Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

koronawirus – nowa grupa chuligańska z Kielc czy faktyczne zagrożenie?

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Zamieszczone przez Michu Zobacz posta
    wychodzę z trenerem gdzieś na ubocze na trening, robimy jakiś trening w stylu sportów walki - tarcze, technika. W 2 osoby, bez zbiorowiska. Mogę czy taki trening będzie mnie kosztował mandat? Pytam, bo już można się pogubić w tych obostrzeniach.
    Możesz.
    Nikt nie ma podstawy prawnej do mandatu jeżeli będziecie we dwójkę.

Wczoraj z kumplem troszkę tajskiego na polance przy chwilowej asyście panów z SM, później przy bieganiu mijałem inną dwójkę SM. Pomijając to co napisałem wyżej to i tak nikt nie zwrócił uwagi.
    Ostatnio edytowany przez Runi; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

• Runi, zgodnie z przepisami to te aktywności są zabronione. Po prostu jest prikaz, żeby na razie takich przypadków nie ścigać.

Komentarz

• Zamieszczone przez gizo Zobacz posta
        Na razie nie oceniam, czy wyszedłeś na dzbana, czy nie?. Było to tak; uderz w stół a...... ZwykłyCzłowiek się odezwał.
        Co do meczów chłopaku, to od pierwszego który pamiętam w 74, trochę czasu minęło. Jak dojdziesz do połowy, na których ja byłem, to przyjdź i pogadamy. A teraz zajmij się czymś pożytecznym i nie odpisuj, nie będę się wdawał w bezsensowne pyskówki.
        Było raczej tak, że wleiłem linka, a Ty zacząłeś swoją standardową litanię bez związku.
        Cały czas nie wiem co ma się po twojemu sprawdzić. Ale ok, nie ważne.
        Zdrowia.

Komentarz

• Zamieszczone przez Tuzin Zobacz posta
          Runi, zgodnie z przepisami to te aktywności są zabronione. Po prostu jest prikaz, żeby na razie takich przypadków nie ścigać.
          Nie są.
          Nie ma przykazu , bo nie ma prawa , a dokładniej :

Art. 52 ust. 1 Konstytucji RP "każdemu zapewnia się wolność poruszania się po terytorium Rzeczypospolitej Polskiej".

Oczywiście jeżeli zostanie wprowadzony Stan wyjątkowy ta wolność zostanie zdjęta.
          Na dzień dzisiejszy nie ma.
          Taki mandat można wykorzystać w momencie braku papieru toaletowego.

Komentarz

• Zamieszczone przez Runi Zobacz posta
            Nie są.

Art. 52 ust. 1 Konstytucji RP "każdemu zapewnia się wolność poruszania się po terytorium Rzeczypospolitej Polskiej".

Oczywiście jeżeli zostanie wprowadzony Stan wyjątkowy ta wolność zostanie zdjęta.
            Lepiej tego nie rozgłaszaj, bo się Brajanki i Dżesiki wycwanią i nic sobie nie robiąc z wydanych nakazów i zakazów, gremialnie wylegną na ulice, bulwary, parki, etc.

Komentarz

• Zamieszczone przez Budyń_70 Zobacz posta
              Lepiej tego nie rozgłaszaj, bo się Brajanki i Dżesiki wycwanią i nic sobie nie robiąc z wydanych nakazów i zakazów, gremialnie wylegną na ulice, bulwary, parki, etc.
              Spokojnie Brajanki i Dżesiki nie odróżnią kwestii wolności poruszania , a zgromadzenie w ilości +2 osoby.

Komentarz

• Pytałem tutaj i bezowocnie. Podstawy prawnej do wystawienia grzywny za spacer czy inne czynności, niedotyczące osób poddanych kwarantannie, najzwyczajniej nie ma. Inna sprawa, że na upartego w skrajnych przypadkach podciągną pod narażenie na utratę życia lub zdrowia albo sprowadzenie niebezpieczeństwa w innych postaciach jak powodowanie zagrożenia epidemiologicznych. Jeśli się mylę i jest podstawa prawna, to z chęcią się z nią zapoznam. Uprzedzam, zwyczajnie z doświadczenia nie ufam interpretacji prawnej służb.

Komentarz

• OFF TOPIC: Piszę tu, bo wszyscy siedzą w jednym wątku
                  Zarezerwujcie wieczór na coś innego, bo dziś po godz. 21:00 wyłączę możliwość pisania na forum. Pewnie da się czytać przez jakąś chwilę, a potem na kilka godzin zniknie. Od rana powinno działać ponownie.

Komentarz

• To jeszce jest trochę czasu)

Gdzie znajdę informacje o wieku wszystkich zmarłych (bo na hospitalizowanych nie liczę) w PL ?

Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka

Lubisz pie.dolic? Pie.dol ITI.

Komentarz

Nie są.

To tak fajnie nie działa niestety. Jeżeli mielibyśmy ten przepis konstytucji stosować bezpośrednio, to wszystkie wynikające z aktów niższego rzędu ograniczenia poruszania by były nieważne. Ograniczenia prędkości na przykład.

Komentarz

Runi, zgodnie z przepisami to te aktywności są zabronione. Po prostu jest prikaz, żeby na razie takich przypadków nie ścigać.
                        No właśnie aktywności sportowe, jeśli np biegasz lub jeździsz na rowerze, nie są zabronione.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
                        Varsovia - Semper Invicta, Semper Heroica.

Komentarz

To tak fajnie nie działa niestety. Jeżeli mielibyśmy ten przepis konstytucji stosować bezpośrednio, to wszystkie wynikające z aktów niższego rzędu ograniczenia poruszania by były nieważne. Ograniczenia prędkości na przykład.
                          Mylisz się. Prawo do poruszania nie wyklucza respektowania innych praw. Patrz przykłady brajankow.

Komentarz

• Ja się opieram na przepisach a nie na tym co ktoś napisał na stronce gov.pl. Zwłaszcza że wiem z wielu innych moich spraw życiowych że na gov.pl czasami nie wiedzą o czym piszą.
                            Gwarantuję wam że jak sytuacja będzie tego wymagać to będą "łapać" gości co ćwiczą w lesie i baby z wózkami. I ani o jotę nie zmienią w tym celu zmieniać rozporządzenia.

Komentarz

Ja się opieram na przepisach a nie na tym co ktoś napisał na stronce gov.pl. Zwłaszcza że wiem z wielu innych moich spraw życiowych że na gov.pl czasami nie wiedzą o czym piszą.
                              Gwarantuję wam że jak sytuacja będzie tego wymagać to będą "łapać" gości co ćwiczą w lesie i baby z wózkami. I ani o jotę nie zmienią w tym celu zmieniać rozporządzenia.
                              Oczywiście ze będą
                              Ale tak jak wspomniałem taki mandat może służyć za papier toaletowy gry go zabraknie.

Komentarz

Mylisz się. Prawo do poruszania nie wyklucza respektowania innych praw. Patrz przykłady brajankow.
                                Cieszę się że to pojąłeś.

Komentarz

Pracuję...
                                X