Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

koronawirus – nowa grupa chuligańska z Kielc czy faktyczne zagrożenie?

Zwiń
X
 
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • Zamieszczone przez Kijek Zobacz posta
  Nie ma w tym nic dziwnego. Wynika to tylko i wyłącznie z tego jak wypowiadali się eksperci, że wiele osób może chorować całkowicie bezobjawowo.
  Zgadza sie niby od początku o tym mówiono, tylko co wpływa na to, że jeden nawet nie wie, że to ma, albo przejdzie to tak jak katar zaś drugi ląduje na oiom-ie lub w trumnie? Dlaczego jest to aż tak skrajne? Uwarunkowania genetyczne? Wiadomo że te choroby współistniejące oraz wiek nie pomagają, ale czy coś poza tym?
  Always look on the bright side of life!

  Komentarz


  • Wklejam ku pokrzepieniu serc. Z tym, że na razie nie warto jeszcze wyciągać daleko idących wniosków:
   https://twitter.com/gloswolny/status...206318080?s=19
   "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
   Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
   Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
   Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
   "
   Janusz Waluś - czekaMY!

   Komentarz


   • Zamieszczone przez Bootleg Zobacz posta
    Zgadza sie niby od początku o tym mówiono, tylko co wpływa na to, że jeden nawet nie wie, że to ma, albo przejdzie to tak jak katar zaś drugi ląduje na oiom-ie lub w trumnie? Dlaczego jest to aż tak skrajne? Uwarunkowania genetyczne? Wiadomo że te choroby współistniejące oraz wiek nie pomagają, ale czy coś poza tym?
    Prawda, ten wirus zbyt drastycznie i nazbyt skrajnie rozdziela karty.

    Komentarz


    • "Przez" tego wirusa tanieją ceny paliw... ropa na Auchan, ul. Puławska 3,92 zł / litr; Orlen ropa 4,32 zł / litr, ładnie w miesiąc to poleciało - 0,80 zł / litr

     Komentarz


     • https://goodspy.pl/index.php/2020/03...atkuje-polske/

      Komentarz


      • Zamieszczone przez Bootleg Zobacz posta
       Dziś na jednym z portali przeczytałem, że jakiś australijski dziennikarz który w odstępie 2 dni miał dwa razy kontakt z żoną Toma Hanksa która jest zarażona miał robiony 3 krotnie test na obecność wirusa, wszystkie pozytywne. Nie byłoby w tym w sumie nic szczególnego gdyby nie to że gość nie ma żadnych ale to żadnych objawów wirusa. Nic mu nie dolega czuje się tak jak do tej pory. Od momentu zarażenia minęły w jego przypadku ponad 2 tygodnie...
       No na samym początku razem z żoną miał jednak miał jakieś symptomy:

       "tomhanks
       Hello, folks. @ritawilson and I are down here in Australia. We felt a bit tired, like we had colds, and some body aches. Rita had some chills that came and went. Slight fevers too. To play things right, as is needed in the world right now, we were tested for the Coronavirus, and were found to be positive.

       Well, now. What to do next? The Medical Officials have protocols that must be followed. We Hanks’ will be tested, observed, and isolated for as long as public health and safety requires. Not much more to it than a one-day-at-a-time approach, no?

       We’ll keep the world posted and updated.

       Take care of yourselves!
       Hanx
       !"

       Faktycznie teraz pisał, że jest już lepiej.
       Mamy Kezmana z Serbii Tarana

       Komentarz


       • Brzmi złowieszczo, miejmy nadzieję, że rząd szybko zareaguje na ten ewentualny scenariusz.
        Ostatnio edytowany przez Budyń_70; [ARG:4 UNDEFINED].

        Komentarz


        • Dorzucam trochę wieści:

         "W tej chwili zaczyna się okres, kiedy będą chorować prawdopodobnie osoby przebywające na kwarantannie, które kontaktowały się z zakażonymi - oceniła w "Faktach po Faktach" dr Grażyna Cholewińska-Szymańska, konsultant wojewódzki na Mazowszu w dziedzinie chorób zakaźnych. Jak dodała "epidemia na masową skalę jest przed nami".

