ale zapewne będzie podobnie.
          q[-_-]p

Komentarz

• Ale to naprawdę nie moja wina Ja tylko nie chciałem skracania do 18...
            Lubię sobie jebnąć posta.

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
            St.Grzesiuk, „Boso, ale w ostrogach”

Komentarz

• Dla rozluźnienia, ciasteczka koronawirus....hit

Komentarz

• Co ciekawe jest obowiązek używania rękawiczek, a zapewnienie rękawiczek spoczywa na sklepie.

Komentarz

• Zamieszczone przez księciuniu Zobacz posta
                  Ale to naprawdę nie moja wina Ja tylko nie chciałem skracania do 18...
                  Chcą doprowadzić do siedzenia w domu?
                  Super - to teraz zamiast przemieszczać się przed 7, zaczną przed 6.
                  Zamiast skończyć o 21i siedzieć w domach to o 22.55 ktoś sobie po czipsy przyjdzie.
                  Ważne żeby lobby handlowe miało cyferki na zielono.
                  q[-_-]p

Komentarz

• Zamieszczone przez LOL3K Zobacz posta

Chcą doprowadzić do siedzenia w domu?
                    Super - to teraz zamiast przemieszczać się przed 7, zaczną przed 6.
                    Zamiast skończyć o 21i siedzieć w domach to o 22.55 ktoś sobie po czipsy przyjdzie.
                    Ważne żeby lobby handlowe miało cyferki na zielono.
                    Mi się wydawało, że to raczej chodzi o to, żeby rozładować zagęszczenie i umożliwić wszystkim zrobienie zakupów. Zaś co do przychodzenia po czipsy, to ja tylko czekam na pytania wędkarzy ooo już jakieś są, hodowców psów, tudzież żółwi, chodziarzy, grzybiarzy, leśników, ornitologów i dendrologów. Ale tak jak pisałem - póki co jest JESZCZE pewien luz decyzyjny, jak społeczeństwo nie rozkmini co się wokół dzieje to niech się potem nie dziwi, że skończy się przymusowym siedzeniem na dupie 24 na dobę.
                    Lieber tot als rot!!

Komentarz

• Ale ja znowu od drugiej strony.
                      Znowu po dupie dostają pracownicy handlu. Co oni nie mają rodzin? Wychodzić z domu o 3 czy 4 na pierwszą zmianę, wracać po północy z drugiej?
                      Niedawno skracano godziny, teraz wydłużanie.
                      Gro osób nie będzie miało wrócić do domu koło północy, albo dojechać na 4 czy 5 rano bo tak pewnie będą musieli zaczynać. I nie mówię tu nawet o Warszawie, gdzie będą ludzie musieli tłuc się przez Centralny nocnymi.
                      Pracownicy handlu z mniejszych miast często gęsto dojeżdżają z okolicznych wioseczek, gdzie PKS chodzi raz na godzinę, a po 22, do 5 czy 6 rano żaden.

I pod płaszczykiem "rozładowania tłumów i umożliwienia wszystkim zakupów" lobby handlowe wyjdzie na swoje czyli na duży plus.
                      Jakby KAŻDY, albo chociaż 80% ludzi robiłoby tylko niezbędne zakupy to spokojnie 7-19 by starczyło.
                      Ale ludzie wchodzą, kręcą się po godzinę, półtorej. Niektórzy na prośbę o wzięcie koszyka, aby kontrolować ilość ludzi na obiekcie stwierdzają, że nie potrzebują, bo nie wiedzą czy coś kupią w ogóle...
                      Macają, wybierają, pierdolą przez telefon czy wziąć liptona czy herbapol, nutellę czy krew orzechowy, połówkę czy trzyczwarte.
                      Emeryci kupują kwiatki, znicze, dwie marcheweczki bo akurat jest w gazetce, to na zapas.
                      Wieczorami wycieczki po czipsy, browarki, flaszeczki, papieroski.

Ograniczenie czasowe wymusiłoby szybkie, niezbędne zakupy.
                      X ludzi pomyśli sobie "a pójdę do sklepu o 22.30 to nikogo nie będzie" i będą kiblować na zimnie bo ograniczona ilości osób.

Czekam, aż lobby handlowe pchnie sprzedaż 24h, co się będą ograniczać
                      q[-_-]p

Komentarz

• Zamieszczone przez Tuzin Zobacz posta
                        Co ciekawe jest obowiązek używania rękawiczek, a zapewnienie rękawiczek spoczywa na sklepie.
                        Lub środków do dezynfekcji rąk.

Komentarz

• A propos środków do dezykfencji rąk... Wam też tak po nich wysychaja dłonie?
                          |||||||||||||||||||||||||| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
                          Better Dead Than Red

Komentarz

• Na baziu alkoholu, więc jak za często używany to skóra staje się sucha
                            Ostatnio edytowany przez LOL3K; [ARG:4 UNDEFINED].
                            q[-_-]p

Komentarz

• Dlatego tak ważna jest woda przed snem.
                              Jeśli obiecujemy, że Wam damy to Wam damy.
                              I to bez względu na to, ile będziecie musieli za to wszystko zapłacić

Komentarz

• Krem do rąk załatwia sprawę. Nie działa od razu, ale jak natrzecie przed spaniem to rano ok. Podkradam narzeczonej odkąd powysychały witki
                                Drwi sobie z nas pyszny nieprzyjaciel i odważny jest, bo za rzeką stoi. Przeszedł morze, żeby Polskę uciemiężyć, pokażę mu więc, że i Polakom rzeki nie przeszkadzają wypędzić najeźdźcy. Bracia! Dla odważnych droga na drugi brzeg taka sama jest przez most, co przez wodę. Komu Ojczyzna miła, za mną!

Komentarz

Pracuję...
                                X