Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

koronawirus – nowa grupa chuligańska z Kielc czy faktyczne zagrożenie?

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Zamieszczone przez księciuniu Zobacz posta
    @sephrioth 1916
    A 11 lat temu było OK?
    A 13 lat temu?
    A 20 lat temu też było OK?
    Czy ogólnie od Mieszka I było OK i tylko ostatnie 10 lat było hulaj dusza?
    Za Jagiellonów radziliśmy sobie całkiem nieźle. Wybrałem taki okres, bo mniej więcej wtedy zakończył się ostatni kryzys.
    Jeśli obiecujemy, że Wam damy to Wam damy.
    I to bez względu na to, ile będziecie musieli za to wszystko zapłacić

Komentarz

• Zamieszczone przez C.SF Zobacz posta
      Czy ktoś mógłby podrzucić link do założeń tej tarczy antykryzysowej? Chodzi mi o takie czyste założenia, a nie ekspertów, którzy będą nawijać jakie to tragiczne albo jakie cudowne i że lepiej się nie da.
      https://www.money.pl/gielda/mr-szaco...21997441a.html
      "Nieszczęsny człowiek, który posiada miłość, a szuka czegoś innego".
      "Fanatycy wolności kończą jako teoretycy policji". (N. Davila)
      Up the Anchor!

Komentarz

• Zamieszczone przez sarinosoman Zobacz posta
        U Włochów od kilku dni linia się wypłaszcza, ale mówienie o spadkach jest nadużyciem (22 marca mieli 5560 nowych przypadków, 23 marca - 4789, wczoraj, 24 marca - 5249). Nie wiadomo, czy owo plateau zapowiada stałe sukcesywne zmniejszanie liczny zachorowań, czy jest efektem dobicia do granic możliwości diagnostycznych.
        Stosunek "przypadków zakończonych" ("cases closed"), czyli wyzdrowienie-lub-zgon, dalej pozostaje zatrważający - na 16 865 ogółem przypada 9362 wyleczonych i 7503 zgonów.
        Te liczby to nie są nowe przypadki, to są wszystkie przypadki zsumowane. Nowe, zgony, wyleczeni.
        Dla mnie nowe przypadki to nowi zarażeni, a ta liczba od 4 dni spada.
        Nie można w godzinie śmierci zostawić przyjaciół samych, nie można ratować tylko swojego życia, uszczuplając i tak niewielkie szanse ocalenia oddziału.
        Pada decyzja: Wracamy!
        Po godzinie doszli do włazu, drabinką wspięli się w górę, wychodzili kolejno, Tadeusz ciągnął erkaem za lufę, Józek popychał broń od dołu, za nimi wyszedł mały Kajtek, z uwielbieniem patrzący na Tadeusza. Wrócili w znane już sobie gruzy, wrócili z erkaemem do przyjaciół.

Komentarz

• Zamieszczone przez Budyń_70 Zobacz posta
          Oczywiście, że nie tak miało być.
          Mieliśmy grać ligę i gdzieś około świąt, czyli za
          chwilę, zagwarantować sobie Mistrza, mieliśmy chodzić na mecze i rąbać browarka w Źródełku przy ładnej wiosennej pogodzie, rozprawiając o kolejnej szansie pucharowej, w końcu mieliśmy spotkać się na Starowce, by tego Mistrza fetować i oblewać.......więc pełna zgoda - nie tak miało być!
          Ehh, tez dzisiaj o tym myślałem. Tak siedząc na kwadracie człowiek widzi jak czasem trzeba się cieszyć a nie wiecznie narzekać.

Teraz chwilę posiedzimy na dupie i będzie dobrze. Może to moje optymistyczne podejście ale wydaje mi się że będzie dobrze. Oby ten syf szybko nas opuścił i oby jak najmniej ludzi zabrał.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

Komentarz

• Zamieszczone przez Parasol44 Zobacz posta
            Te liczby to nie są nowe przypadki, to są wszystkie przypadki zsumowane. Nowe, zgony, wyleczeni.
            Dla mnie nowe przypadki to nowi zarażeni, a ta liczba od 4 dni spada.
            To mamy inne dane.

March 25 (GMT)
            5210 new cases and 683 new deaths in Italy. Protezione Civile chief Borrelli, the person usually holding the daily press conference, is at home with a fever, while the former chief Bertolaso is now hospitalized in Milan after having tested positive to the virus [source] [source]
            March 24 (GMT)
            alert 5249 new cases and 743 new deaths in Italy [source] [source]
            March 23 (GMT)
            4789 new cases and 601 new deaths in Italy (Italian Officials had incorrectly reported 602 new deaths - instead of 601 - in the live press briefing. We have corrected the number once the written report was made public). Statistics and trends by province [source] [source]
            https://www.worldometers.info/corona...country/italy/
            Up the Anchor!

Komentarz

• To ja też opisze pokrótce swoją historię, 1,5 roku przygotowań, kompletowanie sprzetu , narzędzia, biuro, stoły, wzory, itd nie liczylem, ale coś koło 130 patyków pękło. Nie ma zamówień, nikt nie przychodzi (akurat z tym się liczylem na początku). I co, teraz mam się położyć i rozpłakać ? , nie, bo przeżyłem już troszkę i wiem że, co mnie nie zabije to mnie wzmocni.