         - Jesteśmy w takim momencie, że warto sobie uświadomić, że żarty się skończyły - ostrzegła dr Grażyna Cholewińska-Szymańska. Według niej Polska jest obecnie mniej więcej dwa tygodnie za Włochami, jeżeli chodzi o rozprzestrzenianie się koronawirusa. - Możemy w tej chwili czerpać wiedzę z rozwoju, z tempa przyrostu nowych przypadków, ze śmiertelności w tej włoskiej epidemii - podkreśliła.

         - W tej chwili zaczyna się okres, kiedy będą chorować prawdopodobnie osoby przebywające na kwarantannie, które kontaktowały się z zakażonymi i infekcja rozprzestrzenia się w sposób poziomy - oceniła. Jak wyjaśniła, chodzi o to, że “człowiek zakaża się od człowieka, niekoniecznie od osoby, która wyjeżdżała do Chin czy innego regionu dużego zagrożenia".

         Jej zdaniem "epidemia na masową skalę jest przed nami". - Jeśli uświadomimy sobie, że we Włoszech jest 5 tysięcy nowych zachorowań dziennie i 600 zgonów, to są to liczby przerażające. 8 tysięcy nowych zachorowań codziennie identyfikuje się w Stanach Zjednoczonych. W tej chwili Wielka Brytania zaczyna podnosić larum, że tam też liczba przypadków jest przerażająco wysoka. Nie chcemy, żeby u nas stało się tak samo - stwierdziła Cholewińska-Szymańska.

         Ekspertka wyjaśniła, że ludzie poddani kwarantannie to "osoby podejrzane o zakażenie". - A więc jest jakiś czynnik, który determinuje to, że człowieka zamykamy w domu albo w innym miejscu do kwarantanny i go obserwujemy, czy nie rozwinie objawów - tłumaczyła.

         Jej zdaniem, u wszystkich osób, w przypadku których taki czynnik istnieje, powinno się wykonywać testy. Jak sprecyzowała, dotyczy to także wszystkich, którzy wrócili do Polski po 15 marca.

         Od tego dnia przez 10 dni (z możliwością przedłużenia o kolejne 20, a później o miesiąc) polscy obywatele wracający z zagranicy poddawani są obowiązkowej 14-dniowej kwarantannie domowej.

         Cholewińska-Szymańska wskazała, że są dwa rodzaje testów, które można wykonywać w przypadku koronawiursa. - Te testy, których dzisiaj używamy, to są testy diagnostyczne, w oparciu o biologię molekularną, gdzie identyfikujemy materiał genetyczny wirusa. To są testy potrzebne do identyfikacji ostrego zakażenia. Jeśli pacjent ma objawy kliniczne: gorączkę, kaszel, duszność, to jemu trzeba zrobić ten typ testu - stwierdziła.

         Według niej w przypadku pacjentów przebywających w kwarantannie, u których nie ma jeszcze żadnych objawów, choć mogą one wystąpić z czasem, należy wykonać tak zwane testy szybkie.

         - Dzięki nim dość szybko identyfikuje się, czy u danej osoby istnieją przeciwciała, skierowane przeciwko wirusowi SARS-CoV-2 i to jest informacja, która służyć będzie głownie służbom sanitarno-epidemiologicznym do decyzji, czy człowieka dalej pozostawić w miejscu kwarantanny, czy też zwolnić go z izolacji - wyjaśniła. Jak dodała, testy te nie służą do stawiania diagnozy, ponieważ są obarczone dużą granicą błędu. - Możemy spodziewać się wyników zarówno fałszywie dodatnich, jak i fałszywie ujemnych - tłumaczyła.

         - Zalecenia, żeby ludzie zostali w domach nie służą temu, żeby odpoczęli od pracy, ale żeby nie rozprzestrzeniała się infekcja, ponieważ wiemy, że zakażenie roznosi się z człowieka na człowieka - zauważyła Cholewińska-Szymańska.