Komentarz

• @sanirosoman, dane mamy te same, tylko chodzi o interpretacje, te "new cases" to jak pisaÅ‚em, to wszystkie przypadki: nowi zaraÅźeni, zgony i ozdrowieÅ„cy. Tu jest wszystko rozpisane, nowe zakaÅźenia, zgony, ozdrowieÅ„cy i te "new cases":

https://lab24.ilsole24ore.com/coronavirus/

i strona włoskiej obrony cywilnej:

http://opendatadpc.maps.arcgis.com/a...c82fe38d4138b1
                Nie można w godzinie śmierci zostawić przyjaciół samych, nie można ratować tylko swojego życia, uszczuplając i tak niewielkie szanse ocalenia oddziału.
                Pada decyzja: Wracamy!
                Po godzinie doszli do włazu, drabinką wspięli się w górę, wychodzili kolejno, Tadeusz ciągnął erkaem za lufę, Józek popychał broń od dołu, za nimi wyszedł mały Kajtek, z uwielbieniem patrzący na Tadeusza. Wrócili w znane już sobie gruzy, wrócili z erkaemem do przyjaciół.

Komentarz

• Zamieszczone przez Parasol44 Zobacz posta
                  @sanirosoman, dane mamy te same, tylko chodzi o interpretacje, te "new cases" to jak pisaÅ‚em, to wszystkie przypadki: nowi zaraÅźeni, zgony i ozdrowieÅ„cy. Tu jest wszystko rozpisane, nowe zakaÅźenia, zgony, ozdrowieÅ„cy i te "new cases":

https://lab24.ilsole24ore.com/coronavirus/

i strona włoskiej obrony cywilnej:

http://opendatadpc.maps.arcgis.com/a...c82fe38d4138b1
                  Sprawdziłem te linki, masz rację, pewnie ktoś niedokładnie przetłumaczył na angielski - dla mnie "new case" to "new case".
                  Up the Anchor!

Komentarz

• Zamieszczone przez kubek Zobacz posta
                    To ja też opisze pokrótce swoją historię, 1,5 roku przygotowań, kompletowanie sprzetu , narzędzia, biuro, stoły, wzory, itd nie liczylem, ale coś koło 130 patyków pękło. Nie ma zamówień, nikt nie przychodzi (akurat z tym się liczylem na początku). I co, teraz mam się położyć i rozpłakać ? , nie, bo przeżyłem już troszkę i wiem że, co mnie nie zabije to mnie wzmocni.
                    Czym się zajmujesz? Może uda się coś zamówić.
                    "W kraju, w którym ludzie nienawidzą swoich rodaków" - Taco
                    „Was, przyjaciele, czeka wspólna praca. Rządźcie, niech chory kraj do zdrowia wraca”. - Szekspir

Komentarz

• Włochy:

zakażonych łącznie 74 386 (+5210)

zakażonych aktualnie 57 521 (+3491)

zgonów 7 503 (+683)

ozdrowiałych 9362 (+1036)

Czyli się zgadza (3491+683+1036=5210), ale faktycznie dziwnie z tym "new case".

Przeyrost procentowy na szczęście lepiej wygląda i wszystko wskazuje na to, że boom mają za sobą. Licząc od 14 marca: +20%, +17%, +13%, +13%, +13%, +15%, +15%, +14%, +10%, +8%, +8%, +8%.

W Hiszpanii gorsza sytuacja, ostatni tydzień to przyrosty kilkunastoprocentowe, dziś +14%, wczoraj i przedwczoraj +19%.

Komentarz

• Zamieszczone przez wrc Zobacz posta
                        Rozumiem, że osoby wracające do Polski muszą przejść 14-dniową kwarantannę zaraz po powrocie w swoich domach i transport kołowy przez granicą jest możliwy?
                        Sorry za być może głupie pytanie, ale szperam po stronach ministerstw i nie mogą nic znaleźć.
                        Niestety nie wiem. Napisałem tylko tyle ile usłyszałem.

Komentarz

• Zamieszczone przez Hazardzista Zobacz posta
                          kubek lepiej nie odpowiadaj, Hazardzista to jest kodziarska hiena bardziej patrzy tu wyciągnąć co masz za interes i na czym hajs robisz. Z takimi śliskimi poprańcami szkoda wchodzić w jaką kolwiek dyskusję.

Komentarz

• Dziś na jednym z portali przeczytałem, że jakiś australijski dziennikarz który w odstępie 2 dni miał dwa razy kontakt z żoną Toma Hanksa która jest zarażona miał robiony 3 krotnie test na obecność wirusa, wszystkie pozytywne. Nie byłoby w tym w sumie nic szczególnego gdyby nie to że gość nie ma żadnych ale to żadnych objawów wirusa. Nic mu nie dolega czuje się tak jak do tej pory. Od momentu zarażenia minęły w jego przypadku ponad 2 tygodnie...
                            Always look on the bright side of life!

Komentarz

• Nie ma w tym nic dziwnego. Wynika to tylko i wyłącznie z tego jak wypowiadali się eksperci, że wiele osób może chorować całkowicie bezobjawowo.
                              #teamVuko (zanim to było modne)

Pozdrawiam sympatyków swojej działalności.

Komentarz

• Zamieszczone przez Hazardzista Zobacz posta
                                Odpisze tylko dla tego żeby inni wiedzieli, jestem zlotnikiem, a Ty już nigdy wiecej do mnie nie pisz, bo Cię nie lubię.

Komentarz

Pracuję...
                                X