         Jak przekonywała, "jeżeli restrykcyjnie zastosujemy się do tych zasad, które są ogólnie przyjęte, to ta transmisja w społeczeństwie ma szansę się ograniczyć i nie będzie taka duża jak na przykład we Włoszech".

         - Trudno żeby ludzi wszystkich na 100 procent zamknąć w domach, my musimy w jakiś sposób funkcjonować, mamy też potrzeby wyższego rzędu, które musimy zrealizować. Chodzi o to, żeby zmniejszyć masowość kontaktowania się ludzi miedzy sobą - przekonywała.

         Zapytana, czy w Polsce jest wystarczająco dużo testów, laboratoriów, diagnostów i lekarzy, odpowiedziała: - Ten system już się w tej chwili zaczyna dławić. Jak podkreśliła, lekarzy chorób zakaźnych jest w naszym kraju bardzo mało, poniżej tysiąca, z czego część pracuje na pół etatu, jest na emeryturze lub urlopie rodzicielskim.

         Zdaniem ekspertki, choć do tej pory system jakoś funkcjonował, jeżeli epidemia się rozwinie, "to będzie nam trudno". - Zakup testów to jest jedna sprawa, ale ktoś musi te testy zrobić i w jakimś laboratorium - zauważyła. Jak dodała, "oprócz tego, że są same testy zakupione, to powoli zaczyna nam brakować bazy laboratoryjnej i zasobów ludzkich".
         Mamy Kezmana z Serbii Tarana

         Komentarz


         • Jeszcze coś w stylu:          Otóż trwa śledztwo w sprawie zayebbania Niemcom na lotnisku w Kenii sześciu milionów maseczek:

          https://www.reuters.com/article/us-h...-idUSKBN21B1T0
          "Nieszczęsny człowiek, który posiada miłość, a szuka czegoś innego".
          "Fanatycy wolności kończą jako teoretycy policji". (N. Davila)
          Up the Anchor!

          Komentarz


          • - Dzięki nim dość szybko identyfikuje się, czy u danej osoby istnieją przeciwciała, skierowane przeciwko wirusowi SARS-CoV-2 i to jest informacja, która służyć będzie głownie służbom sanitarno-epidemiologicznym do decyzji, czy człowieka dalej pozostawić w miejscu kwarantanny, czy też zwolnić go z izolacji - wyjaśniła. Jak dodała, testy te nie służą do stawiania diagnozy, ponieważ są obarczone dużą granicą błędu. - Możemy spodziewać się wyników zarówno fałszywie dodatnich, jak i fałszywie ujemnych - tłumaczyła.
           Albo notujący coś źle zanotował, albo pani doktor popadła w sprzeczność.
           "Nieszczęsny człowiek, który posiada miłość, a szuka czegoś innego".
           "Fanatycy wolności kończą jako teoretycy policji". (N. Davila)
           Up the Anchor!

           Komentarz


           • Zamieszczone przez krzysiek1916 Zobacz posta
            Ale ja nie wiem jakie Wy (przeciwnicy ograniczeń) widzicie inne rozwiązanie?
            Jak na razie jedyny kraj, który uporał się z wirusem to Chiny i jak widać jedyną drogą jest izolacja.
            Ogromnie negatywny wpływ na gospodarkę, finanse ludzi czy sytuację na rynku pracy będzie w każdym wariancie!
            To co, mamy teraz nic nie robić, dać ludziom łazić i się zarażać nawzajem i za miesiąc padnie cała służba zdrowia, a masowo umierać będą nie tylko ludzie z COVIDem, ale wszyscy: przewlekle chorzy wymagający stałej opieki lekarskiej, pacjenci onkologii i kardiologii czy choćby ofiary wypadków - bo służba zdrowia nie będzie funkcjonować.
            Jedyną na ten moment sensowną opcją jest całkowita izolacja i ograniczenie wirusa. Im szybciej go zwalczymy tym szybciej zakłady w PL ruszą i wyprzedzimy wszystkich zachodnich mędrców, którzy ociągali się z decyzjami i będą przez to cierpieć 3-4 razy dłużej niż my.
            Takie jest moje zdanie i się z nim zgadzam.
            Tylko... Izolacja nie zwalcza wirusa.
            Musialbys wyleczyć wszystkich chorych, odczekac z miesiac nie pozwalajac na kontakty dalej (co z ludźmi zza granicy nawet jeśli w Pl dałbyś radę wszystkich pilnowac, nikogo nie wypuszczac poza pl i do siebie) odczekac jeszcze z miesiąc ib wtedy pewnie byłaby szansa, że nikt tego nie złapie. Tylko to jest nierealne.

            Realne są według mnie opcje z ociepleniem (chociaz w Brazylii jest dość ciepło i na szybko może nie aktualne juz 1500 przypadków) i szczepionka (pytanie jak za ile zaszczepic caly swiat). Historię szczepien nwo na razie pomijam.

            Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka

            Lubisz pie.dolic? Pie.dol ITI.

            Komentarz


            • Zamieszczone przez zbinky Zobacz posta
             Czyli chcesz powiedzieć, że radzimy sobie doskonale a skutki ekonomiczne nie będą dla gospodarki dramatyczne? Miesiąc? Miesiąc stagnacji kończy się za kilka dni. Za chwilę polecą masowe zwolnienia, pracownicy będą się rejestrować w PUP i czekać na lepsze czasy na garnuszku Państwa.
             Żebyś się nie zdziwil. Przykład ZUS. Ludzie mają odwołane wizyty i zostają bez automatycznie przedłużonych swiadczen, a stanąć na komisji nie moga, bo komisji ZUS nie organizuje przez koronke. Nie tylko sluzba zdrowia nie ogarnie zbyt dużej ilości. Zusy krusy srusy i inne urzędy też się same sparalizuja. A próbowałem załatwić proste sprawy ostatnio przez epuap... Albo nie ma tego typu wniosków więc i tak trzeba isc osobiscie/na poczte, albo po drugiej stronie nikt nie ogarnia...

             Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka

             Lubisz pie.dolic? Pie.dol ITI.

             Komentarz


             • Nadrobilem 200 postów ma telefonie, wiec sry za dublowanie postow, nie ogarniam tego inaczej.
              Kolega ktory był na rybach, a czy Ty możesz napisać czym handlujesz, że tak słabo idzie?

              Byla też wyżej dyskusja, ktoś tu wklejal niedawno taki link. Przy tej ilości postów łatwo przegapić, nie zauważyć, a moim zdaniem był niezmiernie ciekawy.

              Analiza globalna koronowirusa i metod walki z nim.

              https://medium.com/@jst.janik/korona...c-3bf0924fc608

              Koronawirus mlot i taniec.
              M in w tym linku sa informacje dlaczego u nas będzie źle.

              Tutaj jeszce wywiad z Szumowskim, chyba do tu nie widziałem. Czy tylko ja mam wrażenie, że sposob odp na niektore pytania, jakby to nazwac, przestaje tuszowac nasze dobre przygotowanie?
              https://youtu.be/gDIoeWosncA

              Hmm ? https://youtu.be/RjDp2jDLWbo
              Odnosnie powyzszego mogę się odnieść do fragmentu z cukrem, 100% racji.

              Tu trochę druga strona medalu https://youtu.be/BthYaDVKDAw

              I tak dla rozluznienia atmosfery https://www.facebook.com/10000032614...0003983687110/


              Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka
              Ostatnio edytowany przez bkt; [ARG:4 UNDEFINED].

              Lubisz pie.dolic? Pie.dol ITI.

              Komentarz


              • https://stopnop.com.pl/koronawirus/?...j6PC-P_3W6KeXI

               Polecam przeczytać całe i się za bardzo nie nakręcać.

               Komentarz


               • https://stopnop.com.pl/koronawirus/?...j6PC-P_3W6KeXI

                Polecam przeczytać całe i się za bardzo nie nakręcać.

                Komentarz

                Pracuję...
                X